Времето не спи , март ще отлети, а пък ние всички ще сме майки мили и добрички!

  • 12 271
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 858
Между другото Роси я няма цял ден.... дано скоро получим добри новини и от нея  Praynig

# 16
  • Мнения: 422
sia  вчера лекаря беше при нас и каза да му давам глюкоза за жълтеницата. Обаче аз се притеснявам като го гледам, направо не е нормално, не му виждам очите през деня.
Вечер обаче е точно обратното - суче, имам още кърма като свърши и като го сложа да спи започва да мрънка. Имам чувството, че тъмнината го притеснява.
Разбирам колко ти е мъчно за антибиотика - ние се родихме с инфекция и изкарахме два курса антибиотик. Късаше ми се сърцето.  Cry
Стискай зъби  Hug

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте настоящи и бъдещи мами! Пише съпругът на ronja_77: Вече сме трима - Новият член е младеж на име Георги и тежи 3 800 гр. - пристигна в 13. 18 часа. Поздрави от нас !

# 18
  • Мнения: 422
Честито! Да сте живи и здрави и много щастливи!    bouquet

# 19
  • Мнения: 105
Честит син на ronja77 и щастливия татко! Да порасне голям юнак и много да ви радва    bouquet

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте момичета нека и аз да се похваля на 15 март се роди и моя син Борис, 3500гр 50 см, всичко стана за 2 часа, даже нямаше време и за епидурална, бях с разкритие 8 см след клизма и имах безболезнено раждане, родих в Торакс много съм доволна, а сега се учим да се кърмим много е лаком, направо не смогвам, да го нахраня и след 30 мин айде пак абе да ни е жив и здрав ще се справим. Поздрави на всички които са станали майки, много леки нощи. Joy

# 21
  • Мнения: 8
ЧЕСТИТИ СИНЧЕТА НА RONYA-77 И НА NAPA!!! НЕКА БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ, И РАСТАТ СПОКОЙНИ И ЩАСТЛИВИ!!! smile3525 smile3525 smile3525
Честита темичка Hug Hug Hug
Май бременните тук сме на изчезване вече,а? Mr. Green
Лека и спокойна вечер от нас! Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 514
Добър вечер !

Не бях писала дълго време !
Днеска ми е термина и ме гледаха на видеозон !Плацента -2/3 степен на зреене,водите в норма !Кръвното е добре ,а бебето тежи--3660 кг.
Утре сутринта съм на запис !
Д-ра ми вика :"Е хайде раждай"
Аз също искам ама то не ще!Май си се чуства добре вътре!
Станала съм слонче!!!!!!   Макар, че последно време гледам да не ям много защото съм зараждала от началото на март!  Всички около мен са в бойна готовност!  

Вчера се чух с Роси и беше добре--Каза че днес сутринта ще е на лекар!
Трябваше да се чуем днеска по някое време но не се чухме!Сега е късно и ми е неудобно да звъня !Утре обаче обезателно ще й звънна за да видя как е!

Честита пролет на всички!
Честито и на всички който имат  stork-boy и  stork-girl новини!Много да ви радват и слушкат малките   ylinfant и много да  smile3504

Лека вечер засега от мен!

# 23
  • Мнения: 4
здравейте и от нас,
Мерси за темичката  Hug

Нещо днес ми се губи Роската, стискам палци всичко да е ок.

Ние от 18ч се държим будни.

Имам няколко питания, като предварително се извинявам ако е коментирано:
1. по какво да разбера, че имаме колики???
- като се нахраним понякога се сгъваме и плаче.

2. колко са активни бебоците ви, двигателно?
- ние от 2-3 ден си държим главата изправена, обръщаме се сами, вече седи и по гръб и си вдига главичката и има много лека упора на ръцете. И не си въобразявам, все едно има циганска пепел в дупето.

3. кога да почна с по-стабилното масажче, че доки нищо не ни каза?

4. раждалите мамита в ТК, ходихте ли на преглед след раждането?

Много благодаря за отговорите

1. няма как да объркаш коликите - поне при нас беше ясно - силен плач, сгъва крачета, не се успокоява от гушкане или от хранене
2. ние също сме много подвижни - аз лично не го намирам за ненормално
3. масаж - след третат седмица, аз мисля да почна след първия ден
4.аз се разбрах с лекарката ми след месец
  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 379
Аз пък не знам къдея видяхте тази "война" или някой да казва "Анатема" на АМ  newsm78

Аз също не можах да разбера къде е тази война... не съм видяла някой да оплюва АМ или да прави паралели...

Кърменето е не само единственият естествен начин на хранене на бебето, а е и много по-лесно от АМ след като минат първите седмици и се регулират нещата. Големият процент от майките, които не кърмят, се отказват точно в тези първи 6-8 седмици.

Мисля, че на всички, които искат да кърмят, ще им е полезна тази статия от Библиотеката на Кърмаческия: Кърменето през първите 6 седмици от живота на бебето. .

Точно така, кърмихме се,но след като минаха 3 дни в които Радослав не ака, ходих при лекарката и тя каза че го държа гладен Sad и каза да давам АМ..И без това кърмата ми хич я нямаше, а и аз се побърквах от притеснение...

Белла, не разбрах само как педиатърката ти е разбрала, че го държиш гладен, след като беше наддал за 2 седмици 600-700 гр, ако си спомням правилно, което си е показател, че 1) имаш достатъчно кърма и 2) не е гладен. Такова качване е ОК дори за месец.

SZA - от време на време се изцеждам, за да видя колко кърма имам и му го давам с биберон. Иначе е имало сутрини когато съм си чувствала гърдите много пълни и тежки и когато ги изцедя максимално е имало 60 мл от двете, без да съм му давала да суче преди това.

Това колко изцеждаш не означава, че толкова кърма имаш в гърдите  Peace
Аз първия път, като тръгнех да цедя едвам-едвам нацапвах помпата. Да не говорим да събера някакви милилитри  ooooh! Пък бебето все пак имаше какво да суче, защото го чувах че преглъща и има мляко по устата  Peace Така, че това въобще не ти е критерии

Абсолютно вярно. Все пак помпата не е бебе, а просто пластмаса - няма как д аподдържаш стимулация и лактация с помпа на нивото, на което това прави бебето. А и има майки, чийто рефлекс на потичане на млякото не е толкова силен (както е на Зелено човече например Simple Smile) и помпата съвсем нищо няма да изцеди от тях, докато бебето може. Не че те агитирам, да ме почне пак някой да чете неща, които ги няма написани, но ако наистина искаш да кърмиш, добавката е сигурен начин да се откажеш. Ако имаш проблеми или притеснения и искаш да кърмиш, обърни се към консултант.

моля за помощ


момичета имам питаме за кърменето?

много на зле са ни нещата,имам си кърма достатъчна,но просто бебчо не иска да суче,имам чувството че го мързи,снощи беше единственото ни успешно кърмене но беше 1 и 30  #Crazy но ме изсмука докрай,просто бях радостна,виждам го че е гладен но като го сложа на цицата и не иска да суче,защо може да прави така,иначе като се изцедя шишето си го смуче много добре,зърната ми не са оформени да не би да е зарадти това,или просто го мързи да дърпа от цицата и му е по лесно от шишето,моля ви дайте някой съвет,виждам го че се облизва,суче пръсти и знам че е гладен....а иначе не мога да го чакам да заплаче за да разбера че е много гладен,защото той въобще не ми реве,просто ми прихленцва и спира......

Опитай със силиконов накрайник да видиш ще засуче ли по-добре. Проблемът може да е и от начина, по който поставяш бебето на гърдите - сложи го на височината на гърдите, така че устичката му да е под прав ъгъл спрямо гърдата и бебето да е над нивото на кръста. Като захапе зърното, не трябва да има деформация на зърното или теглене на някаква посока. Виж тези статии:
Как да разположим бебето за кърмене - правилно поставяне на гърдата
Правилно поставяне на бебето на гърдата
Как да поставим бебето на гърдата, колко да го държим, какво да  … ърмата не достига

А ето тук пише за поспаливото бебе, ако това е проблема.

Но не съм сигурна, че от обясненията ти разбрах какъв е проблема, защо не пуснеш тема в Кърмаческия?

Еля, нашата докторка каза да изчакаме с масажите до към 6-7-ма седмица.

РЕДАКЦИЯ: Сетих се, че някой беше споделил, че кърменето предпазва или е полезно (не помня точно цитата, а не ми се търси) само първите 6 месеца. Искам да отбележа и дори да подчертая, че това съвсем не е вярно и е научно доказано, че не е така. Ама наистина, четете бе хора, има толкова много инфо само тук в този форум, пък камо ли иначе...

# 25
  • Мнения: 660
Здравейте настоящи и бъдещи мами! Пише съпругът на ronja_77: Вече сме трима - Новият член е младеж на име Георги и тежи 3 800 гр. - пристигна в 13. 18 часа. Поздрави от нас !

Честито - да ви е жив и здрав!!

napa, честит син и на теб - много да ви радва!

# 26
  • Мнения: 361
Честито на ronja77 и napa за малките съкровища! да са ви живи и здрави и много да ви радват!

# 27
  • Мнения: 6
Здравейте мамчета  Wink

Първо да честитя на новите мами -   bouquet   bouquet   bouquet  

Да се похваля - вчера ни падна пъпчетооо  newsm44  

Но за сметка на това пък от вчера май си ни почнаха коликите  Sad  милото така се свива   Sad  вечер най-много се мъчи миличкото,давам му Саб Симплекс ,а от утре започваме чайчета от копър и анасон  Praynig  

лека вечер от мен  Hug  

# 28
  • Варна
  • Мнения: 858
Честити синове на ronja77 и на napa! Да са ви живи и здрави малките сладури!

# 29
  • Мнения: 143
Белла не е заради гърдите(аз така или иначе нямам голям  Embarassed) Но не бих казала причината,защото може да доведе до спорове.
Ами това е  Hug

Общи условия

Активация на акаунт