Ревматоиден артрит, Псориазис, SAPHO и др. - лечение с Naltrexone

  • 137 072
  • 663
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
За диагностицирането може да отворим нова тема Simple Smile
Дълго време не се правеше връзка между пустулозата и болката в ставата. И то дори в самата ревматология на Урвич. Няма да споменавам имена. Накрая google си каза тежката дума и намерих прилики със SAPHO. Попаднах на нови ревматолози пак там и те потвърдиха. Споменаха Метотрексат, но решихме направо с Хумира да започнем.
Иначе досега с обезболяващи и локално лечение за кожата.

# 16
  • Мнения: 49
Странно е че не са се светнали на време там.Около 30% от хората с псориатични плаки и мат и ставни изяви

# 17
  • Мнения: 33
Пустулозата се различава от типичните плаки при псориазиса та сигурно затова.
По разни форуми чета, че има съществена разлика между SAPHO  и ПА. Ти на какво мнение си?

след доза 2 няма съществени изменения.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 348
Мда!В никакъв случай не искам да те демотивирам, мотивацията е важна част от лечението.Аз обаче съм свикнал да се опирам на доказателства и факти.Медицината е наука на доказателствата.Затова ти казах да ме държиш в течение.Аз ще ти кажа какво ми казаха ревматолози, но по нататък.Приемай си дозата не по-късно от 3-4 часа следобед, за да можеш да спиш, но пак не е гаранция.За всеки случай избягвай алкохола.И тревата! Peace


П.П. правил ли си си рентген или ехография?

еее, защо по-нататък
ниет тук чакаме и тръпнем за ежедневна информация

# 19
  • Мнения: 49
Ами доколкото аз знам няма съществена разлика между двете, даже се чудя защо не са се сетили на урвич.Собствената имунна система атакува епидермиса а може и някои по долни слоеве на кожата, така както атакува и хрущялите.
За другото- нека да мине още малко време от терапията с ревиата, да видим какво ще стане.

# 20
  • Мнения: 33
Вторият ден от моно терапията с LDN: следобядa мина почти без болки в ставата! Ще го отчета по-скоро като случайност, в чест на научния подход Simple Smile
Ще видим довечера как ще се държи.

# 21
  • Мнения: 33
3-ти и 4-ти ден:
без болки в ставата;
тази сутрин се събуди от болки в кръста;
пустулозата е значително по-спокойна;

Успешна и здрава седмица на всички!


# 22
  • Мнения: 33
6-ден:
БЕЗ БОЛКИ В СТАВАТА!

Не знам дали е съвпадение, но след 6-месечни постоянни болки, най-после светлина в тунела!
Пустулозата не е намаляла кой знае колко, но и това ще стане.

Ще пътуваме за няколко дни, така че ще ви информирам чак другата седмица или ако попадна на РС.
Успех на всички!

# 23
  • Мнения: 49
Добре де малък жокер- прочетете из нета какво е влиянието на ендорфините върху болката и болковите рецептори.

# 24
  • Мнения: 33
Извинявам се за дългото мълчание! Докладвам:
На 14-ти ден от моно терапията с Low Dose Naltrexone общото състояние е значително по-добро.
Имаше болки в ставата само на 10-тия ден, но присъстваше и фактор преумора.
Дланите на ръцете и стъпалата изглеждат доста по-добре. Ако някой ми подскаже как да публикувам снимки ще ви покажа Simple Smile
Важното е, че всичко изглежда по-добре независимо от причината Grinning
Намерихме и съмишленик с ПА, която е 4-ти ден на същото лечение.
Ще ви информирам и за нея.
Успех и приятен ден!

# 25
  • Мнения: 478
borislav popov, и аз не съм много на ти с опциите в този форум - опцията "вмъкни изображение" досега не успях да подкарам.
Относно как да покажеш снимки ... а много искаме снимки разбира се, може да ги публикуваш някъде си по безплатните сайтове за албуми и да ни дадеш линк, или да направиш във форума на www.puls.bg и там една такава тема да създадеш - там със сигурност в поста може да прикачиш снимки до 256 кб за всяка снимка и не помня ..май до 3 броя в пост и пак тук да ни дадеш линк.
ако друг не ни светне как се качват снимки, Wink чакаме от пулс-а, във форума на пулс-а да не се луташ ревматологията се намира: "Начало форум ‹ Здравни проблеми, консултации и съвети ‹ Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания"   
http://www.puls.bg/forum/viewforum.php?f=20&sid=de146677d170 … 160694c1f9b94a7e4
пък и от там ще намериш приятели по неволя

# 26
Аз също желая да пробвам с L.D.N, че вече няма на къде.
Искам да ви попитам ,имате ли подържащи лекарства , тъй като аз съм на кортизон (флостерон) ,знаете че не мога да ги спра моментално

# 27
  • Мнения: 33
Привет отново!
Тези грипове ни изтощиха!
Рапортувам: Оказа се че един овлажняващ крем съдържа кортикостероиди, та затова пустолозата поизчезна. Спряхме го и след 2 дни нещата изглеждаха ужасно. Сега се поуспокоиха малко, но не мога да ви дам достоверни резултати за влиянието на Налтрексона.
Относно ставата всичко е наред: липсва болка.
След 10-на дни ще направим снимки да видим минало ли е възпалението и има ли положителни промени.
Весели празници!

# 28
  • Мнения: 33
Аз също желая да пробвам с L.D.N, че вече няма на къде.
Искам да ви попитам ,имате ли подържащи лекарства , тъй като аз съм на кортизон (флостерон) ,знаете че не мога да ги спра моментално

Не, не взима никакви други лекарства.
Но според мен не трябва нищо да се спира рязко.
Аз бих опитал като допълнителна терапия пък след няколко седмици или месеца вие ще усетите какво да правите. Може би е по-добре да уведомите и лекуващия лекар за приема на допълнително лекарство.

# 29
Благодаря за отзивчивоста,
Вчера потърсих L.D.N. но за съжаление го няма нито в една аптека,отказват ми и да го доставят ,на някои места дори не са чували за него. Ще го търся и в Пловдив ,дано го намеря.Горе доло колко лв. да си приготвя.

Общи условия

Активация на акаунт