Къде е У НАС?

  • 3 218
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
у нас е тук, където е семейството ми.
и там, където са родителите ми сега.
родното място дори съм го позабравила.
също.Къщата от детството ми я разрушиха и построиха блок.А апартамента от блока където прекарах 10 години и  беше съзнателното ми "У нас" го продадохме наскоро.Та в момента ъ нас ми е там където съм с мъжът и децата ми ( а ние се местим доста често)

# 16
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
От 2,5год.живея в дом, в който се чувствам "у нас".
Преди това в къща пълна с роднини, на отделен етаж, но се чувствах като наемател, не беше моят дом...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Обичам да казвам "у дома" по- рядко в къщи. "У нас" е настоящия ми дом.

# 18
  • Мнения: 934
Апартамента в който израснахме с брат ми и сестра ми, го продадохме, няма го онова У нас. Сега има друго У нас, там където живея. Татко и майка живяха много малко в това У нас и то си е само мое и на брат ми и сестра ми. Имам У нас при баба ми в центъра, то е неизменно откакто съм се родила, когато говорим с братовчедите казвам ще се видим в къщи и те знаят, че това е при баба ми, всичките си имаме ключове от там и нерядко се засичаме. Имам и У нас на село, ей там е истинското У НАС, там са майка и татко. Където са те, там е моето У нас, където живея е "в къщи".

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен и на двете места ми е "вкъщи". Горе-долу съм живяла на двете места (по-скоро семейства) по равно време.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
"У нас" е домът, в който живея с децата си и баща им. Домът, в който съм израснала е "при мама". Топлината, която излъчват тези думи е различна, стопля душата ми различно. Но звучат еднакво близко и уютно.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 271
"У нас" е  домът на семейството ми (мъжът и синът ми). Другото няма как да е у нас, като не стъпвам там по цяла седмица, примерно. Нито чистя, нито готвя, нито имам някакви задължения към дома на нашите, е как да кажа, че е у нас.

# 22
  • Мнения: 5 940
Където е хубаво, където няма условности.

# 23
  • Мнения: 1 470
За мен "у нас" е там където някой те чака...И тъй като аз дълго време нямах това въпросното "у нас",защото живеех сама,се омъжих...Създадох си това което ми липсваше...И сега ме чакат цели четирима мъже у дома... HugА за при родителите ми...Отдавна се чувствам като на гости там...

# 24
  • Мнения: 11 607
Имам У нас при баба ми в центъра, то е неизменно откакто съм се родила, когато говорим с братовчедите казвам ще се видим в къщи и те знаят, че това е при баба ми, всичките си имаме ключове от там и нерядко се засичаме. Имам и У нас на село, ей там е истинското У НАС, там са майка и татко. Където са те, там е моето У нас, където живея е "в къщи".

Това за бабата ми напомни на най-добрата ми пирятелка от детските години...У баба и си даваха срещи всички братовчеди и братовчески, лели и чичовци. Просто сборен пункт и често съм ходила от там да я взема, а не от там, където живееха с майка и  и баща и.

Майка ми и баща ми от 11-12г. си купиха една вила близо до града...Ех.....забравено е почти от света, може би има само едно младо семейство с 2 деца там, всичко друго е баби и дядовци, но там като отида ми е много хубаво и уютно....Напомня ми детството....При баба и дядо....Вървиш и си късаш ябълка, домат и пр. - повече от екологично чисти, дори и автомобили не минават от там, надвечер с майка отиваме при някоя съседка на дернек(седянка) и клюки безкрай, минаваме взимаме и току-що издоено мляко от  истинска крава, и една романтика...Ех......Топлината на истинското и живото.

Ох....излязох от нас на 18г. - студентка, малко по-късно заживях с мъж си и ми трябва още 1 г. за да се изравнят - колкото с родителите ми - толкова и с мъж ми......Понякога ми се размиват понятията у нас........И имам чувството,че се получава на моменти - от 2 стола на земята......Съвсем искрено питам - дърво без корени ли сме в такъв случай, които са родом от едно място, но по ред причини вече не са там..........


Шапке, хареса ми това - У нас е там, където някой те чака.....и допълвам  - с любов и без условности!

# 25
  • Мнения: 3 929
"У нас" ще бъде домът, който създадем двамата със съпруга ми. Сега нямам "у нас". Имам "вкъщи", но то не е "у нас".

# 26
  • Мнения: 4 965
"У нас" години наред беше апартаментът, в който израстнах - първоначално живях там с родителите ми, после сама, после с мъжа ми. Когато го продадохме и се преместихме в нашия апартамент, ми беше много "чоглаво" - и досега поглеждам към стария апартамент, когато минавам покрай него. Сега "у нас" си е този апартамент, в който живеем. Другите апартаменти не са ми "у нас" - тях ги споменавам по квартал.
За мъжа ми "у нас" е нашият апартамент, неговия апартамент /построен на мястото на старата къща, в която е израстнал" и вилата /там е изкарал цялото си детство и сега ходи много често/.

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
У нас е само там, където съм живяла с родителите си. И те и аз вече не живеем там. Но то си е за мен у нас. Тук, където съм сега съм го приела за временно пребиваване вече малко повече от десет години. Не ми е удобно тук, мястото не ми харесва, апартаментът е неудобен, единствено съседите са свестни.
Очаквам с нетърпение да започнем да си строим "у нас", където аз ще си нареждам по мой вкус, а не по този на свекъра, което е определил сегашното ми място.

Хубава тема!

# 28
  • Мнения: 2 132
Вече е семейството ми-мъж и дете!но се хващам , на моменти, как понякога си казвам у нас , на апартамента в който сме израснали с брат ми , и в който още живеят родителите ни!!!

# 29
  • Мнения: 516
Никъде за мен.

Общи условия

Активация на акаунт