Филтрирате ли си водата?

  • 38 663
  • 206
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 902
Aз си мислех, че дестилирана вода се получава само чрез обратна осмоза Rolling Eyes
Цитат
Ние също пием филтрирана вода.За целта имам филтър поставен на батерията .Предимството  е ,че пречиства водата в момента на ползването.Той намалява твърдостта на водата ,пречиства я от ръжда, живак и химикали.
И как става това пречистване на химикали? Не мисля, че химикалите във водата, както и всякакви хормони - могат така да се изчистят. За тежки метали - може, но не е толкова лесно.
Цитат
Филтър на е-Spring можеш да си купиш от представител на Amway. Така ти е сигурна 3-месечната "Geld-zurück Garantie", тоест, ако нещо не си доволна, можеш да върнеш филтъра обратно на представителя, получаваш си парите 100%. Иначе, филтъра има минимум 2год. гаранция(ако го купиш нов от представител на Amway). За повече подробности ще  ти пиша на лични.
Приятелка, Може ли и на мен да пишеш? А този филтър може ли да се поръча без УВ-лампа?

# 136
  • Мнения: 230
smurfette, филтъра се продава с UV лампа. Това го прави и толкова специален, нещо като мерцедеса на филтрите за домашно ползване, понеже тази лампа убива 99,99% от потенциално опасните бактерии, вируси и криптоспиродии/паразит, който живее в някои водопроводни системи/. Някои модерни пречиствателни станции тук /както и производители на напитки и медикаменти/ също ползват UV за пречистване на водата като алтернатива на химикалите, но това все пак не дава гаранция, че докато водата стигне до теб пак не може да се замърси. В смисъл, че има доста стари водопроводни системи.

Последна редакция: сб, 21 ное 2009, 09:36 от Приятелка

# 137
  • Мнения: 23
Да ви кажа, днес си купих от тези родопски камъни от халите. 9 лв. струваше количество за 5 л. вода, което може да се ползва в продължение на 3 месеца.  На бележката към камъчетата пишеше, че адресът на производителя е ул. "Искър" 11А. Предполагам, че и от там може да се купи. Освен това проверих, че може да се поръчва и от сайта на производителя.

Сега исках да ви питам нещо - към всички, които ползват кана Brita. Има ли според вас някаква разлика между Elemaris, Marella i Aluna? Имам предвид съществена разлика в качеството на водата или разликата е само в тези електронни индикатори за смяна на филтъра. Тъй като днес проверих в Била и се оказа, че най-ефтината кана е 2 пъти по-ефтина от най-скъпата  #Crazy

Освен това исках да ви питам филтрираната във Брита вода променя ли вкуса си? Тъй като у нас пием минерална основно, защото вкусът на тази от чешмата е гаден?  Sick

# 138
  • Мнения: 1 014
Бритата обезмирисява водата, когато започне пак да намирисва на хлор разбирам, че е време да сменя филтъра.
Според мен няма разлика в качеството на водата от различните модификации. Имала съм и от по-старите, когато ми обръзна, пък и се понаслои варовик от капчиците, които остават отвън при пълнене, я смених с новия вид с филтър макстра /продълговатия/. Освен разликата в цената /по-скъп е/ друга разлика няма.

# 139
  • Мнения: 23
Хмм ами тези видове, които изброих всъщност всичките са с Maxtra. Затова се чудех откъде идва огромната разлика в цената...

# 140
  • Мнения: 902
Да ви кажа, днес си купих от тези родопски камъни от халите. 9 лв. струваше количество за 5 л. вода, което може да се ползва в продължение на 3 месеца.  На бележката към камъчетата пишеше, че адресът на производителя е ул. "Искър" 11А. Предполагам, че и от там може да се купи. Освен това проверих, че може да се поръчва и от сайта на производителя.
Moже ли да дадеш да адреса на сайта  Peace

# 141
# 142
  • Мнения: 902
Гледам описанието на един филтър за душ, но не ми стана ясно какво е KDF Rolling Eyes
Цитат
Сменяемият филтър е съставен от кварцов пясък и KDF®, който превръща хлора в безопасен за организма хлорид.Отстранява вредните вещества и химически съединения. Предотвратява развитието на микроорганизми.

# 143
  • Мнения: 1 650
Искам да си купя кана за филтриране, но не пластмасова, има ли някой идея къде мога да намеря стъклена?

# 144
  • Мнения: 1 048
Момичета виждам,че тук не е писано отдавна,но ми се иска да разбутам малко тази темичка и да ви попитам има ли уреди които пречистват флуора от водата?
И тези от вас,които живеят в САЩ филтрират ли водта си,с какво?И каква вода пият?

# 145
  • Мнения: 2 652
nor4y, има такива филтри да. Просто разтърси се на английски в търсачките и ще ти излезнат.

# 146
  • Мнения: 1 048
nor4y, има такива филтри да. Просто разтърси се на английски в търсачките и ще ти излезнат.
мерси  bouquet ,ще се поровя,когато имам време

# 147
  • Мнения: 262
и аз искам да направя нещо по този въпрос. да сега само бутилирана вода сме пили,
а напоследък имам чувството, че са я наляли от някое блато...толкова кофти ми мирише

# 148
  • Мнения: 902
Сигурно просто е налята от чешмата.

# 149
  • Мнения: 262
хаха няма да се учудя да е чешмянка Simple Smile
а тези филтри за чешмата на Амуей май наистина не са лоши. Леля ми имаше доста дълго време,
но това което си спомням беше, че след известно време започна да капе и стана много неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт