КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 788
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Големи майсторки сте тука  smile3501

Тази тема така вкусно ухае, ще събирам идеи, за мен истинския козунак е домашния  Crazy

# 121
  • София
  • Мнения: 2 658
ето го моето козуначено руло с тестото за кифлички на Наталина и оформлението дадено от Джемма. Запази си вида, но нямах подходяща кръгла тавичка и го сложих в квадратна и естествено и то стана с такава форма. Направих го с единична доза, за да го опитаме най-напред и съм много доволна. А ореховият пълнеж е върха, страхотно си пасват вкусовете. Peace Малко ми се поразчупи, защото го извадих доста горещо.




# 122
  • Мнения: 4 358
Петя браво Peace.Много апетитно изглежда Peace

# 123
  • Мнения: 11 747
Петя, това е идея - рулцата да не са обърнати всички в една посока, а едно срещу друго и стават сърца!  Peace Ако е кръгла тава, този ефект ще се подчертае  Peace

# 124
  • София
  • Мнения: 2 658
Петя, това е идея - рулцата да не са обърнати всички в една посока, а едно срещу друго и стават сърца!  Peace Ако е кръгла тава, този ефект ще се подчертае  Peace
да де, ама исках да го пробвам, без да правя двойна доза. Имам по-голяма кръгла тава, а малка не. Както и да е, смятам, че пробата се счита за успешна и с това тесто се запазват фигурите, както предположи и Наталина.

# 125
  • Мнения: 11 607
С тестото на Габи от тук - Козунак, направих кифлички и венец. Кифличките станаха разкошни, а венеца не съм го опитала още. Препоръчвам!

Преди втас … 72;не

Готов венец

Кифличките

Ето и кой е линка от 1 стр., който ползвах:


Венеца е с ореховата плънка на Нат, много сполучлива комбинация се получи!

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 22:33 от Мама Цоцоланка

# 126
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Тандури, благодаря! Hug Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 85
Ето и моя козунак и козуначено руло с мармалад

# 128
  • Мнения: 3 861
записвам се да следя темата

# 129
  • Мнения: 2 142
аааааааа, ей таз тема чакам!
Не че имам време, но козунаци за Великден няма как да не меся Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 241
О, загрявате вие вече с козунаци тук, Мамо фиданке, голяма си подстрекателка! Hug

Аз няма да тренирам, защото на постещите не им се полага Mr. Green, но събирам идеи.

За нещо по-нетрадиционно мога да предложа ето този козунак с шоколад и кафе от миналата година, много сполучлив стана и при всички случаи ще го направя пак (само малко повече захар ще сложа този път): http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277088.msg7312396#msg7312396

Харесала съм си да пробвам и ето този датски козунак (двойно шоколадов, звучи добре Grinning): http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3466/double-chocolate-easter-danish-

Ако ви е интересна рецептата, ще я преведа.

# 131
  • Мнения: 638
Мммм,вкуснотийки има тук!
Миналата година ме зарибихте с направата на козунаци и за 1-ви път правих Козунак на Тандоори по рецепта на Скарлет О`Хара
,пусках дори снимки  Grinning
Тази година отново съм на линия...все о6те не съм про4ела темата,но гледам пълно е с рецепти!Не съм избрала какъв козунак да правя,утре оглеждам и се впускам,само време да имам,4е напоследак е кът!

# 132
  • Мнения: 293
Харесала съм си да пробвам и ето този датски козунак (двойно шоколадов, звучи добре Grinning): http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3466/double-chocolate-easter-danish-
Ако ви е интересна рецептата, ще я преведа.
О, да, да, много ми е интересна! Crazy Ще чакам превод!  bouquet
Но аз  много харесах и козунака ти с шоколад и кафе, ще пробвам и него! Heart Eyes

# 133
  • Мнения: 832
Миналата неделя правих козунак, но нещо крайния резултат не ми се получи.Тестото стана прекрасно, омесих го много добре, стана на едни хубави пришки, после го оставих да втасва. След като го оплетох, пак втасва, при самото печене се надигна много хубаво, зачерви се отгоре. Като го извадих, го увих хубаво в една домакинска кърпа и излязохме, ходихме на РД.Но като се върнахме и като го отвих, какво да видя  Shocked - беше спаднало в средата и там се беше сплъстило тестото.Ужасно ме доядя! Къде сбърках, незнам. След това като размислихме, стигнахме до извода, че явно малко време е втасвало и малко го пекох. И може би му дойде много тестото. Направих два козунака, а май трябваше да станат три.Явно тежички са станали.Според вас може ли да има и друга причина  newsm78 Сега в събота пак ще се пробвам, да видим този път какво ще стане.

# 134
  • Мнения: 11 747
Съвсем друга е причината - превтасало е! Намали второто втасване, след оформянето, с около 10мин.
Ако е добре втасало, след изпичане, няма начин да хлътне отгоре  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт