Филтрирате ли си водата?

  • 38 600
  • 206
  •   1
Отговори
# 165
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Да побутна темата, някой има ли впечатления от каните Laica? Намирам информация за дизайн и удобства, без подробности за филтрите. Предполагам, еквивалент са на Брита. Ако някой има впечатления, ще съм благодарна да сподели. Засега ще заложа на кана, по-нататък и на филтрираща система.
Много полезна информация намерих тук  bouquet

# 166
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Записвам се за да ви чета.
Така и никой не каза цената на тази система на Амуей, а исках да знам поне ориентировъчно.

# 167
  • Мнения: 1 167
Къде във Варна може да се купят тези родопски камъни за водата?

Какви марки филтри за душа и мивката ползвате? Моля за препоръки, че нашата вода тук е "разбиваща"  #Crazy Cry
Ако преваря на бебо директно чешмянка, на повърхноста започват да плуват големи хлорни съсиреци/като плюнки/ изглеждат  Sick #Crazy.Затова почнах да я минавм през Бритата и после я преварявам, макар че знам че не е хубаво да се дава вода от Брита на бебета, но сме на 7 мес и сякаш ми се струва, че е рано за Розовия девин.
Да попитам тези които имат малки деца / интересувам се за баткото на 2г 6 мес/ - какви води редувате- нали не трябвало все една и съща да се дава? newsm78

# 168
  • Мнения: 2 652
Записвам се за да ви чета.
Така и никой не каза цената на тази система на Амуей, а исках да знам поне ориентировъчно.

samuel, скъпичка си беше. Нещо ми се върти 1500 лева, ама наистина не мога да се сетя. Освен това всяка година се подменя филтъра, който е 300 и няколко лева. Но мога да питам, ако искаш.

Филтър за душа ползвам такъв.

# 169
  • Мнения: 936
А това чудо дали има ефект? - http://www.nicol-n.com/page.php?n=11492&SiteID=388  newsm78

# 170
  • Мнения: 2 652
Az imam I takava topka, no niama kak da precenia dali e efektivna. Pri vsichki polozhenia ne stava, kogato vzimash samo dush. Drugoto, koeto se pravi za vana e da se pusne edna efervescentna tabletka vit.C.

# 171
  • Мнения: 936
На мен ми трябва точно за вана, щото дребните много киснат вътре, а и аз съм по топличкото... Това за витамин С не го бях чувала. newsm78

# 172
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Записвам се за да ви чета.
Така и никой не каза цената на тази система на Амуей, а исках да знам поне ориентировъчно.

samuel, скъпичка си беше. Нещо ми се върти 1500 лева, ама наистина не мога да се сетя. Освен това всяка година се подменя филтъра, който е 300 и няколко лева. Но мога да питам, ако искаш.

Филтър за душа ползвам такъв.

Ще съм ти благодарна ако попиташ - нямам под ръка техен дистрибутор, от който да получа повече инфо. Освен това ме интересува трудно ли е чисто технически поставянето му и какъв е експлоатационния му срок.
А този филтър за душ колко струва и за колко време приблизително е предвиден?
Благодаря предварително.

# 173
  • Мнения: 1 048
Momi4eta,az pak da popitam dali znaete kakvo polzwat w USA i za piene i za miene i za kapane.Ne namerih nikakvi podhodq6ti filtri,a tam fluorirat vodata.
Tezi butiliranite izvorni(spring water) sy6to sydyrjat fluor,kakto i kup drugi gadoriiki newsm78

# 174
  • Мнения: 2 652
samuel, утре обещавам да не забравя да попитам.

nor4y, в щатите има добри филтри, включително и за флуор. Там е добре първо да си направиш анализ на питейната вода и според него да се определи какъв филтър е оптимален.

Освен, че почти навсякъде има флуор, в някои щати слагат не хлор, а хлорамин. Задължително трябва да разбереш, защото за него също трябва филтърът да е специален, защото този, който премахва хлор и хлорин, не премахва хлорамин. За хлорамин трябва catalytic activated carbon (не знам как точно се превежда).

Но! Нито един филтър, изключая обратната осмоза, не може да премахне флуора на 100%.

Добри марки са: Nikken, Aquasana, LivingWaters, Radiant Life. Последните наскоро четох, че премахват точно флуорид и хлорамин (за първите 3 не съм сигурна). На принципа на обратна осмоза са (т.е. премахват всичко, включително и минералите), но имат система, която след филтрирането реминерализира водата отново и балансира pH-то. Че чак и хомеопатично преструктуриране имало - изтривала се паметта с някакви магнити, а минералите се добавят накрая, после некви вибрации. Беги, беги  Grinning Чети http://www.radiantlifecatalog.com/product/DRINKING-WATER-PURIFICATION-SYSTEM/

# 175
  • Kyustendil
  • Мнения: 100
Да се включа и аз - преди ползвах брита, но ми беше неудобно когато ми трябваше повече вода- например за готвене. От няколко месеца си купихме проточен филтър на филипс, като този:
http://www.volta.bg/?page=item&ref=catItems&categoryID=1 … &itemID=18081
и засега съм много доволна. Продава се и по техно.... магазините.

# 176
  • Мнения: 376
Аз, съпругът ми и децата пием само дестилирана вода. Като тръгнем някъде на почивка си взимаме дестилатора с нас.
Дестилираната вода е единствената напълно чиста вода без примеси.  Водата в плодовете и зеленчуците също е дестилирана, т.е. не съдържа вредните неорганични примеси, а само полезните органични. В природата дъждовната и снежната вода са били дестилирани в миналото , но сега и те са замърсени. За повече инфо можете да прочетете книгата на Пол Брег:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=1095

Последна редакция: чт, 28 окт 2010, 12:13 от Инера

# 177
  • Мнения: 2 652
Инера, водата в природата, в плодовете и зеленчуците НЕ е дестилирана!!! Запомнете го това веднъж завинаги. Не знам този Пол Брег какъв е, но как е възможно да смята, че във водата на плодовете и зеленчуците няма водноразтворими минерали, микроелементи и т.н.?!?!

От къде извира водата и през къде минава? Когато си отговориш на този въпрос, тогава ще разбереш, че в природата няма дестилирана вода. Защото тя освен, че няма примеси, НЯМА и нищичко друго, няма минерали, нищо. Едно голо H2O.

Дестилираната вода се препоръчва САМО за лечебна цел в определени случаи и то временно, под наблюдение, а не постоянно.

# 178
  • Мнения: 376
I see you, хайде първо прочети книгата на Пол Брег и после пиши, че така нищо съществено не казваш.
Дестилираната е  за постоянна употреба и е единствената напълно чиста вода. Всички примеси във водата са вредни, всички минерали в чешмяната, изворната и минералната вода са вредни, защото са неорганични и не се усвояват от организма, а само се натрупват по ставите, в бъбреците, по вътрешната страна на зъбите. Вече поясних защо водата в плодовете и зеленчуците може да се нарече дестилирана - защото съдържа само органични (полезни) вещества и минерали, а неогранични няма.
В миналото народите, които са пиели предимно дъждовна и снежна вода са били най-здрави.
Други въпросчета? Wink

# 179
  • Мнения: 2 176
Глупости на търкала.
Не можем да направим света стерилен за да си намерим собственото място в него. Проблемите са в нас, хората, а не във водата. Тя може само да ни помогне да се пречистим..

Чиста е водата в ненарушената природа.
Дестилираната не е чиста, а "пречистена", т.е. от нея е извлечено всичко. Тя е една.. празнота.
Това я лишава от всички лечебни възможности, защото я няма енергията на природните компоненти, през което преминава, и изобщо - в нея няма живот. И тя не носи живот.

Да не забравяме, че науката не е в състояние да ни обясни защо изворната вода е лечебна.

Общи условия

Активация на акаунт