възможна бременност?

  • 2 574
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
момичета, надявам се да ми помогнете, много съм притеснена. от известно време ми се повръща ужасно. така беше и когато бях бременна. правих си тест - отрицателен беше. обаче продължава да ми се повръща. в понеделник вечерта съм на лекар, обаче до тогава не знам как ще издържа. въпросът ми е дали е възможно тестът да е сбъркал, имайки предвид, че кърмя? не знам и аз нещо хормонално ..... уплашена съм до краен предел. аз с това мъниче не мога да се справя, пък какво да кажем за още едно. сама съм, няма кой да ми помага...абе изобщо патова ситуация... ако някой е имал такава случка, моля да ми сподели!

# 1
  • Мнения: 27 524
А предпазни мерки не взимате ли? Цикъл имаш ли? Повръщането може да се дължи и на нещо друго. Кърменето не предпазва от бременност.

# 2
  • Мнения: 2 110
Ако ти е излязла контролната линия  на теста,не е грешен. По скоро си мисля да не си настинала или нещо притеснена ?! Кърменето наистина не предпазва от бременност.

# 3
  • Мнения: 306
след лохиите не ми е идвал цикълът, а се пазим по старомодния начин с прекъснат полов акт. аз имам алергия към латекса, затова не можем с презервативи, вариантът ми е спирала, но все още изчаквам...да ме питаш защо ooooh!
излезе контролна линия. обаче го правих вечер...въпреки че мисля, че няма особено значение, защото бремеността си установих пак с вечерен тест. а че кърменето не предпазва -знам, не съм се успокоявала с това.

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
.... пазим по старомодния начин с прекъснат полов акт. ....
Ми малко е излишен въпроса при положение, че не се пазите (поне за мен прекъснатия полов акт не е пазене).
Дано да е това което желаеш, стискам палци Hug

# 5
  • Мнения: 236
.... пазим по старомодния начин с прекъснат полов акт. ....
Ми малко е излишен въпроса при положение, че не се пазите (поне за мен прекъснатия полов акт не е пазене).
Дано да е това което желаеш, стискам палци Hug


По този начин успях да се опазя 15год,така,че не съм съгласна че не е начин за пазене!

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Извинявай RUSTJE , ама и колко бебета са станали от "пазене"?
Не искам да се заяждам, споделям личното си мнение Hug

# 7
  • Мнения: 64
И аз съм на това мнение, че от прекъснат полов акт не можеш да си на 100% сигурна. А гледам че бебето ти вече е голямо, не би ли трябвало да ти е идвал М поне веднъж досега. Според мен още един тест но сутринта и ако е пак отрицателен дишай спокойно и виж да не е нещо от храната или пък си пусни едни изследвания не ми звучи много нормално.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 262
Така или иначе няма контрацептив, който да предпазва на 100%. Прекъснатият полов акт не е по-лошо средство от останалите  Peace

Направи си кръвен тест - така ще си напълно сигурна дали си или не си бременна. Отнема 2 часа и резултата е 100% сигурен.

Успех!

# 9
  • Мнения: 306
.... пазим по старомодния начин с прекъснат полов акт. ....
Ми малко е излишен въпроса при положение, че не се пазите (поне за мен прекъснатия полов акт не е пазене).
Дано да е това което желаеш, стискам палци Hug


ами не мисля, че е излишен. а и съм обяснила причините, поради които се пазим по този начин. все пак благодаря за мненията. а за кръвният тест и аз си мисля, че това е начина да разбера със сигурност.

# 10
  • Мнения: 1 305
Аз кърмих до 5-тия месец, дойде ми за първи път 4 м след като родих. Много пъти ми ставаше се лошо, но не съм повръщала след като родих. Пробвай пак с тест или направо с кръвен тест.

# 11
  • Мнения: 306
ами то и аз не съм повръщала. само ми се гади. а за мензиса- лекарят ми съобщи, че никой не може да каже със сигурност кога на една кърмачка ще й дойде. при всяка жена е различно.

# 12
  • Мнения: 9 776
... А гледам че бебето ти вече е голямо, не би ли трябвало да ти е идвал М поне веднъж досега...

Аз пък като гледам, бебето е на 3 месеца. Което си е направо малко бебче. И е нормално момичето да няма цикъл още. Истината е една - правиш ли секс, има вероятност да си бременна. За методите за предпазване всички знаем. Най-вероятно се страхуваш от нова бременност, затова ти пожелавам да си лепнала някое вирусче. И пази детето Hug.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не мисля,че си бременна.Щом теста е отрицателен.Но не пречи да си направиш още един с първата урина.


 offtopic

Ние също се пазим само с прекъснат полов акт,5 години мъжлето ми устисква положението.Не смятам,че този начин на пазене не е надежден,има ненадеждни и разсеяни мъже,които не знаят кога да ''напуснат сцената''.Затова този метод е толкова ''несигурен''.

# 14
  • Мнения: 3 804
Гаденето не е признак само на бременност-по скорона стомашен проблем-аз имам рефлукс и колит-и доста често ми се гади.Но за успокоение си направи 2ри тест.

# 15
  • Мнения: 306
благодаря ви, момичета. полин а ме е разбрала правилно- страхувам се. защото няма да се справя сама с две толкова малки деца. а няма кой да ми помага...свекито е на 400 км и рядко идва, а за ежедневна помощ и дума не може да става, затова съм толкова притеснена. както казах в понеделник съм на лекар, така че тогава ще знам със сигурност. но вашите мнения ме поуспокоиха малко.

# 16
  • Мнения: 9 451
Цитат
момичета, надявам се да ми помогнете, много съм притеснена. от известно време ми се повръща ужасно. така беше и когато бях бременна
С какво очакваш да ти помогнем? Thinking

# 17
  • Мнения: 3 804
Цитат
момичета, надявам се да ми помогнете, много съм притеснена. от известно време ми се повръща ужасно. така беше и когато бях бременна
С какво очакваш да ти помогнем? Thinking

Едва ли иска да я прегледаме или пък да и направим изледвания  Mr. Green,по скоро пита дали това може да е признак не само на бременност Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 225
Да, има грешни тестове, особено отрицателни...
може до понеделник да пробваш с още 1-2 или един от тези двойните....

Надявам се да не си, след като за момента не е желано....

И ако не си - пазете се повече, че то на този етап дори аборт не е препоръчително..... та по-добре да не си.....

# 19
  • Мнения: 1 354
Да, има грешни тестове, особено отрицателни...
може до понеделник да пробваш с още 1-2 или един от тези двойните....

Надявам се да не си, след като за момента не е желано....

И ако не си - пазете се повече, че то на този етап дори аборт не е препоръчително..... та по-добре да не си.....


 Peaceдано стане така, както желаеш,стискам палци Peace

# 20
  • Мнения: 9 973
дано е вирус все пак

# 21
  • Мнения: 4
момичета, надявам се да ми помогнете, много съм притеснена. от известно време ми се повръща ужасно. така беше и когато бях бременна. правих си тест - отрицателен беше. обаче продължава да ми се повръща. в понеделник вечерта съм на лекар, обаче до тогава не знам как ще издържа. въпросът ми е дали е възможно тестът да е сбъркал, имайки предвид, че кърмя? не знам и аз нещо хормонално ..... уплашена съм до краен предел. аз с това мъниче не мога да се справя, пък какво да кажем за още едно. сама съм, няма кой да ми помага...абе изобщо патова ситуация... ако някой е имал такава случка, моля да ми сподели!
Преди месец-два имах същия случай.Повече от седмица ми се повръщаше ежедневно,но нямах никакви други оплаквания,просто ми се гадеше от сутрин до вечер без видима причина.Не съм се притеснявала че съм бременна,доста съм млада все още,но все пак ми беше странно защо се чувствам така.Четох из интернет че имало някакъв вирус,който виреел с подобни симптоми,но като цяло така и не разбрах от какво се получи така.След около седмица всичко просто отмина.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние също се пазим само с прекъснат полов акт,5 години мъжлето ми устисква положението.Не смятам,че този начин на пазене не е надежден,има ненадеждни и разсеяни мъже,които не знаят кога да ''напуснат сцената''.Затова този метод е толкова ''несигурен''.

АБсолютно и ние сме така  Peace

# 23
  • Мнения: 1 763
Нямам за цел да плаша никого, нито да давам непоискани съвети, но ще споделя, че ние след раждането се пазехме с прекъснат полов акт. Една година се опазихме, но после съвсем неочаквано, непланувано, въпреки задължителното прекъсване на акта и без повтаряне, забременях.  След като ми се роди второто детенце, със сигурност ще се пазя по друг начин.

Конкретно към авторката на темата- виждам, че си с малко бебе и то най-вероятно се буди нощем и не си доспиваш. На мен в такива случаи ми пада кръвното и на другата сутрин ми се повръща. Може и при теб причината да е някаква такава.

# 24
  • Мнения: 494
Може би си настинала нещо, но виж какво ще ти каже лекаря. Стискъм палци да е това което искъш.

# 25
  • Мнения: 528
Позивите за повръщане са много, така че възможностт да си бременна е толкова голяма, колкото и да си настинала, да речем  Peace
Успокой се! Вярвам, че всичко ще е наред!
Стискам палци  Hug

# 26
  • Мнения: 368
Нямам за цел да плаша никого, нито да давам непоискани съвети, но ще споделя, че ние след раждането се пазехме с прекъснат полов акт. Една година се опазихме, но после съвсем неочаквано, непланувано, въпреки задължителното прекъсване на акта и без повтаряне, забременях.  След като ми се роди второто детенце, със сигурност ще се пазя по друг начин.



Дааааааааа, и ние така  Joy Joy Joy 7 години се опазихме преди това  Wink

# 27
  • Мнения: 645
Позивите за повръщане са много, така че възможностт да си бременна е толкова голяма, колкото и да си настинала, да речем  Peace
Успокой се! Вярвам, че всичко ще е наред!
Стискам палци  Hug
Peaceи аз мисля така

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Дано , не си бременна  щом за момента няма как да се справиш с две дечица Peace Peace
Прекъснатия полов акт според мен пази ,ако няма повторение , а за гаденето причини много .Най -верно ще отчете в момента кръвния тест , все пак не е имало цикъл и не е ясно кога е била овулацията.

# 29
  • Мнения: 3 092
Не мисля че прекъснатия полов акт е пазене , ей я втората линийка в подписа ми . Simple Smile
По скоро трябва да помислиш за друга kонтрацепция .
До като кърмех много пъти ми е ставало лошо ,бременна не съм била , така че не е задължително това да е признак на бременност .
Цикъл имах чак след година и три месеца от раждането на малката , така че наистина е индивидуално при всяка жена кога отново ще се появи .
Пожелавам ти да не си бременна !
Тъй като днес си на доктор обсъди с него и други варианти за предпазване от бременност .
Късмет !

# 30
  • Мнения: 306
наистина, наистина много ви благодаря, мамчета! толкова се страхувам, че снощи даже сънувах как правя тест и виждам двете чертички. и се замислих как всичко е въпрос на гледна точка. преди да забремения с малката сигурно съм направила сто теста и като видех, че са отрицателни направо ми се дореваваше. толкова много исках бебенце. кажете сега, че животът не си прави шегички с нас... а на лекар съм чак в 19.15. като гледам как минава времето направо...и се чудя как ли ще реагирам...на "каквото и да ми каже"... ако дай боже няма нищо още тази седмица ще ида да ми сложат една спирала. поне малко от малко да съм по- спокойна. ще пиша междувременно.

# 31
  • Мнения: 368
Mari, спирала можеш да си сложиш не по-рано от 6 месеца след раждане или две редовни менструации.
Стискаме ти палци

# 32
  • Мнения: 306
според лекаря няма такива ограничения. дори на прегледа след 40-я ден на бебка ми предложи в близките дни да сложим. много ме учудва твоето мнение  Thinking ...

# 33
  • София
  • Мнения: 44 225
Ами аз подкрепям горното мнение, и моят лекар така ми каза....
да не би да има  значение дали си раждала нормално или секцио и дали имаш разни вътрешни разкъсвания и т.н.....
Mari, спирала можеш да си сложиш не по-рано от 6 месеца след раждане или две редовни менструации.
Стискаме ти палци



освен това спиралата крие доста рискове и хич не съмй фен....

# 34
  • Мнения: 306
абе съгласна съм за рисковете, но хайде предложете ми алтернатива. кърмя- следователно хапчетата са изключени; имам алергия към латекса- край и с презервативите...и така...

# 35
  • София
  • Мнения: 44 225
аз до колкото знам с така наречените мини хапчета, можеш и по време на кърмене да се пазиш......
може да разпитеш гинеколога ти....то и спиралата излъчва разни хормони все пак.....

http://ladypill.com/advice.php?cat_id=137

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 12:45 от Angel_Dust

# 36
  • Мнения: 1 428
Стискам палци всичко да е наред.

# 37
  • Мнения: 1 394
Е,аз малко закъснях,прегледа трябва да е минал и според мен всичко трябва да си е наред-поне това,което изчетох досега....Е,как мина прегледа?

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Какво стана на прегледа?

# 39
  • Мнения: 306
ами за моя радост няма бременност. има леко удебеление на лигавицата, което по принцип може да означава две неща; предстоящ цикъл или бременност в съвсем начална фаза. при мен най-вероятно е второто, защото ми се драйфа от около две седмици и вероятността това да е от бременност, която не се отчита още е съвсееем минимална. така че ще дишам спокойно вече. явно е от преумора и напрежение. ако нещата не се успокоят в близите няколко дни ще взема да си направя едни кръвни изследвания, да видим от какво се чувствам така. но...мишата явно няма да има скоро братче  Wink . на всички- едно голямо  smile3525 

# 40
  • Мнения: 9 776
... има леко удебеление на лигавицата, което по принцип може да означава две неща; предстоящ цикъл или бременност в съвсем начална фаза. при мен най-вероятно е второто, защото ми се драйфа от около две седмици...
... и вероятността това да е от бременност, която не се отчита още е съвсееем минимална. така че ще дишам спокойно вече. явно е от преумора и напрежение. ако нещата не се успокоят в близите няколко дни ще взема да си направя едни кръвни изследвания, да видим от какво се чувствам така.... 

Аз ли нещо не разбрах? Пишеш две възможни причини, при теб най-вероятно е втората, а това е бременност. В същото време пишеш, че дишаш спокойно, а пък доколкото разбрах ти не искаш второ бебе сега. Може би не ти е точен изказа.

# 41
  • Мнения: 1 558
Има ли нещо друго,което те кара да мислиш,че може да си бременна освен гаденето?

# 42
  • Мнения: 943
И аз нещо хич не разбрах  newsm78. Може ли все пак да ни обясниш. Кое по-точно не те притеснява,като мислиш ,че е бременност все пак  newsm78

# 43
  • Мнения: 306
 smile3532 еми да. съвсем спокойно можете да ми дадете титлата "най-разсеяна" . съвсем не съм се изразила точно. е, първата причина е вероятна при мен. така де- няма бременност и аз дишам спокойно. посмейте ми се малко, ама ще нерви изхабих тия дни, просто...малко отклонение от нормите ми е позволено  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 44 225
Simple Smile))  мда аз го прочетох по тази причина около 10 пъти докато включа, че просто има малко странен словоред и лееко  обърквациоSimple Smile

Както и да е -  радвам се, че  си се поуспокойла Simple Smile

# 45
  • Мнения: 9 776
smile3532 еми да. съвсем спокойно можете да ми дадете титлата "най-разсеяна" . съвсем не съм се изразила точно. е, първата причина е вероятна при мен. така де- няма бременност и аз дишам спокойно. посмейте ми се малко, ама ще нерви изхабих тия дни, просто...малко отклонение от нормите ми е позволено  Mr. Green

Посмях се сега малко за твоя сметка hahaha.
 Hug

Радвам се, че поне не е това. Вярвям, че няма да излезе нещо сериозно Peace

# 46
  • Мнения: 306
благодаря ви мноооооооого!   bouquet  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз се включвам, за да ти предложа вариант за предпазване - вагинални таблетки Фарматекс. МОгат да се ползват по време на кърмене и не предизвикват реакциите от латекса.

# 48
  • Мнения: 9 776
Аз се включвам, за да ти предложа вариант за предпазване - вагинални таблетки Фарматекс. МОгат да се ползват по време на кърмене и не предизвикват реакциите от латекса.

Я кажи на какъв принцип действат. Дали влияят върху цикъла? Не ми се пият хапчета, досега с презервативи сме действали.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 035
10 мин преди акта се слагат във влагалището и влияят само върху сперматозоидите. Не влият на цикъла, ето тук можеш да прочетеш листовката на продукта http://www.bda.bg/bdias/4269d.pdf
Има ги под формата на таблеки, глобули и крем, зависи коя форма предпочиташ Peace

# 50
  • Мнения: 9 776
bubcheto15, благодаря! Надявам се някой, който ги е ползвал, да се включи с мнение. Нещо такова ми трябва на мен.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
smile3532 еми да. съвсем спокойно можете да ми дадете титлата "най-разсеяна" . съвсем не съм се изразила точно. е, първата причина е вероятна при мен. така де- няма бременност и аз дишам спокойно. посмейте ми се малко, ама ще нерви изхабих тия дни, просто...малко отклонение от нормите ми е позволено  Mr. Green

Посмях се сега малко за твоя сметка hahaha.
 Hug

Радвам се, че поне не е това. Вярвям, че няма да излезе нещо сериозно Peace

    И аз  smile3521 Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт