Как да избера входна врата?

  • 37 722
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
... Самата брава ни се струва не особено надеждна. Вярно е, че доста години изкарахме с нея, но човек не знае.  Crazy...

Е, това си е причина за смяна на вратата.  Peace
Аз не искам да сменям нашата точно заради бравите и ключалките - наистина са стабилни, а и отвън е с "фалшива" брава - т.е. блокира, дори и да забравим отключено.


А за ламарината нямам идея, но нашата си е солиден метал - тип касова е и няма пролуки между вратата и касата.

# 16
  • Мнения: 1 441
Новата ни врата е с 9 мм ламарина и с две ключалки Мотура.

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 664
Външна врата от масив според мен не е добро решение.   Thinking Външната врата трябва да е здрава, блиндирана, с хубави ключалки, защото после ти излиза през носа - говоря от собствен опит.  Tired Ако врата е хубава метална врата, добре монтирана и подмазана около касата ще ти изолира много добре. (нашата има и вграден падащ праг, който при заклучване изолира и от долу).
Подкрепям, нашата не е с падащ праг, но има две перпендикулярни метални пръчки, които влизат в пода и респ. в касата и я застопоряват. Сложете си и хубава ключалка, която се блокира при опит за разбиване.

# 18
  • Мнения: 4 434
Ох,и на нас ни предстои купуване Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 72
След дълго обикаляне ние купихме врата от Солид 55, серия 50, обков МДФ,четристранно заключване,автоматичен праг, ключалка Аблой и допълнително заключване с карта. Доста добре изолира и от къртенето от монтажа няма нищо видимо освен 2 плочки на прага. За сравнение обиколихме повечето магазини където се предлагат врати. Почти навсякъде бяха турски със стандартен размер,което означаваше много къртене за нас и след това трябваше да правим ремонт.Ключалките бяха еднакви на всички, които доста лесно се отварят/брат ми е с такива и като се наложи ключаря ги отвори за по-малко от 1минута/. В един от магазините продавачката ми каза,че не ми препоръчва честристранното заключване, защото щял да ми се счупи механизма #Crazy Аз още не съм купила вратата, а тя ми обяснява, че ще се счупи заключалката. Изуми ме това, че цените на вратата,която купихме и тези на турските са еднакви.

# 20
  • София
  • Мнения: 444
Хрумват ми някои питанки:
Броя на ключалките сам ли си го избираш или върви стандартно с вратата?
Ако реша да избера по-обикновена врата и хубави ключалки, възможно ли е да са съвместими?
А какъв е смисъла на автоматичния праг? Само за изолация или има заключваща функция?

Копвам един виц от архивите по темата  Joy Joy
Прибира се един човек от работа и гледа вратата му разбита. Влиза вътре и какво да види - стоят двама мъжаги насред хола.
 Почнали го на бой и накрая само успял да попита - "Момчета ама защо ме биете?"- "Как да не те бием, бе?! - Телевизор Велико Търново, печка Мечта, хладилник Мраз, пари няма, злато няма, нищо няма - от какъв зор си сложил тази блиндирана врата, ами решетките?! Що лъжеш хората,бе?!".

# 21
  • Мнения: 1 441
Хрумват ми някои питанки:
Броя на ключалките сам ли си го избираш или върви стандартно с вратата?
Ако реша да избера по-обикновена врата и хубави ключалки, възможно ли е да са съвместими?
А какъв е смисъла на автоматичния праг? Само за изолация или има заключваща функция?

Отговарям:
При нас броят и видът на ключалките вървеше стандартно с вратата - ключалка с четиристранно заключване и магнитна ключалка, която блокира другата (пуска титаниева пластина пред нея).
Защо не бих избрала по-обикновена врата съм обяснила по-горе. Преди години съм виждала в студентски град обикновена врата със заключваща греда. Баха отрязали вратата под гредата и бяха влезли отдолу.  ooooh!
Нашият автоматичен праг изолира - няма заключваща функция. Не знам да има такива със заключваща функция.

# 22
  • София
  • Мнения: 72
При нас броя и вида на ключалките сами си ги избрахме, като независимо от това какво ще избереш си остава четристранното заключване. Автоматичния праг има само изолационна функция.

# 23
  • Мнения: 198
ние преди две седмици си взехме на Тунадор, серия класик и сме много доволни. много добре уплътнява и изобщо не духа за разликата от старата ни врата, която беше пред разпадане. Определено се чувствам по-сигурна като съм самичка  вкъщи. А иначе момчетата, които я монтираха бяха супер. Понеже коридора е с мрамор, пък стените са с една ламперия, която наследихме от предишните собственици, за да не стане луфт 2см след като махнаха старата каса, момчетата изрязаха много внимателно мрамора за да може да легне хубаво касата и вратат да дойде то4но над настилката. Понеже вратите им са стандартни и  за панелен апартамент трябва да се разшири светлия отвор, момчетата изрязаха перфектно ламперията, махнаха домофона който им пречеше, после като монтираха вратата, монтираха си и домофона, просто бяха перфектни, за 3 4аса с къртене и поставяне вече си имахме нова врата без грам довършителни работи. единствено остана да си направим праг пред вратата  Simple Smile

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На Солид55 наи-надежната и хубава врата е Клас 50  Peace с автомати4ен падащ праг, тристранно закл. с девалватор отклоняващ точката на закл.  Peace около бравата има стоманена антипробивна пластина,дебелината на вратата е 7 см ,4 см вата,стоманен лист 1 мм,две дървени плоскости МДФ или Ламинат, 2 бр. 3D регулируеми панти ,този клас врата позволява да се вгради и електроника т.н. интелигентно зключване  Peace

По-ниските класове са идеика по-евтини и също не са лоши  Peace

При избора на входна врата всичко трябва да се прецени  Wink все пак не се сменя 100 пъти   Peace


Ако имате въпроси ще се радвам да съм ви от полза   Hug

# 25
  • Мнения: 2 993
И аз съм на етап търсене на солидна входна врата.

Ще се радвам на Вашите съвети.

Най- евтината врата на Солид / по време на Стройкото/ ми я калкулирах около над 1400 лева. Самата врата беше към 450 евро, но като ми добавиха ключ 130 евро, монтаж, втора каса не помня какво още беше и тя скокна доста. Малко ми е множко 1500 лева.

Ще съм благодарна да ми препоръчате хубава врата за около 1000 лева

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На Солид55 има не лоша врата клас Фери и клас 40 които могат да ти излезнат до 1000 лв  Peace

пиши ми на ЛС за повече инфо  Hug

# 27
  • Мнения: 2 587
Външна врата от масив според мен не е добро решение.   Thinking Външната врата трябва да е здрава, блиндирана, с хубави ключалки, защото после ти излиза през носа - говоря от собствен опит.  Tired Ако врата е хубава метална врата, добре монтирана и подмазана около касата ще ти изолира много добре.....


Това е и моето мнение.

Подкрепям!

# 28
  • Мнения: 13
И аз имам мерак да си сложим блиндирана врата,че тази дървената хич я няма ooooh!ама незнам кога ще стане това.Първо да видим как ще се реши въпроса със жилището,че после ще мислим за врата.Но ще ви следя и ще черпя идейки. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 930
Аз си мислех, че за 1000 лв можем да си купим надеждна и сигурна врата -  набелязах Солид 55, а вие каква цена цена коментирате, направо  ми отрязахте главата. Та в голяма чуденска сме с мъжа ми - от коя фирма да закупим външна блиндирана и СИГУРНА врата? Разбира се, на достъпна цена ( имам предвид в рамките на макс. 1000 лв.)

Общи условия

Активация на акаунт