Ревматоиден артрит, Псориазис, SAPHO и др. - лечение с Naltrexone

  • 137 147
  • 663
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
Като LDN няма да го намериш. Трябва да си купиш Revia - това е Naltrexone 50мг капсули. Струва около 150лв, но ще ти стигне за около 1 година. В някоя аптека ще ти го разфасоват на по 3мг. Внимавай!!!: дневната доза не трябва да надхвърля 4,5мг взета вечер преди лягане. В противен случай ефектът му е точно обратният - блокира производството на ендорфин. Успех!

# 31
  • Мнения: 33
Доклад:
Ръцете се излющиха. Мехурите спихнаха и сега е далеч по-добре!

# 32
  • София
  • Мнения: 8 348
въпросът е дали след един определен период на прием и след това след още един период на неприем, ще има трайна ремисия
и колко време ще продължи тя
е това ще трябва да отчиташ после

# 33
  • Мнения: 49
http://www.bb-team.org/articles/2906/
След като про4етете това, кажете някой разбра ли каква е връзката на секрецията на ендорфини и болката?

# 34
  • Мнения: 33
Наистина, видно от статията, едно от действията на ендорфина е блокиране на болката. (Защо ли никой лекар не го предписва като болкоуспокояващо - първа линия медикаменти при ревматоидни заболявания? Какви са предимствата и недостатъците пред Аулина например? Само задавам въпроси Simple Smile )
Според мен при този вид лечение се набляга на цялостното оздравяване на имунната система, чрез действието му върху NK (natural killer) клетки, които поправя, така че да започнат разпознаването на добрите от лошите при автоимунните заболявания. Само разсъждавам - ако греша, поправи ме. Не забравяйте, че не съм специалист, а и тази материя не ми е хоби, за съжаление Simple Smile
Освен това, ендорфинът пречи на стареенето като премахва Superoxide, дава удоволствие, не води до пристрастяване...  Да не изпусна нещо вредно!
Моля ви ако някой има информация за евентуални вредни последствия, нека я сподели!
Все пак сме почти месец на LDN.
Болка няма. Пустулоза - съвсем малко.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 13:14 от borislav popov

# 35
  • Мнения: 49
Наистина, видно от статията, едно от действията на ендорфина е блокиране на болката. (Защо ли никой лекар не го предписва като болкоуспокояващо - първа линия медикаменти при ревматоидни заболявания? Какви са предимствата и недостатъците пред Аулина например? Само задавам въпроси Simple Smile )
Според мен при този вид лечение се набляга на цялостното оздравяване на имунната система, чрез действието му върху NK (natural killer) клетки, които поправя, така че да започнат разпознаването на добрите от лошите при автоимунните заболявания. Само разсъждавам - ако греша, поправи ме. Не забравяйте, че не съм специалист, а и тази материя не ми е хоби, за съжаление Simple Smile
Освен това, ендорфинът пречи на стареенето като премахва Superoxide, дава удоволствие, не води до пристрастяване...  Да не изпусна нещо вредно!
Моля ви ако някой има информация за евентуални вредни последствия, нека я сподели!
Все пак сме почти месец на LDN.
Болка няма. Пустулоза - съвсем малко.

Би могло да се снижи прага на чувствителност на опиоидните рецептори към нормалната (нестимулирана медикаментозно) секреция на ендорфин.Не съм сигурен обаче до какво би могло да доведе това, имам само предположения.Имай предвид, че не само NK (natural killers) участват в разрушаването на ставите.Не случайно се казва "каскада" на възпалението.Там участват и макрофаги, цитокини, лимфоцити, и др.Освен това тук действа регулация чрез обратна връзка, а тя е нарушена.Това, което исках дълго време да подскажа е, че спирането на болката не означава спиране на възпалението, така че се наблюдавай внимателно, моля те!

# 36
  • Мнения: 33
Разбира се, че липсата на болка не значи излекуване. Още повече за такъв кратък период. Но се живее по-добре Simple Smile
Даже мисля да направим ехография тези дни, за да видим как изглежда възпалението, което за съжаление вчера за първи път се обади след цял ден престой на терасата Sad

Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта!

# 37
  • Мнения: 49
Разбира се, че липсата на болка не значи излекуване. Още повече за такъв кратък период. Но се живее по-добре Simple Smile
Даже мисля да направим ехография тези дни, за да видим как изглежда възпалението, което за съжаление вчера за първи път се обади след цял ден престой на терасата Sad

Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта!
имаш лично

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте, на всички тук!
Предложението и "ескперимента" на B. Popov ме впечатлиха. Ако е възможно ми трябва повече информация! От 1995 г. се борим за здравето на сина ми Диан- той боледува от РА, който почти не се повлиява от познатото лечение. Сега Диан е пом. фармацевт/с което аз се гордея, въпреки болките си той геройски се дипломира/. Обсъждахме снощи темичката. И ние сме готови да пробваме... но изникнаха хиляди въпроси... напр. как се съхранява субстанцията като се раздели на по 3 мг. ? Противопоказания някакви- примерно както при другите обезболяващи!? Че той и със стомаха има проблеми. Ние сми били и на Ембрел- за 6м. през 2000 г.- но ефкта беше нулев- тогава. И сега е ужас- кортизонозависим и кортизонорезистен е, след 14 . год пиене на Урбазон. Така ,че ... търсим спасение... Ако някой се интересува повече и аз бих помогнала с инфо за това което ние знаем. www.kazanlak.com/dian - страницата е старичка, но има епикризи и координати в нея. Боже, пожелавам на всички късмет и успешно лечение! Предварително благодаря!

# 39
  • Мнения: 33
за grug: (понеже кутията ти е пълна) още не сме ходили, че не си вдига телефона. Явно заради празниците. ще ти кажа веднага щом минем. и виждам че не съм бил ясен, но става въпрос за приятелката ми, не за мен. аз съм само помагащ. поздрави.

Относно терапията:
Имаше болки в ставата прди 2-3 дни.
От пустулозата засега отърване няма Sad
Продължаваме.

# 40
  • Мнения: 49
Знам, че става въпрос за нея.Ама си помислих, че ти не искаш да мисля, че е тя.Баси тъпото изречение съставих, ама ме разбра. Shocked

# 41
  • Мнения: 33
Докладвам:
Болки в ставата няма!!!
Пустулозата лекуваме с едно катранено кремче и то успешно.
Успех на всички!

# 42
  • София
  • Мнения: 8 348
хъм, за болките ясно
а възпаление
щото то не е едно и също

# 43
  • Мнения: 33
Възпалението в тъканта около ставата е намаляло и не е активно в сравнение с преди 4 месеца. Има и хондропатия, но според ехографията няма дегенеративни промени в самата става.

# 44
  • Мнения: 33
Докладвам преди да заминем на море Simple Smile
Болки - много рядко.
Пустулоза - много малки пустули, кожата се възстановява успешно.
Продължаваме и ще пиша!
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт