не иска да яде манджи и супи

  • 10 257
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 497
Ох, чакайте да стане тийнейджър да видите какво става. Менюто е сандвич, пица, дюнер и китайско, а и пържоли -на скара само обаче. Всичко останало било "бляк". И стои гладен, обаче не го яде.

# 16
  • Мнения: 222
не знам колко сте голями.моят син и на 1 и 10 месеца и не иска да яде нищо от манджите и супите които му предлагам.но съм забелязала че ако го оставя сам да се храни и маже си изяжда 1 трета от яденето.пробвай и ти така.

# 17
  • Мнения: 2 090
Моето дете също си има предпочитания,не яде всичко Rolling Eyes.
От готвените манджи яде само пиле с ориз и мусака,супи-никакви(а доскоро беше голям чорбаланко,и за закуска можеше супа да яде Crazy)
Сандвичи,пържолки и риба са нещата,които най-обича.
Зеленчуци яде,плодове-не.

Между другото детето ми често си сменя вкусовите предпочитания,през няколко месеца Whistling.Имаше периоди,когато ядеше само мляко,после пък не ядеше никакво месо ooooh!,по едно време не искаше никакви заленчуци,сега пък плодове,после пък ще е нещо друго...Предлагам му това,което му е вкусно.

# 18
  • София
  • Мнения: 362
Айде и аз тук   ooooh! 
Моят си е на 3г2м - яде само крем супи и фрикасе (понякога качамак). Отначало се притеснявах да не би да е проблем с дъвченето, но не е - яде пици, McDonalds, всяка сутрин сандвич, палачинка или гофрета... Но категорично отказва да я де манджа, в която "плува" нещо - примерно в една пил. супа има малки картофчета и морковчета - отказва я, ако я пасирам - яде   Shocked
Баща му ми казва да не се притеснявам - все пак яде...
Може би така е правилно, а?   Thinking

# 19
  • Мнения: 4 915
Специално за нея ли готвиш?

Моите от годинка и 1-2 месеца се хранят с нас на масата каквото има сготвено за всички.
Сяда се на масата, ако яде - яде, ако не - да става и да си играе.

Имай предвид, че и двете ми маймуни са капризни, а първата щерка бе ужасно злояда. Откакто въведох правилото - на масата се яде, каквото има, колкото искаш, и заедно с всички - прояде. Иначе до този момент ни правеше на луди, ядеше с циркове, навън по площадките само, ограничени храни и по 50 грама на ядене - а беше над годинката вече... Crazy

Та...ако се келешат - не ядат. Като огладнеят им се предлага плод, кисело мляко и т.н. Манджа - на следващото ядене. С всички.

Пробвай все пак крем супи като за начало, да не човърка по тях.  Wink Или дроби супите с хляб. Всички деца обичат хляб.  Wink И да се храни сама.

# 20
  • София
  • Мнения: 430
Моето момчене хапваше всичко, което му приготвям, а това са все манджички. Обаче откакто е наясно с шкафа със сладките/солените нещица, директно се запътва към него и яде само котешки езичета и сухари. Вчера му бях направила много вкусна леща, хем беше много гладен, хем не искаше да я погледне. Само шкафа признава. Мисълта ми е, че каквото позволим/покажем на децата си, това ще изградят като предпочитание. В този ред на мисли, сега ще опразвам въпросния шкаф и май ще нареждам плодовете там  Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 362
Да, това с шкафа е идея Simple Smile  Аз нашия го разчистих отдавна и само в събота и неделя му правя нещо сладичко - мъфини например.
Рядко купуваме шок. яйце, което се изяжда веднага заради играчката!!! А бисквитите са скрити и ги вадя само ако ще яде за следобедна закуска с мляко   Peace

Специално за нея ли готвиш?

Моите от годинка и 1-2 месеца се хранят с нас на масата каквото има сготвено за всички.
Сяда се на масата, ако яде - яде, ако не - да става и да си играе.


Аз също готвя специално за детето си! А колкото до правилото - аз съм го въвела също и помага, определено   Peace
А колкото до готвенето - ние ядем предимно месо със зеленчуци (имаме килца за сваляне), няма да си тормозя детето я - той не иска да погледне месо или колбас... Месото го предлагам пасирано в супата, иначе не иска Sad

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 И Георги напоследък е така. В началото се бях притеснила, но после се успокоих. Не виждам никакъв проблем в това, че отказва манджи (той отказва и супа, и ядене - изобщо всичко що има вид на манджа) при положение, че с удоволствие си хапва месо или риба на скара, пресни зеленчуци (особено краставици), салата, яйца, варени картофи и всякакви плодове, печео пиле, абе почти всичко, но не и на манджа. Какво по-хубаво от това детето да предпочита пресни плодове и зеленчуци?

# 23
  • Мнения: 8 229
И моят син не е по манджите. Ама не мога да го виня и аз не ям манджи. Поне плодове хапва, моркови също. Кисело мляко харесва. Това, което никога не отказва са спагети и кус-кус. Гювечета по рано много обичаше, а сега избира само кренвиршите и понякога някое картофче. Много внимателно оглежда всичко, което забучи - да не би случайно да има домати, праз или нещо друго. Харесва и супа топчета, но си избира само топчетата Laughing
В яслата го хвалят, че много ядял, така че не го мисля, че вкъщи почти нищо не иска. Гледам всяка вечер да има нарязани плодове, след това му сипвам  в чинията това, което и ние ядем, давам му лъжица и вилица, пък той да си решава какво ще прави. Ако иска яде, ако не иска, не яде.

# 24
  • Мнения: 3 886
И синът ми не е по манджите и по плодовете малкото пън не търпи сухо но яде всичко

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На около 3 годинки и дъщеря ми имаше един период в който не ядеше манджи и супи.  Отмина за няколко месеца.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
На около 3 годинки и дъщеря ми имаше един период в който не ядеше манджи и супи.  Отмина за няколко месеца.

Синът ми явно е в този период. Кара го на бисквити с мляко, препечени филийки с масло и с триста зора краставица с оцет.

# 27
  • Мнения: 436
И ние сме в тази група.  ooooh!
Яде основно кроасани, козунаци, кифли, банички, филия с масло и сирене, мекици, палачинки, пържени филии с яйце, сандвичи с яйце и сирене и кашкавал, всякакви бисквити, торти. Изпива по две големи чаши прясно мляко на ден - една за закуска с какао, една за лека нощ с мед.
От плодовете - само ябълки и банани яде. Сокове пие почти всякакви, но само от кутия, фрешове - не иска дори да опита!

Месо не яде. Понякога успявам да го накарам да хапне пилешка супа, като месото го накъсвам на нишки и го лъжа, че е фиде.
И картофена супа може да благоволи да хапне.
Всички познати се чудят, като го гледат какъв здрав вид има, а пък аз се оплаквам непрекъснато, че не яде...

Това чудо се започна около 3 годишната му възраст, преди това ядеше всичко, месо, супи, зеленчуци.
Често си мисля, че причината за това е инатът му, просто си е решил, че няма да яде такива неща и това си е!
Силно се надявам с израстването да разбере, колко глупаво постъпва!

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Моят син беше за дълго време на такава "диета" - само филийки (бели) и мляко. Прояде на втория месец в детската градина. Без никой да го кара, но вече и учителките и лелята се бяха видели в чудо и ми казаха да му нося по едно кисело мляко, за да не седи гладен по цял ден. На втория ден след като му занесох мляко си изял супата. Така полека лека се започна. Когато учителката му ми каза, че си е изял супата се разревах. Вече си мислех, че този момент никога няма да дойде. Сега задължително едното ядене през деня е манджа или супа. Даже ми обяснява колко вкусни били супите в детската.

# 29
  • Мнения: 4 401
А моето мъниче не иска МОИТЕ манджи по-точно яде веднага след като съм сготвила ,но да и го предложа втори път същото....абсурд.При нас за да не готвя за всяко ядене я водя по комшиите  Embarassed.Повечето са роднини или приятели и просто много обичат Мая/голяма е чаровница/.Естествено все гледам да се реванширам до колкото е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт