Бременна ли съм?

  • 5 319
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
Ако прочетеш поста ми ще видиш ,че ти пожелавам късмет. И аз съм си задавала подобни въпроси, но изчетох доста статити и сега ми ясно.

# 16
  • Мнения: 55
Виж като сте решили да си имате бебе ще си имате рано или късно много хубаво решение.Тва за гаденето е глупаво сама ще разбереш що е гадене наистина като забременееш  SickПросто си си внушила.Е дано скоро ти се случи. много е рано за какъвто и да е тест имаш поне 15 -20 дена докъто теста отчете резултат.Късмет и не си внушавай разни неща и тогава всичко ще е добре. Peace

# 17
Наистина никога не съм се интересувала за това. Знам,че нормалните тестове отчитат след седмия ден. Никога не съм говорила с никого по тази тема. Знам, че не е оправадано, но няма как да променя това, за това и попитах.

Благодаря за отговорите на всички

# 18
  • Мнения: 2 374
Наистина никога не съм се интересувала за това. Знам,че нормалните тестове отчитат след седмия ден. Никога не съм говорила с никого по тази тема. Знам, че не е оправадано, но няма как да променя това, за това и попитах.

Благодаря за отговорите на всички
Отчитат и по-рано.На мен ми отчете 2 дни преди закъснението на цикъла ми.Успех.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
значи престо единствено може да ти отчете евентуално 1 седмица след акта, но много греши, шуъл чек, дава доста вярен отговор от деня на закъснението, както и повечето други, 1 седмица след закъснение почти всеки тест трябва да покаже верен резултат, 7-10 дни след закъснението може да се види и на ехограф Wink

За съжаление, ще трябва да почакаш , за да получиш отговора си....
Признаци, трябва да мине малко време, обикновенно идват със закъснението или мъничко преди това.....


В крайна сметка - дано отговора ви направи щестливи на този етап от живота ви....каквото и да значи това Wink

# 20
И още един въпрос. Гинекологът ми ми каза,че имам тънки маточни стени. По-принцип се получавали при аборт, аз обаче не съм правила никога. Това проблем ли е при евентуална бременност ? Защото като го попитах той ми отговори,че той задавал въпросите. Исках да се консултирам с него по тази тема, но знам,че няма да ми помогне особенно...

# 21
  • Мнения: 1 187
Защото като го попитах той ми отговори,че той задавал въпросите.
Смени си гинеколога.

# 22
Те в нашия град всичките са такива, този е малко шантав, но е най-добрия диагностик в града... и в сравнение с другите е по-добрия вариант. Иначе наистина ми помогна с проблема които имах, просто....

# 23
  • Мнения: 567
Да ти кажа че аз разбрах още на следващия ден - 6-то чувство или както искаш го наречи, просто си знаех че е станало. А и след това си направих една съпоставка и стигнах до извода, че на 14 февруари решаваме с мъжа ми че ще имаме дете и не се пазим и на 15 ме хванаха едни коремни болки,/ но тогава си мислех че ще ми дойде по- рано или че нещо сме попрекалили с гимнастиката Laughing./ Та се оказа че тези болки не ме напуснаха докато не родих Laughing. Но за тест не бързах да правя защото няма как да отчете Mr. Green Просто чакаш 1 ден да закъсне и .... smile3503  Успех ти пожелавам, дано е положителен

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
А за дебелината - предполагам става въпрос дза дебелината на лигавицата, до колкото знам тя се променя, след цикъл е най-тънка, точно преди да ти дойде - най-дебела, по-време на бременност се одебелява, както и като се пият портивозачатъчни е по-дебела.....
А за по-тънка от нормалното...знам, че ако е такава в момента на опит за зачеване, дори и да стане, трудно ще се задържи....
но предвид, че общо взето се променя зависимост периода на месеца.....

Може да се дължи и на  някакъв хормонален проблем.


Изобщо - бих  потърсила второ мнение, на някой по-обясняващ, дори да трябва да отидеш до някой по-голям близък град. Ще изгубиш 1 ден, но отговора ще ти даде нужното знание и спокойствие мисля, а ако има проблем - насока как да бъде преодолян.

Цитат
При серийните прегледи освен яйчниците гинеколога измерва и дебелината на маточната лигавица. Въпреки че няма точно определена граница, която да се приема за необходима за развитие на бременността, по-дебелата лигавица е прогностично по-благоприятна по отношение на бъдеща бременност.

това е цитат от една статия - какви изследвания се правят при без безплодие.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За симптоми е твърде рано Naughty
Изчакай да ти закъснее М и си направи тест. Никой тук не може да ти каже със сигурност дали си бременна.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
За симптоми е твърде рано Naughty
Изчакай да ти закъснее М и си направи тест. Никой тук не може да ти каже със сигурност дали си бременна.
и успех!

# 27
  • Мнения: 1 354
Е хем искате дете,хем пък заминаваш да работиш в Кипър.
За симптоми абсурд-прекалено рано е.Тест поне 1 ден след закъснението на цикъла ти.



 Peaceнапълно съм съгласна Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
спераматозоидите пътуват по фолопиевите тръби до 5 часа.

Ох, нещо май смесвате понятията здраво  Crazy
Подвижните сперматозоиди преминават през шийката на матката между 2 и 10 минути.
До час и половина - два става оплождането.

вчера за първи път свърши в мен.
Днес като станах, без да се сещам за това ми стана лошо от пастата за зъби, а и като пушех също ми ставаше гадно. Направих си тест но е отрицателен. Знам,че е рано де. Но има ли шанс да съм бременна а теста да не го отчита?

Мило момиче, от едно свършване за вечерта и дори забрменяване просто няма абсолютно никакъв шанс да ти се гади след 5-6 часа  Wink
Тест се прави и отчита след поне ден-два закъснение.
А иначе има шанс, да - тестовете се случва да показват отрицателни резултати, а да има бременност, но няма шанс да показва бременност и да няма такава  Wink




# 29
  • Мнения: 1 062
Вече са ти казали, че няма никакъв начин, толкова рано да се разбере, дали си бременна, но има вероятност да забременееш от един път. Абсолютно няма начин, да имаш симптоми толкова скоро, дори да има оплодена яйцеклетка. Освен това, най приятелски те съветвам, ако сте решили, че сте готови за бебе, да прочетеш всичко, което намериш, за това какво се случва с тялото на жената, от момента на акта, до евентуалната бременност. Така ще знаеш, и няма да се притесняваш от най-елементарни неща. Успех, щом желаете бебе.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт