В НОЕМВРИйска пупа вече сърчицето тупа

  • 15 163
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
ок ама аз ви питам вие неми отговарят ок правя грешки

# 46
  • Мнения: 246
nana5kova Joy Добре си го казала   Grinning
Аз пък сега се връщам от ДжиПи-то-Даде ми направление  newsm44
Обаче ми каза да не пия ФК  newsm78 също, че не съм в 6г.с. и няколко дни, ами по-малко-в 4г.с. и дни, понеже попследния цикъл ми беше на 10.02.2009 год., а евентуалното зачеване на 24/25-ти[smilie=smile3506.gif] Не се изчислявало от последния цикъл, ами от вероятното зачеване, което аз знам кога е, защото си правих ову-тестове-но пак не мога да съм 100% сигурна, че е станало тогава когато тестът ми е показал 2 чертички.......... smile3516
Как смятате вие?

Поздрави на всички нови мами   Hug

# 47
  • Мнения: 165
 smile3501 Ванчееееее не било толкова трудно май. Аз не разбрах в последните ти 5 поста какво изобщо пита и пита ли нещо  newsm78

za gadenotone piie 4ai a qj ne6to slet kato povarne6 az taka se opravem i sled tova qm mnogo limoni i greifrut ot tqh mie nai dobre
otnosno cigarite i az nemoga da gi spra po 1 do 3 cigari ama ne vseki denv4era sam ispu6ela 1 cigara dnes nemi se pu6e vob6te
zdraveite odnovo ot men i az za parvi pat 6te stavam mama i mnogo se valnuvam v4era spodelih s vas 4edoktora nemi dade da piq ni6to nito folieva kiselina ni ni6to no vie v4era mi kazahte da si vzema da piq folieva kiselina i az si vzeh tazi sutren i po4nah da gi piq sledva6tiq pat kato ida pri doktora 6te mu kaja
не виждам да си питала нещо и да не ти отговорим мила  Hug просто всичко това се събира и в един пост като натиснеш бутона горе в дясно "редактирай" така няма нужда през ден да пускаме нови темички  smile3503

# 48
  • Мнения: 45
Boyanna, гледаха ме на ехограф преди два дни (бях в 5 ден от 8-ма седмица) и лекарката каза, че вижда и усеща пулс. каза ми че е 1,1 см. На 3D и 4D още е рано да се гледа. Възможно е обаче сърчицето да се чуе едва след 10 г.с.
van4e80, аз ходих веднъж на лекар в 6 г.с., когато ми потвърдиха двете чертички от теста за бременност  Simple Smile И втори път в 8 г.с., както вече споменах по-горе. Каха ми в 10 г.с. да отида да ми направят по-обстоен преглед и да пуснат другите изследвания Simple Smile
maria.krumova, и на мен ужасно ми се спи на работа, особено вчера (тъй като се събудих към 3 ч. сутринта и заспах малко преди будилника да звънне за работа). Имах чувството, че цяла нощ съм извършвала нежка физическа работа. Лично аз като видя, че очите започват да ми се затварят или излизам в коридора да се разходя, или се обаждам по телефона на някой да си поговоря, понякога си взимам кафе 3в1 и т.н.
Стискам палци на всички, които очакват преглед да чуят сърчице или сърчица!

# 49
  • Мнения: 97
♀Boyanna♂ - Фолиевата киселина е задължителна до 12 г.с., а да не говорим, че е било хубаво да се пие и преди забременяване.  Намалява до 70% вероятността от дефекти на невралната тръба. Не мога да повярвам, че все още има доктори, които не го споменават.

# 50
  • Мнения: 246
Поради тази причина аз я пия вече повече от 3 месеца!Т.е. още преди зачеването.
Интересно ми е защо ми казах,че не трябва да я пия?!

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 13:28 от ♀Boyanna♂

# 51
  • Мнения: 97
Защото са некомпетентни - много добре си направила, че я пиеш.
Относно поспаливостта - не мислите ли че е вредно дори 3в1 - то - не смея да пробвам. Трябва да се храним максимално здравословно - никакви консерванти, кофеин, алкохол и цигари. Знам че дори пасивното пушене маже да навреди на плода в тази ранна възраст.

# 52
  • Мнения: 246
Мама каза, че може  по едно кафенце сутрин,ама по-слабичкоMr. Green
Склонна съм да и вярвам, защото сме трима Mr. Green
А за здравословността- съм много ЗА! До колкото е възможно, защото поглъщаме доста химия с храната-все още продуктите ОРГАНИК са слаборазпространени Peace

# 53
  • Мнения: 228
Бояна, странни неща ти е казала докторката - и за фолиевата киселина, и за изчисляването на термина Thinking
Навсякъде пише,че терминът се изчислява от първия ден на последната менструация.

Аз също съм се поиздула, а още от сега не е добре да напълняваме, че последните месеци се напълнява сериозно.Вече някои панталони ми стягат и гледам да нося рокли и сукмани. Но пък и хапвам по-редовно и сигурно и от това е Grinning

# 54
  • Мнения: 568
maria.krumova едно кафенце на ден няма чак толкова да навреди... Освен това живеем в такива времена, че за чиста храна и здравословнен живот можем само да си мечтаем...

Ям си аз сега грозденце пред компа и си мисля с колко ли нетрати е бъкано. А и фактът, че е внос от Китай, съвсем ме вкарва в размисли... И изобщо няма да изпадам в подробности през какви замърсени и обгазени улици минах докато стигна до пазара да си го купя...  Rolling Eyes Два пъти ми прилоша - веднъж на отиване и втори път на връщане...

А за спането - нормално е! През бременността, до към 6-ти месец кръвното непрекъснато пада, като най-ниско е в трети месец. Симптомите са умора, сънливост, трудна концентрация, прилошаване, виене на свят...

# 55
  • Мнения: 24
Здравейте, мами! И аз съм една от вас. До сега само ви четях. Бях решила да се включа когато видя сърчицето, но ме провокира поста на Boyanna. Мила Boyanna, с теб сме заедно. И на мен първия ден от последната менструация ми беше 10-ти февруари. Заченах на 25-ти февруари (знам съвсем точно, защото забременях чрез инсеминация). Та на мен ми обясниха така: гестационните седмици се смятат от първия ден на последната менструация, а биологичната възраст на бебчо – от деня на зачеването. Така че сега съм в 6 г.с. и 2 дни, а реалната възраст на бебчо е 4 седмици и 1 ден.

# 56
  • Мнения: 246
Dimna   Hug Много готино  Hug  Добре дошла Grinning
Нали за прегледа е важна г.с. ? newsm78
desitalee Аз пък хапвам стафиди-било полезно  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 50
и на мен док ми каза,че едно кафе може на ден,няма нищо вредно.

# 58
  • Мнения: 45
♀Boyanna♂ , тестът за овулация много често греши. Месеца преди да забременея имах плътни две чертички, а като отидох при генеколога ми се оказа, че този месец съм нямала овулация и няма да имам. Това може да се случи 1-2 пъти в годината. Но на следващия месец всичко беше ок и резултата с двете чертички вече на теста за бременност  беше налице  Simple Smile Ако последният ти цикъл е бил на 10.02. би трябвало да си в 6 г.с. освен, ако не си имала мн. късна овулация
.

# 59
  • Мнения: 246
Би трябвало да е била на 14/15-тия ден-само тогава тестовете за ову ми показаха 2 чертчки.През останалото време си беше една.Смятам,че при мен са отчели правилно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт