Натурална закваска за хляб или Хляб с квас.....

  • 180 620
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 358
Момичета цопвам се при вас Hug.СТрашно много полезна информация сте написали.
Сега чета и разгадавам.Ако имам въпроси ще се включвам Rolling Eyes, но имам мерак да си отгледам и аз закваска Embarassed

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
днес отидох и си купих суха закваска - исках една рецепта да пробвам и не ми се чакаше 5 дена  Crossing Arms
ми тази закваска е на светлинни години от моите Rolling Eyes
ухае страхотно  Shocked

явно е правена с малц...
не мога да си обясня иначе от къде ще идва този разкошен аромат newsm78

имаше и свежа закваска - течна, но беше 3 пъти по-скъпа  Crossing Arms

ако експериментът ми е сполучлив, ще се похваля  Mr. Green

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 17:26 от asyalein

# 47
  • Мнения: 1 394
А откъде я купи,ако не е тайна?
Моята я захраних сутринта,но като,че ли няма кой знае какво развитие....аз ли съм объркала нещо...незнам.Сега като я бъркам мехурчетата са малки и се чува такъв звук ...като мляскане...нещо подобно.Абе прилича отгоре на смес за катми,шуплесто такова.Това нормално ли е?Иначе тази с нахута е с по-големи мехурчета,но пак е рядка,макар,че я захраних само с брашно.А последна сложих тази с тъмните брашна...тя като,че ли е по-напред от останалите-има изразена миризма и е доста шуплеста,като се има предвид,че я сложих 10 часа след другите две.Ако до утре положението пак е същото какво да правя?Какво ще стане,ако я сложа върху радиатора тази нощ на топличко...

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А откъде я купи,ако не е тайна?


не съм в Бг Peace

да не съм офтопик:
ето ми хлебчетат от Южен Тирол:

Vinschgauer



 с купената закваска, половин кубче мая, ръжено брашно и подправки.
вкусни са Simple Smile

# 49
  • Мнения: 11 607
Доди, защо не снимаш и да покажеш как точно седи положението при теб? Не мисля,че е добра идея да слагаш върху радиатора...Изчакай. Ако трябва завий с кърпа....Пък ако ви кажа,че моята закваска оживя в хладилника...Точно го бях изчистила и.....направи белята закваската като излезе от буркана. За около 30ч. бе буркана в хладилника и бе цъфнала закваската!

Хляба се хареса от всички! Получих поздравления от всички, които го опитаха.

# 50
  • Мнения: 1 394
Маме,много се радвам за теб.Дано и моя се получи...ако стане закваската де.Е,все една от трите ще стане.Ето я и тази с бялото брашно,незнам дали добре се вижда,но това успях да снимам:

Това е в спокойно състояние без да съм я бъркала.Нормално ли е?И аз се замислих за радиатора,да не вземе пък да буйства и да стане беля,но я преместих в детската стая,там е по-топло.

# 51
  • Brussels
  • Мнения: 160
Мама Цоци, Ася, чудни хлебчета!
Аз си правя натурална Суха закваскаот спелта. Същата закваска може да се отглежда прясна в хладилника, ако искате утре ще преведа от книжката как става това.   Hug

# 52
  • Мнения: 11 607
Доди, има още какво да се желае......Търпение.....Стане ли един път, после  е лесно!

Надето, супер! Но...ако мога да намеря и спелта........

# 53
  • Мнения: 471
Маме, ето от тук  hahaha  http://www.spelta.biz/about_spelt_products.php
Поръчваш си възглавница и си вадиш малко от пълнежа. Joy

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Маме, ето от тук  hahaha  http://www.spelta.biz/about_spelt_products.php
Поръчваш си възглавница и си вадиш малко от пълнежа. Joy

ми пълнежът е само от люспата... Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 394
Резултатите тази сутрин:Закваската от бяло брашно,леко се беше утаила и имаше много малки мехурчета на повърхността,миризмата се засилва.Защо ми се струва,че е много бавен процеса при нея?При нахутеното:...изненада...спокойна повърхност с малки мехурчета,но когато я разбърках отвътре бе като аеро шоколад и се отделяше от съда.Чува се страхотно пукане при разбъркване и там миризмата е доста изразена.Захраних бялата с 1сл брашно,а тази от нахута с 1чл,защото все още ми се струва,че няма необходимата гъстота,въпреки,че отвътре се е разпенила доста.А тази с тъмните брашна има малки мехурчета ,които се пукат сами и издават странен шум дори в спокойно състояние.Това е,казвайте сега,какво може да се направи и добре ли е всичко това.Притеснявам се за бялото брашно,нещо много бавен ми се вижда процеса при него.

# 56
  • Мнения: 836
тук има серия от клипове как се правят натурални закваски от картофи и млечни-кисела с царевица
http://www.expertvillage.com/video/35186_saltrising-bread-starter.htm
(на английски са)

# 57
  • Мнения: 1 394
http://vbox7.com/play:ad9a9c95 ето ви и как се прави хляба.Малко не е по темата,но е интересно.
Можете ли да си предсавите,че само за няма и 1 час белобрашнената закваска се е променила?Сега има повече мехурчета и малко по-големи.Възможно ли е това или съм объркала нещо?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 920
dodyniki,

Карай по-спокойно Simple Smile

Ще си стане закваската.Нищо не си объркала.

# 59
  • Мнения: 1 394
Много искам да стане ,а и много и треперя ,защото не съм правила такова нещо досега.Но да ви кажа,че нахутената ще стане несъмнено,напредва с бясна скорост!

Общи условия

Активация на акаунт