колко пъти на ден спи едно 4 месечно бебе

  • 27 786
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
до nomadka - да може би влизам в номинацията за абсурдна реплика с това мое изказване че бебчето ми е хълцало в корема, за което можем малко да се посмеем на мой гръб  Embarassed, мисля че хълца защото гълта въздух, не може да е от преяждане, та аз нямам достатъчно кърма(поне така си мисля).
abutikon успокои ме малко, но щом твоята сладурана не спи в къщи не мрънка ли като е будна и колко често я храниш и на кърма ли сте?

Логичния въпрос е що дири тоя въздух в коремната ти кухина? Може би през пъпа влиза  newsm12 Това ми звучи почти като другото твърдение, че бременните имат киселини понеже косичката на бебоците им дразнела стомаха. Ама те да не са ги изяли, че ще им стоят в стомасите   baby_neutral Коремните локации са различни, с различни входове и изхози  Wink

Медицината не е за пренебрегване, особенно в началото на формиране на човечето. Кърмата от своя страна е в пряка зависимост от сукането и ако не друго, то поне с помощта на помпа може да се излъже мозъка да разпореди за следващото сукане да има повече кърма.

maya_76 интернет форум не може да замести педиатъра.

...Едно кърмене изобщо не е меродавно. Моята я мерих до края на 4-ти месец - на едно хранене изяждаше 180гр, на следващото - 100гр. И ако това с малкото количество се падне при педиатърката - направо ще те откаже да си кърмиш бебето
...

Така е. Стреса и мисълта си казват сумата. Едно кърмене, особенно под напрежение не значи кой знае какво  Simple Smile Кураж и инат му е майката.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 13:15 от ftall

# 16
  • Мнения: 11 097
Номадке, не съм искала да те засегна, но не е хубаво да се дава подвеждаща информация - особено предвид факта, че момичето и без това е объркано. Ще карам поред.

Освен ако не си някоя врачка или с прозрачен корем няма начин да усетиш как хълца в корема ти. Laughing
Във всяка книга за развитие на бременността може да се прочете, че хълцането на плода в утробата е нещо нормално -също както ритничетата му.

... към авторката на темата ще кажа че има мързеливо бебе и много е вероятно то да остава гладно при това положение. За кърменето не е важно колко време стои на гърда, а дали гълта бебето. Защо не пробвате да се изцедите с помпа да видите какво количество яде вашето бебе?

Тук рояк неверности - първо, здраво бебе на 4 и повече месеца е много невероятно да е "мързеливо" и да не може да изсуче нужната му кърма. Този термин обозначава състояние от първите седмици - предимно при по-малки бебчета, с по-силна жълтеница и т.н... В петия месец не са рядкост бебетата, които се наяждат за пет минути.
Що се отнася до изцеждането с помпа, почти никоя майка с помпа не може да изцеди количеството, което би изсукало бебето й - просто неговата "техника" е несравнимо по-добра. А и на 4 месеца кърмата е напълно регулирана и ако не е имало редовно изцеждане, то рефлексът на потичане изобщо не може да се стимулира от помпата.
Пример: аз никога не съм можела да изцедя повече от 20 мл, и то с пот, а за да наддава, колкото наддава, в момента детето ми би следвало да изсмуква между 750 и 1100 мл на ден.

Напълно те разбирам. Кнтарчето не го прибирахме въобще цели два месеца, и на всяко хранене записвахме - голо, облечено, гладно, нахранено колко тежи. Бях врътнала напълно освен от недоспиване #Crazy ... И друго има - храненето. Наливай се с повече течности - супи, бульони, мляко(ама не прекалявай с мляко да не направиш алергия на детето), ядки, варено жито, боза и т.н. Трябва да си сериозно нахранена иначе никакъв ефект няма да получиш. Контролно кърмене можеш да си направиш и при педиатърката ти.
Тук очевидно призоваваш авторката на темата и тя да лудне  Whistling Съветите на Маргарита са много по-добри: брой наакани и напишкани памперси, и, ако държи на контролното кърмене - измерване на количеството, изсукано за 24 часа. Детето може да изсуче 80 мл на едно хранене и 180 на друго. Ти еднакво ли ядеш на закуска, обяд и вечеря?
Що се отнася до храненето - тъпчене не е необходимо, само да не се гладува и да се поемат достатъчно течности. Млякото не е от най-удачните напитки, съвременната боза, пълна с подсладители и консерванти - също.
Що се отнася до наддаването от 400 грама - то наистина е на границата на минимума и в първите 3-4 месеца може да е повод за безпокойство. След четвъртия обаче вече влиза в нормата, тъй като растежът малко се забавя.

Съжалявам, че и мен ме удари логореята, но предпочитам авторката на темата да има по-ясна представа от фактите.
Поздрави!

# 17
  • Мнения: 87
Виждам, че макар да си ми опонирала говорим за едно и също нещо, но сякаш сме от различни полове. Само мъжете имат друг начин на мислене.  Grinning Вероятно дали от графомания(логореята е вид вербално увлечение) или от това, че по форумите хората предимно спорят ме четеш изопачено. Ще поясня и аз посочените от теб пасажи - Първом не съм отрекла че бебето хълца в корема на майката, а че няма как да рабере това че се случва. Второ - бебе на тази възраст може да бъде мързеливо или да кажа по-точно разглезено, поради факта че когато се дохранва с биберон то твърде лесно свиква с това. Кърменето след това се превръща в по-трудоемък за него процес за разлика от лесния теч на биберона. Това, че ти не си успяла да се изцедиш с помпа е проблем едиствено на твоя организъм, сръчност и помпа. Доколкото имам впечатления от други споделени опити на майки, разбрах че зависи какъв е моделът на този им уред за мляконадой. Laughing В третия цитиран пасаж от теб показвам на Мая съпричастие към проблема с кърменето, като споделям личният си опит. По този начин на текстова близост в изказа на трудностите ми показвам, че съм на нейното ниво като жена и майка за да не почувства думите ми като упрек към нейната способност за кърмене. В тая посока на мисли няма да забравя една прехвалена докторка, която сама се наричаше доцентка с какви крясъци ми обясни, как аджеба да си закърмвам детето. Това не е начин мисля и ти ще се съгласиш. Останалите ти препоръки виждам са само повторение на съветите ми към Мая. Весел ден и нека силата на парата бъде с теб. Grinning

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
abutikon успокои ме малко, но щом твоята сладурана не спи в къщи не мрънка ли като е будна и колко често я храниш и на кърма ли сте?

Мрънка, мрънка как да не мрънка. Само на кърма е, на поискване. Знам, че не е гладна, защото си пълни памперсите. Просто с времето реших, че е Мара подробната и не иска да изпусне нищо от това, което се случва около нея и за това не спи. Не се притеснявам за глупости вече и гледам детето да ми е здраво и се радвам, че се развива нормално.

Иначе гледам някакви страсти тук се развихрили. Нямах време да прочета всичко, но подкрепям ето този пост на параход

Номадка, съветите ти са меко казано едностранчиви, а освен това са и подвеждащи и некомпетентни.

Моето дете качва по 1 кг и 4-5 сантиметра на месец, откак се е родило, до края на 4-ия месец спеше и по 7-8 часа непробудно нощем (тъй че определено си му стига кърмата), но денем не спи много и спокойно от втората си седмица.
Горе-долу случаят е като на Абутикон - спи 2-3 часа в количката в хубави дни. Ако са лоши - минава с няколко 15-30-минутни дрямки на цицата. И аз съм се тръшкала, че си недоспива (и продължавам да се тръшкам понякога), но какво да се прави - темперамент. Като беше по-малка, успявах да я излъжа с приспиване на ръце, повиване и други методи, но вече не работят.

А след адаптираното мляко детето на Мая е заспало, защото това е изключително тежка и трудносмилаема храна за стомахчето на кърмено бебе. И на нас, възрастните, ни се доспива след обилна софра  Whistling

Въобще - в отглеждането на деца има твърде много индивидуалност и много малко "трябва".

И последно - всички бебета в утробата хълцат.

И моето дете хълцаше в мен даже мога да кажа ПОВЕЧЕ отколкото риташе. Хълцат, когато погълнат околоплодна течност. Както и пишкат вътре. Абе все неща, които са факт, усещаме ги или не.
Така че дано сме помогнали на авторката на темата с нашите обяснения поне малко.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 137
да момичета помогнахте ми много, поне ме успокоихте от части, а май това ми е най нужно в момента, искам да си кърмя детето ми и то да е доволно,нищо че на час час и половина ми виси на цицата. не повишавайте тона, все пак всеки има мнение и аз го уважавам, а за това какво ще правя с моето бебче сама ще преценя. щом пълни памперса е добре, че спинка малко през деня ми ще го понеса, поне вечер ми спи и се буди два пъти. относно АМ да ви споделя че моята бубка хич не го харесва и се чудя един ден как ще я отбивам но да не пресилвам нещата има време до тогава. само да съм спокойна пък другото ще си дойде на мястото. Благодаря на всички ви  bouquet

# 20
  • Мнения: 158
моето спеше доста пъти,но по 20-30мин най-много.Със съня бяхме ужас,направо ми се плачеше

# 21
  • Мнения: 175
ние също сме зле със съня спеше по 14-15 часа но мн на често по малко, околу 5-6 пъти на ден.Все още става в 7ч сутрин и все още бозае 3пъти през ноща така са бебетата  Grinning не се притеснявай то само ще си направи режим и ако забележиш може да и се преспива по едно и също време може да се опиташ да я преспиш.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 137
да ви се оплача примирих се със спинкането по малко. днес бяхме на консултация след толкова мъки и кърмене на час,час и половина цял месец се оказа, че малката е качила само 400гр. и минали месец беше качила малко smile3518.
май кърмата ми  малко, а тя не иска АМ, от утре ще я захранвам с безглутенова каша - така каза педи, дано нея поне хареса и яде Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 438
Освен ако не си някоя врачка или с прозрачен корем няма начин да усетиш как хълца в корема ти. Laughing През корема покрай пъпа минава голям кръвоносен съд, който понякога рязко пулсира и това трептене на тумбака над бебчето би могъл да те заблуди. Хълцането по принцип представлява свиване на диафрагмата. Често е признак на преяждане или на голямо количество погълнат въздух. Бебетата си лапат ръцете предимно от глад или сърбеж при никнене на зъби.
Мила maya_76 има доста теми из форума развити подробно в отговор на твоите въпроси, ползвай търсачката и ще намериш каквато информация и не си се сетила да търсиш.
За хълцането не си права Simple Smile
Не само че се усеща добре, но на мен ми се случи по време на преглед с видеозон - бебто си хълца и още как, че даже се и вижда Wink

До авторката - моя разбойник вечра се събуди към 9 сутринта и до 23 часа вечерта имаше 4 дрямки от няма и половин час - общо 2 часа за деня.
Има дни в които поспива повече, има дни в които почти не спи. ръцете са му в устата почти постоянно - на тази възраст децата така опзнават света - с докосване и опитване, съвсем нормално е и не е еднозначен признак за глад Simple Smile
За това дали е нахранена добре трябва да ти говори броя напишкани памперси и наддаването. Може да сте в растежна криза или кърмаческа стачка - и двете създават трудности с кърменето.
Ако не поема достатъчно кърма - ще трябва да се кърмите по-често и можеш да спазваш съветите за повишаване на лактацията.
За добавката трябва лекар наясно с кърменето да ти помогне или пук консултант по кърменето.
Успех  Hug

# 24
  • Мнения: 106
ние спяхме така от 12 до13ч,после от 16-17 и към 20ч -20 мин,после от 22:30 до 6 ч ядем 20 мин и после спим до 9:30

# 25
  • Мнения: 175
мая кърми на поискване детето така ще увеличиш кърмата андреа качи 420гр 4тия мес, колкото по растът по малко ще качва а ако захраниш още по-малко.А колко см е пораснала някой мес растът на дължина за сметка на теглото мисля че расте добре и не е нужно да я тъпчеш от сега все пак е на 4мес помисли си виш темите за http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_2153_0.html

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 137
мая кърми на поискване детето така ще увеличиш кърмата андреа качи 420гр 4тия мес, колкото по растът по малко ще качва а ако захраниш още по-малко.А колко см е пораснала някой мес растът на дължина за сметка на теглото мисля че расте добре и не е нужно да я тъпчеш от сега все пак е на 4мес помисли си виш темите за http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_2153_0.html
минали месец беше 3см. на дължина, но този се оказа че е дръпнала само 1см.
25.02 - 5400гр. - 61см
25.03 - 5800гр. - 62см
родихме се 3600 - 51см
вчера обаче ми ака два пъти и на консултация така бързо се изстреляхме, че нямах време да я накърмя, така че това е чисто тегло без пълен памперс и пълно коремче Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 175
Съветвам те да се свържеш с някоя от нашите консутанти от форума те ще ти дадът компетентен съвет, според мен 400гр е добре, ваното е че надава.Много зависи и от гените на родителите разбира се, а и по важни са размерите на гърдите и главата отколкото килограмите.Следи памперсите трябва да има 5-6 пълни, урината да е света без отра миризма, кожата да е гъвкава, да е спокойно детето и жизнено и няма проблем, кърми по често.

Общи условия

Активация на акаунт