Филтрирате ли си водата?

  • 38 597
  • 206
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 60
искам да попитам последно флуорира ли се водата в българия? спомням си, че имаше някакъв такъв дебат и реално не съм сигурна отхвърлиха ли идеята с флуора или не.

# 151
  • Мнения: 902
Цитат
искам да попитам последно флуорира ли се водата в българия?
Не, не се флуорира водата, но е имало и такава опасност. Нека някой да потвърди със сигурност, че темата в бг-мамма не се отваря (толкова ли е сложно това архивиране Whistling)

# 152
  • Мнения: 2 652
Цитат
искам да попитам последно флуорира ли се водата в българия?
Не, не се флуорира водата, но е имало и такава опасност. Нека някой да потвърди със сигурност, че темата в бг-мамма не се отваря (толкова ли е сложно това архивиране Whistling)

За радост не се прие да се флуорира водата в България http://grazhdani.eu/res/scan0001.jpg.

Но пък сега ми стана интересно как са преправили онази програма за орална профилактика и ще се поровя. В първоначалния й вариант от 15 млн. лева, 14,5 милиона бяха за флуор!!!! Останалото за брошурки и т.н. После имам спомен, че го промениха за тези 14,5 милиона да правят безплатно запечатване с флуорен лак. Така че парите пак да отидат при същите хора с флуора, вместо да се направи една качествена и ефективна програма за орална профилактика. Така стават работите в милата ни родна страна.

# 153
  • UK
  • Мнения: 13
Здравейте,
Отдавна ви чета с интерес и накрая реших да се разпиша. След голямо търсене на информация и четене на книги за себе си стигнах до извода, че ще пия само дестилирана вода. Съответно купих дестилатор, засега съм много доволна. Сега обаче много ми се ще да предприема нещо с водата за миене и къпане, но нещо не мога да се спра на решение. Искам да попитам има ли такива, които филтрират по някакъв начин водата на цялата къща и какво използват. Също ако някой има и е доволен от филтър на самия душ, нека да сподели. Целта ми е да се къпем и мием с максимално чиста вода. Видях споменати продукти на Amway, освен тях някой може ли да препоръча нещо друго?
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 154
  • Мнения: 262
хикс ще разкажеш ли повече за този дестилатор моля!
от къде го купи, колко струва, как изглежда?
Simple Smile

# 155
  • Мнения: 936
Грейс, доста отдавна беше писала нещо за обратната осмоза (ако не се бъркам), но не мога да го открия.... Трябва ми инфо.
Можеш ли да помогнеш?

# 156
  • UK
  • Мнения: 13
хикс ще разкажеш ли повече за този дестилатор моля!
от къде го купи, колко струва, как изглежда?
Simple Smile

С удоволствие, но не знам колко ще е от полза. Живея в UK и се изръсих за ей това чудо на цена £495 http://www.mypurewater.com/mini.asp. Спрях се на този модел, защото няма никакви пластмасови части. Доста солидно е направен, надявам се да издържи дълго време и да си оправдае парите. Пускаме го всеки ден, понякога и по два пъти, достатъчно е за нуждите на двама. Доста е скъпичък, което предполагам се дължи на липсата на голяма конкуренция на пазара.
Мога обаче да кажа, че сега като почнах да пия дестилирана вода 'връщане назад няма'   261uu . Чувствам се много добре от нея, винаги си нося в стъклена бутилка и не пия никаква друга вода. Прочетох доста за и против, предполагам времето ще покаже дали наистина може да има нежелани ефекти. Както вече писах искам да направя нещо и за водата, с която се къпем и мием, но нещо не мога да се спра на решение. Може би някакъв филтър за цялата къща, желателно е да е доста по-евтин от дестилатора. Дано някой сподели опит.  Simple Smile

# 157
  • Мнения: 2 176
Дестилираната вода не е полезна за пиене. Тя е тотално пречистена от всякакво съдържание на друго, освен Н2О. Simple Smile
Човешкият организъм има нужда да си набавя някои минерали, че дори и флора от водата.
Най-добре е да бъде изворна от чист източник, ако изобщо може да се каже, че са останали напълно незамърсени..  Confused

# 158
  • Мнения: 2 652
Грейс, доста отдавна беше писала нещо за обратната осмоза (ако не се бъркам), но не мога да го открия.... Трябва ми инфо.
Можеш ли да помогнеш?

Ето тук съм писала, има и линк.

# 159
  • UK
  • Мнения: 13
Дестилираната вода не е полезна за пиене. Тя е тотално пречистена от всякакво съдържание на друго, освен Н2О. Simple Smile
Човешкият организъм има нужда да си набавя някои минерали, че дори и флора от водата.

Това е едната теория. А според други източници, на които се доверявам човешкият организъм не може да усвоява минерали от водата. Набавяме си ги от храната, а неорганичните съставки на водата се натрупват из тялото и оказват вредно влияние върху здравето ни. В този смисъл ни е нужно само и единсвено Н2О и нищо друго.  Simple Smile
До тази информация стигнах при моите проучвания, което съвсем не значи че е абсолютната истина. И по тази тема ще намерите безброй мнения, форуми, книги, писания ... Едно от друго по-компетентни, да се чуди човек на кое да се довери.  newsm78 На мен лично засега дестилираната вода ми се отразява много добре, но това е само споделяне на опит, а не препоръка.  Peace

# 160
  • Мнения: 2 652
Значи искаш да кажеш, че водата в състава, в който се намира естествено в природата, е вредна за човека?! И трябва да минат хилядолетия, за да изобрети някой онзи филтър, който прави водата полезна?!

# 161
  • Мнения: 2 176
Значи искаш да кажеш, че водата в състава, в който се намира естествено в природата, е вредна за човека?! И трябва да минат хилядолетия, за да изобрети някой онзи филтър, който прави водата полезна?!  Simple Smile Simple Smile

В действителност има води с високо съдържание на някои вещества, които при натрупване могат да се окажат недотам полезни за организма. Това е заради скалните образувания, през които преминава, и частиците от тях, които разтваря или утаява. Но иначе по-ефективен филтър от природата не съм срещала да е изобретен. И съм убедена, че няма по-съвършен.  Peace
В това число влиза и микрофлората, която човек няма как да си набави друго яче, освен ако не е суровоядец.


xukc
, не знам кои са източниците, на които си готов безрезервно да вярваш, но силно се съмнявам дестилираната вода да е по-полезна.
Теорията която аз харесвам е, че в природата няма нищо излишно.  Sunglasses

# 162
  • Мнения: 2 652
Значи искаш да кажеш, че водата в състава, в който се намира естествено в природата, е вредна за човека?! И трябва да минат хилядолетия, за да изобрети някой онзи филтър, който прави водата полезна?!  Simple Smile Simple Smile

В действителност има води с високо съдържание на някои вещества, които при натрупване могат да се окажат недотам полезни за организма. Това е заради скалните образувания, през които преминава, и частиците от тях, които разтваря или утаява. Но иначе по-ефективен филтър от природата не съм срещала да е изобретен. И съм убедена, че няма по-съвършен.  Peace
В това число влиза и микрофлората, която човек няма как да си набави друго яче, освен ако не е суровоядец.


Така е, разбира се. По тази причина не трябва да се консумират ежедневно високо минерализирани води и такива с високо съдържание на флуор и др. Аз съвсем друго имах предвид - че теориите за дестилирането на водата искат да ни убедят, че трябва да се премахне всичко в нея. Не само замърсяването, а всичко. И че това е полезно за тялото. Което звучи абсурдно просто.

# 163
  • Мнения: 2 176
Аз очаквам xukc да ни отговори. Simple Smile

А и да ни убеди, че нечии написани теории са по-всемогъщи от природните закони. Wink

# 164
  • Мнения: 936
Грейс, доста отдавна беше писала нещо за обратната осмоза (ако не се бъркам), но не мога да го открия.... Трябва ми инфо.
Можеш ли да помогнеш?

Ето тук съм писала, има и линк.

Много благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт