Ревматоиден артрит, Псориазис, SAPHO и др. - лечение с Naltrexone

  • 137 144
  • 663
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 14
Silverbell, извинявай, че не видях въпроса ти към мен  за НАХТКЕРЦЕН БАЛСАМ  на д-р Тайс. Съдържа GLA и аз бих се мазала с него постоянно, но за мен е доста скъп, аз мажа цялото тяло, ефектът е добър по отношение на: 1. Поддържа кожата в относително добро с-е 2. Не мирише и не цапа и лесно се нанася 3. И може би леко лекува болните места. Аз наблюдавам тези места, по които  нямам плаки и мисля, че леко намаляват и ако карам само на Д-р Тайс, може би след време да намалеят повече, но в моя случай никога напълно, защото постоянно се появяват нови и затова гледам на него като на поддържаща терапия. Ще споделя, че сякаш малко по-добър ефект бях получила от мазането с ЦИТРОСЕПТ. Но цитросепта трябва и да се пие, а аз не съм постоянна в това отношение. Един младеж само с пиене на цитросепт напълно /поне за сега/ се освободи от псориазис на скалпа, напълно. При меин никакви мазила и витамини не са дали някакъв особен резултат, единствено солариумът ми помага, но той е много опасен, вече имам втърдявания на някоклко места, а това лош знак.
До сега съм чула за само едно ОКОНЧАТЕЛНО излекуване от псориазис, но рецептатае трудна за изпълнение, а и не познавам лично жената. Бих могла да споделя, но се страхувам, че съм многословна....

# 571
  • Мнения: 14
Аз малко да отклоня темата:
някой има ли впечатления от модерната напоследък СВЕТОТЕРАПИЯ за лечение на псориазис?
За София знам че я правят в Александровска.

Аз само съм чувала, но ако има и един положителен опит, ще пробвам и аз  Peace

# 572
  • Мнения: 14
Веднага отговарям за т.н СЕЛЕКТИВНА ФОТОТЕРАПИЯ в Александровска болница, ще ви назначат 10, 15 или 20 нагревки, ще имате известно подобрение, ако не е тежък псориазиса, може напълно да се освободите, но това е временен ефект, след няколко месеца отново ще имате нужда от СЕЛЕКТИВНАТА ФОТОТЕРАПИЯ. Там срещнах хора, буквално "абонирани" от 30 години за Кожната клиника.
Много жалко наистина, там всъщност предлагат поддържаща терапия /както и на всички останали места, уви!/ и някои хора жертват всяка година по 2 месеца от живота си, пролет и есен, за да бъдат в относително добро с-е в останалите 10 месеца от годината. Не срещнах хора, които да са получили ремисия.

# 573
  • Мнения: 37
УУУФФФФ, И на единия фронт и на другия все едно и също - голяма напаст е това!
morgentau, давай рецептата, колкото и  да е трудна и тъй не ни е лесно!
Открих още нещо ама то пак е offtopic, пък и не знам как ще реагирате.
 Става въпрос за антибиотици.

# 574
  • Мнения: 14
УУУФФФФ, И на единия фронт и на другия все едно и също - голяма напаст е това!
morgentau, давай рецептата, колкото и  да е трудна и тъй не ни е лесно!
Открих още нещо ама то пак е offtopic, пък и не знам как ще реагирате.
 Става въпрос за антибиотици.
  Silverbell, ето "рецептата": 10 кг лимони смилаш с машинка за мелене на кайма и след това подслаждаш на вкус с мед - това е храната ти за около 10 дни, докато не изядеш лимоните, не хапваш нищо друго и пиеш само вода. Толкоз, според авторката, от псориазиса не остава и следа, а също така прочистваш организма, отслабваш .... Всички лекари, с които се консултирах, казаха, че е опасно, а аз съм много разкапана психически и имам нужда от подкрепа, НЕ-то ме обезсилва. Може би е добре да се консултираш с не знам кой, аз лично си мислих да се консултирам с последователките на Лидия Ковачева, но така и не съм го направила още. Може би някой от тук пишещите да има някаква идея по този въпрос.

# 575
  • Мнения: 14
Пропуснах да добавя, в Александровска болница ми даваха и антибиотик тубоцин!!! заедно с витамините и мазилата.

# 576
  • Мнения: 800
Та да се върнем към темата...

possessed - май различията ни са главно терминологични.

Щом по-принцип не отхвърляш хранителните добавки, можеш да разглеждаш моите напъни тук като опит да посоча един списък от потенциално подходящи добавки, измежду които човек да може да избира подходящи за своя случай.
Е, опитвам се и да ги наместя в схемата.

Пиете рибено масло - добре. Но ако то е недостатъчно (а сигурно, е) би могло да се включи GLA(масло от пореч) за да се засили противовъпалителното действие.

Изключили сте олиото - добре. Но задължително трябва да отпадне всякаква карантия, заради арахидоновата киселина (и пикочна в добовка), което няма да е голяма загуба. Разбира се, от месото не можете да се откажете, няма начин.

Лятото, слънцето ви се отразява добре. Отлично! Най-вероятно заради витамин Д - има го на пазара и зиме и лете. И твърдят, че блокира дегенератвните процес в ставите.

Сигурно редовно пиете НСПВС - инхибитори на СОХ. Търси се, обаче, селективен инхибитор на СОХ-2 без странични ефекти. Имаш избор - бозвелия или обсъждания тук LDN...

Последният "писък" - ензимите: премахват болката в ставите, инхибират металопротеазите в синовиалната течност, разрушават циркулиращите имунокомплекси и блокират каскадата на брадикинина. Това е много сериозно. А, щях да зебравя - намаляват CRP, забавят утайката, подтискат IL-1b, IL-6, IL-8. Блокират отделянето на IgA, IgE, IgG, IgM...

Вярно е, че добавкте работят бавно и по-слобо, но нямат странични вредни ефекти. Нещо повече - корегират редица дребни кусури - от пърхут и сенки под очите до отоци по краката.

Тези неща ги нахвърлях на "прима виста". Не казвам, че трябва да се прилагат всичките, просто човек си избира подходящи измежду тях. Аз гарантирам, че действат. Аз не агитирам никого. Искам да привлека внимането на заинтересованите и да ги накарам да четат в мрежата. Защото това лекарите няма да ви го кажат. За съжаление. А във форума ще обсъждате Енбрел и Хумира.

Извинявай за напористия ми стил. Но много ми се иска да дискутирам сериозно с някой от вашата група.

Приятна вечер!

Мили дами, не възразявам против отделен офтопик, но да не изместваме темата. Ако сте я забравили коя е - горе я пише...

# 577
  • Мнения: 37
Ами да, темата е лечение с LDN, ама като не случват нещата бързо и ясно, ние какво да -мълчим  с месеци наред ли? Не пречи междувременно да си бъбрим и за други неща не се знае от къде ще изкочи зайчето! Вярно че има и други теми за псориазис, ама на мен тука си ми е добре.
Иначе това с лимоните ми се струва опасно - само на лимони ще пострада стомаха. Аз пих известно време сок от лимони доста усърдно, без да се ограничавам в храненето, забелязах че получавам киселини и ги спрях.

# 578
  • Мнения: 37
и в тази връзка..."Разглеждат се нови данни за клетъчни механизми на действие на Метамизол, обясняващи отличния му аналгетичен спектър.

За първи път се демонстрират собствени резултати, които показват, че метамизол не само селективно блокира ензима циклооксигеназа 3 (СОХ3), но потиска стимул-евокираното освобождаване на глутамат, както и глутамат-индуцирания инфлукс на калций в нервните клетки. Тези феномени са свързани с т.нар. механизми на централна сенситизация, обуславящи механизмите на невропатична болка и хронифициране на болката. Върху генетично модифицирани мишки е показано, че Метамизол проявява изразен аналгетичен ефект при висцерални болки, чрез взаимодействие с пуринергични механизми.
Важен аспект в механизма на действие на метамизол е модулиращия му ефект върху активността на ендогенната опиоидна система – засилва освобождаването на бета-ендорфин и енкефалини, както и намалява активността на проноцицептивни пептиди."
Мисълта ми дали  не  е подходящо да се пие LDN вечер и аналгин през деня?(освен всичко останало разбира се)
Аз не се шегувам, просто търся спасение.

# 579
  • София
  • Мнения: 8 348
добре, за псориазис приятел използваше кори от портокал
сещате се, стискаше ги досато пуснат онова мазняво миризливо нещо и се мажеше с него
твърдеше, че това му помага и видимо имаше ефект

# 580
  • Мнения: 28
не знам къде съм си забутал мазният крем и сега се мажа с Биоцитрин и Вигантол 1:1 и май има добър ефект,като говорим за 3-4 мазания Simple Smile

# 581
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Уважаеми съфорумци,
Завърнах се в темата и от понеделник мога да обърна персонално внимание на всеки, обърнал се към мен на лични
Напомням, че се чака четвърти.
Поздрави!

# 582
  • Мнения: 397
 Simple SmileБи ли ми казал някой:имам повишен RF над 12 какви други изследвания се правят за диагноза.Още не съм ходила на лекар.Сега от студа ме болят пръстите на рр и кркр ,леко са подути,а някои стоят по-червени и понякога сърбят.

# 583
  • Мнения: 26
PinkPanther и veihaivei , какво е вашето мнение по следния въпрос: мога ли да започна да приемам Налтрексона, при условие че таблетката от Ревия е  разтворена преди около 2 месеца.
Възможно ли е да е изветряла вече, дали да рискувам или да си разтворя нова?!  newsm78

# 584
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Ако разтворът е седял в хладилник през цялото това време, смятам, че може, но не съм 100% sure, нека утре Пинко отсече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт