КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 704
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 375
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
max-mama , много ти благодаря  bouquet! Аз търсих в авторската тема на Бордовски в Гответе с мен, но там го нямаше.
Да, точно по тази рецепта, но половин доза, правя в машината. Само незнам Хуксола и Суитлито дали са еднакви - в смисъл дали да сложа същото количеството Суитли Rolling Eyes. Май ще проверя и сравня етикетите им в някоя аптека...

# 376
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama , много ти благодаря  bouquet! Аз търсих в авторската тема на Бордовски в Гответе с мен, но там го нямаше.
Да, точно по тази рецепта, но половин доза, правя в машината. Само незнам Хуксола и Суитлито дали са еднакви - в смисъл дали да сложа същото количеството Суитли Rolling Eyes. Май ще проверя и сравня етикетите им в някоя аптека...

Няма защо.Според мен,с Хуксола ще стане по-вкусно,не ми харесва Суитлито.Точно козунаци с подсладител не съм яла,но съм опитвала други неща и така мисля.

# 377
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами цяло шише имам, затова. Гледам да го оплзотворя, не ми се хвърля, а не ми се купува и друг. Дано станат вкусни, ще дам отчет след Великден.

# 378
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Мариета, мисля че са едни и същи като подсладител, но суитлито май си губи качествата при приготвяне на висока температура. Хубаво е да погледнеш двете и да ги сравниш. Има ги и в големите магазини струва ми се че там ще ти е най удобно да ги видиш.

# 379
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Сега прочетох етикета на Суитли - "... за приготвяне на компоти, сладкиши, кексове и всякакви други лакомства" - абе ще им хареса на бабите, де ще идат hahaha.

# 380
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма,ще правиш ли репетиция с агънцето?Ще се получи,просто няма начин  smile3521
  страхотни красоти видях в албумите ти и кухнята е   Hands Thumbsup


Не, репетиция няма да правя. Имам опит с печене в 3 Д форми, а и такова огормно количество не може да се изяде у нас. Не обичам репетициите. после на празника всичко
ще ние втръснало, ако преди това сме яли, та яли от репетиционните. Вкусът е в нещото, което си очаквал дълго време. Laughing Аз тестени и сладки не ям отдавна и сега си чакам Великден. Heart Eyes

# 381
  • София
  • Мнения: 4 141
Max mama, намаляваш ли количеството на захарта заради локума. Аз правя едни локумки, в тяхното тесто не се слага захар заради локума та и затова ми е въпроса. Предполагам, че в козунака си има захар , но дали се намалява захарта и с колко  newsm78

# 382
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Max mama, намаляваш ли количеството на захарта заради локума. Аз правя едни локумки, в тяхното тесто не се слага захар заради локума та и затова ми е въпроса. Предполагам, че в козунака си има захар , но дали се намалява захарта и с колко  newsm78

Не,не намалявам.Слагам колкото е по рецепта,а с локума се обогатява вкуса.

# 383
  • Мнения: 4 358
Макс Мама тия красоти пак в машинката нали newsm78.Сериозно се замислям да пробвам и твоите козунаци.
С Мулинекс ли си - да използвам едно към едно твоите инструкции.
И аз имам такава програма за френски хляб.Ще свърши работа Peace

# 384
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Макс Мама тия красоти пак в машинката нали newsm78.Сериозно се замислям да пробвам и твоите козунаци.
С Мулинекс ли си - да използвам едно към едно твоите инструкции.
И аз имам такава програма за френски хляб.Ще свърши работа Peace

С Мулинекс 3000 съм.За втори път правя по тази рецепта,само количеството брашно ми е различно,явно зависи от големината на яйцата,от брашното.Но всичко друго е точно така,както съм го описала.

# 385
  • Мнения: 22 867
Днес пробвах този ДАТСКИ КОЗУНАК без втасване.



 

Спазих точно зададените продукти, от брашното добавих още около половин чаша. Сложих всичките подправки, вкъщи имах сушени ягоди, стафиди и лешникови ядки.Залях ги с коняк Наполеон, ром нямах. Омесих тестото, реших да го сплета на три и го сложих във формата. Намазах я само с олио, тя е силиконова, но все пак. Отгоре наслагах натрошени лешници и пъхнах във фурната. Тъкмо се захванах да разчистя и се сетих, че в козунака няма никаква мазнина. Бързо го измъкнах от фурната, изсипах го и започна едно намесване, гвацане, цапане с масло. Най-накрая го намесих някакси. Направих на един фитил и го сложих във формата. Ядките се замесиха в тестото. Реших, че нищо няма да излезе, ама нали да пробвам. След 20 мин отидох да погледна – козунакът се беше надигнал. Малко си отдъхнах. Пекох на 180 град, при 200 в моята фурна всичко гори. След 45 мин изключих фурната и го оставих май повече от 5 мин. Извадих го, наръсих с пудра захар и набързо го срязах – нямах търпение да видя ще се яде ли това нещо или не. На вид изглеждаше доста добре, поне според мен. Оказа се много ароматно и  вкусно нещо. Надмина всичките ми очаквания.

И сега да питам майсторките: От рецептата (буквално съм я превела) много не става ясно дали маслото се слага в тестото или с него се маже обилно формата. Чудя се дали да не пробвам да намажа обилно формата, без да го слагам в тестото. А може случайно да е пропуснато - дадено е при продуктите, а по нататък, където пише от какво да се замеси тестото го няма. Та, задължително ли е в козунака да има мазнина?

# 386
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Лабрекс,много ми хареса козунакът ти.Трябва да го пробвам,но ме притеснява количеството.От това,което е дадено по рецепта на мен ми излизат два козунака,но тук е без предварително втасване.И се чудя......Формата ти,предполагам,е от най-големите.
А за маслото,мисля,че трябва да има в тестото.Без него сякаш ще е сух козунакът.

# 387
  • Мнения: 1 440
Не издържах аз днес и замесих 1/3 пробна доза - сега се пече и после ще пусна снимков материал Peace

# 388
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Така, готова съм с голяма част от меденките (повечето са обаче с формички на коли, лодки, сладоледи, чадърчета, колела и прочие, защото ще се раздават на децата в понеделник -  тук ходят и сурвакат тогава). От предишните години установих, че най-много им харесват тези мотиви. Тях няма да ви ги показвам сега (после на общата снимка). Направих и няколколко меденки на клечка - станаха много добре,  но моите деца изядоха половината вече и успях да украся само тези. Малко си поиграх и с по-големите мотиви - яйца и сърца (някои от които също бяха вече изядени - не искат да ядат неукрасени меденки Crazy и това е). Другите успях да ги скрия. Та ето резултата, но още ще показвам:

 

ПС. Знам че темата е предимно за козунаци, но гледам че в началото има и рецепти за сладки, та се надявам да не е проблем, че поствам тук. Peace

# 389
  • Мнения: 1 440
Наталина, разкошни са Peace Идеята са клечката е много оригинална, но на мен все не ми оставамотивация за това Blush

Ето и днешната равносметка:


      още снимки тук

Много съм доволна от резултата, на захар е супер, втаса и се надигна добре, работеше се лесно с тестото...единственият му кусур е, че конците не са много доловими Naughty Леко тестян е вътре както е видно и от снимките, но в добрия смисъл, защото аз така ги харесвам козунаците. Ама къде му изчезнаха конците newsm78 Предните пъти ставаха на магия, а сега ... Но всичко друго иначе си е супер, така че козунаци пак ще има Peace

Общи условия

Активация на акаунт