ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 590
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 010
За мен справка за район "Люлин"
- само за прием септември 2009г.
                            набор 2007г.                     набор 2008г.

20 ОДЗ                      0                                       20
32 ОДЗ                      0                                        8
35 ОДЗ                      2                                       20
55 ОДЗ                     5                                        5

31 ОДЗ                     13                                      12
68 ОДЗ                     16                                     11
73 ОДЗ                     18                                      9
86 ОДЗ                      10                                    11

47 ОДЗ                      20                                     0
22 ОДЗ                      14                                     0

ОБЩО                      100                                  96

Има градини с нулев прием именно за проблемния набор 2007, деца, на чиито майки вече е изтекъл и платения, пък до септември и неплатения отпуск по майчинство. Само на две ОДЗ-та -47 и 22 явно са постъпили разумно директорките и са обявили местата само за двегодишните деца в яслите вместо за бебетата от 2008г., които само ще отсъстват.
Запознатите с районите на Люлин могат да видят, че от І до ІV микр. има пет ОДЗ-та, в които общо за набор 2007 местата са 20, а за набор 2008г. - 65, т.е. три пъти повече.  И това при положение, че чакащите в набор 2007г. са в пъти повече, тъй като много деца от 2008г. набор са си съвсем бебета още и не са въобще заявявани. newsm78

# 781
  • Мнения: 45
d_cvetanova , кажи моля те, къде са тези малко места за набор 2007? Питам от любопитство, защото аз не виждам такова ОДЗ засега. Кажи ти кое ОДЗ гледаш?

Little wingels, позволявам си и аз да добавя нещо. Това са някои градини в Младост:

                                   За набор 2008г.           За набор 2007г.  
                       свободни от септ.2009г.         свободни от септ.2009г.

28 ОДЗ Ян Бибиян                19                          0  
19 ОДЗ Деница                     20                          0
11 ОДЗ Мики Маус                20                          2
 26 ОДЗ Калина                     20                         0
71 ОДЗ Щастие                     7                           7  
75 ОДЗ                                 20                           0

ОБЩО                                106                           9

# 782
  • Мнения: 766
Това е за Люлин
                 2007                     2008
ОДЗ  20                    0                 20
ОДЗ  22                  14                   0
ОДЗ  31                  13                 12
ОДЗ  32                     0                  8
ОДЗ  35                     2                30
ОДЗ  47                   20                 0
ОДЗ  55                      5                 5
ОДЗ  64                   15               10
ОДЗ  68                    16               11
ОДЗ  73                    18                 9
ОДЗ  86                    10               11
ОДЗ  95                      0                 0
                      ------------------------------------
                       113                116      

с Mira_p сме писали по едно и също времеWink

# 783
  • Мнения: 567
Илиза, че за 2007, който влязъл - влязъл. Явно миналата година са напълнили 2007 и сега бариерата е щракнала. Пууу, ама и ние какво сме ги народили тоооооооолкова дечица в повече от този набор 2007.  Mr. Green
Така, че на предстоящите да раждат следващите набори - моля, съобразявайте се с обявените места по градините и по внимателно с раждаемостта.  Stop  Mr. Green  Stop
Ето, аз например исках трето дете тази година, но сега се отказах, тъй като наборчето 2007 ще си го гледам до първи клас!  #2gunfire А после ако проблемът се пренесе и към училищата - ще си изкласи в къщи.  hahaha

# 784
  • Мнения: 3 010
с Mira_p сме писали по едно и също време;)
Сега видях, че съм пропуснала едно ОДЗ - 64, така че твоето е по-точно. А 95 не го включих защото приемът си е нулев, но мисля, че то е и във Филиповци.
Кандидатите последно по всички градини бяха над 300 за набор 2007г., т.е. дори и да се дублират имена за всички градини, местата са поне три пъти по-малко. newsm78
А от тези места ще се отделят за специалните случаи и не виждам какво ще остане за другите.
Какво ще се прави с децата с предимство, ако приемът е нулев.  newsm78

# 785
  • София
  • Мнения: 8 943
с Mira_p сме писали по едно и също време;)
Сега видях, че съм пропуснала едно ОДЗ - 64, така че твоето е по-точно. А 95 не го включих защото приемът си е нулев, но мисля, че то е и във Филиповци.
Кандидатите последно по всички градини бяха над 300 за набор 2007г., т.е. дори и да се дублират имена за всички градини, местата са поне три пъти по-малко. newsm78
А от тези места ще се отделят за специалните случаи и не виждам какво ще остане за другите.
Какво ще се прави с децата с предимство, ако приемът е нулев.  newsm78
Aко приемът е нулев всички деца ще чакат освобождаване на място, включително и тези с предимство. Затова е добре в тези градини да не се кандидатства по първо желание.

# 786
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Аз ще сметна община Витоша за набор 2006, вижте какво се получава:

                   2006   

4 ЦДГ             13 
16 ЦДГ           44 
37 ОДЗ            0 
41 ЦДГ            2 
46 ОДЗ           25 
60 СДГ           25 
160 ОДЗ          3 
-------------------------
Общо:           112,

от които, забележете, 68 във Владая, Мърчаево, Драгалевци, Симеоново, Княжево. Единственото ОДЗ в района обявява нулев прием за набор 2006 (миналата година също имаше нулев прием за този набор) и оставаме два квартала (Бъкстон и Павлово, да не споменавам Манастирски ливади 1 и 2) за 44 места.



# 787
незнам как са правили сметките ИСОДГ, обаче от тези всичките данни ще излезе, че много повече деца няма да се приемат, отколкото бяха обявли

то излиза, че като се родете и докато му излезе акта за раждане, вече е закъсняло да кандидатства за ОДЗ

интересно с набор 2006 как ли стоят нещата

# 788
  • София
  • Мнения: 3 127
Току-що си погледнах профила- редът на кандидатстванията не е този, който аз бях въвела! Първото ни желание от списъка е на второ място, а ОДЗ-то, което бях посочила на четвърто място, е отишло на първо! Знам, че след 6.04 ще мога да редактирам списъка, но леко ме притеснява как така стана тази работа.... newsm78

Относно набор 2008-  ние сме още повече към края на годината- дъщеря ми е родена септември. Нямах намерение да кандидатстваме тази година, но благодарение на настоящата тема ми стана ясно, че догодина ще имаме още по-малко шансове и затова я регистрирах.

Както гледам, ще падне голяма стратегия .... Thinking ОДЗ-то, което ни е най-близо и съответно ни е най-удобно, се оказва с 10 места за 2008 набор, и май не е много разумно да ни е първо желание....Вие как ще преценявате коя градина да поставите на първо място?

# 789
  • София
  • Мнения: 4 035
незнам как са правили сметките ИСОДГ, обаче от тези всичките данни ще излезе, че много повече деца няма да се приемат, отколкото бяха обявли

то излиза, че като се родете и докато му излезе акта за раждане, вече е закъсняло да кандидатства за ОДЗ

интересно с набор 2006 как ли стоят нещата
Аз по назад в темата писах, а може и да беше в друга тема - 16 детски заведения на територията на Младост 1, 1а, 2, 3, 4 и Горубляне общо обявяват 169 свободни места за прием септември месец на деца набор 2006. За да добиеш реална представа за измеренията на проблема на набор 2006 - само за една от тези 16 детски градини, по-точно само за 76то ОДЗ в Младост 4, чакат 193 деца....Мисля че нататък можеш да си сметнеш сама!

# 790
  • София
  • Мнения: 316
............
интересно с набор 2006 как ли стоят нещата

ами така стоят - от повече от година чакаме за ясла а сега по повече от 200 деца за средно 20 места  за градина #Cussing out #2gunfire

# 791
  • София
  • Мнения: 6 375
интересно с набор 2006 как ли стоят нещата

както вече са отговорили - нещата стоят супер.
в повечето ОДЗ е обявен нулев прием за първа група набор 2006.
миналата година пък бяха обявили масово нулев прием за втора ясла набор 2006.

например, за целия квартал Младост-1 имаше обявени само 18 места за ясла набор 2006. тази година, пак в Младост-1, има обявени общо само 25 места за първа група набор 2006.

изобщо, според мен това е най-прецаканият набор.

# 792
  • софия
  • Мнения: 25 942
Току-що си погледнах профила- редът на кандидатстванията не е този, който аз бях въвела! Първото ни желание от списъка е на второ място, а ОДЗ-то, което бях посочила на четвърто място, е отишло на първо! ......

Установих, че са подредени по азбучен ред на ДЗ. И при мен не са по ред на желанията.

# 793
  • София
  • Мнения: 1 067
с Mira_p сме писали по едно и също време;)
Сега видях, че съм пропуснала едно ОДЗ - 64, така че твоето е по-точно. А 95 не го включих защото приемът си е нулев, но мисля, че то е и във Филиповци.

95то не е във Филиповци, а в Люлин 10. На мястото на бивша ясла...
В 95то ОДЗ се очаква разширение тази година, така че евентуално ще обявят повече места по-натам.

Във Филиповци е ЦДГ Китна градина.

И при нас миналата година (говоря за набор 2006) имаше по-малко прием. Очаква се тази да има повече, понеже първите групи на ЦДГтата ще се пълнят тепърва. Тоест, има някакъв шанс за оставащите.

Плюс това има едно ОДЗ в Люлин 3, което обявява прием за 30 деца набор 2006. Това наистина е добре!!!

# 794
  • София
  • Мнения: 1 715
Aко съм в 7-месечен неплатен отпуск по споразумение с работодателя, докато има къде да си оставя детето, броя ли се за осигурена newsm78
Иначе съм на трудов договор, но доколкото знам само 1 месец се води за стаж...

Общи условия

Активация на акаунт