Калии - бързо, лесно и ефектно!

  • 33 606
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 373
ММММММММММ това са любимите ми сладки от тефтера на мама!!!!

# 91
  • Мнения: 4
Мариета,а не няма ли да стане да се прегънат преди печенето?
Иначе и аз ще ги правя,даже и повод си намерих. Wink

# 92
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариета,а не няма ли да стане да се прегънат преди печенето?
Иначе и аз ще ги правя,даже и повод си намерих. Wink

Тестото е доста рядко, сипва се с лъжичка, не виждам как ще се прегънат преди печене...

# 93
  • Мнения: 112
Ето ги и моите Калии по рецепта на mari_eta   bouquet.
Г-жа Косатка , не може преди печене да се слепват. Като се изпекат слепването става бързо и лесно.

# 94
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Луча, чудни са Peace, пресягам се да си грабна едничка Grinning...

# 95
  • Сливен
  • Мнения: 140
и аз,и аз

# 96
  • Мнения: 112
Да ви е сладко, както казват по сериалите напоследък!  chef

# 97
  • Сливен
  • Мнения: 140
преди малко ги пробвах и пълен провал
някъде нещо ми се обърка и туй то
нямам сладкарска хартия,за това намазах едната тава обилно с масло и ги оформих,и тъй като не знаех дали ще стане,втората тава я намазах с олио и сложих вестник  newsm78
първата тава не можаха да се отлепят и ги човърках с ножа като ги кусах останах с впечатление че захарта е повече от брашното  Thinking
втората тава- същата работа,свекърва ми си ги огризка от вестника
тъй като нямах пудра захар си направих (имам машинка) ,дали не е там проблема  newsm78

# 98
  • Мнения: 3 219
Не е от пудрата захар, просто още докато са горещи се вадят и се притискат, оставиш ли ги малко и стават на камък. Но наистина трябва да се пекат или в тефлонова тава или на хартия за печене. Опитай пак, ще се получат, рецептата е много точна.

# 99
  • Мнения: 2 883
ХУбава темичка  Hug
Правила съм ги по рецептата от Кулинарен журнал, и скоро се бях присетила за нея, но не ми се търсеше  Blush
Благодаря за подсещането
Иначе като ги правех изобщо не ги украсявах, направо като хрупкави бисквитки ставаха, като котешко езиче, чуднички, много сладки и вкусни  Hug

# 100
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тя рецептата е същата...нали аз съм е пращала Blush.

# 101
  • Мнения: 2 883
mari_eta  Да, поздравления за рецептата   Peace
Прочетох че е твоя в началото на темата, заради това и се зарадвах толкова много и съм намислила да я правя в най - скоро време    bouquet

# 102
  • Мнения: 2 853
И при мен голям провал  Blush Нещо не му хваанах цаката на ваденето. От цялата доза 10-12 да има,които да приличат на калии. Иначе на вкус са добре.Ама на вид ............ Аз също нямах хартия за  печене, намазах тавата с олио. Махах ги с шпатулка, но докато ги изстъргвам те си променят формата изобщо ужас  Blush

# 103
  • Сливен
  • Мнения: 140
я кажете от къде мога да си купя такава хартия за печене в малък град  newsm78

# 104
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
В по-голям супермаркет или в магазин за домашни потреби, общо-взето навсякъде има...

Общи условия

Активация на акаунт