Калии - бързо, лесно и ефектно!

  • 33 608
  • 137
  •   1
Отговори
# 105
  • Сливен
  • Мнения: 140
мерси мила,не съм търсила и нямах идея къде да го направя  Hug

# 106
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето така изглеждат на Фино кутиите :

Търси на рафтовете с торби за смет, найлонови пликчета, алуминиево фолио...

# 107
  • Сливен
  • Мнения: 140
страхотна си,мерси много

# 108
  • Мнения: X
за съжаление никъде тук не намерих сладко от цели ягоди или малини
затова първо ще си направя от замразени такива и тогава ще се мъча с калите
помня на времето, когато ги правих, че не трябва да се припичат, а да се вадят веднага щом съвсем леко порозовеят
иначе стават твърди и нямат прегъване

# 109
  • Истанбул
  • Мнения: 312
Здравейте HugИ аз ги направих и ми се получиха.Вчера бяхме на посещение на бебе и ги приготвих специално за повода.Тук не са виждали такива сладки и естествено предизвиках фурор=даже в първия момент преди да са опитали вкуса им помислиха ,че са извити резени от ябълки ooooh!За успеха на начинанието обаче има условия,които трябва да се спазват=в тестото добавих допълнително 2=3 суп .лъжици олио,слагах най=много 4 лъжички в тавата и зорко следях ,защото 3 минути на моята фурна бяха съвсем достатъчни .

# 110
# 111
  • Мнения: 1 560
Aз искам да попитам как ги съхранявате? Налага ми се да ги направя 2 дни преди събитие и незнам да им слагам ли сладкото или в последния момент, в кутия ли се съхраняват или няма значение?

# 112
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Aз искам да попитам как ги съхранявате? Налага ми се да ги направя 2 дни преди събитие и незнам да им слагам ли сладкото или в последния момент, в кутия ли се съхраняват или няма значение?

Според мен остави сладкото за в последния момент, за да не се размекнат от сока му.
А и наче - на по-студено съм държала и то скрити - иначе не оцеляват hahaha...

# 113
  • Мнения: 9
Mari_eta, много ти благодаря за тази рецепта.   bouquet Правя ги за пръв път с портокалови корички са. Намазнявам хартията за печене и като ги извадя изчаквам няколко секунди, така се отлепваха и не ми пареха. Малко по пухкави ми станаха. Дали не разбих яйцата мнооого хубаво?  newsm78

                                       

# 114
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Снижинка, чудни са Peace! Как не съм се сетила досега да използвам портокалови корички - благодаря за чудесното предложение  bouquet.
Не, не вярвам да е от разбиването - може би е трябвало да сипваш по по-малко, за да се получат по-тънички...

# 115
  • Мнения: 822
Моите не се получиха. Станаха твърди и се чупеха като ги вадех, бяха залепнали на хартията и съвсем трудно ги отлепих. Получи се нещо средно между ореховки и бисквитки.  Joy

# 116
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Явно си ги препекла - готови са много бързо - едва едва да порозовеят краищата и се вадят от фурната.

# 117
  • Мнения: 567
А портокаловите корички третират ли се някак или се слагат направо така-пресни?  Embarassed

# 118
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А портокаловите корички третират ли се някак или се слагат направо така-пресни?  Embarassed

Захаросани портокалови корички Peace!

Ето така ги приготвям аз.

# 119
  • Мнения: 668
Ето и моят втори опит със сладките калии, за преоткриването на които благодаря на Мари_ета.



Още 2 снимки тук.

Малка импровизация в случая беше, че в тестото сложих настъргана лимонова кора и ароматът беше страхотен. А украсата беше от сметана и вишнево-малиново сладко.

Общи условия

Активация на акаунт