Малките ЯНУАРЧЕТА хубавеят, A ЯНУАРСКИТЕ мами слабеят...

  • 14 264
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 880
И аз тук.

Анчето вече две нощи не се буди за ядене - заспива към 10-10.30 и чак в 6.30 ч. е на линия за хранене.  Party
Аз смъкнах всички килограми от бременността, че и още два отгоре. Но отпреди си имам в излишък - качих шест килограма от едни инжекции, с които лекувах ендометриоза. Ако смъкна тях ще е ОК. Другото ще е бонус.  Peace
mini_79, разбрах защо ти симпатизирам - ми нали си родена в Плевен. Пък от там лошо няма!  Wink

# 16
  • Мнения: 30
Аз въобще не трябва да пиша в тази тема,защото вместо да свалям килограми,аз качвам и сега съм + 4 след раждането  #Cussing out
Споко, и аз качвам. Сега съм +2 откакто родих. Но странното е, че всички дрехи от преди бременността ми стават, а и всички ми викат, че съм отслабнала  Thinking, щото аз съм от типа слабички и качих само 7 кила през бременността. Та мисля си, защо пък сега съм по-тежка  newsm78?
Все пак се чувствам като дроб  #Cussing out.

# 17
  • Мнения: 19

mini_79, разбрах защо ти симпатизирам - ми нали си родена в Плевен. Пък от там лошо няма!  Wink[/b]


Ааааааааа, и аз съм родена в Плевен дъге  Naughty

Та така ,де от Плевен лошо няма   Stuck Out Tongue Winking Eye  Wink  ideauu

sladur4esta , може на  bombs да си наддала,бе моме  smile3527

# 18
  • Мнения: 61
 Минавам само да се оплача - Краси пак ми направи номера от вчера! Тоя път обаче няма да му се размине.

 Аз съм карала стаж край Плевен, в Долни Дъбник. Беше УЖАСНО!

# 19
  • Мнения: 7
Хайде, моми Simple Smile На вниманието ви предлагам друг творчески  кръг да се заформи, щото в "Мисъл" няма как да се класирам. Все питам "коя е тая Логика бе, оная червенокосата ли?"  Mr. Green 
Та, нека да е "хей ръчички, хей ги две"
Това са яйцата ми от 2007, новите ще ги покажа по-нататък :
   
Пак не записах рецептата за бухтите  #Crazy...,но пък си купих чайче на Хип..да се стимулирам Simple Smile
А...и най-важното открих диска с таебо, сега остана и да си го пусна  Mr. Green Mr. Green
Да ви питам, моята кафява линия на корема още си седи  newsm78 тая година ще ме радва ли още  Mr. Green Вашите как са ?

# 20
  • Мнения: 774
 newsm78 Значи било нормално да се откаже от нощното хранене, пък аз се притесних и взех да я будя посред нощите да се храни. doh Иначе броя до втория наакан памперс за деня и после съм спокойна  Whistling.
И да питам кърмещите мами горе-долу колко кърмения ви се събират? При нас са 6 и едно от мен през нощта, та 7. Днес я оставих да видя кога ще се сети за ядене - ами през 3 - 4 часа се сеща. Когато е будна - по-често. Иначе се храним на форсирано поискване  Laughing (преди да излезем се храним задължително за по-дълъг сън и по-дълга разходка  bowuu  Grinning).

# 21
  • Мнения: 387
yagodka Катерина яде когато поиска, т.е. почти по цял ден...през час...ама нейното ядене понякога е по-скоро за заигравка и за преспиване...иначе стабилно си яде през два-три часа...така че въобще няма място за бройки при нас...
нощно време първия й сън е около 5-6 часа...от 22:30ч. до към 4-5ч....хапва, изпишквам я и после спи до към 8-9ч...нямам никакво намерение да й спирам нощното хранене, даже напротив..поне още месец ще държа на него...все още е малка, за да прави толкова дълги паузи...според мен...както казва Сладурчеста после са много огладнели и вероятността от преяждане е голяма...

Стела много готини неща, я кажи как си ги правила, ако искаш на лични, ако не и тук може...мисля, че и на другите ще им е интересно...

# 22
  • Мнения: 2 122
Thinking не съм броила колко яде Преслава, ама е по-малко oт Стефания, а качва повече от нея  newsm78 да видим ще се запази ли тенденцията
кг- имам 7 от първата бременност, но мерките ми са доста добри от преди да забременея с Преслава
момичета, вие усещате ли симптоми на цикъл около датата на която последно ви е дошло  newsm78 аз от два три дена съм с тъпи болки ниско долу като преди цикъл /ПРМ ми беше 18.04 преди тази бременност/ и Преслава е доста раздразнена, даже вчера ми се налагаше да ходя да пишкам с нея на ръце, реве, ама със сълзи  ooooh! днес е добре, даже следобед спа повече от 2 часа, сутринта пак направи голяма пауза
ох, подготвям парти изненада на моя Ник, че на 25ти става на 30, дано ми се получи  Blush



mini_79, разбрах защо ти симпатизирам - ми нали си родена в Плевен. Пък от там лошо няма!  Wink

и аз ти симпатизирам  Hug , аз май на всички така, ама не всички мене  Mr. Green щото съм лошава, нооо здраве да е  bowuu

айде за десерт


http://www.youtube.com/watch?v=KZtFuZpNrYo
http://www.youtube.com/watch?v=mV0wTINmb9A

# 23
  • Мнения: 641
Здравейте!
Доника, благодаря за темата  Heart Eyes
Най-накрая се класирах да се запиша, цял ден се каня и не смогвам
Днес малчо яде през половин час по 20 минути Shocked. Те такова чудо не е било. Май-май няма никой в гърдите и за това е тоя зор. Едва смогнах да ида до тоалетната. Изпих 2 литра чай – дано има ефект. Сега му дадох от запасите кърма и заспа. Успях да изцедя само 30 милилитра Shocked. Уффф почва да ми писва с това има-няма Close
Бързо оздравяване на болните  Hug
Иники, Angelviolet, благодаря за рецептите
Ягодке, моят човек в нормален ден спи по 6 часа нощем, а на ден ни се събират май към 6-7 ядения, като последните две за деня ги сливаме.
Стела , страшни яйца! Sunglasses
Ралче, много се радвам за кърмата ти
Иники, вече 3 та вечер не съм го къпала шушо – заспива ми, точно преди да го замъкна в банята, пък през деня изобщо не спи и не ми дава сърце да го събудя. Заканила съм му се утре сутринта да го закарам в банята и вечерта пак

Мацки да питам до кой месец трябваше да се удвои рожденното тегло, щото ако е до 3 тия Сами май яко изостава – сега е 5 кила, а се роди 3100. Няма как за 2 седмици да ги качи тея 1200 при положение че на месец качва по 900 гр средно

Хубава и безревлива нощ от мен  bouquet

# 24
  • Мнения: 7
Lorini за теб имам розовко  Grinning

за яйцата: пробивам им дупчици за да издухам яйцето отвътре и после облепям с хартия, може да се дорисува с бои; това е Wink
Espa аз не мисля, че на 3тия теглото трябва да се удвои; единия от лекарите в родилно ми каза, че стандарта сега е по-скоро по 700/800гр на месец..към 1кг било множко..камо ли над 1кг../по негово мнение/ . Ако бебето е родено 4кг....няма как да  8кг третия месец...поне аз така мисля. Няма от какво да се притесняваш Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 122
stelaruseva, браво момиче- големи красоти   bouquet
Еспа- споко, до 6 месец трябва да удвои, а до годинката да утрои рожденното си тегло, ще влезете в нормите няма начин

# 26
  • Мнения: 774
Espa, аз си мисля, че 900 гр. никак не са малко за кърмено бебе! Ивайла се роди също 3100, ама сега е над 5 кила вече и мъжът ми все ми казва, че е дебела, но на мен не ми се струва да е дебела, само бузи има.

lorini, аз също нямам намерение да й спирам нощното хранене, но тя сама си прави паузата и така дълбоко спи, че едвам я будя. Днес съм решила да я оставя и да видя докога ще издържи.

А за килограмите (+ 10-12) - хич не ми пука  Laughing, важното е да се чувствам добре, а след всяко кърмене съм като изцедена, та трябва да заредя, иначе имам чувството, че ще припадна...
Сега ходя с един приличен черен анцунг-панталон (щото в нищо друго не мога да се намъкна  Laughing, който учудващо  Laughing ми ставаше и в 9-тия месец. Като се погледна само коремът ми го няма, ама задникът си стои hahaha. Ама не се притеснявам - със сина ми влязох да раждам над 90  Rolling Eyes кила, а когато той беше на 1,5 година, бях вече 56. Най се отслабва като проходят.

Аз съм забелязала, че ако предния ден съм пила повече течности, на другия имам повече кърма.
В родилния дом ме посъветваха преди всяко кърмене да пия задължително нещо. Досега въобще и не съм се цедила, Ивайла изяжда всичко.  Laughing Дано все така да е!

stelaruseva, много красиви и стилни са яйцата. Аз си харесах кафявите! Wink


 

# 27
  • Мнения: 7

За тези които искат да отслабват - чаша гореща вода сутрин на гладно - хем засилва метаболизма и много хора така отслабват само с това, а пък и е полезно за кърмата. Ако не помогне поне няма да навреди.  Даже консултантите по кърмене ми казаха - чаша топла вода преди всяко кърмене.
Peace  Peace вярно е, аз го правя. Също и вечер преди лягане е хубаво да се изпие чаша гореща вода. Действа добре и за перисталтиката на стомаха.  Peace
Адашке,страхотни красоти тез яйца! Peace  И аз се чудя за тази кафява линия докога ще ми стои, та и пъпа ми е кафяв дори. Една приятелка каза че и изчезнала година след раждането-УЖАС!

Еспа, не се притеснявай, 900 гр си е добре мисля, знам че по 10 - 30грама на ден трябва да наддава бебето.

# 28
  • Мнения: 19



Доника сега видях,че си направила друг албум за колажа.
Моята идея беше снимките за колажа да с нас и бебоците,та затова направих и албума "Майки и бебета ",но както вие прецените,че е добре така да бъде  Simple Smile

Стела,голям талант си ,пари можеш да изкараш  Wink



А за килограмите (+ 10-12) - хич не ми пука  Laughing, важното е да се чувствам добре, а след всяко кърмене съм като изцедена, та трябва да заредя, иначе имам чувството, че ще припадна...



Да,ама аз не се чувствам никак добре .Искам да съм си както преди пък  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 375
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ МИЛИ МАМЧЕТА!(макар и снежна)

аз се позагубих,имам проблем с черния дроб и десетина дни лежах в болница,надявам се да се оправям бързо,че имам 2ма юнака за гледане,сега почвам да ви чета ,че мноооого сте изписали.

Общи условия

Активация на акаунт