КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 282 199
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 465
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Бисквитките са точно лимонените масленки на Танита, а глазурата е 1 белтък, 200 гр пудра захар и 2-3 капки лимонов сок.

Благодаря за отговора. И още един въпрос  Embarassed - колко бройки излизат от една доза?


Не съм ги преброила- колкото виждаш на снимката, толкова излизат. СНимала съм 1 -та доза. Само че, имай предвид че формичките са малко по-големички от обичайните, ако твоите са по-малки ще излязат повече бройки.

# 466
  • София
  • Мнения: 4 141
И аз от форума научих за френската суха мая и съм много по - доволна от тази на доктора. Но за козунака на Лебедуна ползвах прясна мая.

# 467
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Момичета, вие откъде купувате свинската мас?

# 468
  • Мнения: 1 483
Преди малко направих козунака на Джемма,изглежда жестоко.После ще го видя и на вкус
 Crazy Crazy Crazy

# 469
  • Мнения: 2 382
Свинска мас има в хипермаркетите при маслата.Направих курабийки с нея и изобщо не мирише.Утре се захващам с козунака на Лебедуна, но тъй като пропорциите са малко трудни, моля дайте някакви приблизителни мерителни ориентири.Нямам везна.Едно време 1 ч.ч. беше 200 гр брашно, но чашите бяха по-други.1 с.л. колко мл мас или олио побира?

# 470
  • България
  • Мнения: 430
Момичета, вие откъде купувате свинската мас?
Аз купувам от магазина за месо на ЦКС/на ул. Раковска/, това за София

# 471
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Много ви благодаря, ще потърся във Фантастико и Кауфланд, че са ми най-близо.

Мен ме притесняват множеството проби на козунаци тези дни. От толкова пробване и правене, сигурно на народът у дома за самия празник ще са му дошли вече байгън. Засега не си признават де  Crazy

# 472
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile

Тази събота мисля да зарежа традиционната рецепта за козунаци и да пробвам този на natalyna.
Та искам да попитам, колко козунака(стандартна големина) стават от една доза?

# 473
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Става 1 голям козунак. Peace

# 474
  • София
  • Мнения: 1 341
 

[/quote]

 Аз се зареках никога повече да не ползвам маята на Йоткер.Намери си от френската суха мая, има я във Фантастико - стават чудеса с нея!
[/quote]



Аз също ползвам само нея ( от 10г.)  и плюс това е за 1 кг. брашно

# 475
  • Мнения: 115
Джемма,агънцето е станало супер,сладките ти също  Peace Кажи ,моля те какъв оцветител ползва за тях получила си страхотни цветове-нежни и уникални   chef

 Тъй,като в гарда ни няма Фантастико,кажете ми каква е тази френска мая,името и ,и някой ползвал ли е тази VIVO,доволни ли сте от нея?

И аз съм решила този път вместо масло и олио да слагам мас,имам домашна.Дано само не работим по празниците ,че нищо няма да направя ,а тъй съм се надъхала благодарение на вас   bouquet


  Всички козунаци,които сте показали са супер   love001

# 476
  • Мнения: 1 440
Да се отчета аз за вчера - козунакът стана страхотен отново и вече си имах конци newsm44 Не знам от какво толкова изчезнаха предния път, но сега не го оствих да бухне съвсем при последното втасване и като че ли това беше разколничето Peace добре разбих яйцата с млякото и захарта и самото месене беше по-леко. Сега домашните ще си отядат на козунаци...снимки ще пусна после, че ме чака празнична пита за довечера Joy

# 477
  • София
  • Мнения: 1 341



Момичета, вие откъде купувате свинската мас?


Ето я моята мас от Фантастико

# 478
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ivaa71, ползвам ето тези бои ( купих ги онлайн, от Англия):
 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=166067&pid=5517090

Тази година ще ползвам домашна мас-  свекървата на сестра ми я даде.

# 479
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
спешен въпрос-в момента правя козунаци но нещо не ми харесва тестото изглежда добре не лепне но стана тежко -не е пръхкаво мисля че нещо маята ми не е в ред добавих още и пак пуснах машината да го меси как да го оправя това тесто възможноли е мазнината ми да е дошла повече какво да правя да не съсипя тестото


усещам че нищо няма да стане -сякаш не съм сложила мая не ще да бухва

Общи условия

Активация на акаунт