Натурална закваска за хляб или Хляб с квас.....

  • 180 477
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 901
лелел ама аз забравих  Embarassed ще гледам скоро да се поправя  Simple Smile

# 331
# 332
# 333
  • Мнения: 573
Чак сега намирам тази тема, за което много съжалявам. Преди около половин година се мъчех с тези закваски, но ми писна и си дадох почивка. Ще изчета темата с голям интерес и се надявам този път да успея. Ако някой ме ориентира с кое да започна ще съм много благодарна, нещо пробвано. В интернет има доста рецепти, но за съжаление или не се получива при мен или вкусът не ми допада.

# 334
  • Мнения: 1
Здравейте, наскоро разбрах, че маята за хляб, която се продава, хич не е полезна за стомасите ни и попаднах на тази тема тук. Имаме машинка за хляб марка bifinett. Въпросът ми е някой от вас пробвал ли е да пече хляб в хлебопекарна без мая, дори домашно приготвена? Интересува ме трябва ли да се избере програма, която изпуска времето за втасване и изобщо получава ли се вкусен хляб? То е ясно, че ще стане по-сбит и плоск, но поне да става за ядене Simple Smile
Иначе ще повторя вашите експерименти Simple Smile

# 335
  • Мнения: 286
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?

# 336
  • Мнения: 471
Здравейте, наскоро разбрах, че маята за хляб, която се продава, хич не е полезна за стомасите ни и попаднах на тази тема тук. Имаме машинка за хляб марка bifinett. Въпросът ми е някой от вас пробвал ли е да пече хляб в хлебопекарна без мая, дори домашно приготвена? Интересува ме трябва ли да се избере програма, която изпуска времето за втасване и изобщо получава ли се вкусен хляб? То е ясно, че ще стане по-сбит и плоск, но поне да става за ядене Simple Smile
Иначе ще повторя вашите експерименти Simple Smile

Можеш да я използваш само за омесване. Този хляб втасва по 8ч и на стайна температура, и затова не ти е нужна машинката. Не съм пробвала да пека там, но мисля да не рискуваш. Струва ми се, че е най добре на фурната.

# 337
  • Мнения: 471
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?

По принцип този хляб киселее да. Но ако е твърде кисел, причината е или в това, че квасът е стар или брашното ти е много черно Mr. Green На мен първите ми хлябове доста киселееха, защото бяха с ръжено брашно, а после пък ми беше стар кваса. Ама като му хванах цаката  #2gunfire падаше яко печене

# 338
  • Мнения: 286
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?

По принцип този хляб киселее да. Но ако е твърде кисел, причината е или в това, че квасът е стар или брашното ти е много черно Mr. Green На мен първите ми хлябове доста киселееха, защото бяха с ръжено брашно, а после пък ми беше стар кваса. Ама като му хванах цаката  #2gunfire падаше яко печене

ами да брашното ми е много черно, но ние в къщи си мелим жито и то има доста трици, пресявам после през сито част от тях. Квасът не е стар, защото този ден ми го подариха едни хлебопекари на едно био изложение Simple Smile

# 339
  • Мнения: 286
Добре, а според вас, ако искам да направя хляб 750 гр. колко квас (от този който стои в хладилника) трябва да използвам?

# 340
  • Мнения: 471
С какво си мелите житото?
Квасът истински ли е?
Аз слагам на око, никога не меря.

# 341
  • Мнения: 286
С какво си мелите житото?
Квасът истински ли е?
Аз слагам на око, никога не меря.

ами една домашна мелница,американска, малко стар модел и не мели съвсем фино.но мислим да си купим от чужбина някаква нова. Досега със сухата мая с нашето брашно си ставаше.

Иначе сега този квас е от истинския - който е правен само със смесване на вода и брашно, после ферментиране и т.н.

А добре, ти за да направиш хляб как точно процедираш. Взимаш от хладилника малко квас и после какво?

# 342
  • Мнения: 11 607
Ечо Мечо, още ли правиш хляб с натурална закваска?????Поздравления!

# 343
  • Мнения: 471
Маме, мерси. Честито ти бебче, да ви е живо и здраво, и да ви радва много. С кваса малко съ поспряла засега, повече наблягам на содени питки. Ти си за поздравления, с четири деца, а изявите ти в кухнята не спирat.
Country Life, мелницата ти Shnitzler ли е? Аз искам да си купувам такава, но незнам правят ли доставки до България. Има ги в Австралия и Германия. Вие как ще я купувате вашата и от къде?
За хляба сме разисквали тук миналата година много.  Ако ти е в хладилника я вадиш сутринта да поседи на стайна температура, следобяд я разбъркваш с брашно да не е гъсто, но да не може и да се меси и я оставяш до ве4ерта да се надуе. После я смесваш в машината или на ръка с 1ч.л сол и захар, 1-2с.л олио, вода престояла /ако е чешмяна/ и брашно. Загрява се фурната на 50С и се изключва. Оставяш хляба вътре да втасва 7-8ч и сутринта рано рано пе4еш на 190С. Маже се с масло и се завива да не е твърд.

# 344
  • Мнения: 286
Мелницата ни е от тази марка Champion - http://livefoodexperience.files.wordpress.com/2009/05/champion-juicer.jpg. Това, което се вижда на снимката обаче, е приставката за правене на сок, има също и приставка за мелене на жито.

За новата мелница още проучваме, ако решим нещо, ще ти пиша.

Иначе сега третият ми опит за хляб с квас беше доста по-добре (т.е. не е толкова кисел) като първите два и съм много доволна Simple Smile В къщи също го харесаха. Разликата с предните ми опити е, че за същите пропорции, взех от хладилника два пъти по-малко квас от преди. Това по съвет на един познат. И всъщност хлябът пак си бухна, но не стана толкова кисел и съм доволна. Определено повече ми харесва от хляб със суха мая. Явно преди съм взимала твърде много квас, така излиза.

Общи условия

Активация на акаунт