Размисли за справедливостта

  • 4 290
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 431
Какво ги зачесахте само адвокатите, ами съдии, ами прокурори?! Дискриминирате ги.

Справедливостта е абстракция, всеки има право на защита.

# 91
  • Мнения: 301
Има ли значение какво работи един човек според теб за да е съпричастен ? Ако и това е професия  Thinking наистина сме много зле т.е. освен финансова има и ценностна криза .. която май е по-страшна   Thinking поне аз така мисля  Thinking

Реално си прав - няма значение. От друга страна, всеки спазва определини правила в работата си - лекаря трябва да може да лекува и убиеца, примерно. Аз също (пак примерно) нямам право да откажа на човека дошъл да поиска нашите услуги по друга причина освен, ако не може да си плати. Т.е. и аз реално бих могла да работя за убиец и без да съм адвокат, прокурор или друго лице в съдебната система.
И аз побеснявам, когато не мога да видя очакваната от мен справедливост. И пример пак ще дам - идиота, които почти ми отнесе колата, докато кротко си минавах на зелен светофар с детето вътре, и сега пак си кара почти без наказание или поне недостатъчно наказан според мен. Можех ли да получа справедливост, ако го избухам с една бухалка в главата или щях да стана и аз просто "една дето удря хората с бухалки в главите" и друг да иска справедливост?
Та това е - ако няма еднаква защита за всички, значи има дискриминация и съществува възможност някой невенен да бъде наказан незаслужено. Корупцията не коментирам.

# 92
  • Мнения: 12 665

А с безсъвестните съдии как си?
Ей така най-обичам - а какво ще кажете за бесдъвестните доктори (по принцип) или учители (пак по принцип


Адвокати и съдии са доста обвързани. В едно дело.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 11:44 от Мадам Х

# 93
  • Мнения: 0
И аз побеснявам, когато не мога да видя очакваната от мен справедливост. И пример пак ще дам - идиота, които почти ми отнесе колата, докато кротко си минавах на зелен светофар с детето вътре, и сега пак си кара почти без наказание или поне недостатъчно наказан според мен.

На едно мнение сме значи. Даже примера с идиота е много показателен. Ти си жива - слава богу, но това че той не е наказан достатъчно може да е причина друг да загуби живота си (не дай боже). Ако имаше справедливост този щеше да се вози до края на живота си на задната седалка. А то - плащаш си и .. айде.

Точно за тази несправедливост говорех до сега.  Thinking Съжалявам ако не съм изложил както трябва мотивите си  Embarassed

# 94
  • Мнения: 301
Немо, разбрах те още преди. Въпроса е, че в моите очи дори, ако
Ако имаше справедливост този щеше да се вози до края на живота си на задната седалка.
е малко наказание за ужаса, които изживях, докато се убедя, че детето е добре и възможността действително да ни убие. Т.е. за мен даже смъртното наказание не е достатъчно, за да изкупи страха в очите на сина ми, въпреки че реално не бих пожелала такова наказание за идиота. В главата ми обаче това кънти. Това имам предвид. Справедливостта е относително понятие и затова вярвам, че трябва да има установени правила, закони и т.н. иначе .... къде отидохме  Mr. Green и за правото на защита същото.

# 95
  • Мнения: 1 217
Веднага се сещам за изрода,който изнасили и уби 6 годишно момиченце от Нова Загора,малко преди Нова Година.Какви ти правила,каква защита? Чудя им се на полицаите как са издържали да спазват правилата,а не са му смачкали фасона,всъщност за второто не съм сигурна,че са издържали,дано защитата не им се е разсърдила много,та било и срещу приличен хонорар.

# 96
  • Мнения: 431
Аз пък се сещам как ченгетата имитират дейност и карат умствено недоразвити и психично болни от района на престъплението да признават неразгаданите зверства. Така де, на кой ще му липсва такъв човек, защо да не лежи. Някакъв срещу обещан сладолед си признал неизвършеното. Дано са го и поступали, звяр със звяра му, какви там права на защита.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=2480& … =2&id=0000404

# 97
  • Мнения: 1 217
За Цачков имаше репортаж,бяха снимали къщата му,от покрива на която стърчаха обезобразени кукли,беше открита и кръв по дрехите му,имаше и репортаж,контактувал с нея,но не я убил....аз лично се съмнявам да няма пръст в престъплението.А иначе,ще ми се да вярвам,че полицаите нямат интерес да използват служебното си положение,нали и те са родители,утре и на тяхното дете може да посегне.
А в случая,за който говоря иде реч точно за хитро използване на пролуките в закона,тъй като след кратък престой зад решетките убиецът изведнъж се присети,че двама изнасилвали детето,той само по един начин и аверът му я удушил,не той,и лъжите му като съществуването му-абсолютно напразни и абсурдни.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 14:26 от Катюнгелчева

# 98
  • Мнения: 0
Справедливостта е относително понятие и затова вярвам, че трябва да има установени правила, закони и т.н. иначе .... къде отидохме  Mr. Green и за правото на защита същото.

Снощи по БТВ имаше репортаж за жена буквално одраскала с огледало то си друга кола. Тъй като била лекар и я повикали по спешност и се наложило да напусне местопроизшествието за което има акт (за напускането) от 200 лв и накзание 1 месец без книжка.
Закона е спазен буква по буква, но дали щеше да е така ако не караше стара Фиеста, а нов Крайслер например?
Ето такива са причините хората да смятат че няма справедливост - да мериш с два аршина.
Какво да говорим повече  Confused

# 99
  • Мнения: 12 665

Снощи по БТВ имаше репортаж за жена буквално одраскала с огледало то си друга кола. Тъй като била лекар и я повикали по спешност и се наложило да напусне местопроизшествието за което има акт (за напускането) от 200 лв и накзание 1 месец без книжка.
Закона е спазен буква по буква, но дали щеше да е така ако не караше стара Фиеста, а нов Крайслер например?
Ето такива са причините хората да смятат че няма справедливост - да мериш с два аршина.
Какво да говорим повече  Confused

Нямала е добър адвокат.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 407
Виж сега, Find_NEMO, да споделя как са фактите, от моя гледна точка,а ти ще прецениш с какъв аршин се мери.
Аз шофирам няколко автомобила.
Когато излизам с единия, непрекъснато ми се отнема предимство, никой не се притеснява да ме засече, напсува или свирка без повод, с две думи, забелязва се едно натрапчиво превъзходство, от страна на оснаналите участници в движението.
Когато ме спират полицаи, обаче, редовно минавам с усмивки и овчи поглед.

Когато излизам с другия автомобил, се наблюдава рязка промяна в поведението на останалите участници в движенито, стават едни мили, любезни и отстъчиви, чак да се зачуди човек в България ли е или в Швейцария.
Обаче рязката промяна се наблюдава и по отношение на бюстителите на реда, за съжаление, ме спират много по-често и за още по-голямо съжаление, овчия поглед не ги трогва, освен ако не е придружен с определена сума.

# 101
  • Мнения: 0
Предполагам първия автомобил е от нисък клас (или стар), а втория е от висок клас (Джип предполагам най-вероятно нов).

Именно заради това, фразата "Пред закона всички са равни" предизвиква снизходителни усмивки от вида "да бе да !!"

 

# 102
  • Мнения: 4 300
Но точно ти се възмущаваш от равното приложение на закона спрямо лекаря в цитирания по горе случай?

# 103
  • Мнения: 0
Ако прочетеш внимателно ще видиш че се възмущавам от НЕравното приложение на закона сравнено с това, което разказва Джулия.

Четете вичко моля  Thinking

# 104
  • Мнения: 4 300
Четем.
Мисля, че хората имат нужда от черни овце, на които да натоварят всичките си разочарования и грешки. Осъждаме на 480 години строг тъмничен затвор +предварителни полицейски изтезания педофила и хоп! с магическа пръчка педофилията изчезва от този свят, или поне от България.
Глобяваме Онея с джиповете, хак им е, мръсни крадци, а пияния братчед, натоварил 17 човека в москвича си и убил една трета от тях е просто част от статистиката, горкият човечец. Или пък оня, с опел капка, дето изплаща три кредита за ГСМ, плазма и пералня, да си кара необезпкояван в Бус лентата на Цариградско, че бърза за обекта.
Не съм видяла някой да кара по междуградски път и спрат някой преди него за превишена скорост да спре доброволно да го глобят. Напротив, намалява леко покрай катаджиите и като ги отмине натиска до ламарините.


И продължавам да не разбирам как хем искаш всички да са равни, хем само някои да имат право на защита? Или справедливостта започва от другите?

Общи условия

Активация на акаунт