Септември'09 - 13

  • 11 039
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 504
Момичета мерси за паролата. Аз съм счетоводител и си харесвам професията. Това съм завършила и само като такава съм работила. Но като се има предвид, че последните 2 години съм по майчинство, може да се каже, че съм домакиня хахаха...дори ми харесва, на фона на  ония 15 забързани години и работа от сутрин до вечер....А и след тия 2 години незнам дали пак ми се работи същото....иска ми се половин работен ден, нещо лежерно и да имам време за семейството....в смисъл да не съм толкова отдадена на работа си....амааа ще му мисля по-нататъка Laughing
Ами след две години кърмене, никога не съм имала проблем със зърната, но то много си зависи и от това дали бебето захапва правилно и т.н. още е рано за си говорим за това. А при мен нямаше кой знае какъв косопад при първата бременност, но аз си продължих да си пия пренатала и си мисля, че може и от това да е било....ама незнам де...

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 16:44 от EmiR

# 61
  • София
  • Мнения: 124
kiarra завършила съм социални дейности в софийски, беше супер лесно и така и не разбрах ,че съм студентка.

Сега уча второ висше-право, пак в софийския-редовно, но си е доста четене, да не кажа всяка свободна минута. Поне остава още малко

# 62
  • Мнения: 1
Момичета, наскоро майка ми ми каза, че едно време, когато е била бременна, не са й позволявали да се тегли на кантар и да се подстрихва!  newsm78
Вие чували ли сте го това?
Аз след малко си тръгвам, днес направо ме заболя д-то от стоене, и коремът и кръста продължават, имам чувството, че това са контракции, но не съм сигурна, не зная какво точно представляват. Тук пишете, че са нещо като мускулни конвулсии...

# 63
  • Мнения: 141
pepejeans, благодаря за информацията за кремчето.

Ianita, ми те шефовете са за това- да ядосват подчинените си Simple Smile

Що се отнася до моята професия... Занимавам се с осигуряване на качеството и развитие на нови продукти. Квалифициран дегустатор на кафе.
По този повод преди време една девойка ме пита с какво се занимавам и аз се изцепих с моето чувство за хумор: " Ми ма'ам кълки, пия кафе и ми дават пари за това" и отсреща :" И аз искам такава работа"  Simple Smile

Иначе реших, че искам да имам и малко икономически поглед върху нещата, та взех, че завърших и магистратура " Стопанско Управление" в Софийския Simple Smile Та сега в момента маркетинга и човешките ресурси са ми легнали много на сърце Simple Smile

Ianita, това с подстригването съм го чувала.. ама за кантара- не.. ПО принцип възрастните хора казват, че ако си бременна с момченце и ако се подстрижеш, ще му отрежеш чурката. Ама това са бабини деветини.
Аз смятам утре да ходя да си скъся косата, че бретона вече ми влиза в очите..

# 64
  • Мнения: 1 046
Ех, Горска наистина ти е много приятна работата.

Аз няколко години подред все кандидатствах за "таен клиент", но все не ме одобряваха, а много ми се искаше. Моя приятелка на младини работеше в Макдоналдс и си спомням какъв ужас ги тресеше щом разберяха, че ще имат посещение от подобна особа.

А моя малкия има супер чувствителен нос и все му мирише на нещо, сега покрай бременността успях да му вляза в положение и успявам да му кажа на какво му мирише, та честно тайно се надявам някой дегустатор да стане, я на вино или уиски, а защо не и оценител (или както там се казва) на парфюми.

Емир и аз така след дълго лутане и тежки 2 години в една компания с работа от сутрин до вечер, взех решение да стана детска учителка, хем свободно време, хем интересно с деца, хем големи отпуски по два месеца, хем и на половин ден. Дълго премислях дали съм подходяща и как ще издържа на виковете и крясъците, но като гледам на малкия някои от учителките колко лежерно я дават съм сигурна, че ще се справя.

Ianita има толкова много поверия за нас, че не е истина просто. Не знам в кой от под форумите имаше цяла тема с такива бабини поверия, но ако ти е слаб ангела и си склонна към такива внушения по-добре не я търси и чети. Най-важното е мнението на доктора, на който си се доверила и своя вътрешен глас.

# 65
  • Мнения: 1
Благодаря за отговорите, момичета!
Аз изчезвам да почивам вече! Дано ми поотмине коремчето!

На всички пожелавам приятна вечер, хубав уикенд и да пиште! Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 1 504
Nadina това е добра идея, ама аз имам икономически техникум, после икономически институт...и май няма как да стане дори и детска учителка....иначе счетоводството си ми е тръпка, ама там няма как са гледаш с половин око или четеш и знаеш или не....амаа  няма сега какво да го мисля... Hugкато му дойде времето тогава...
Всеки месец се подстригвам и боядисвам...

# 67
  • Мнения: 5 026
В понеделник ще ходя да се подстригвам. За останалото още не съм се решила-боядисване...

# 68
  • Мнения: 102
Видях, че споделяме професиите си. И аз си харесвам своята Simple Smile
Аз съм преподавател в Университета.

Момичета, искам да Ви пожелая приятен уикенд и лека следваща седмица. Аз няма да мога да Ви чета, тъй като заминавам командировка в Португалия следващата седмица. Стискайте палци с пътуването всичко да е ок, че трябва да сменям няколко полета до Порто. Досега не бях пътувала бременна със самолет и съм малко притеснена. Ще Ви донеса по едно вино на всички от прословутото вино Порто Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 024
Доста интересни професии и квалификации. Образованието ми е социални дейности, но никога не съм практикувала. От 10 години съм "журналист". Слагам го в кавички, защото все пак телевизията е кабеларка, а и съвместявам доста длъжности - репортер, водещ и оператор, когато се налага. Много обичам работата си и сега ми липсва, но бебо е несравнимо по-важен.
Топла и уютна вечер!

# 70
  • Мнения: 183
Явно всички си харесвате професиите, само аз не.  Sad Явно е време след майчинството да се ориентирам към нещо друго, но и аз като ЕмиР съм с икономически техникум, после Стопанската академия, абе само Счетоводство съм учила, барабар с магистратурата. Да не говорим, че мисля да напускам работата в София, защото вече с две деца ще ми е много трудно да продължавам да пътувам всеки ден, а в нашия малък град, работа никаква. Абе каквото е писано.

# 71
  • Мнения: 1
Аз също много си харесвам работата, динамична е, интересна, срещам се с много и интересни хора от всякакъв тип. Завършила съм маркетинг в ПУ и после магистратура ПР пак там.
Засега съм доволна и от заплащането, и в бременно състояние засега се справям, но да видим до кога.

На всички хубава вечер! Лягам да почина мъничко, че после ще ходим на гости на бъдещите кумове!  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 68
Здрасти, Здрасти, отдавна не съм писала, ама тва е щото се бях разработила много....толкова много че сега съм в болничен...уморих се  Rolling Eyes.Да питам , на някои от вас личи ли ви вече , поне малко??? newsm78 На мен почти нищо не ми личи а утре влизам в 14 седмица??/ newsm78 и друго да ви питам , Имате ли повръщане още , защото аз си продължавам все едно ще влизамв 2-ри месец, а не в 4-ти. Много ми е кофти. Беше спряло за 2-3 седмици но сега какво стана не мога да си обясня.Имам чувството че докато ходех на работа нищо ми нямаше сутрин, а сега като спя до по късно поти всяка сутрин ми се ходи до чинията.

# 73
  • Мнения: 83
Dundito, аз също точно като влязох в 4 месец започнах с провръщането, три месеца почти нямах.  Мина ми за около седмица. Случвало ми се е да се събудя в 4 сутринта и да повръщам.  Сега съм 17 седмица и ми се гади сутрин само ако се събудя и в следващия половин час не хапна.  Сега е новата екстра, болките в корема  Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте и от мен!  bouquet

Добре дошли на новите мами, не ми остава много време да следя темите, но виждам нови попълнения

Нямам търпение да се похваля, доктора вчера каза момче, знам, че на този етап не е сигурно, но поне до следващия преглед при Марков в края на април ще съм много щастлива, а след това каквото такова. Няма да бързам да раздавам роклите Simple Smile Все пак ми сложете едно синьо щъркелче дано ми е на късмет.  stork-boy
Видях, че споделяте професиите аз след като завърших средно образование и докато реша какво да уча изкарах две години като преподавател в техникума който съм завършила, бях учител по козметика. Такава ми беше и професията, много ми беше интересно и я вършех с любов.
След това завърших Счетоводство в Икономическия, започнах работа в банка, завърших и магистратура отново Счетоводство и тази година през януари преди да ми изтече отпуската след майчинството напуснах банката. Сега работя във фирмата на мъжа ми, това за мен в момента е добър вариант, защото ми позволява когато имам време да ходя в офиса, а когато не мога да работя от вкъщи. Но това само до есента, като се роди новото попълнение отново излизам в майчинство независимо, че мъжа ми ще страда.
Да се похваля двете ми момичета от днес са по-добре мисля в понеделник да тръгнат отово на детска, че много работа ме чака, а като са болни са много капризни и не дават на 1 метър да се отделя от тях.
Вчера на прегледа ми казаха, че съм отслабнала  и държа 48кг. нямам никакво коремче, дадоха ми витамини уж за апетит, а аз му казвам на доктора аз апетит си имам, да не говорим, че постоянно ми се прияждат разни неща и много си угаждам, но друг е въпроса, че продължавам да повръщам всеки ден.
Валка не видях дали друг ти е отговорил но можеш да приемаш до 3пъти по 2т. но-шпа при болка.
Анита, да ти е жива и здрава майка ти, дано скоро се видите. Пожелавам и още много години щастлив живот.  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт