Всяка вечер-гости

  • 4 697
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Аз съм с подобен проблем. Жилището не е от тях, а е мое наследство от баба и дядо. Само, че свекървата идва в петък следобяд и си тръгва в неделя вечерта /живеем в различни градове/, въпреки че през седмицата водя детето при тях. Поради тази причина такова нещо като съботно-неделно излежаване или разходка някъде само тримата е невъзможно. Аз трябва  през тези дни да готвя и сервирам сутрин, обеди  вечер, вместо поне на една пица да отидем в единя от дните. Правила съм намеци ама, не се получава, а за директно казване не ми се говори, защото е малко по-силно обидчива, а не искам да си разваляме отношенията.

# 16
Родителите ми са деликатни хора ,те никога не биха се натрапвали по този начин.Каня ги ,но са категорични ,че всеки си има собствено пространство.Минавам да ги виждам през деня в офиса им ,постояваме ,понякога се разхождаме малко или обядваме заедно..но родителите му са едновремешен тип понякога свекърва ми казва на мъжът си да си ходят ,но той стои забил поглед в една точка (което общо взето прави вечер ,когато дойде)и са му нужни няколко покани...оф ужас Cry

# 17
  • Мнения: 1 844
леле,наистина много досадно.просто се чудя как има такива хора,толкова нахални и нетактични.какво е това гости всеки ден,по цяла нощ,те къща нямат ли си?!а и щом на мъжа ти не му пречи..наистина не си за завиждане.
мен ако питаш тактично кажи на съпруга си,че това всекидневно гостуване ти идва в повече и нека той им намекне да разредят посещенията..ако така не се получи,съветвам те с поведението си да им покажеш,че са нежелани.примерно като дойдат и се тропнат,кажи,че си уморена,помоли да намалят телевизора до дупка и отиди да си легнеш с детенце.
не бъди много приветлива и разховорлива,всеки път показвай,че не ти е приятно поредното гости.

# 18
не бъди много приветлива и разховорлива,всеки път показвай,че не ти е приятно поредното гости.

Обезателно ще го направя това!

# 19
  • Мнения: 1 897

не бъди много приветлива и разховорлива,всеки път показвай,че не ти е приятно поредното гости.

Обезателно ще го направя това!

Няма да има особен ефект. Изпитано е. Peace
С подобен тип хора(нетактични и несъобразителни, че и властни )няма друго решение на проблема, освен директното му обсъждане. Но явно не ти е накипяло достатъчно, щом все още търпиш. Нищо, пробвай с намеци, 'бягане' от вкъщи по това време и цупене...Като не постигнеш резултат пак ще дойдеш на моето предложение. Явно просто трябва да извървиш и ти целия път, догато чашата прелее напълно и ти падне пердето.

# 20
  • Мнения: 1 558
не бъди много приветлива и разховорлива,всеки път показвай,че не ти е приятно поредното гости.

Обезателно ще го направя това!
Да не те отчайвам, ама не върши работа. Аз доста дълго време го правя и то не нарочно, а именно защото така се чувствам - не ми се говори, не ми се прави компания. Голям темерут съм станала.
Аз друго си мисля, а защо примерно ако мъжът ти не ти съдейства за проблема не почнеш да намираш някаква причина по това време да излезнеш от къщи или да се оказваш много заета - започваш горе-долу преди времето на идването им голямо чистене - бърсане на прах, стирки, прахосмукачки и т.н. Ако свекър ти много се е загледал в телевизора, му се извиняваш, че се налага да му попречиш малко и започваш супер старателно да бършеш праха именно там. След голямото чистене и тропане е време за душ, а защо не и маска на лицето (още един повод да се позабавиш). Така няма да се налага да им правиш компания. Предполагам, че и пералня точно тогава трябва да пуснеш.... защото имаш малко дете, през деня е било нервно и тъкмо сега имаш време да ги свършиш тези неща. Изобщо намирай си работа и показвай колко си заета. Но не тиха и кротка домакинска дейност, а такава свързана с вдигане на шум и изобщо разваляне на комфорта им.

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Само мога да ти съчувствам, а как ще постъпиш......ох, незнам, ти си познаваш най - добре хората около теб и най - добре знаеш

# 22
  • Варна
  • Мнения: 975
Да не би у тях вода да извира?Или може би пестят ток?Отвърнах и ,че съм ги черпила ,но нямам възможността всяка вечер да им слагам и маси.Те не готвят в тях ,първо отиват вечер да се наядат в майката на свекърва ми ,после се цвакват у нас.
[/quote]

# 23
  • Мнения: 721
аз си мисля че по този начин с недомлъвки,цупения,не говорене.......и т.н. нищо няма да се промени освен че ще се проточат нещата дълго във времето. говори с мъжа си открито  и ако трябва тропни с крак .в крайна сметка ако продължаваш да търпиш рано или късно ще ти кипне,и това пак ще се случи.

# 24
  • Мнения: 4 736
Неприятна ситуация. Имаше я доста дълго и в нашето семейство на дневен ред. Първо и аз пробвах с недомлъвките, но те не минаха. Пробвах и с деликатност, пак не стана. В края на краищата гоорих пряко с мъжа ми, не му харесаха нещата които му казах но в крайна сметка сега имаме време за себе си и детето вечер.
само на мен ли ми прави впечатление или в голям процент от случаите мъжете се  тези които се борят със зъби и нокти за това визитите на родителите им да са все желани,, почти ежедневни че и да се приемат като нещо нормално Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 702
И на нас ни бяха предоставили апартамент..Всеки ден, когато нас ни няма се ходе6е под всякакви предтести. Ходеха на майка му лелята, майка му, брат му с гаджето си. Разговори не помагат, намеци също!С техните камъни по тяхната глава!един ден просто си събрах багажа, казах на милото сбогом и си намерих страхотна квартира. И на милото както не у се живее6е на квартира, така след една седмица се домъкна при мен. С майка му не контактувам и ми е много добре. И въоб6те не е въпрос на възпитание, за6тото ми писна все аз да съм възпитаната!Сега сме си в 4удесни отно6ения с милото, секса ни е стрхотен, а не като преди - мираж, оби4а ме както в на4алото...Само 4е аз не съм съ6тата! Той го усе6та, но знае 4е сам си е виновен. Старае се 4овекът. И даже нямаме дете!Ако имахме оная фръцла сигурно 6те6е да му каже 4е го манипулирам с детето.Да не говорим, 4е се кане6е когато някога родя, да ме прати в 6 месец на работа, а пък тя да ми гледа детето и то като гледа4ка, от тези на които се пла6та от държавата! #CrazyЕ, моята майка е мед.сестра, да не си мисли 4е 6те и предостъпя детето си, за да изкарва пари, при положение 4е имам такава майка!?Луда работа!Само 4е синаа й я видя 6то за стока е и сега въоб6те не и се връзва!Тя сама се прецака...И то от завист, ал4ност и простотия!Много е дълго няма да пи6а, но това 4е сте в тяхно жили6те не им дава такива права, а това 4е мъжът ти е сляп, ами отвори му о4ите!Само ти може6, той сам няма да си ги отвори!Ако не помогне казването в прав текст - стяга6 багажа и на по4ивка при майка си или си намира6 квартира, да го видим дали 6те си ги посре6та сам!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 975
Люжил,доколкото разбрах вие живеете на квартира нали?През следващото досадно посещение,им предложи вместо да се разхождат всяка вечер те,вие да се преместите да живеете при тях.Това може да ги стресне и да разредят посещенията. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 388
Чудя се, как ли ще реагира мъжа ти, ако родителите му цъфнат някоя вечер докато сте се усамотили...  newsm78

Може би е добра тактика да извъртиш така нещата, че тези постоянни гостита да почнат да му правят и на него впечатление и сам да стигне до извода, че не е добре да идват родителите му всяка вечер...

Казваш че мъжа ти е с постоянна мигрена... опитай се да го накараш да поспи преди родителите му да са дошли и те като дойдат да го събудят... вярвам че няма да му стане приятно и ще започне да се усеща... няколко такива случки и самия той ще се сети че трябва да прекрати тази тяхна практика...

# 28
  • Мнения: 22 440
Говориш директно не със съпруга си, тъй като явно няма ефект, а направо с родителите му.
Заявяваш им следващият път от вратата, че не ти е приятно да идват всяка вечер, имате си други планове за вечерта и толкова.
Ако и това не помага, хващаш детето и отиваш за няколко часа при приятелка.

# 29
  • Мнения: 4 736
Мирама, през главата на мъжа и може да стане голям проблем...

Общи условия

Активация на акаунт