Как се отблагодарихте на доктора след раждането?

  • 11 051
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 666
Раждах в частна болница и независимо,че си платих ми се стори недостатъчно Whistling и се доотплатих на лекарката която ме изроди  със марково уиски и скъпи бонбони (цъкнах над 100лв Peace)
п.п.лекарката ми също работи на частно и незнаех каква част от парите ,които дадох на болницата отиват за нея..та затова е подаръка Blush.Иначе на персонала в болницата цветя и бонбони

# 16
  • Мнения: 252
Гласувах!!!Подарък над 150 лв.Ама си го бяха заслужили.

# 17
  • Мнения: 1 740
Ми подаръци не сме правили, само почерпка, но не знам на каква стойност (майка ми, съпруга ми и свеки се погрижиха).
и при нас беше така

# 18
  • София
  • Мнения: 8 283
Цветя и нещо в плик над последната цифра(+1/3 и *2 - за 2те деца), но не поискано.
Цветя, бонбони, торта, сок за персонала.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не сме купували нищо - дадохме кеш, та тя да си избере какво иска!

# 20
  • Мнения: 3 521
С едно ръкостискане, но раждах в немско.
На акушерките пряко сила успях да пробутам една торта и им оставих букетите, които ми бяха донесли(такава е традицията тук - смята се, че не е хубаво да си ги носиш в къщи, за да не си носиш болестите).

# 21
  • Мнения: 9 814
Не съм се отблагодарявала по никакъв начин, платих си т.нар "избор на екип".

# 22
  • Мнения: 1 558
Не съм плащала нищо.Мъжа ми е дал нещо на лекаря да се почерпят,става въпрос за бонбони и подобни неща Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 12 140
Родих в Токуда и си платих за раждането и престоя. Там е забранено да се отблагодаряваш на лекарите и ако го направиш е най- вероятно да ги уволнят. Едва успях да почерпя с бонбони екипа при изписването, но с много кандърми и само ако лично аз ги отворя- затворени нямат право да приемат.
Ако бях в държавна болница щях да се отблагодаря чрез избор на екип. Peace

# 24
  • Мнения: 153
Над 150 лв  на лекар и на акушерката 50 лв + почерпка и то доста добра  Peace

# 25
  • Мнения: 70
Раждах в частна клиника. Платих сумата от фактурата. Благодарих искрено с цветя на лекарката.
На доктора, който ми следи бременността съм също много благодарна за грижите и изключителното внимание - там подходих с известна сума (гласувах над 150 лв.). Аз съм изключително против подаръците (т.е. непаричната благодарност), за мен са признак на лош вкус.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 12:08 от mikka j

# 26
  • Мнения: 168
Гласувах!!!Подарък над 150 лв.Ама си го бяха заслужили.
Peaceи ние така

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
И двата пъти раждах с уговорка, тоест платих си на доктора, а той как е разпределял парите вече незнам. Иначе нищо друго. Но уговорката си е мой съзнателен избор, за който не съжалявам.

# 28
  • Мнения: 616
Ми явно аз съм благодарила с ръкостискане, защото не съм дала пари под масата. Раждах в частна клиника и платих тарифата на болницата без каквото и да било друго. Мъж ми купи цветя и бонбони за лекарите и персонала. Смятам това за достатъчно  Peace

и при мен беше по същия начин  Peace

# 29
  • Мнения: 4 555
Никак. Купихме торта и разни други почерпки за дежурния на изписването екип и това беше. Но моят доктор не беше тогава на смяна. Даже и ръкостискане нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт