от какво се страхуват децата ви?

  • 4 078
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 2 г. и има ужасен страх от душа в банята. Всяко къпане е придружено с истеричен плач. Изваждам всичко от банята като кофи, легени ...не ми дава да оставям шампоана й на земята...просто незнам. Никога съм я къпала с много топла вода или пък със студена. Притеснявам се да не се задълбочи този страх.
От известно време пък ни кара с баща й, когато я мием да си сваляме пръстените и гривните Shockedиначе започва да плаче по същия начин и затове сме вече и без мартеници Sad

# 16
  • Мнения: 2 331
Дъщеря ми се страхува от тъмното.При синът ми този страх почти го преодоляхме.И при двамата се появи около 2-годишната им възраст.Опитвам се да влияя с разкази, обяснения...и хомеопатия.
И двамата се страхуват от резки движения и шумове-на животни, на хора, на машини... Например, ако котка се разхожда бавно и спокойно, няма проблем-радват и се, но, ако тръгне към тях/особено по-рязко и бързо/, се стряскат.

# 17
  • София
  • Мнения: 395
Моя син сънува кошмари, повлияни от детските които гледа.Как му привличат вниманието все истории за рейнджъри, чудовища, зверокотки и подобни новоизмислени герои.Къде останаха приключенски истории в които героя е умен, храбър и най-вече човешко същество Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 727
[

... и от това Баба Меца да не я вземе:)

Плашена ли е с баба Меца?
[/quote]



Подозирам че баба и  е казала нещо когато много и се качва на главата

# 19
  • Мнения: 19 302
Дъщеря ми е на 2год и се страхува от животните в някои филмчета. Например бухалът в Костенурката Франклин, Вълкът от Трите прасенца. Също така има лек страх от тъмното и понякога от падане, когато е на високо стъпало.

# 20
  • София
  • Мнения: 395
Дъщеря ми е на 2год и се страхува от животните в някои филмчета. Например бухалът в Костенурката Франклин, Вълкът от Трите прасенца. Също така има лек страх от тъмното и понякога от падане, когато е на високо стъпало.

И моята се страхува понякога от животните във филмите.Аз мислих ,че филм с маймунки ще и хареса, а тя се скри.

# 21
  • Мнения: 830
На този етап от доста неща, страхува се от автомобилите когато минават близо до нея, понякога от тъмното, от пчелата, от чичко полицай....  Laughing Обаче не се стрехува да се люлее права на люлките и да и се вее косата, странна работа.

# 22
  • Мнения: 6 442
Единствено от мечката го е страх.Заради лелките в яслата.
Преди да тръгнена ясла заспиваше сам и мецата ни беше герой от импровизирани приказки.Сега не иска да заспива сам,
защото Мецата ще го вземе.И Вълкът се намесва понякога.
Опитвам се да го изкореня като променям приказкит(в Червената шапчица,шапката черпи Вълчо с мляко и мед-не си порят коремите;Мецата храни децичата).
Но става трудно.Много по-лесно е да дойде страхът.Изкореняването е трудно.  Confused

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
благодаря ви за отговорите Grinning
общо взето значи при всички (ако не става въпрос за някакви патологични страхове,които пречат на нормалното всекидневие) става дума горе-долу за едни и същи неща.
не разбрах само при вас какво помога за преодоляването на страховете?
ние си говорим и обясняваме,но само думите рядко имат голям ефект. моето поведение също му влияе,ако види че аз не страхувам от съответното нещо и той се замисля,че може пък и да не е толкова страшно.
някои страхове отшумяват сами.
други ги превъзмогваме с игра и разиграване на ситуации,които го плашат.
като го къпех и моят син пищеше,случвало се е да ме изкара извън кожата ми и аз да викам,но това задълбочава проблемът.веднъж му казах,че колкото и да пищи,аз пак го обичам,целунах,гушнах го както беше истерясъл,той се ококори и каза:"добре,мамо,аз съм смел малък мъж,поливай по-бавно,да не ми тече толкова много пред очите и аз няма да рева"и наистина оттогава седи кротък като се къпем,помага ми и няма проблеми,въпреки че още не му е приятно като му мия главата.
от резки движения също се плашеше,но май вече отшумява.същото се отнася и за шума от ремонти.
остават само страховете от животни и малки деца.  Sad

# 24
  • Мнения: 223
и двамата ги  е страх от тъмното; заспиват на нощна лампа, но когато си лягам и те са вече заспали, я изгасям; ако се събудят случайно нощем,  в стаята е тъмно, но заспиват без да се налага да светвам отново, а дори и не стоя при тях да чакам да заспят newsm78; никога не съм ги приспивала, дори и като бебета; не знам от какво се е появил този страх, но когато е тъмно, светваме всички лампи за да могат да си ходят из апартамента спокойно Simple Smile; предполагам, че ще го израстат Hug

# 25
  • Мнения: 2 936
от тъмното,не иска да заспива сама "в гардероба се чука" предполагам ,че при всяко дете съществува измислянето на такива неща...определено и самият й страх не е толкова силен,но оставам при нея докато заспи.вратите оставям отворени и през ноща когато се събуди идва при нас.
другото е от бездомни кучета-но съшо е малко и може би аз малко й помогнах ,защото постоянно повтарям да се пази да не я захапят-е,такава е действителността....

# 26
  • Мнения: 8 999
Когато бяха съвсем малки, не се страхуваха от нищо. Постепенно, колкото повече впечатления и познания за света получаваха, започнаха да осъзнават страшните неща. Имам предвид наистина страшните. Вече се боят от уличните кучета, от непознати, които ги заговарят, от земетресение, от пожар, от катастрофа. Нормални страхове, които и ние, възрастните, имаме.

# 27
  • Мнения: 2 641
дъщеря ми я е страх от тъмното. все гледа да се хване за някой. аз обаче и обръщам внимание на лампите дето светят и на звездите. та си се разхождаме и вечер спокойно.
имаше голям страх от къпането с душ след като на морето е видяла парашут. а преди това с кеф тичаше в банята. една година страшни крясъци и писъци в банята, като накрая реших проблема - купих й  дръжка за която да се държи докато и мия косата. явно я беше страх докато си е затворила очите. сега пак се държи за мен или дръжката като й мия косата но поне мълчи  Grinning сега пак търчи да се къпе всяка вечер Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дъщеря ми се страхува от тролове. Мислех, че "Пътешествие на борда на еднорог" ще и хареса, но троловете и най-вече главатаря им много я уплашиха.

# 29
  • Мнения: 89
Страхува се от тъмното и да не дойде вълкът/нямам представа защо точно той/.Страхува се когато е оставена на високо да не падне, не иска да заспива сама защото я е страх.И аз съм малко притеснена, защото от около година си има нейна стая и от първия ден спи сама в нея, а от известно време не иска и идва при нас в леглото.Дано да е период и да отмине.Или може би страховете ще се променят, както пише baibibi

Общи условия

Активация на акаунт