ДА СПРЕМ ЦИГАРИТЕ заедно!

  • 105 533
  • 932
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 83
Много спорт трябва. Аз така ги спрях. Много спортувах, много пуших и когато двете станах несъвместими, поне на мен едното ми пречеше. Реших да продължа да живея и отказах пушенето. Без никакви лекарства.

# 256
  • Мнения: 19
mikele80 -Даже и една цигара на ден ти разбърква химията.

аз днес устисквам, от 10,30 нямам цигари и няма да си купя. Все ми "става лошо", като отида до магазина и платя 3,60 евро за кутия.

Табекс и аз пробвах, преди две години, но ми ставаше лошо след приема на таблетките и се отказах да се тромозя с хапчета.

djona - незная какви тестове за алегрии правиш, но отиди в някоя частна клиника/някоя добра/ да ти направят абсолютно пълни кръвни изследвания - полови хормони, надбъбречни жлези, щитовидните, витамини, кортизол. Обикновенно след спиране на цигарите пада нивото на Т4, от там и на другите. Увеличава се производтсвото на естрогени и прогестерона /при жените/, пада кръвната захар...и др. подобни реакции, свързани със забавен метаболизъм, вълчи глад. Аз преди година бях спряла цигарите за около 2 месеца и тогава въпреки че можех да дишам с пълни гърди, негативното беше, че прогестерона ми се увеличи до неузнаваеми граници, а естрогена спадна...последиците няма да описвам, ...поне 5 пъти са ме изследвали и в момента когато отново пропуших /най-леките цигари/ всичко започна постепенно да се връща в нормални граници. Сега пак пробвам да се "преборя" с порока. в работата не се гледа с одобрение на пушачите./в няколко фирми уволниха пушачите/

# 257
  • Мнения: 28
Аз пожелавам успех на всички които са решили да се справят с цигарите, независимо дали ще стане от първия път. Убедих се че универсална рецепта за спиране няма. При мен много помогнаха бонбонките тик-так, и таблетките седатиф, успокояваха ме, и най-вече книгата и хипнозата на П.Маккена. И много много предварителна настройка.

Отказването ми се стори изключително лесно, не съм си представяла че ще бъде толкова лесно. Последствията обаче бяха ужасни.  За съжаление при мен не продължиха 2-3 седмици ,а месеци. 
Всички ми говореха колко добре ще се чувствам, колко добре ще изглеждам , но никой не ми беше казал през какво трябва да мина докато дойде тоя момент. И въпреки всички неразположения с всеки изминал ден се чувстваш все по- горд от себе си , и е доста готино.
Започнах да спортувам, избелих си зъбите, малко по малко започнах да виждам и положителните страни на отказването, но най- много ми харесва това че съм независима от тях.  Сега една година по- късно не минава и ден в който да не съм благодарна че устоях.

# 258
  • Мнения: 19
 MIVEL - Би ли описал/а по-подробно това, за което говориш:
"..., но никой не ми беше казал през какво трябва да мина докато дойде тоя момент. "- през какво точно си минал/а???    и "малко по малко започнах да виждам и положителните страни на отказването"  - това означава ли, че лошите страни са толкова големи, че положителните едва бледнеят???
  ...аз се боря с подуването, запека, задържането на течности, нестабилното кръвно налягане /освен цигарите, спрях и кафето за да не ми навява спомени/...незная има ли спасение от това?

# 259
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Здравейте! Искам да поздравя всички решили да се откажат от този изключително вреден навик - знам колко ви е трудно , защото аз самата от 3 седмици не пуша. За сега мисля, че се справям много добре - за момент даже не съм се изкушила. Не използвам нито дъвки нито хапчета - само инат  Mr. Green Но да си призная през последните месеци пушех само по навик не усешах нужда от никотин. В един момент просто реших, че трябва да махна цигарите от живота си. Не знам как стана, но сега се чувствам страхотно, сякаш никога не съм пушила, а 5 години пушех по кутия и повече на ден. От скромния си опит мога да кажа, че е по-добре първо максимално да се намалят цигарито- до 1-2 на ден. В един момент човек сам вижда, че може и без тях и не губи нищо от ежедневието си.

# 260
  • Мнения: 25
Страхотно е каква воля имате  Praynig дай боже всеки му
аз съм решила новогодишно да ги откажа- много се притеснявам за килограмите и се чудя дали да не ги намаля постепенно
Освен за тях не се ябх замисляла за други негативни последици  Shocked

# 261
  • Мнения: 159
Честита Нова година! Много здраве, щастие и късмет на всички тук!
Случайно попаднах във вашата тема и искам да споделя...Отказах цигарите 03.2009г. Доста време за мен не съм палила нито една, но въпреки всичко  в най-хубавите ми събнища съм с цигара... Embarassed Много ми беше трудно, но без никакви последствия(подуване, напълняване и тн.) Като резултат- невероятна кожа! А как ги отказах-като бях напълно сигурна, че го искам. Реших и край! За мен това е рецептата-психическа нагласа. Надявам се, да бъда полезна!

# 262
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Страхотно е каква воля имате  Praynig дай боже всеки му
аз съм решила новогодишно да ги откажа- много се притеснявам за килограмите и се чудя дали да не ги намаля постепенно
Освен за тях не се ябх замисляла за други негативни последици  Shocked

Не смятам, че човек ще напълнее отказвайки цигарите, освен ако не увеличи яденето. Аз паралелно със спирането започнах да ходя от време на време на фитнес. Също така се опитвам да се придържам към правилата на разделното хранене и за тези 3 седмици, в които не пуша съм свалила 2 кг. Абе направо като пълна промяна за новата година Grinning

# 263
  • TX
  • Мнения: 590
поздравявам всички заели се с това начинание . Аз успях сега нахъсвам мъжо втори ден е на т..........кс и волеск му забърквам сервирам му го и с дозичката любов, която е нужно да изпитва в този момент. На всички Ви ще споделя от личния си опит Всеки ден се възхищавам на себе си , че съм успяла и месечно се награждавам със спестените средства от цигари с гевезелъци , заслужавам си го и обичам да се глезя

# 264
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Според мен отказването на цигарите е на чисто психическа основа.На 28 януари ще станат 2 год. от както не пуша.Когато забременях с мойта дъщеря пушех по кутия и половина на ден.Всички много ми се караха че ще навредя на детето и един ден просто обещах на съпруга ми че повече няма да пуша-поне докато не родя и не спра да кърмя.Вече не кърмя от 4 месеца но и неискам да пуша.Чесно казано ми се припушва от време на време но бързо минава това ми желание.Много съм горда от себеси че успях а невярвах че ще мога.Мислех че ще ми е много трудно и все отлагах.Всичко е до навик-да държа цигара докато пия кафе, след хранене веднага да запаля една цигарка и т.н.Не е трудно стига да имате воля и желание за това.Нетрябва много да ги мислите пустите му цигари.И винаги като ви се припуши си мислете че сте по-силни от някакви си цигари.

# 265
  • Мнения: 1 175
Здравейте,аз също искам да поздравя всички решили да загърбят лошия навик!Знам колко ви е трудно,аз ги отказах преди 4 години.Мъжът ми не пуши вече два дни.Много е мъчително и за него,не съм сигурна дали ще се справи,но го подкрепям.Дано новините са добри през следващите критични дни!!! Praynig

# 266
  • Мнения: 2 592
Здравейте, чудесна тема, поздравления   bouquet
Аз не съм палила цигара точно две години. Преди това пушех от около 12 години, почнах ги, когато бях тинейджърка уж на шега.
И така уж на шега и стигнах до кутия на ден  Rolling Eyes
Преди да ги спра окончателно от 01.01.2008, не пушех постоянно от една година, не си купувах цигари и избягвах срещи с пушачи, защото ми беше трудно да не запаля и аз. Все пак пушех по 10-ина цигари на месец, когато бях в компания, за това отказването го броя от първия ми истенски ден без цигари. 
Стимул да ги спра ми даваше суетата, не ми се щеше да се сбръчкам на млади години, а и знаех, че младостта не е вечна. Поне да не си помагам с остаряването Simple Smile
А за окончателното спиране стимул ми беше фактът, че решихме да имаме бебе и не ми се щеше да пуша, защото докато разбера, че съм бременна щеше да мине време, през което не исках да си тровя детето. И така вече 2 години не съм пушила и не ща и да ги видя цигарите. Намразила съм ги направо, което според мен е много важно.
Разбира се качих някое-друго килце (по-точно 4), въпреки че спортувах усилено, но това е за предпочитане пред тровенето с цигари и бавното, но сигурно състаряване.
Желая на всички ви много успех с борбата, наистина човек може да ги спре, трябва му само силна воля и истинско желание

# 267
  • Мнения: 28
MIVEL - Би ли описал/а по-подробно това, за което говориш:
"..., но никой не ми беше казал през какво трябва да мина докато дойде тоя момент. "- през какво точно си минал/а???    и "малко по малко започнах да виждам и положителните страни на отказването"  - това означава ли, че лошите страни са толкова големи, че положителните едва бледнеят???
  ...аз се боря с подуването, запека, задържането на течности, нестабилното кръвно налягане /освен цигарите, спрях и кафето за да не ми навява спомени/...незная има ли спасение от това?

Вероятно при всеки е различно, но при мен първите 3-4 месеца отрицателните страни наистина бяха много повече. Имах много активен начин на живот и бих казала доста здравословно хранене, и въпреки това качих 7 кг за един месец. Започнах да се подувам, кожата ми стана прозрачна и сивкава, кръвното ми падаше внезапно, виеше ми се свят, имах огромен апетит и бях постоянно гладна. Стигна се до там че 9 дни не бях ходила до тоалетна, въпреки че ми предписаха лекарства за запек.
...та през това трябваше да мина. Свекърва ми и мъжа ми ги отказаха заедно с мен, имахме сходни проблеми.
 
Иначе още на втория ден спря да ми се пуши, изобщо не изпитвах никаква нужда от цигара, нервите ми бяха опънати до крайност от физическите неразположения.

Ходих и по лекари, но всички ми казаха че това са най- нормалните неща при отказването на цигари. И понеже съм млада (на 26 бях) ще отшумят по-бързичко, отколкото ако съм примерно на 40.

Не че бледнеят положителните, напротив, просто при мен дойдоха по-късно. Около 4-5 месеца след спирането започна да ми се нормализира метаболизма, кожата ми стана хубава, спря да ми пада кръвното и така...
Има и един друг момент, който да си призная много ми харесва...не съм се лишавала от нещо и преди, но откакто ги отказахме с мъжа ми, чувствително ни се повиши стандарта.

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 16
как се приборихте със запека,това ми е проблем.мисля повиче за това от колкото за цигарите.

# 269
  • Мнения: 2 592
Аз не съм имала проблеми със запек  newsm78
Но иначе доколкото знам круши и сини сливи действат разхлабващо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт