Лекува ли се ревносттоа?

  • 3 968
  • 73
  •   1
Отговори
Моята приятелка е много ,ама много ревнива ! Непрекъснато ме проверява и провокира.  За всяко нещо ми иска отчет .Къде си ,с кой си ,с кой говориш, какво правиш,тази жена харесва ли ти ,защо гледаш на там?
Хора кажете ,аз ли съм виновен и мога ли нещо да направя?

# 1
  • Мнения: 817
Зарежи я! Hug

# 2
  • Мнения: X
Нищо не можеш да направиш.И в очите да я гледаш,тя ще мисли ,че гледаш отражението в тях.
Не ти трябва .

# 3
  • Мнения: 1 898
Не се лекува.

# 4
  • Мнения: 2 153
Не се лекува спорвд мен! Или приемаш това като черта от характера и, или сменях приятелката, но пак нямаш гаранция, че и следващата няма да те ревнува Rolling Eyes!!!

# 5
Моята приятелка е много ,ама много ревнива ! Непрекъснато ме проверява и провокира.  За всяко нещо ми иска отчет .Къде си ,с кой си ,с кой говориш, какво правиш,тази жена харесва ли ти ,защо гледаш на там?
Хора кажете ,аз ли съм виновен и мога ли нещо да направя?


Ами тя нещо се чувства несигурна в себе си и затова е така. Защо гледаш натам е вечеееее направо параноя. На колко е години твоята приятелка?

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Не мисля да ти давам такива вещи съвети от сорта на ЗАРЕЖИ Я или НЕ ТИ ТРЯБВА, защото не съм ви в къщата, или във връзката.
Само ще ти кажа, че състоянието й е също толкова мъчително и за нея, ако не и повече.
Това, което евентуално би могло да помогне, да разчепкате до дъно въпроса - какво предизвиква тази ревност.
Би могло да е несигурност в себе си, или пък голяма доза самолюбие и желание за притежание.
Ако разберете причината, бихте могли да се опитате да промените нещата, поне донякъде.

# 7
  • Мнения: 817
Охххх, да кажа, че моя съвет ЗАРЕЖИ Я! беше ироничен! Rolling Eyes

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Е, то ироничен, ироничен, ама сигурно на човек в такъв момент вярно му се иска да избяга със син пламък.
Незнам дали може да се търпи вечно.

# 9
Приятелката ми е на 36 години и е много красива ! Опитвам се да говора с нея ,говорим ,уж се разбира ме .....има няма седмица и пак се започва !

# 10
  • Мнения: 817
Ааааа, щом е красива - никакво зарязване!
Никой не може да ти помогне човече./ Решаваш и избираш. Или се примиряваш или си продължаваш сам живота

# 11
  • Мнения: 4 754
Нещо да си я прецаквал по-рано във връзката ви за да се чувства тя и по настоящем несигурна?

# 12
  • Мнения: 0
Моята приятелка е много ,ама много ревнива ! Непрекъснато ме проверява и провокира.  За всяко нещо ми иска отчет .Къде си ,с кой си ,с кой говориш, какво правиш,тази жена харесва ли ти ,защо гледаш на там?
Хора кажете ,аз ли съм виновен и мога ли нещо да направя?


Не си виновен ти. Бъди сигурен че каквото и да направиш все ще има за какво да се хване. Спести си нерви и време. Още повече че е на 36 г. На тази възраст промените са невъзможни. П**ки много ! И по-млади и по-красиви Peace
И да те предупредя - ако тръгнеш да я зарязваш ще вземе да се тръшка че не може без теб и т.н. Причината е не че си единствен, неповторим или още каквото ти каже а че за разлика от другите я търпиш.  Confused
п.п. Говоря от личен опит макар че имам странното чувство че ни пързаляш ...  newsm78

# 13
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
П**ки много ! И по-млади и по-красиви Peace

Ако така разсъждават повечето мъже, не си струвате ни ревност, ни нищо  Grinning

# 14
# 15
  • Мнения: 4 754
Немо, браво бе човек Confused
Добре де, мъжете питам....
Ами ако се влюбите и заобичате жена, която е била безумно наранявана и лъгана в предишна връзка до такава степен че и е нужно някой да я накара да повярва...отново. И нея ли бихте натирили?

# 16
Не мога да я зарежа имаме си детенце на 1.5 години и я обичам !
Единственото, което ми побира мъжкият мозък е ,че не се оженихме! Тя маи искаше !
Дали не го е приела като ....пренебрежение ?!

# 17
  • Мнения: 4 754
 По-скоро като съмнение, колко аджеба всъщност искаш да си с нея истински. Не че брака сам по себе си е гаранция, но за някои жени липсата на предложение при факта че сте създали и дете и малко как да кажа...плашещ и буди разни въпроси.

# 18
  • Мнения: 817
Ами питай нея, ние няма как да знаем дали е искала или не, да се жените Crossing Arms
Питай я какъв и е проблема и работете върху решаването му!

# 19
Благодаря ви  за вниманието! Знам ,че тук има много жени и ме интересуваше женската ви интуиция !Вие знаете какво може да е !
Извинете ако съм ви обезпокой !

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Какво значи май? Това е нещо, за което едва ли са нужни много догадки.
Явно трябва да положиш повече усилия, за да разбириш емоционалността на жена ти.
Можеш неусетно да се опиташ да станеш по-романтичен, насили се, ако не ти идва отвътре, пък може и да ти хареса.
Но не да изсипеш милионых алых роз накуп, защото кой знае какво ще си помисли, че си надробил, и си гузен.

# 21
  • Мнения: 17
tq ne se lekuva - preodolqva se. vsi4ko se bazira na doverie.. kogato to lipsva nqma spasenie

# 22
  • Мнения: 61
   Чудещ се !!!, с цялото ми уважение към институцията на брака,ще ти напомня че подписчето и безпаметното плюскане и напиване на родата,наречено сватба  married не е гаранция за дългосрочна любов,уважение,приятелство и вярност между вас .Според мен изобщо не е причината в това че не си й предложил брак,ако беше така,тя щеше да ти го е напомнила 100 пъти до сега. #Cussing out
   Не е ли причината в това,че те е хващала в издънки?Знаеш че доверието  се печели най-трудно.И аз не одобрявам параноичното отношение на някой половинки и манията да обсебват другия,но само в нея ли е причината? newsm78

# 23
  • Мнения: 2 448
Какво те притеснява ревността и? Нали я обичаш и нямаш какво да криеш?
На мен ревността ми се изпарява заедно със страстта ми. Може и тя да е така. И изобщо не допира до доверие. Аз вярвам, не изисквам, не дебна, но ревнувам лудо. В мен , в сърцето си. И ако нещо ме нарани си го казвам. Не се притеснявам да бъда ревнувана, дори ми е приятно човекът, когото обичам да има претенции за единственост в сърцето ми.

# 24
  • Мнения: 4 068
Отново на едно мнение с Паси.  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 844
според мен ревността намалява с времето..изгражда се доверие,а и любовта не е толкова взривоопасна след години връзка-тогава и ревността се укротява. Mr. Greenизчакай този период..

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отново на едно мнение с Паси.  Grinning
Не сте били ревнувани силно. Обидата и унижението от липсата на доверие могат да бъдат огромни. Ревността ако е неконтролируема рано или късно съсипва и най-силната любов.

Изяснете с жена ти какво поражда тази болезнена ревност. Ако иска брак- дай й го.

# 27
  • Мнения: 2 448
И от какво заключихте, че ревността и е болезнена?  newsm78
Изпада в нервни кризи, истерии или?
Един мъж, ако обича една жена , която дори и да изразява ревността си по бурно и по начин, който не му допада, винаги може да я накара да се почувства сигурна в любовта и желанието си към нея. Ако трябва в началото по 100 пъти на ден ще и показва какво е тя за него, дори и да му се струва безсмислено.
Хората болни от параноична ревност са много рядко и винаги имат някаква конкретна случка , преживяване, което е подсилило това и в най тежки случаи имат нужда от специалист.

# 28
  • Мнения: 152
лекува се.
Спомням си и аз какво лайно бях в пубертета. Мацката ти на колко години е? Питам, за да ти кажа дали все още има надежда...

# 29
  • София
  • Мнения: 3 039
Не се лекува, но пък се живее с нея .... Рано или късно вече ревността не е толкова показна, но винаги зависи от това как я караш да се чувства.

# 30
ей хора, това е пързалка,
не познахте ли приятеля, това е  Малинов, вече няколко темички за ревноста пуска,
еееех за малко да се хвана.
Приятел още ли те мъчи твойта с ревноста, тцтцтц  Shocked   

# 31
не съм Малинов, не заблуждавай съфорумките, наистина имам проблем. Обожавам приятелка ми и детето ни. В началото на връзката ни приятелката ми въобще не ме ревнуваше и аз нарочно и разказвах измислени истории за да видя дали ме ревнува и тя направо се поболя, сега много съжалявам за това.  Sad
Направо прекалих със дразненето, разказвах и за бившите ми връзки и преувеличавах, какво да правя сега  Cry

# 32
приятели елате при мен да ви прегледам безплатно.
По това време се отключват много болести, сега е най-активния период на шизофрениците,

 Peace

# 33
  • Мнения: 4 754
и аз нарочно и разказвах измислени истории за да видя дали ме ревнува и тя направо се поболя,
Това да го направи и каже лапе на 15 ок, ама мъж....

# 34
  • Мнения: 721
не съм Малинов, не заблуждавай съфорумките, наистина имам проблем. Обожавам приятелка ми и детето ни. В началото на връзката ни приятелката ми въобще не ме ревнуваше и аз нарочно и разказвах измислени истории за да видя дали ме ревнува и тя направо се поболя, сега много съжалявам за това.  Sad
Направо прекалих със дразненето, разказвах и за бившите ми връзки и преувеличавах, какво да правя сега  Cry
е постигнал си целта си,а сега ще си траеш и ще доказваш верността и уважението си към нея и ще се надяваш да успееш.когато повярваш в някого,че си единствена за него,когато усещаш любовта и уважението му,ревността изчезва

# 35
  • Мнения: 567
Абе хора ето ви моя случка: с моя приятел който сме от 5 год заедно и живеем от 2 година на семейни начала решаваме че късаме и си оставаме съквартиранти,  да ама аз си хващам ново гадже Mr. Green Mr. Green и го водя "вкъщи" и той като научи за старото се поболя Mr. Green Mr. Green  а аз му викам или свиквай или да те няма Laughing  но то неговото голяма любов към мен Laughing Laughing е сега сме женени с детенце и бившото ми гаже си ми идва на гости. Ами ревнува горкия, но съм му забранила да ми го показва Mr. Green Той си знае какво му е Cry Понякога ми става жал,но....

# 36
  • Мнения: 593
Не мога да я зарежа имаме си детенце на 1.5 години и я обичам !
Единственото, което ми побира мъжкият мозък е ,че не се оженихме! Тя маи искаше !
Дали не го е приела като ....пренебрежение ?!

Ами вероятно някои жени го приемат така. Незнам твоята от кои е.
Виж: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372209.0

Но за мен това не обяснява ревността.

# 37
  • Мнения: 194
Да вадя ли пуканките.....? Mr. Green

# 38
  • Мнения: 721
Не мога да я зарежа имаме си детенце на 1.5 години и я обичам !
Единственото, което ми побира мъжкият мозък е ,че не се оженихме! Тя маи искаше !
Дали не го е приела като ....пренебрежение ?!


възможно е.когато има провокирана ревност,твоето нежелание за брак утежнява нещата.след ката толкова я обичаш и подозираш че може това да я обижда защо не и предложиш

# 39
  • Мнения: 4 754
Ако автора се окаже гинеколога от една снощна тема, напълно разбирам момичето Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 226
Да вадя ли пуканките.....? Mr. Green
  Peace Mr. Green Mr. Green Mr. Green

иначе, НЕ не се лекува. Това е болест.

# 41
  • Мнения: 0
За всичко има лек !

Фраза на доктор Гилотен! (този на който е кръстена гилотината)  Whistling Whistling

# 42
  • Мнения: 2 110
За всичко има лек !

Фраза на доктор Гилотен! (този на който е кръстена гилотината)  Whistling Whistling

 Joy Joy Joy

По темата !Разбирам как се чувства автора, много е задушаващо ! Съжалявам ,че го казвам ,но според мен проблема е в него. Някъде там назад в миналото . Ще трябва много да поработят заедно с приятелката му.

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И от какво заключихте, че ревността и е болезнена?  newsm78
Паси, това малко ли е...
Непрекъснато ме проверява и провокира.  За всяко нещо ми иска отчет .Къде си ,с кой си ,с кой говориш, какво правиш,тази жена харесва ли ти ,защо гледаш на там?
Това е обсебване, а на никой не му е приятно постоянно да му дишат във врата и да му следят всяка крачка. Подобно поведение наистина може да провокира изневяра.

# 44
  • Мнения: 2 448
РЕНИ , ти прочете ли неговото поведение преди това? Абсурдно и детинско просто, за да си докаже егото, а сега се жалва.

Цитат
Подобно поведение наистина може да провокира изневяра.
Когато обичаш някого, ревността му не може да бъде повод да му изневериш.

# 45
  • Мнения: 431
Сега си сърбай попарата. Дразнил я бил, а сега кой ти е виновен. Инфантил.

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Подобно поведение наистина може да провокира изневяра.
Когато обичаш някого, ревността му не може да бъде повод да му изневериш.
Имам пример пред себе си- най-добрата ми приятелка. Ставала съм свидетел на цирковете му. Неговата ревност уби любовта й, други проблеми нямат, той иначе е перфектен съпруг и баща. Тя самата казва, че ревността не се поражда от любов. Та тя се скъсва да му изневерява, въпреки, че той си мисли, че тя няма физическата възможност да го направи- почти постоянно поддържа видео-връзка с нея. А бяха такава любов...

# 47
  • Мнения: 2 448
Каквото и да ми говориш Рени, не мога да приема, че единствената причина да изневериш на някого ще е това, че той те ревнува. Изневерява му, защото не го обича вече.
Човек винаги може да различи дали го ревнуват, защото го обичат много или просто защото гледат на него като на вещ. Но да ме обичат без изобщо да ме ревнуват и да показват пълна сигурност в мен ще ми е неприятно.

# 48
  • Мнения: 39
НЕ СПОРЕД МЕН РЕВНОСТА НЕ СЕ ЛЕКУВА smile3521 smile3521 smile3521

# 49
  • Мнения: 281
според мен ревността намалява с времето..изгражда се доверие,а и любовта не е толкова взривоопасна след години връзка-тогава и ревността се укротява. Mr. Greenизчакай този период..


това е и моето мнение Grinning
бях адски ревнива,е...укротих се с течение на времето Mr. Green

# 50
  • Мнения: 923
според мен ревността намалява с времето..изгражда се доверие,а и любовта не е толкова взривоопасна след години връзка-тогава и ревността се укротява. Mr. Greenизчакай този период..


това е и моето мнение Grinning
бях адски ревнива,е...укротих се с течение на времето Mr. Green


И аз така. Но обикновенно, за да има ревност, значи тя е провокирана от нещо, не е без причина.

# 51
  • Мнения: 0
И аз така. Но обикновенно, за да има ревност, значи тя е провокирана от нещо, не е без причина.

О не не е така! Пример давам с наша комшийка.
Рзминат се с някоя позната и мъжа и я позрдави " Охо !! Имат връзка !" .
Разминат се без да се поздравят " Охо ! Имат връзка но се крият !!... "

Ни така , ни онака !!  ooooh!

# 52
  • Мнения: 2 175
Все си мисля, че всеки с над средно ниво КИ, може да се справи с ревността.
Не да изчезне, но да я култивира..
Както и отсрещната страна да знае кое дразни и да се съобразява..
Щото иначе е пълна липса на уважение..

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каквото и да ми говориш Рени, не мога да приема, че единствената причина да изневериш на някого ще е това, че той те ревнува. Изневерява му, защото не го обича вече.
Не е единствената причина естествено, но ако не беше тази болезнена ревност, тя нямаше да хойка толкова. А дали го обича- казва, че не би го напуснала заради който и да било друг.

Все си мисля, че всеки с над средно ниво КИ, може да се справи с ревността.
Над средното КИ?! Тия хора не са много. Пък и едва ли ревността опира до интелигентност.

# 54
  • Мнения: 2 175
Имам предвид, че от интелигентността зависи дали човек ще може да се справи с нея/да я подтиска и самоконтролира..

# 55
  • Мнения: 2 448
Каквото и да ми говориш Рени, не мога да приема, че единствената причина да изневериш на някого ще е това, че той те ревнува. Изневерява му, защото не го обича вече.
Не е единствената причина естествено, но ако не беше тази болезнена ревност, тя нямаше да хойка толкова. А дали го обича- казва, че не би го напуснала заради който и да било друг.

А, кой знае, може и повече.  Laughing Когато човек започне да кръшка на пук на другия, за да си доказва пред себе си, че може, че никой не може да му отнеме свободата, любовта пиши я бегала.

Цитат
Пък и едва ли ревността опира до интелигентност.
Ревността не опира до интелигентност, но пък начина на изразяването и да.

# 56
  • Мнения: 1 243
Не само няма да се промени, но с времето и ще се влошава...До такава степен, че винаги ще премисляш и ще се страхуваш дали няма да породиш ревност у половинката, ако просто ти се наложи да поздравиш друга жена по какъвто и да е повод. Един приятел казва, че това е липса на самочувствие и избиване на комплекси, според мен си е чисти и просто вродена черта у човека, като другите ни такива... Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 2
Моето мнение е,че партньора ревнува тогава,когато няма доверие в човека до себе си.Друга сериозна причина,може да бъде и постоянното уж "неволно"флиртуване,което за мен лично като жена е много дразнещо и отблъскващо.Аз лично го възприемам не толкова с това,че човека,с когото съм е много желан,а по-скоро,че е комплексар и обича да се доказва,защото всички знаем,че за всеки влак си има пътници.Свалячи/ки/ колкото искаш,въпроса е доколко им обръщаш внимание.Мисля,че отдавна съм се доказала и си знам възможностите,така че го намирам по скоро за комплекс,ако го демонстрирам пред човека с когото съм...Както казват старите хора"доверие трудно се печели,но лесно се губи"...След това започват проблемите...
А сега конкретно по въпроса:Да,лекува се.Иска се много,много внимание към човека,който ревнува и най-вече изграждане на доверие.Ако този мъж успее да докаже на дамата до себе си,че е най-красивата,най-желаната,най-обичаната,не мисля,че ще има някакви проблеми!  Thinking

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 23:28 от Mia21

# 58
  • Мнения: 2 013
Определено не!  Naughty
Аз не мога да се излекувам от тази "болест"!  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 5 468
В началото на връзката ни приятелката ми въобще не ме ревнуваше и аз нарочно и разказвах измислени истории за да видя дали ме ревнува и тя направо се поболя, сега много съжалявам за това.  Sad
Joy Joy  Joy... ох, майко юнашка... Ами сега видя ли, видя ли?
Доказвай й обичта си, за която твърдиш всеки ден и ще спре да те ревнува  Sunglasses

# 60
  • Мнения: 2
Определено не!  Naughty
Аз не мога да се излекувам от тази "болест"!  Rolling Eyes

Ако и при това,което написах по-горе не можеш да се излекуваш-не ми се сърди,но ще се съглася с мнението на другите съфорумци за избиването на комплекси и ниската самооценка,но вече от твоя страна...

# 61
много я обичам, но мисля че ако продължава така и не видя поне , че се опитва да се промени, може да е края на връзката ни.
Днес се прибирам от работа, тя се е сетила за едни неща, за които я бях налъгал преди, беше ме срам да призная, че бившата е дебела и бях казал, че има сочни бедра и г..з,
и мойта като ме нападна днес, започна да ме скубе, видях злобата в очите и ... и се уплаших,
заби си ноктите в рамото ми и каза че ме мрази, защото съм я накарал така да се промени, и искала да е пак онова усмихнато момиче от преди, а не злобна жена както в момента, и си била продала душата за мен, абе какви са тези думи, какви са тези сериали, в какви филми ме вкарва тази жена  
  
  Angry

# 62
  • София
  • Мнения: 1 825
Лекува се! Само мацката трябва да си оправи самочувствието. Казвам го от опит.

# 63
  • Мнения: 593
Хм... аз затова не обичам да коментирам отминали връзки с половинката си - нито мои, нито негови. Нито хубаво, нито лошо.

Може би трябва да й помогнеш да си вдигне самочувствието. Да й покажеш, че тя е ЕДИНСТВЕНАТА жена за теб. Нежни думи, малки жестове на внимание, цвете, може би някое дребно, но сантиментално подаръче, разходки из парка, може да идете някъде за 2 дни (да я откъснеш от ежедневните грижи) и т.н. Надявам се да не е чак толкова изперкала, колкото я описваш. Късмет!

# 64
  • Мнения: 152
В присъствието на една жена, никога  недей да говориш за друга!

# 65
  • Мнения: 2 448
много я обичам, но мисля че ако продължава така и не видя поне , че се опитва да се промени, може да е края на връзката ни.

Така като чета май за нея ще е по добре. Може да си намери някой, който да я накара да се чувства желана и единствена в очите му, а не да и говори за задника на бившите си.  Wink

# 66
  • Мнения: 910
А има ли причина за тази и ревност? Защото много често, такава необоснована ревност е породена от низ от изневери.

# 67
  • Мнения: 196
Нищо не можеш да направиш.И в очите да я гледаш,тя ще мисли ,че гледаш отражението в тях.
Не ти трябва .
smile3501

# 68
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ревност в допустимите граници може да се преодолее. Но когато човек допусне тя да се превърне в патологична, няма спасение. Патила съм си от ревнивец и разбирам какво изпитваш. Лошото е, че не можеш да го убедиш, че няма основания за ревност. И нищо да не открива, ще започне да си съчинява някакви филми и да си вярва в тях. И ще те тормози заради тези "факти", които сам си измисля. Този, за когото говоря, беше тотален комплексар. Стигна дотам, като някой познат ме поздрави на улицата, веднага да вдига скандали, да ме обвинява, че го мамя с въпросния познат и да ми забранява да поздравявам познатите си - мъже.  ooooh! Това изобщо не беше проява на любов, а просто агресивни демонстрации на патологична ревност, основаваща се на идиотски самовнушения и ниско самочувствие.

# 69
  • Мнения: 1 393
Според проблема не е в ревността,а в теб!Помисли си по въпроса

# 70
  • Мнения: 17
Според мен не се лекува ревността,но в случая ти сам си си виновен...защо не и кажеш истината за дебелата ти приаятелка...?или няма да ти повярва...? Cry

# 71
# 72
  • Мнения: 111
Така като чета, май проблема не е в ревността,а в теб!

# 73
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ако трябва да съдя,по моя мъж-Не Peace

Общи условия

Активация на акаунт