ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 317
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 85
"Аджуванти" не е ли нещо като "помощни вещества", които се съдържат във ваксините?   newsm78
Да такива били, благодаря.Кристиян, над 200, че то има ли такива да слагат по над 200 различни субстанции в един медикамент Shocked

# 1 426
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ако титърът на anti-HBs антителата е достатъчно висок (този титър може да се измерва), то детето е адекватно защитено срещу хепатит В
Много ценно.Измерваме имунитет с титьр на антитела.
Останалото е мьгла Mr. Green

ДДД,
Официално са над 200.Знам го от производител на ваксина.

# 1 427
  • Мнения: 212
По хипотетичната логика на персона,би трябвало всеки от нас,който е бил роден в по ранен период,когато не е имало ваксини срещу хепатит,да е носител на този вирус,или да е изкарал хепатит или да е с неговите последствия.Всеки роден преди 1980 година.

Не разбирам откъде следва подобен извод? Но истина е, че в България е много висока честотата на Хепатит В - в Европа само ние и Молдова сме с честота на хепатит В над 8% (ниска честота - под 2%, средна - 2%-7%, висока - над 8% от населението):
http://www.nathnac.org/pro/factsheets/documents/CDCmap2006.pdf

Цитат
Сьщо така явно излиза по сьщата тази логика,че всички сме болни или носители на неоткрити вируси,които в бьдеще ще са много страшни за нас.

Има много заболявания с неизяснена етиология, чиято причина би могла да е вирусна. Освен това вирусите също се променят и еволюират.

Цитат
Закона за Крьводаряването е различен в различните страни.Няма смисьл да се спори за това.

Но със сигурност не се разрешава да даряват преболедувалите от остър хепатит В и С, понеже в огромен процент тези хепатити хронифицират.

Цитат
Имам вьпрос кьм персона.
Става ли чрез крьводаряване пренасяне на раково изменени клетки и могат ли те да предизвикат рак в индивида,който получава дарената крьв?
Благодаря Peace

Докато усложненията скоро след хемотрансфузия (кръвопреливане) са добре познати и могат да бъдат изучавани, разбирате, че усложнения с по-късно начало, като например рак, твърде трудно могат да се оценят. Необходимо е да се знае кой пациент от кой кръводарител е получил кръв и дали двамата са развили дадено туморно заболяване, кога се е случило това и дали при пациента, получил кръвния продукт, не са съществували съответните рискови фактори за заболяването така или иначе. Както виждате, има страшно много променливи величини. Няколкото изследвания, които погледнах, не откриват такава връзка.

От друга страна обаче, има публикации с описани случаи с развитие на рак в трансплантирани органи, когато началният стадий на рак у донора на органа/органите е останал незабелязан. Например, през 1991 г. 42-годишна жена от Северна Калифорния е станала донор на много органи, след като е починала от фатален мозъчен кръвоизлив. Нейните бъбреци, сърце, черен дроб, роговици, костен мозък и кожа са били отпрепарирани за трансплантация. За по-малко от година поне 4 човека и най-вероятно повече от 12, са починали от метастатичен меланом, получен от недиагностицирания меланом, който се е развивал незабелязано у жената преди внезапната й смърт.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 01:45 от Persona

# 1 428
  • Мнения: 6 274
....Хепатит В е силно заразен, както писах по-горе. При заразени кръвни продукти биха се заразили много хора, както и сексуалните партньори на някого с активен хепатит В.
Абсолютно невярно.  Naughty
Както за А, така и за В. В момента, много близък мой приятел продължава да е с "активен Хепатит В", но приятелката му така и не се разболя.


Приятелката на Вашия близък приятел с хепатит В ваксинирана ли е? Ако не, за мен е необяснимо защо трябва да се подлага на подобен риск.

 

Не, не е ваксинирана.
Предлагали са й да й бият гама глобулин, който също е отказала.
Забравих да уточня, че от "пребиваването му" в болница, до момента изминаха малко повече от 6 месеца.
Миналата седмица беше на изследвания, и се оказа, че все още си е "болен".
И пак казвам - тя не се зарази.

# 1 429
  • Мнения: 5 713
Джуличка, нямам телефон, защото не ние сме ги търсили, те ни намериха. Мъжът ми, когато е бил в казармата, се е наложило спешно кръвопреливане няколко пъти на един капитан. Имало е нужда от кръвна група А-. В цялото отделение са били само двама с тази група.

2005-та се обадиха от болницата в Бургас. Търсиха мъжа ми за кръвопреливане. Явно са запазили данните му в регистрите си. Пак беше спешно, мисля, че беше станала катастрофа. Него го нямаше, а жената много се притесни. Каза, че нямат достатъчно донори А-. Оказа се, че мога и аз да помогна, защото също съм А-. И така, докато живяхме в Бургас, сме давали 4-5 пъти кръв по спешност, и двамата. Те са се обаждали да ни викат.

# 1 430
  • Мнения: 4 150
Следва от там,че вирусьт е сьществувал и преди да знаем за него,а ваксината се вкарва масово едва след 1991 година.
И тьй като твьрдиш,че заболяването е силно заразно,то следва,че тези,които сме родени преди 1990 година,даже сложих 1980 за по сигурен период,би следвало да сме всички носители поради високият коефициент на зараза при тази болест.
След като се твьрди,че заразата става вече дори с опрьскване,сьс слюнка и тн,то би трябвало верижно всички да сме се заразили с този вирус.Т.е. да го носим в себе си.

От друго място намирам и друга логика,както и ти каза,този вирус се разпространява само ЧРЕЗ хората,т.е. единственият резервоар сме само ние.Били сме само ние по рождение.

И защо в БГ е висока преваленцията,като всяко бебе се ваксинира в пьрвите 24 часа?



Цитат
Има много заболявания с неизяснена етиология, чиято причина би могла да е вирусна. Освен това вирусите също се променят и еволюират.
Това е много вярно.Даже мога да подкрепя,че  90% са с неизяснена етиология и много ни се иска нещо невидимо да е причината.

Тук закона за даряването явно е сьвсем "свободен".Всеки може да дари.Задават ти вьпроси за остри инфекциозни заболявания и ако кажеш,че нямаш ставаш дарител.Друг е вьпроса как ще се процедира с крьвта ти след това,ако бьдат открити антигени.

Отговор на вьпроса за пренасяне на ракови клетки мисля,че не получавам задоволителен.

Не говорим за статистики колко често е наблюдавано онкозаболяване след такова крьвопреливане.То може да сьвпада просто,както винаги се твьрди,че реакцията от дадена ваксина сьвпада сьс скрит грип,който след ваксинацията се отключва.
Интересува ме дали крьвта се изследва за ракови клетки и дали се изолирват,за да бьдат премахнати и по кой метод се изолирват.
Благодаря Peace

И прави не добро впечатление,когато редактираш постоянно постингите си с нови проценти и данни след справка в някоя офицална актуална страница.Знанието или е в главата или не сме в крак с времето и заблуждаваме. Peace

# 1 431
  • Мнения: 5 713
Ако кръвта се окаже проблемна, особено, ако сме излъгали за нещо във въпросника, повече не те викат и подлежиш на глоба. Това ни бяха обяснили.

# 1 432
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Значи можем да обобщим - колкото и да се ваксинираме, файда няма.
Не и срещу всички "нови" вируси, които постоянно "излизат", нали така?  Rolling Eyes
С две думи - файда няма.
  Tired

Джуличка, споко, "ТЕ" ни готвят още 250 - 300 нови ваксини, ако няма враг, ще си го изфабрикуват, както изфабрикуваха "Пандемията" - свински грип! Sick

# 1 433
  • Мнения: 6 274
Джуличка, споко, "ТЕ" ни готвят още 250 - 300 нови ваксини, ако няма враг, ще си го изфабрикуват, както изфабрикуваха "Пандемията" - свински грип! Sick

Е, аз съм спокойна, защото няма вариант да натъпча децата си с тези гадости.  Naughty
Да му мислят другите.
  Confused

# 1 434
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
След като печалбите им ще бъдат Стотици Милиарди Долари, няма да се спрат пред нищо!

# 1 435
  • Мнения: 85
Пневмококова ваксинация не влияе на генетичното разнообразие на Moraxella catarrhalis изолати при деца.
Какво означава това, как  да се разбира. Ох, аз от три месеца чета  #Crazyи попаднах на това има много литература
 http://www.springerlink.com/content/?k=vaccination&sortorder=asc&o=20

# 1 436
  • жителство на место
  • Мнения: 81
Здравейте! Чета ви редовно Wink

Връщам се на темата "могат ли неваксинирани деца да посещават детска ясла". Отговорът на нашият педиатър: ДА

Днес посетихме педи, за да обсъдим, защо не искам детето ми да бъде ваксинирано. Получи се разговор, изтъкнаха се аргументи, че няма да може да излиза извън страната, "съвети като от майка на майка", колко са чисти и модерни новите ваксини, как в Европа са задължителни и т. н., но за непосещаване на ясла- НИЩО /Педиатърът ни знае, че моята майка е завеждащ ясла- той ни е личен на цялото семейство/ Накрая не се сдържах и попитах каква е вероятността да ни откажат прием. Отговорът беше, че това е невъзможно и че новото законодателство дава право на родителите да ИЗБИРАТ, но и си носят сами отговорност /като че ли искам да я прехвърля на някой друг/

# 1 437
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Чесно казано не виждам защо все някой се заяжда с Персона  Simple Smile На мен ми прави впечатление,че тук се държи много добре и дори за мен е добре,че по някой въпроси пуска инфо със становището на официалната медицина(вместо да си го търся сама,защото аз по принцип така си сравнявам нещата за себе си т.е. чрез становището на офиц. и алтернативните методи,така по добре изпъкват нещата).Така или иначе повечето тук сме с вече твърдо изградено мнение относно ваксините и постовете на Персона не биха ни разколебали,дори напратив понякога чрез тях се ражда полезна дискусия и най-показателното е когато не може да даде задоволителни отговори на някой от въпроси ни,което пък от своя страна води до заключението,което новите биха си направили и то е,че алопатичната медицина и специално ваксините,защото темата е за тях не са това което ни се представя.А и ние сами пускаме линкове(медицински) в зависимост какво обсъждаме,а сега Персона ни пише на готово.Мое мнение.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 00:01 от me4ta22

# 1 438
  • Мнения: 5 713
че няма да може да излиза извън страната
Няма такова нещо. Вече няколко пъти го срещам като довод.  Wink

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 03:12 от Вери

# 1 439
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Факт е, че благодарение именно на нашият форум, се обърна сериозно внимание, че СЗО третира България като страна от третия свят!
 Как? Като ни задължава да използваме живата полиомиелитна ваксина, която е довела до много случаи на увреждания - парализи!
  Само няколко месеца след протестите на Бг-майките, тази печално известна ваксина бе заменена с използваната в Западните държави, т.н. умъртвена полиомиелитна ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт