Примерна схема за захранване (14)

  • 37 252
  • 513
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
Благодаря за темичката!   bouquet

И за да не е само запис пак да питам за моя алабаш - давал ли е някой и кога?Ако има и някакво инфо ще съм много благодарна!

Аз съм давала алабаш преди около месец, от готово пюре на Сънвал.

# 16
  • Мнения: 179
Благодаря за новата темичка и пак да попитам за идеи за даване на сурови плодове, когато не иска да гризе? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Да си повторя въпроса о тстарата тема - какви сокове могат да се дават на дете с АД и АБКМ. На 8.5 месеца е, захранено е на 6 м. Една приятелка ме помоли да питам. Мерси.

# 18
  • Мнения: 657
Записвам се и аз с едно въпросче..
При положение, че малката яде млечни каши и пюрета това означава ли автоматично, че млякото е въведено и мога да й давам спокойно прясно такова или трябва да го въведа отделно? newsm78

# 19
  • Мнения: 3 743
Записвам се и аз с едно въпросче..
При положение, че малката яде млечни каши и пюрета това означава ли автоматично, че млякото е въведено и мога да й давам спокойно прясно такова или трябва да го въведа отделно? newsm78

Мимче, доколкото знам отделно се въвежда прясното мляко, както и киселото Peace. Но пак ще чакаме и по-знаещите да кажат Hug

# 20
  • Мнения: 204
Записвам се и аз с едно въпросче..
При положение, че малката яде млечни каши и пюрета това означава ли автоматично, че млякото е въведено и мога да й давам спокойно прясно такова или трябва да го въведа отделно? newsm78
Трябва да се въведе отделно. Peace

# 21
  • Мнения: 657
Записвам се и аз с едно въпросче..
При положение, че малката яде млечни каши и пюрета това означава ли автоматично, че млякото е въведено и мога да й давам спокойно прясно такова или трябва да го въведа отделно? newsm78

Мимче, доколкото знам отделно се въвежда прясното мляко, както и киселото Peace. Но пак ще чакаме и по-знаещите да кажат Hug

И аз по-скоро към този отговор клонях. Благодаря, Гале!  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 132
И аз тук Grinning
Мерси за темата   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 285
Вместо запис да попитам, как се вмества месото от яре в детското хранене? Може би подобно на агнешкото newsm78?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 833
Записвам се и аз с едно въпросче..
При положение, че малката яде млечни каши и пюрета това означава ли автоматично, че млякото е въведено и мога да й давам спокойно прясно такова или трябва да го въведа отделно? newsm78
Отделно се въвежда прясното мляко. То няма общо със сухото млако или адаптираното мляко в кашите. Освен това се въвежда след 1 годинка.

# 25
  • Мнения: 312
  bouquetза темата!Иаз да попитам в момента въвеждам глутена с овесена каша-кога мога да давам на бебка каша с овесени ядки(пюре) newsm78

# 26
  • Мнения: 204
bouquetза темата!Иаз да попитам в момента въвеждам глутена с овесена каша-кога мога да давам на бебка каша с овесени ядки(пюре) newsm78
Можеш още сега да даваш овесени ядки.Аз давам фини овесени ядки  за следобедна закуска.Много ги харесва с масло, сиренце и банан. Laughing

# 27
  • Мнения: 790
Излиза копривата сега и се чудех кога може да се дава? Не успях да намеря линк на първа страничка ако можете да помогнете?

Кое е за предпочитане измежду зелените (спанак, коприва, лапад, киселец)?

# 28
# 29
  • Мнения: 1 449
Би трябвало да се въвежда около възрастта за зеле и ряпа т.е. 8-10 месец.


... с друго месо ли да започна и голямо ли е било количеството като за старт?
Количеството не е било проблем.
По-скоро е индивидуална реакция, приспособяване на стомахчето.
Реакцията може да е провокирана от самата комбинация на месото с тиквата, не толкова от самото месо.

Може да пробваш отново със същото месо, след като се стабилизира детето.
Или пуешко на друга фирма или друго хипско пюре, ако има с подходящи съставки.

Пилешко или заешко месо също е вариант.
Каквото и да решиш ще бъде правилно, щом подходиш отново предпазливо.


захранвам портокал вече 3 дни и забелязах че дупето на Лео е доста по зачервено от обикновено
дали не е от по високато киселинност на портокала.
Много е вероятно. Точно това е една от въможните реакции към висококиселинните плодове.
Засега по-добре го спри.
Пробвай след седмица.
Киви може след 10-12 м. Но и то е киселинно.

Общи условия

Активация на акаунт