ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 26

  • 18 350
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
Извинявам се, момичета, че така нахълтвам в темичката ви (аз съм от августинките, живот и здраве  Simple Smile) , ама прочетох, че си говорите за магнезий под различна форма и имам въпрос- ами не е ли все същото дали ще пия Магнерич (Магнерот или подобно) или чист Магнезий от 250 мг?
Каква е разликата и има ли някаква вреда за бебо, ако се взема точно Магнезий-таблетките?
В кой месец от бременността е добре да се спре магнезият, за да не се стига до секцио, като дойде времето за раждане?

# 16
  • Мнения: 1 091
Здравейте и от мен в новата темичка, нека само добри новини да имаме  Hug.

Деннива  Hug, как си, мила? Пиши ми на лични, че отдавна не си писала по "нашите" теми. За магнезия и аз искам да питам същото  Embarassed. Бях на консултация в петък. Казах, че имам понякога Бракстън-Хикс контракции и ме прегледаха. Шийката си е добре, дълга и затворена, резултатите от вагинален секрет и стерилна урина са отрицателни,  бебка е с главата надолу (така беше и преди 4 седмици), всичко изглежда нормално  Grinning. Явно тук няма практика да се предписва нещо за тези контракции, пак само ми казаха да не се товаря, по-малко движения и да пия много вода. Честно казано не съм много притеснена, но си мислех и аз за Магнезий от 250 мг. профилактично. И аз не знам  Rolling Eyes.

За пулса на бебчетата - четох, че се смята, че пулса на девойките е над 140, а на младежите - под. При мен излезе вярно, моята принцеска още от 7 г.с. има пулс над 150 (даже беше към 176 за 3 седмици). В петък ме сложиха на монитор да проверят за контракции и за 20-30 мин. пулса й варираше между 150-169. Увеличаваше се когато татко й й досаждаше  Crossing Arms. Той беше при мен и от време на време й приказваше или ми почукваше по корема  Mr. Green. Не се засякоха контракции, движенията на бебето бяха супер и все пак се радвам, че проверихме всичко.

Следваща консултация след 4 седмици, когато ми е теста за диабет и анемия. Кръв последно ми взеха в 16 г.с. и следва чак в 28 г.с., така че не знам нищо за хемоглобин. В пренаталните ми витамини има достатъчно количество желязо, пък и аз добре си хапвам желязосъдържащи храни и се надявам, че нямам проблеми  Praynig.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 893
ох и аз не помня кога се обръщаше newsm78
а магнезия ... не съм доктор и не мога да твърдя че всички го пият само защото доктора е решил че така е по лесно  Rolling Eyes сигурно има сред вас момичета на които наистина им е нужно, но ми се струва че в доста случаи докторите прекаляват  Thinking а по принцип влезеш ли в деветия месец вече няма страшно Peace

П.П. ето за предлежанието на бебешока: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1262  Peace
ето и за контракциите: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=47  Peace

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 04:10 от Virginity

# 18
  • Мнения: 36
EliG-много мило ми стана като я видях-имаше такава песен на Тоника преди време-и аз и сестра ми имаме подобни снимки с висящи крака на пияното и стреснати физиономии на продукциите
Usmivka 123-моля те за инфо относно ортопедичните чехли-какво да гледам по точно-има варианти от 10-50 лв-как да преценя кои са свестни,има ли нещо по специфично-от къде ги взе и колко струват,ако можеш да ми кажеш много ще съм ти благодарна-аз вече взех малко да изкривявам походката-казаха ми, че е от тежестта и отслабването на костите и е добре да се насоча към подобни чехли поне вкъщи.

# 19
  • Мнения: 651
Добро утро на всички мами!  Hug
Днес отново не е ден за разходки,но се налага да изляза за болничен  Cry
За магнезия мисля,че щом е изписан от д-р трябва да се приема.Пак той ще каже кога да се спре.Ако не беше този магнезии  #Crazy така ме беше стегнал корема,че ми ги изписаха 2х2 таблетки.Сега съм на 2х1 и после минавам само по 1 вечер.

# 20
  • Мнения: 1 113
Добро утро!
Бързам да се запиша в новата тема.

И аз имам контракции от време на време, както и силни болки в кръста. Когато споделих с лекарката си тя ми каза да пия 1 седмица нош-па и папаверин. Още на другият ден след като започнах да ги вземам болките в кръста спряха, а контракциите много намаляха. Магнерич този път не ми изписа. Когато бях бременна с Лили ми го преписаха като отлепих плацента и го пих докато влязох в деветия месец. После пък дали от него или не - преносих 10 дни. Моето секцио, обаче, не беше поради липса на контракции.

# 21
  • София
  • Мнения: 67
Добро утро, момичета! Спокойствие, усмивки и ритащи бебенца!

Вчера ви споделих, че имам болки в кръста, междукрачието  Wink. Напоследък пиех нутри маг. Снощи обаче, реших да пия магнерич и да чукам на дърво болките отминаха.

А4, за тези чехли, обиколих много магазини, защото ми казаха, че на доста места продават фалшиви. Моите си ги купих от Младост 1А. Там има магазин за обувки на 3 етажа. Имаше и затворени и отворени. Аз си купих отворени с оглед на това, че краката тепърва започват да се надуват, а тези са с регулиращи каишки отгоре. А и нали идва лято  Laughing. Струват 18 лв. Марката им е Softcontrol comfort. Естествена кожа са изцяло /вътре и вън/.  Не са симпатични, но са много удобни. При мен явно килограмите са в повече и тежестта пада на горките ми крачета. До момента съм качила 13.

 Hug Hug Hug от мен!

# 22
  • Мнения: 61
Добро утро, мамчета и приятно Коледно настроение, е, морските мами няма да ме разберат   bouquet
но в София снега просто не спира да вали. Crossing Arms

Относно магнезия, пих 15 дни нутри маг, след което бях на ФМ и засякохме една контракция, и док ми каза да продължа да го пия, тъй като контракциите уж пречели на бебето. При предишните ми бременности нямаше магнезиева мода и не съм пила един милион лекарства, затова сега реших да не се поддавам на масовата истерия. Не пия магнезий и си се чувствам чудесно, приемам контракциите като част от бременността си - не са болезнени.
Не казвам да не слушате докторите си, просто споделям друга гледна точка - не съм привърженик на лекарствата и на модите във фармацевтиката, и смятам , че понякога можем и сами да преценим, по интуиция, кое е добро за нас и нашите деца.....

Virginity, твоя човек голям палавник - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=340769, какво да го правим Hug

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 09:23 от medula

# 23
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!

Записвам се в новата темичка, чака ме седмица с доста работа ...  Sad как искам вече да е 31 март....

Ще се включа отново по-подробно като се поосвободя. Вие си почивайте ... и за мен  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 32
Добро утро от снежна София, чак се стреснах какъв сняг валеше сутринта Laughing.
Да се похваля, че почти сме приключили кухнята и не мога да си я позная. Снощи сме се редили да я гледаме. Сложих си страхотно перденце, такава екстра не е имало от години и като прибавиш и ремонта просто е страхотно. С баща ми не можем да и се нарадваме, а мъжото взе, че много му хареса как се връзва с оранжавия ми радиатор срещу, който ропта. Иначе мъжото не става за стягане, метлата съм я яхнала много отдавна, направо ме е срам от съседите. Крещя, като луда, но кой ли му пука в къщи, слава богу ремонта приключва и дано се успокоят малко нещата. Така или иначе страда от рядко форма на дебилизъм и няма връзка с главния мозък, аз съм се убедила за толкова години, че  е така. Пак посвърши малко работа през уикенда, но пак си останаха дотса неща за мен. Дори след като му казах, че цялото това натоварване, на което съм подложена напоследък с неговото непомагане е силно вероятно да стигне до помятане ми каза, че дрънкам глупости, така съм крещяла да почете най- накрая маллко и да вземе да се образова, което каза, че са глупости и аз си излязох вчера да се видя с женската агитка и го зарязах в къщи.
Иначе днеска съм по- положително настроена, не мога да се нарадва на кухнята, бях се подготвила да си стоя в нея, но се оказа, че рутера не мята до там.  Sad
Пожелавам ви една прекрасна седмица и само добри новини в новата тема  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 121
добро утро и запис!

Юлскобебе, имаш желязни нерви , имала съм гаджета болни от тази болест, едва ги траех. Получаваш награда  bouquet

Аз споделям мнението на Медула за фармацевтичната  мода, както я нарече. Пих само веднъж цяла опаковка нутримаг и след това д-ката каза , ако нямам болки да не пия. Сега имам от време на време пристягане в корема и кръста, но смятам, че са нормални.

За хемоглобина също ми каза, че е ок - моят е 108. За желязо дори не сме говорили, просот погледна показателите и каза, че вс е наред.

Незнам, мн е объркващо, аз разчитам на интуиция също  Grinning На мен това ми е последната цяла седмица на работа, след това само понеделник и вторник и крайййййй.

Целувки на всички   bouquet

# 26
  • Мнения: 89
Добро утро момичета!
Virginity е много права, че бременноста не е от най-приятните преживявания, но въпреки всички болежки и неудобства, важното е да не загубваме усмивката си.  Laughing
julsko bebe, честита ти кухня! Вземи направи някоя снимка, че с този оранжев радиатор много ме заинтригува. Heart Eyes А за мъжа ти, слагай розовите очила и да не ти пука. Знаеш че с викане и крещене нищо няма да постигнеш, най-много да прегракнеш.  Simple Smile И се пази!
За магнезия, при предната бременност преди да ми изпише магнезиев препарат, моята докторка ми пусна изследване на нивата на магнезия. И тогава ми изписа Магнерот, който пиех докато влязох в 36 седмица. Не съм имала проблем с контракциите по време на раждането.

Приятна седмица на всички, а за тези които са на работа - да е лека и да минава бързо!

# 27
  • Мнения: 425
julsko bebe хич не се ядосвай. Сигурна съм, че като свърши ремонта ще се успокоят нещата. Ние докато правихме ремонт само се карахме с мъжа ми, яко ме друсаше нервата. Ама като свърши се оправиха нещата. То не че няма какво още да се прави, но за сега сме си дали почивка от ремонти, да посъберем някой лев и пак ще почваме. Но съм решила да не се ядосвам повече. Ето сега например преди 1 месец, ако не и повече моя майстор (разбирайте мъжа ми  Mr. Green) реши, че ще замаже около врата на спалнята, обели тапета, маца един ден с някаква шпакловка и реши, че нещо не му харесва как става и го заряза. Сега така си седи и не знам какво чака, уж обмисля вариант как да го направи  Confused

А по въпроса с магнезия, аз много взех да се замислям напоследък. Тая моята докторка ми изписа магнерич профилактично. Аз не съм имала нито болка, нито контракции. Нейното обяснение беше, че като ходя на работа, сутрин ставам рано, тичам насам натам, въобще имам си физическо натоварване, а и като включим стреса от работата (не че ми е тежка работата, седя по цял ден на бюро, но все пак си е работа, не е като да си почиваш вкъщи). Та всичките тези фактори водели до свиване на матката и така се намалявал кръвопотока към бебето и е хубаво да се приема някакъв магнезиев препарат, защото отпуска мускулите на матката и кръвопотока е нормален. И напоследък се чудя да го пия ли, да не го ли пия, не знам. Аз и сега не съм много стриктна, кога се сетя, кога не, май докато ходя на работа (още един месец) ще го пия, после ще го спирам.

Абе момичета да ви питам вие колко често ходите на консултации? Щото аз съм малко бясна на моята докторка. Последно бях на ЖК на 18.02. и след това на 04.03. ми взеха кръв за ПКК, кръвна група и васерман, спин и там другите (от както съм бременна това са ми първите изследвания!) и трябваше уж преди 2 седмици още да са готови резултатите и да се разберем кога съм на ЖК. Е резултати още нямам, миналата седмица в сряда и четвъртък и звънях 5 пъти, тя не ми вдигна, накрая се занесох до мед. центъра, там жената на рецепцията също и звъня и на нея не вдигна (вярно имала е основателна причина, както разбрах), но ми взе телефона и каза,ч е ще и предаде да ми се обади. Днес все още нямам обаждане. По - късно пак ще я търся, щото вече е минал повече от месец от последната ЖК, аз до колкото знам трябва всеки месец да се ходи.

Айде спирам да пише, че се олях тоя път. Хубав ден ви желая, въпреки гадното време.

# 28
  • Мнения: 651
beru6ka, да права си веднъж в месеца.Аз така ходя!
Кои мами не ходят вече на работа?А кога смятате да взимате болничен?

# 29
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,

първо искам да благодаря на всички ви за пожеланията към моята малка - вече голяма принцеса. Благодаря!!!
Не съм влизала от 20 март, което значи 16 стр на миналата тема, та както става ясно доста имах за четене.
 
За магнезия да кажа: аз пия Нутри маг от 4-5 седмици. Не усещам да имам контракции, а само едно упъване и то повече когато съм седяла пред компа дълго време и се изправя.. Та док реши да ми го изпише. Това, което разбрах, е че организма престава да отделя желязо в един момент (еди коя си седмеца) и е желателно независимо дали имаме контракции или не да приемаме някаква доза.

На малкия бебок пулса му е 146. Искренно се надявам да е ОК.

Вирджинити - стягай се, че доста дълго продължи боледуването при вас с Лорка. Искренно ти съчувствам и повече никакви болести, моля!

А за името на темата: аз лично нямам претенции дали да бъде по-кратко или по-дълго, но какво излиза, че ние мамите, кото сме се включили в темата по-късно нямаме думата и трябва да си мълчим и да не изказваме нашето мнение ли??? Не съм много съгласна. Ral p стискам палци за прегледа при Марков.

Така или иначе страда от рядко форма на дебилизъм и няма връзка с главния мозък
 julsko bebe истински ме разсмя, много ми е познато.

Общи условия

Активация на акаунт