Ехххх, март месец си дойде и бебешкият бум ще донесе!

  • 11 647
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 495
И ние днес излезнахме за 5 мин.на балкончето Hug.
Да ви питам нещо-днес Радослав след едното ядене повърна на фонтан Shocked.Сега съм шокирана и знам че не е нормално.Да не е защото яде твърде лакомо и бързо? newsm78 Той и друг път връща по малко храна, но тоя път ме озадачи.
Пробвах да го изакам с термометъра вече два пъти...е ми не ще.Май ще ходим на чичо доктор Tired

# 61
  • Мнения: 121
Набързо се включвам да разкажа:
Раждането ми не беше никак леко,от 10 часа на 10.03., с никакво разкритие,преносвах с осем дни и затова трябваше да предизвикат раждане. Сложиха ми една таблетка, след около четири часа още половин, от които получих 5  см. разкритие и дотам. В 22 часа някъде ми пукнаха водите, пак много слабо, след това система окситоцин, която увеличаваха пред интервали ...... и така до 22:15 когато получих напъни и пълно разкритие и в 00:33 се роди малкото ми съкровище. Вече се кърмим,но понякога не ми достига кърма и заменям две от храненията с Фризолак, но това се надявам да е временно. От днеска започвам да пия чая на Хип за кърмачки, дано да има ефект. Качвам една бърза снимчица, а тези дни ще сложа и в албума.


На вече родилите мами пожелавам много да ги радват бебчетата им и да са живи и здрави!
А на останалите - кураж, сили и търпение.

# 62
  • Мнения: 1
Честито на всички обебили се мами!Да са им здрави и усмихнати бебчетата!
Късмет на всички на стартова позиция!
Ади,мила, аз определено съм все още бременна и със сигурност ти ще ме изпревариш!При мен няма никакви признаци.Иначе и аз се разболявам от какво ли не тези дни(да не влизам в неприятни подробности) и като не мога да пия нищо, направо истерясвам...Е, накрая всичко ще се нареди,сигурна съм!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 858
Ади споко и мен ще предвариш - и аз нямам никакви признаци а и не бързам за никъде та ще си чакам термин, може и да го подмина  Mr. Green Не давам зор, то бебето си знае най - добре  Hug
бейби мони успех мила щом е тръгнала работата  Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 673
vily_st, говоря за навиване на щипката по посока на часовниковата стрелка един-два пъти всеки ден. Това ми го казаха и в болницата, и педито, и една приятелка преди месец. Подпомага по-бързото падане на пъпчето.

Аз да се оплача: видях, че дупето ни се е подсекло. Кажете с какво мажете вашите бебчета, ако имате тъкав проблем.

И въпрос към майките, които вече излизат навън: с какви дрешки обличате вашите съкровища, за да излизате навън с количката?

# 65
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте майчета  bouquet
Аз ви чета от доста време , но не остава време за писане Grinning
За подсичането аз препоръчвам кремчето на Бюбхен Peace сега има и едни на Хип , слагат даже на пюретата като подарък Peace
За навън може да се облича бебчо с боди и отгоре блузка , надолу ританки и върху тях нещо по плътно. Ние например си имаме едни плетени панталонки ,които си обуваме върху ританките и отгоре панталон или грейка. За малчовците е най-добре космонавчетата, за да е защитено от вятъра Peace и одеялото и отгоре покривалото на количката.
Важното е да не претопляте бебо и да не го и простудите . Детето само ще покаже  bouquet
Много е приятно да знаеш , че всеки ден се появява поне по едно бебче Heart Eyes

# 66
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Вили, шумните съседи се оправят с полиция или една хитринка дето при мен подейства. Когато Криси беше бебе точно до нас имахме едни купонджии, млади наематели. Много обичаха да се веселят до никое време, без да се съобразяват че спалнята ни е точно до хола им, а съответно и уредбата. Та след няколко безсънни нощи само с тропане по стената на поредният купон се явих с бебето на ръце на вратата им. Думите ми бяха нещо от сорта: Така и така не ви се спи, и на него не му се спи, искате ли да се включи и той във веселбата да му правите компания - защото аз се изнасям да дрема в хола, а там няма къде да го сложа да легне.
Докато момчето се чудеше как да отреагира аз се прибрах с детето. Съответно музиката заглъхна, а купоните се преместиха другаде. Е, явно не искаха да купонясват с Криси, а когато повишаваха музиката и тропвах по стената вече имаше ефект.

За дупето съм взела някакъв крем Павлодерм/македонски/, продавачката ми каза че много го вземат мамите и са страшно доволни. След седмица-две и аз ще мога да кажа що за стока е.
Белла, ако повръща на фонтан редовно е обезпокоително, за еднократно не бих се притеснила. За всеки случай може да се консултираш с лекар.

Хайде момичета много мина - малко остана.

# 67
  • Мнения: 107
Светле,пробвай Судокрем,на нас ни помага много! Аз го бях купила за каката,но като родих ми дадоха и мостричка!
И ние бяхме навън днес за 30 мин.,нямам търпение да се постопли още малко и да правим по-дълги разходки!
На майчетата раждащи днес и утре-леко и безпроблемно раждане!!!

# 68
  • Мнения: 70
Здравейте майчета
Влизам набързо да се отчета, че не мога да седя много на компа. А и още свикваме с реда и режима в къщи.
Вчера ни изписаха от болницата  Simple Smile Имаме си дъщеричка Валерия, роди се на 11.03 4100кг 52 см, нормално раждане /
тежко/

На всички които гушкат вече бебоците си ЧЕСТИТО РАДОСТ
а на другите скоро да се присъединят към родилите в мартенския отбор и леко раждане  Hug
Качвам някоя друга снимчица и отивам да се гледкаме с бебка.

# 69
  • Мнения: 267
И на нас това пъпче ние е проблем,но таткото май му хвана цаката  Praynig
сега ме ядоса педито,дойде в къщи на преглед,ние досега се хранехме на кърма на поискване,без да спазвам часове и да го будягоре долу през 2,3 часа яде е някой път е по - неспокоен и иска по на често,но според нея не трябвало така,трябвало да има режим през 3 часа,ако ревяло м/у тях само вода  newsm78.от къде да знам,че е поело достатъчно храна и не реве от глад,ако се събуди през тия 3 часа  Thinking,абе думи нямам ooooh!.Имаме и жълтеница,предписа ни глюкоза вместо вода и м/у храненията,че сме една кръвна група и можело да я развие по - тежка  ooooh!Вие за колко време изкарахте жълтеницата?.За подсичането ние сме със Себа мед,но за сега няма проблем  Praynig
На всички с признаци за раждане успех
Аз да ви се похваля за раждането и да вдъхна кураж на не родилите - родих за 3 часа,без упойка и без никакви болки,ама наистина никакви,по съвет на доки отидох в боллницата към 10 вечерта с 4 см разкритие,с контракции,но без да ги усещам,легнах си да спя и в 6.30 се събудих с по - чести сващание пак без болка,към 8 имах няколко по - сериозни контракции,които вече се усещаха и с 8 см разкритие,след няколко напъна и с лека помощ от доки на корема се роди малкия в 9 без 15 и най - важното нямам шевове и разкъсвания  Peace,Благодарна съм на целия екип , който толкова ми помогна
Janitsa, честито дъщеричка

# 70
  • София
  • Мнения: 263
Janitsa, добре дишли у дома! Леко, спокойно и весело гледане!!!
За излизането навън-мога ли както съм я изкарвала досега за по 15 мин.- утре за 30 направо? То трябваше днес 25 мин, а вчера 20, но ми е някво кофти, защото сме на първия етаж, терасата ни е ниска, и не издържах да стоя по толкова. Обаче днес се светнах, че може в стола за кола да я сложа, макар че пак тъпо да кеся на таз тераса ей така....
Та въпроса ми е трябва ли задължително с по пет минути разлика всики ден?
Днес защо така няма все още обебили се?
За тези, които датата е 16 март- успех и леко раждане Hug

# 71
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Първо са го хранили със сонда, посел са го учили на шише, сега аз трябва да го уча на гърда  ooooh! Има ли шанс изобщо да се справим.  Rolling Eyes То май няма кой да знае и да ми каже, докато не опитам.  Embarassed
Aз ще ти кажа Simple Smile Не се притеснявай изобщо. Софи беше повече от 20 дни със сонда, после десетина дни на шише, като първите 2-3 дни докато се научи беше много тегаво Tired Но после си свикна. Една седмица преди да я изпишат ме накараха да я сложа на гърда, за да може докато си отидем вкъщи да може и да суче. На второто слагане свикна и с гърдата Simple Smile Сега ела да я видиш, мултифункционална е, кеф ти шише, кеф ти цицата, всичко си може детето Whistling Така че не се притеснявай, всичко си се подрежда, само малко повече търпение и спокойствие и ще има опит с всякакви приспособления Mr. Green

# 72
  • Мнения: 819
: Janitsa, честита дъщеричка!!!

rusana, нямам думи за вашето педи, но ти, в крайна сметка не си длъжна да я слушаш, нали? Кажи и "добре" и си го храни когато си поиска бебенцето. Аз лично вода не давам - пробвах 2-3 пъти да видя дали ще я пие - плюе на фонтан и се дави, много е озодочена какво и давам  Laughing А и съмнява ме водата да е по-полезна от кърмата  Wink

Да се похвалим - днес ни беше първата разходка и откарахме около 2 часа и нещо в парка! София спа през цялото време и то много по-спокойно, от колкото вкъщи, не помръдна.Никол и тя се наигра с приятелките - много съм доволна от разходката. За обличането - бебка беше както си седи вкъщи - боди с дълъг ръкав и цяло памучно гящеризонче, не много дебело и я пъхнах в едно чувалче с ръкавки и отгоре завита с одеалце.Сложих и покривалото на количката, че пак си духаше и днес, макар и не като вчера. И специално взех фотоапарата да я снимам и познайте дали се сетих  Crazy
И да ви кажа днес колко приятно ми стана - обади ми се момичето, с което лежахме в реанимация ! Така се зарадвах, говорихме си много дълго и в четвъртък ще се видим/че тя живее в с.Баня/ и ще идва до ТК на консултация.

За пъпчето - нашето падна чак на 16 ден, ама никой не ме открехна за въртенето.Обаче педито каза само спирт, никакъв Топоцин, защото запечатвал и по-трудно падало.Изобщо не препоръчвала каквито и да е пудри. Сега още от вр. на вр. леко кърви или излиза засяхнала кръвчица, аз си я мажа след къпане със спирт още. А дупето и мажа с тази мостричка на Нивеа, където ни ги раздаваха в ТК със сините кутии. За сега никакъв проблем, даже не се е зачервявала. Но чух, че Судокрем бил най-доброто на пазара  newsm78

# 73
  • Мнения: 660
Да те питам, като суче Рая през час (забелязвам, че с Калин вървят съвсем заедно, и той така прави последните дни  Whistling ), та кога точно даваш Колийф-а?

И да кажа, че днес открих "лек" срещу коликите: дъъъъъълга разходка с количката  Mr. Green Както ревеше, така заспа, че и още спи  Mr. Green Няма да го будя за манджа, че цяла сутрин не е спал  Whistling

В тази връзка ще споделите ли например днес как облякохте бебоците за разходка (слънчево, но с вятър). Изнасям Калин всеки ден (освен като валя сняг) от един момент нататък, но се притеснявам дали не е прекалено навлечен...

Капките ги давам на 4 часа, ако много се тръшка на 3 часа и половина, като гледам преди това поне час да не е яла, за да има ефект. Аз не знам Калин как е като е гладен, ама наш`та хубостница като е гладна така ужасно реве и се дере, че е ад - едва успявам да настискам кърма в мерителната лъжица за да и сложа колийфа. Все едно е държана на въже. А иначе видимо е пораснала и бузите са ни 2 пъти по-големи... Simple Smile

И ние днес излизахме на голяма разходка - наистина много спахме и ние на вън, нооо в момента в които вкарах количката в асансьора и се събуди и се размрънка. Та май ще е хаймана като майка си това дете... Wink

За обличането навън - върху домашните дрехи /боди с дълъг ръкав и плюшен, или по-дебел гащеризон, или ританки и блузка/ слагам или плетено елече и я слагам в портбебето и отгоре я увивам с памучно одеало, или и слагам ватирания комплект и само порт бебето върху него. Е, задължително има шапка и ръкавички, както и задължителните плетени терлъчки. Винаги като я пипна е топличка, но не мисля, че я притоплям. Абе щом спи - значи всичко е ок.

За пъпчето - при нас падна на 12 ден, до преди 5-6 дни имаше още кръв по малко и струпейчета, продължихме да промиваме със спирт и тобоцин и от известно време вече няма никакъв проблем с него. От 3-4 вечери се къпем и като голямо бебе в корито и ни е много кеф, ама ако сме нахранени, щото като сме гладни е един вой...

За подсечено дупе - на нас ни помогнаха много промивките на дупето с отвара от лайка и пудрата на Нивея и голо дупе - да се ветрее с обикновени пелени бяхме няколко дни. На Судокрем кремчето е добро също. А след като отмина подсеченото се межем с крема за деликатни зони на Себамед и си поддържаме дупето, което да не е червено.

Janitsa, честита дъщеричка!!!

# 74
  • Мнения: 70
Охх момичета вие вече може да сте говорили много по всички теми ама аз не можах да ви следя.
Имам спешен въпрос, дано да ми помогнете
Беба много се е опъпчила, от една страна има подсичане от друга пъпчици с гнойно връхче. Педито каза да мажа пъпчиците с едно кремче, подсичането с друго, а въпроса ми е олио слага ли се преди тези кремчета, т.е. как се поддържа кожата след смяна на памперс и след къпане?
Много ще съм ви благодарна ако можете да помогнете  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт