от какво се страхуват децата ви?

  • 4 085
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 090
И моето дете се страхува да заспива на тъмно(иначе ако се събуди нощем няма проблеми,дори става и се разхожда от едното легло до другото Crazy).
А заспиването е на нощна лампа,ако е изгасена трябва задължително някой да го гушка.

# 31
  • Мнения: 2 478
Виждала съм страх в очите на сина ми,единствено когато го водих няколко пъти на ясла.Ужас е по-точната дума!
Страхува се да му мия косата.Плаши се от големи превозни средства,които минават близко до него.
От нищо друго не се е страхувал досега.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
понеже чета,4е много деца се страхуват или най-малкото им е неприятно да им мием главите и косата,ако искате споделете вие как преодолявате този проблем.моят син отдавна вече не плаче,но все още не му е никак приятно.иначе за тялото няма проблем,даже вече се учи сам да се къпе,но косата определено ако зависеше от него нямаше да си я мие изобщо. Confused

# 33
  • Мнения: 2 448
До 3 години беше "безстрашен".  Laughing Защото почти не разбираше опасностите.
Сега се страхува от неща, от които и трябва - опасно високо, коли на улицата, силно лаещи кучета, такива неща.
Дори косата вече мием с кеф.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 292
От кучета ужасно го е страх, както и от инжекции. От коли също, не припарва до улиците без мен или баща си.

# 35
  • Мнения: 299
Големият от това да не се загуби , въпреки че никога не се е губел и от паяци. Малкия за сега от кучета и то ако са по-големи ,  от малките няма страх .

# 36
  • Мнения: 118
От известно време като, че ли най-много се страхува от миенето на косата. Днес също имаше плач.

# 37
  • Мнения: 2 587
Засега единствено от високо(имам впредвид високо колкото плота в кухнята),но постоянно иска да се качва там и да се опитва да се изправи(не сама - с мама до нея)

# 38
  • Мнения: 37
Моите деца се страхуват от кучета, както и от по страшни сцени с чудовища във филмите.

# 39
  • Мнения: 5 183
От кучета

# 40
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
От гръмотевици

# 41
  • Мнения: 6 390
и моята голяма  така Mr. Green

# 42
  • Мнения: 83
Дъщеря  ми е на 1година и 7 месеца много неприятно е миенето на косата и в момента,имаше период в който това беше едно от приятните за нея неща минахме през период в който даже не искаше да влезе в банята естествено пеех , играчки -резултат никакъв.Накрая махнах коритото-слагам постелка на дъното на ваната,по плочките налепих оранжеви рибки,мием косата 1 седмично и давам да пие от слушалката на душа,а да започваме с правостоящо пишкане и от 2-3 месеца трудно излизаме от банята.
  Преди 2 седмици прояви страх от собствената си сянка,слава богу бързо го преодоля е с малка помощ-правих с ръце кученца и зайчета като ме вижда и мен и ръцете и сенките ,а аз се смеех и говорех-сега сама си прави "смешки"със сянката си.
Няма известен начин за мен до момента да заспи сама.Надявам се скоро да нямам повод да пиша в темата!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 69
Моята дъщеря е на 5 г и 6 м. страхува се от тъмното, от това да стои сама в стая. Постоянно ми казва, че някой я следи, че има сянка на прозореца, страхува се от змии.

От няколко седмици се страхува, че няма да я вземем от градина, че баща и или  аз ще я забравим, да не остане да спи там...

Аз още се съм успяла да и помогна да преодолее страховете си.  Sad

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Toby,за тъмното при  много деца помага светната нощна лампа вечер,ако не е прекалено силен страхът. моят син спи на много слаба нощна лампа и даже обича да стои на тъмно,няма никакви проблеми в това отношение.за разлика от другите,които ги принуждават да спят на тъмно и така усилват тези страхове.но това е мое мнение,всяко дете е различно.а и твоето дете е по-голямо,може би нещата са доста по-различни.

Общи условия

Активация на акаунт