Ин Витро - нужно време

  • 4 815
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
А аз само при мисълта игла да ме докосне, имам способността да спирам кръвотока по вените си. Вече двама анестезиолози ми сърбаха попарата при пункциите, а аз после бях като решето от пробите къде ще се намери място за абоката.
Обаче целта оправдава всичко. Обелвам шкембето за инжекция, не гледам, стискам, каквото има за стискане и ... така 3 опита минаха и заминаха, четвърти чука на вратата.
Така че, момиче, стягай се отвсякъде и смело напред! А и д-р Александров (ще разбереш по-късно какво искам да ти кажа) ще ти слага крилца при всяка среща.

Не я мисли нито болката, нито страха, давай смело! Обаче с мъж под ръчичка, когато му дойде времето. Wink

# 16
  • Мнения: 46
Благодаря ви на всички, момичета!

Аз поне нямам магическата способност да си спирам кръвообращението, това се казват умения! Но едва ли не ме е страх и урина да давам, което пак си е постижение, не отричайте Simple Smile

Сега сериозно: бихте ли ми казали всъщност като се насочим в АГ центъра във Варна, кого да търсим за спермограмата, разчитанетой и т.н. Имат ли си андролог или Александров си казва думата и за спермограмата. Трябва да съм оптимално наясно, тъй като нали ще записвам час предварително по телефон и да знам за какво тоно се боря, като звънна на рецепция. Александров е само акушер-гинеколог, предполагам, не и андролог? Да записваме час за двама различни лекари? Или бъркам? Сложничко е малко, защото дори и след като се приберем в БГ, пак не сме от Варна и факторът време ще ни притисне.

# 17
  • Varna
  • Мнения: 1 094
или Александров си казва думата и за спермограмата. 
Д-р Александров си казва думата  Grinning  Записвате си час само за него. Успех!
 Той се занимава със спермограмите, прегледите, стимулациите за ин витро, оплождането на ембрионите, секцио, лапароскопии...  Е има си и помощници, но така или иначе си записвате час само при него.

# 18
  • Мнения: 46
Брейййййй, какъв човек-оркестър Simple Smile Впечатляващо. Мерси много за инфото.

# 19
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Брейййййй, какъв човек-оркестър Simple Smile
Ще се убедиш сама живот и здраве! Преди всичко е много всеотдаен.
 Между другото ако все още не си си записала час ще те посъветвам да го направиш, защото са заети с месец поне напред.

# 20
  • София
  • Мнения: 260
Бони наистина е човека оркестър.  Laughing Моите 2 опита са правени при него. Мога да те поздравя за избора. Относно въпросите - да, ще ти направи цветна снимка дори ако имаш такава от преди 3 месеца от друг лекар! Спермограмата трябва да я направи ЛИЧНО той, дори да имаш други 10!! Това не е зле, защото и ние сме с мъжки фактор и примерно в Плевен ни бяха казали, че мъжа ми няма ни живи ни умрели сперми....както виждаш от лентичката Александров намери няколко и сега съм бременна с близнаци Peace
Да -  можеш да си направиш някакъв график - поне аз от с календарче в ръка обяснявах кога да правим процедурата Grinning и бях последната жена която прави трансфер за 2008 при Александров на 20,12,!
Не се притеснявай и давай смело напред! Желая ти успех

# 21
  • Мнения: 41
момичета да попитам и аз нещо колко време трябва да мине от опит до опит за ин витро говоря.Благодаря ви предварително:)

# 22
  • Varna
  • Мнения: 1 094
момичета да попитам и аз нещо колко време трябва да мине от опит до опит за ин витро говоря.
Ами зависи от състоянието на организма ти и най-добре може да го прецени лекуващтият те лекар.
 Обикновено казват, че трябва да минат поне 3 месеца, но познавам момичета правили опит в месеца веднага след първия опит и забременели и родили...

# 23
  • Мнения: 41
Благодаря ти

# 24
  • Мнения: 41
аз също съм при доктор Александров и съм много доволна,утре трябва да си направя теста това ми е първо ин витро и ми е много напрегнато защото преди няколко дни ми текна нещо кафяво и сега не съм много обнадеждена за резултата Praynig Praynig Praynigнищо друго не ми остава

# 25
  • Мнения: 46
Beilis, дано все пак резултатът е положителен. Стискам палци

# 26
  • Мнения: 46
Момичета, още един въпрос и ви оставям на мира.

Мисля, че ще ми е нужен списък на хормоните, които се пускат между 3-ти и 5-ти ден на цикъла. Определено не ги помня от миналата година, а в момента бумагите ми са в БГ. И ако знаете подробностие наизуст - знам, че имаше някакви особености, сутрин, обед вечер, на гладно, жадно, изплашено, някакви такива неща Simple Smile

Пак мерси Simple Smile

# 27
  • Varna
  • Мнения: 1 094
аз също съм при доктор Александров и съм много доволна,утре трябва да си направя теста това ми е първо ин витро
Дано и да е последното, желая ти успех и ще чакаме днес да се похвалиш!  Hug

 
Мисля, че ще ми е нужен списък на хормоните, които се пускат между 3-ти и 5-ти ден на цикъла. Определено не ги помня от миналата година, а в момента бумагите ми са в БГ.
По принцип това са изследванията които изискват в момента в АГ-Варна:
 На двамата партньори:
 - СПИН
 - Васерман /луес/
 - хепатит В
 - Хепатит С
 - Хламидия - кръвен тест IgG

На жената:
 - влагалищен секрет за посявка и антибиограма
 - ПКК+фибриноген-СУЕ + време на кървене и съсирване
 - кръвна група, Rh фактор
 - АСАТ, АЛАТ, урея
 - кръвна захар
 - Хормонални изследвания: FSH, LH, Prolactin 3-5 ден от цикъла, Progesteron 21-22 ден от цикъла
 - Е2
 - Хистерография или лапароскопия, епикризи от операции
 - УЗД на матка и яйчници

На мъжа:
 - Спермограми - 2 бр. /при наличие на мъжки фактор/
 Аз кръвните изследвания винаги съм ги правила на гладно и жадно, въпреки че за хормоните май не е нужно. Иначе там има по специфични изисквания за пролактина-да не си пипала гърдите си, да си спокойна и разни от рода...

# 28
  • Мнения: 46
Благодаря, всичко е надлежно записано.
до 2 седмици и би трябвало да си вземем самолетните билети, тоест и да се опитам да запиша час за втората половина на май. Дано успея! Тогава вече ще пиша да се похваля Simple Smile

# 29
  • Varna
  • Мнения: 1 094
до 2 седмици и би трябвало да си вземем самолетните билети, тоест и да се опитам да запиша час за втората половина на май. Дано успея!
Успех и ако имаш въпроси питай без да се притесняваш!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт