Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 76

  • 39 484
  • 313
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 113
Дарилка, Кони, Рая   bouquet Сега към въпросите ви:

Кони, с роял айсинг се опитах да рисувам. Това, което направих не беше трудно, но не е и качествено...първо, рисувах без предварително да си отбележа рисунъка, ей така на воля и десенът стана крив и несходен..второ, аз с този айсинг не мога да се разбера - бия го до твърд връх, като постои в поша, се втечнява и съответно разлива се рисунъкът.

Рая, с първи номер си играх, но трябваше много често да го прочиствам с игла, но това, предполагам заради некадърния ми айсинг. Минзухарите са пак със сместта от предизвикателството - гъм пейст и тестото на Нелка 50:50. Не забравяй, обаче, че аз ползвах мас, не знам дали има значение, но...да си кажа:)

Тортата е притигнала читава (София-Троян) с автобуса:) newsm44

# 31
  • Мнения: 2 708
Албенка, много много и много хубави торти Joy Joy Joy
Пепи, при теб нещо няма напоследък единички hahaha Така и на нас ни е по-интересно - 2у етажни за 4ти рожден ден, пък джуджетата са върхът Laughing.
Кони - много е красиво сърцето, и другата, но сърцето повече ми харесва Peace
Буболинка - красотите, които си сътворила са неземни просто Hug Hug Hug


Дими, много ти е нежна тортата Hug

Вместо запис:

и ТУК
за утрешния рожден ден на г-цата с хиляяяяяяяяяяяядиииии благодарности за Албенка - без нея никога нямаше да си направя такива панделки Hug Hug Hug
Шоколадов ганаш и вътре и отгоре и шоколадов блат - просто мнооогоооо шоколад беше поръчката да има hahaha hahaha hahaha Разрез - утре.

# 32
  • Мнения: 484
Леле,момичета,във всеки пост по торта  #Crazy Невероятни торти и кексчета видях ,няма дя ви изброявам поименно,че мога да забравя някой.Браво на всички!!  bouquet

# 33
  • Мнения: 559
Ето и моите нови попълнения в колекцията ми.

# 34
  • София
  • Мнения: 178
Да няма някакво състезание?!?!? Направо невероятни красоти в тая тема, а сме едва в началото!!!
Албена - производителността ти е просто изумителна! Аз по два дена една торта правя, а ти??? Възхищавам ти се!
blueeye - твоята торта ми харесва повече от оригинала. Станала е страхотна - и идейна, и добре изпипана. Мъжът ми много се впечатли от нея.
kony -  сърцето ти е много нежно и перфекто изработено.
antoan2006 - Браво!!!
Димитрина - тортата ти е невероятно нежна, стилна и красива!!! Как можа да я пуснеш да пътува самичка в някъв рейс??? Направо си за убиване!!! Букетчето отгоре е като истинско! Страхотна си! А относно въпроса ти - шоколадовия сос си се разтича, няма как да го ограничиш, просто после внимателно позачистваш хартиената формичка. А дори и да не я зачистиш, той шоколада стяга и няма проблем. А фалшивият марципан си е като тесто - точа и режа кръгчета, с които покривам кексчетата. Разточвам малко по-дебелко, та да покрие неравностите по повърхността на кексчетата (нали са понапукват докато се пекат). А на тия с повечкото цветя направо им резнах връхчетата и тогава покрих с марлципана.

# 35
  • София
  • Мнения: 255
Записвам сее

# 36
  • Мнения: 7 091
Момичета, аз тотално ви изтървах, на не ми се иска да ви напускам....макар да имам едни такива съмнения Sad
Буболинката, просто ми останаха очите в твоите "мини-тортички" Simple Smile Разкошни са, видях ги в една друга тема и се усетих, че съм изтървала края на тази. Прочетох, но не видях дали си споделила, затова да попитам- специално тези пече ли ги с хартията или не? Питам, защото аз като пека мъфини или къпкейс, после хартията става като омазнена, а твоята не е и въпроса ми е- ако си ги пекла със, как запази хартията толкова чиста? После обели тази, с която си ги пекла и сложи нова или как? Понеже аз като се опитам да направя така и винаги ми остава място м/у горната широка част и хартията и стои грозно, а твоите са плътно покрай хартията.
Не знам дали успях да обясня точно какъв ми е въпроса, ако не си разбрала ще опитам пак  Laughing

Коментирам само последните няколко торти на страницата, защото просто са толкова много и красиви от началото на темата, че просто нямам думи! Всеки път като вляза се изненадвам колко напред са дръпнали всички от към идеи и изпълнение! Много ви се радвам! Simple Smile

Блуай, просто е върха бръмбара! Направо го помислих за истински!  Laughing Изяде ли го някой?

АНтоан, не съм по багерите, обаче овчицата е един път! Simple Smile От какво направи завъртулките отгоре ако не е тайна?

Кrische, много са нежни тези белите шоколадови елементи!

Кони, винаги много съм харесвала торта отдолу с малки тортички или къпкейкс, страхотно си се справила! А сърцето ти е покрито перфектно просто!

Дими, лалетата направо ме разтопиха! Цялата торта е чудесна, браво!

# 37
  • у дома
  • Мнения: 1 581
dimitrina73, твоята торта я запях с отворена уста  Shocked страхотна е, много нежна, а за цветята - думи нямам  Hug  bouquet поизпотиха ме мъничко лентичките  Laughing Mr. Green
kony, страхотни са тортите  Hug  bouquet а сърцето с цветята някой ден ще я изкопирам  Blush Heart Eyes
Krische , браво  Hug а панделките от какво са  Thinking белее ми много за шоколад  Rolling Eyes
antoan2006, овцата още като я видях в галерията се влюбих  Hug
Tandoori, бръмбарчето го оставих да лежи със счупено задно краче в една чинийка... съдбата му не е ясна, поне до този момент  newsm78 Joy Mr. Green дано ръката ти е по-добре вече, стискам палци  Praynig Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 7 091
Tandoori, бръмбарчето го оставих да лежи със счупено задно краче в една чинийка... съдбата му не е ясна, поне до този момент  newsm78 Joy Mr. Green дано ръката ти е по-добре вече, стискам палци  Praynig Hug  bouquet
[/color]

Добре съм здравословно, благодаря! Дано нямам никакви проблеми повече Simple Smile  bouquet

# 39
  • Мнения: 559
Багера не беше моя идея.Но детенцето за което беше,просто е лудо по такива неща и е важно той да е щастлив!Освен това за мен беше огромно предизвикателство да задържа стрелата и кофите ,тъй като тортата е голяма около 70см. и беше много обемна.Но всичко беше бетон и беше наистина като играчка.Ние присъствахме на празника(както винаги)и дечицата я пипаха с ръце,за да се уверят,че не е пластмаса.
Руното на овцата е резултат от търпението да навия над 200 фитилчета на фльонги и така да я накъдря.
Тортите са с различен пълнеж-едната е пандишпанови блатове с канела и два вида крем-първият с млечен шоколад,а горният с бял шоколад и сок от зелена ябълка.Втората е с блат Сахер със много шоколад и орехи.Крема е със също толкова шоколад и мед.Просто хората искаха так.

# 40
  • Мнения: 7 091
Багера не беше моя идея.Но детенцето за което беше,просто е лудо по такива неща и е важно той да е щастлив!
Руното на овцата е резултат от търпението да навия над 200 фитилчета на фльонги и така да я накъдря.

Нее, аз не казах, че багера е лош! Просто казвам, че не го коментирам защото не си падам по колички, това не ми пречи да съм правила няколко именно за да зарадвам дечицата Simple Smile Peace

Шапка ти свалям за търпението да навиеш тези 200 фитилчета! И на мен ми се стори, че е така направено, но направо не можех да си представя, че някой ще има такова търпение да го направи така! Браво на теб!  bouquet

# 41
  • Мнения: 559
Аз съм зодия ОВЕН!!!Търпението граничи с инат при нас и това е нашият отличителен белег. newsm10

# 42
  • Мнения: 1 369
 Antoan2006, имаш ли някъде снимано стъпка по стъпка направата на торта подобна на овцата, видях в албумчето че имаш много подобни- магаренца, жабки и т.н. Много ми е интересно как се правят самите торти, не покритието.  Иначе овцата е страхотна, за твоето търпение нямам думи:)
 Дими, Кони, страхотни красоти. И всички останали, които видях по-назад  bouquet
 Въпросче: Откъде взимате подложките за тортите? Имам предвид тези златистите, и тези, които изглеждат като покрити с фолио. Аз правих тортите за РД в поднос, който облепих с фолио...и поне на 10 места го скъсах, докато оформях и режех чаршафа, и след това...
 И още едно: Къде се продават кутии с капак за торти? Днешната ми се наложи да я транспортирам покрита с 2 салфетки на задната седалка на колата, ама не беше за дълго.. Имахме едно време такава кутия, ама къде отиде..

# 43
  • Мнения: 466
Лелее, тази тема наистина започна с много торти от хубави по-хубави. Чак ми се прииска да направя, но няма кой да ми я яде. Поздравления за всички  smile3501

bubolinkata, благодаря за рецептата и обесненията, копнах си всичко и ще пробвам в скоро време.

# 44
  • Мнения: 186
Здравейте! Следя темата от няколко месеца. Изключително заразително и вдъхновяващо е това, което правите - такива красоти-направо произведения на изкуството. Направих няколко опита да се включвам с торти, но напоследък тези, които приготвям са за домашна консумация и няма кой да оцени вложеното от мене време и търпение за украса. Та и затова само ви чета и отмятам еднин по един примерите от тортената библиотека. Търся моята торта, тази, от която да изпитам невероятното удоволствие...при похапване, разбира се Mr. Green. Така..., имам въпрос, обаче, към вас: Изпробвах два вида Тирамису. Искам да направя торта с маскарпонов крем, но се чудя трябва ли да съдържа сметана, за да стои по-стабилна тортата? На мене определено наличието на сметана в Тирамису-то не ми допадна, но не зная при тортите дали е определящо... И такава торта търпи ли захарно покритие, т.е. дали няма да "шава"? Ще съм благодарна, ако някоя от вас сподели опита си.

Общи условия

Активация на акаунт