АПРИЛ е близо,ето наближи и шестото ни бебче вече се роди!

  • 13 868
  • 327
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Айде да ни е на късмет новата тема и да са само хубави новините в нея!

Не се бях замисляла за изписването, но някак не си го представям с много хора. Моите родители са в друг град и ако дойдат за изписването, ще трябва да останат при нас.И не ми е ясно как ще си почиваме с бебка. От друга страна те много се съобразяват с нас и почти съм сигурна, че не им минава през ума да ни гостуват още в първите дни. Живот и здраве има време и за запознаване с баба и дядо,  и за разходки Heart Eyes Heart Eyes
Днес взех помпата на Авент ( от сестра ми) и до колкото разбрах от указанията трябва първо да се измие и после да се стерилизира. За измиването ли трябва да се ползва препарата за съдове на Бочко? Някои мами тук бяха писали за него.

# 16
  • Мнения: 13
Цоп и аз в новата темичка да ни е честита и само хубави вести в нея  bouquet
Честита бебка на Еля да и е жива, здрава и много послушна и бързо възстановяване на мама  bouquet
Леле момичета то не остана вече направо се вкарах в размисъл  newsm78 то голямото събитие наближава, днес си купих чай от малинови листа и тук при нас в Щатите го има и пише че се пие 3-тия триместър за тонизиране на матката
За изписването тъй като цялата рода е в БГ ще си бъдем само ние с таткото и бабата евентуално ако бебка иска да я дочака, ако се появи по-рано от 29 март Joy което ме подсеща да ви помоля момичета стискайте палци на 28-ми март дано на мама да и дадат 6 месечна виза иначе направо незнам какво ще правим, тук няма майчинство а само 3 седмици отпуск, който ще ползвам като се роди малката абе гадно е, но такав е живота
Важното е да сме живи и здрави

# 17
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен и бебка Simple Smile

Дано новата темичка е пълна само с хубави новини.

Честита дъщеричка на Еля  bouquet да са живи и здрави и скорошно прибиране у дома

# 18
  • Мнения: 3 211
very nice, чудесно се е получил обиколника. Ти целият комплект ли уши всъщност или само обиколника? И аз съм взела същия десен, много ми харесва - жаби с корони за цАлуване, феи, принцове, тикви, замъци, един сладък змей.  Blush
Жабче, освен обиколника ших долен чаршаф с ластик, като калъф, само дето като се сложи отдолу и протектора и става малък Close; горен чаршаф и калъфка, а също така уших и нещо като матраче-чаршафче с вата за количката. И аз видях, че си взела същия десен, много ми е нежен. Но неочаквано за мен се глади доста трудно.

За изписването предния път бяха дошли баща ми и майка ми, леля ми (която ми е и кръстница) с братовчедка ми, свекърва ми и девер ми. Като вкъщи после дойдоха  същите без леля ми и братчедката. Майка ми беше купила някакви сладки работи за черпене и те се черпеха, а аз се чудех какво да го правя това ревящо бебе, кърмех го 100 пъти, гушках го, а после се оказа, че й е било студено при 25 градуса Shocked Като се стопли и млъкна.
Аз сега се замислих друго, покрай раждането на моята приятелка-за черпенето веднага след раждането. Докато съм в родилния дом мъжът ми ще събере приятели да почерпи, но къде ще бъде това, кой ще покани ooooh! Предният път било голяма суматоха, хем бях го инструктирала за всичко-какво да купи и т.н. Изобщо всичко трябва да се предвиди предварително, че мъжете са големи паники  Whistling.

# 19
  • Мнения: 36
Аз също не се бях замисляла за изписването, но мнението ми определено е, че никак ама никак няма нужда от много хора. Само най-близките. Както някоя от вас мамчета, каза, от раждането до изписването има достатъчно време за празненства и черпни. После спокойствие за мама и бебчо. А като мине около месец така или иначе всеки ще се извърви да дойде на "бебе". Така, че всяко нещо с времето си  Wink.
А такъв колан за прибиране на корема от къде можем да си купим, като изключин интернет-магазините newsm78?

# 20
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Здравейте момичета  Grinning
Първо да честитя на новата мама. Да и е жива и здрава момата да расте палава и ящна.
За съжаление разбрах и аз какво се е случило с другата мама и ми е много мъчно. Надявам се скоро миличката да може да се справи с шока и мъката. И все пак не ми се иска да се страхувам

За изписването и аз не съм съгласна със сто човека в къщи. Един път мъжкото парти след раждането да си го правят където си искат. После нека някои роднини да дойдат на изписването в родилния дом и само бабите и дядовците у дома и то след като сами са подготвили посрещането на майката и бебето. Факт е че в щатите след раждането всички приятели носят скотвени манжи и други неща за да улеснят семейството (което си е доста практично и удобно). Така че аз не се чувствам длъжна да се претеснявам и за такива неща и даже не мисля че ще ме е срам ако няма  с какво да почерпя непоканени гости пък за манджи да не говорим.

Леле щях да забравя . Аничка пак си много досетлива за всички подробности. Много хубава темичка . Мисля че ще е първата пълна с много много хубави новини

Ох ще се върна назад малко че щях още нещо да пиша ама пу пак забравих   ooooh!

# 21
  • Мнения: 309
Ох това с всичката тая суматоха покрай изписването е голяма тъпотия!И аз хич не обичам неуместните крякания и разните там роднински напивания и едене....  smile3515 smile3516Хич никой не ща!Предполагам, че ще дойдат само най-близките: бабите и дядовците, сестра ми с мъжа й и племенничката ми и сестрата на мъжо!Хич не ми трябва друг!Предполагам, че бабите предварително ще са почистили и подредили масата вкъщи, колкото да не е без хич дето се вика, не може пък съвсем на празна маса!После мисля да приемаме гости с бебинка чак на погачата! smile3513Е, сигурно бабите ще се редуват отначало да помагат и да преспиват вкъщи докато се взема в ръце, и после кой от къде е!Честно да си призная не очаквам от моите родители, нито от тези на мъжа ми, да ми създават някакви грижи, по-скоро аз на тях  Embarassed LaughingМного са ни помагали и от двете страни!
Иначе мъжо казва, че купони и черпня няма да прави!Не искал да пиянства и да се весели, докато аз се мъча в болницата!Най-много щял да пие нещо малко с кума, ако си е в България и това е!Искал да е съпричастен и хич не го блазнело такива празненства и пиянства в такъв момент!Щял да седи отвън пред болницата и да ме чака! е, поне засега така казва, де!Милото ми съкровище, много си го обичам! Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesМного миличко ми стана като ми каза това!
А за колана за след раждане хич не съм мислила, нещо не ме блазни, не знам защо! newsm78

# 22
  • Мнения: 847
Ani4ka, темата е прекрасна и дано я напълним само с хубави новини!

Ние за изписването ще поканим само наи близките-бабите и дядовците и прабабите и дядовците и то само в родилния дом. Вкъщи после не искам никой да издва, че само ще правят тарапана, ще изцапат и ще дават неискани съвети /нали ги знаете какво са майчетата-все да те посъветват, без да си ги питал-знам, че го правят за добро, но все пак ще гледам да пропусна/. Мъжът ми ще си вземе минимум 15те дни отпуск и ще се справяме двамата.

 newsm78 Момичета, давайте идеи какво трябва да питам бъдещата ни педиатърка в понеделник, моляnewsm78

# 23
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Да да
Яника - успех дано всичко да е наред. Както и със всички други мами които тази седмици влизат в болницата.

За кърмата - предният път не съм имала проблем но доколкото знам ако се бави кърмата номера е горещ душ на гърдите или топли кърпи на гърдите. Иначе моят юнак седя в кувиоз 7 дни и през цялото време беше хранен с биберон с огромни дупки но като отидох в болницата за захранване нямаше проблем засука си нормално. При него единственият проблем беше че беше 2190 при изписването на 10-я ден и много му се спеше нямаше силички и аз се изцеждах да го дохранвам със шише на него му хареса и за това вече не искаше да суче. И така 5 месеца мама се цеди постоянно за да му дава кърмичка  Blush
Желая спокойна вечер на всички. Целувам ви и ви гушкам силно не се вълнувайте излишно за глупости  Naughty

# 24
  • Мнения: 444
Little-Big Girl , колан на мен ми подари една позната, която работи в аптека. Предполагам, че оттам го е взела, те също имат размери. Peace

И аз предния път въобще не бях помислила мъжо кой ще кани и с какво ще черпи гостите си...и и до ден днешен незнам. Но сега съм му направила списък и той ми заяви, че не съм добре и затова да мисля. Rolling Eyes Като се прибрахме обаче къщата светеше отвсякъде, а имаше куп задачи: сголбяване на креватче, чаршафи, бърсане, чистене...идване до болницата всеки път с нови поръчки.

Сега се занимава със скрина, ще ни изстине вечерята, ама мерак голям. Wink

Io_io, аз се обадих на педи чак вече като се прибрахме вкъщи с Данката. Тя беше и в отпуск де, но дойде жената и ми обясни надълго и нашироко какви документи трябва да нося в поликлиниката и т.н. , а и доста ме успокои за кърменето и за всичко. За предварително питане нямам хрумки... newsm78

# 25
  • Враца
  • Мнения: 2 227
аз за да не съм само със "запис" в новата красива темичка /за която   bouquet/
ще изкоментирам темата с джумбурето при раждането.
съгласна съм с rrivanova че от раждането до изписването има време, така че аз предполагам че мъжо тогава ще почерпи приятелите. а колкото до семейството, аз се надявам, а и вярвам че няма да купонясват така че да ми пречат. аз дори обмислям никой да не остава у нас да спи първата нощ, не искам помощ, предпочитам аз и татито да си поемем щафетата отначало.
така или иначе и да имам помощници за кратко, после пак нас чака.
а да си призная, аз много се изнервям от много хора вкъщи, просто съм от типа хора за които домът е крепост и се чувствам зле когато има хора които ми нарушават личното пространство.
та така.
надявам се да си извоювам спокойствието като се прибирем с бебо.

впрочем, преди малко ходих на преглед и установихме, че въпреки вчерашното дупене и предизвиканата от това надежда, малкия инат не ще да се обърне главично и това си е.
ей, на баща си се е метнал  hahaha
 

а за коланите- покажете как изглежда, пък и ако пешете откъде и за колко могат да се купят ще е супер! Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Здравейте милички, аз съм отново на линия  Hug
Изчетох всичко , което сте писали - първо искам да честитя рожбичката на Еля - да е живо и здраво бебочето и много да ги радва  Heart Eyes
На мен също ми стана много мъчно за мартенското майче - не мога да проумея защо Господ може да бъде толкова жесток понякога, дано поне да й даде сили да продължи да се бори  Praynig
За името на бебенце и аз да ви споделя- с мойто мило бяхме намислили едно име - Оля бях ви казала , но в последствие мислихме мислихме и сега решихме че ще се казва Елица - на името на майка ми- тази жена е направила и продължава да прави толкова много за нас , тя работи, тя живее , тя диша заради нас и ми се струва , че това ще бъде най-хубавото нещо с което мога да й се отблагодаря за всичко което ми е дала и продължава да ми дава, все още не сме споделили на никого за това , а само като си помисля как ще се развълнува мама за това ми става едно миличко  Heart Eyes Heart Eyes
Преди време ви бях казала , че мъжо се е заел с ремонт да детската стая и бях обещала да ви покажа снимки като е готово :

http://prikachi.com/files/663522S.jpg

http://prikachi.com/files/663531p.jpg

http://prikachi.com/files/663565y.jpg

http://prikachi.com/files/663574p.jpg



Кошарката е лилава , сгъваема но още не сме я позиционирали.
За малката ни душица всичко взехме вече - за добро или за зло, надявам се и се моля да е за добро  Praynig
Иначе бебето поне рита и си е активно , с което се успокоявам а на преглед съм във вторник - тогава пак ще запсиваме тоновете , дано да са се нормализирали.
 Дано всичко с Яника да бъде наред  Praynig


# 27
  • Мнения: 75
Честито момиченце на Еля!!! Да е жива и здрава, и да дари всеки ден мама и тати с усмивки!!!

Зинаида!!! Стаята е страхотна! Браво!!!

Аничка! Ще кажа на руски- УМНИЧКА!   bouquet  Grinning

Стискам палци и за Яника!  Hug

Момичета, то не остана! А пък аз нещо този път още не съм започнала да се притеснявам и да нервирам всички до мен newsm78 Някак странно за такъв "нерв" като мен.



# 28
  • Враца
  • Мнения: 2 227
зинаида, стаята е страхотна, направо е модел за подражание, ние по-натам като правим детска можем да откраднем някоя идея. Flutter
цветовете са ми сред любимите, точно мой стил е!!!

добре че ти подритва малката шушулка, то малко остана, стига си се притеснявала, просто ще имаш фино бебче, пък така и по-лесно ще родиш  Wink


честито бебче на еля, да я поздравя и аз че все се отпрлесвам с нещо друго ooooh!

# 29
  • Мнения: 86
А, имаме си нова темичка  Party
Аничка, страхотна си, а дано е късметлийска и пълна с хубави новини новата тема!
newsm51
Gaja-хубава тема подкара  smile3501 Абсолютно съм съгласна с теб, никак не ми се нравят джумбаретата, а в този напрегнат момент  Naughty Naughty smile3513  Моето предложение, за да е и баща ти доволен - да събере гостите и да почерпи в друг ден, не точно в момента на изписване. Така и майка ти ще е по-спокойна и ще може да обърне внимание на гостите и да се отпусне.  Peace
На изписването на каката - и ние бяхме бая народ и всичко го отнесе майка ми - горката. А аз, понеже не търпя да ми се месят  Naughty Whistling- сама си изкъпах и оправих бебчето (нищо че ми бе за сефте) и седях само при нея, гостите изобщо, ама изобщо не ме вълнуваха в този момент. Просто не можех да откъсна очи от прекрасното създание  newsm76
Но, този път няма да е така - и близки и приятели са далеч (за добро или зло) и ще сме си само ние четиримата  Mr. Green Мама ще дойде по-нататък да помага.
zinaida , стаята е разкошна - поздравления за модератора и за майстора  smile3501 И е в любимият ми цвят ... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт