Великобритания - тема 23, Великденска

  • 19 586
  • 319
  •   1
Отговори
# 105
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
В Теско са при дълбоко замразените, заедно със тортите...
Може във вашия да е така - не знам в кой район сте. Ние ползваме Tesco и Waitrose в Canary Wharf и в двата супера тези кори  са откриваеми само и единствено при маслото и маргарина.
Не ми се влиза в излишни спорове - явно на различните места е различно. И определено на кутията не пише да се съхранява във фризер. Това не ми попречи все пак да те послушам и напъхах последните, които купихме във фризера - за всеки случай Laughing.

# 106
  • Мнения: 66
Аз не съм купувала кори от тези магазини, но веднъж бях оставила едни за доста време в хладилника, а не фризера, и бяха мухлясали Sick Много неприятна изненада, ако мога така да се изразя  Grinning
Сега всякакви кори прибирам във фризера. Малко кофти с времето за размразяване, ама поне не се развалят.

# 107
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 352
Ох, гледам много сте задълбали темата с корите. Нека и аз да се изкажа да не остане по- назад Мара подробната Crazy Има ги корите и в двата варианта едните са дълбоко замразени във фризерите, другите са в хладилните витрини. Не изглеждат по същия начин т.е. в различни опаковки са. Тези от хладилните витрини не са ми мухлясвали в хладилника досега. Аз бих ги върнала.
Относно перилните препарати нон био е за бебета има и специални бебешки, ако някой се интересува ще погледна как се казваха. За протокола аз пера на дребния с обикновен перилен препарат от както навърши две години.

Ние вече сме в ваканция. Донесе в петък от училище боядисано яйце счупено на половина и в него памук с пораснала трева. Ходи сутрин и вечер да го полива, понеже госпожата казала така Joy то има повече вода в чинийката отстрани Wink

P.S. В нашия Sainsburys има промоция, ако кажеш Happy Easter на някой от персонала ти дават шоколадово яйце. Нашия прибра две Mr. Green понеже бил много послушен
 easterВесела седмица

# 108
  • Мнения: 20
Колийф ги има навсякъде в БГ аптеки, защо ще ги изпращаш от тук?!?!Не са никак по-евтини от тук и не вършат никаква работа.
A на мен ми свършиха работа,поне така си мисля,че точно този вид капки помогнаха.Хвалих ги наляво и надясно.
И аз съм изпращала мисля беше инфакол и судокрем,даже младежът на гишето се поинтересува какво пращам и нямаше проблем,струваше около £5.
 

# 109
  • Мнения: 884
Здравейте момичета! Ние се завърнахме от пътешествие.
Елл,Цвети,ванила,пишете/звънете за детски срещи с кафета.

Поздравче от ваканцията  Grinning :



# 110
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 352
Мatzo ball тъкмо се чудех къде зачезна а ти... живот си живееш Laughing Кажи къде се подвизавахте, че в крайчеца на снимката се виждат плажчета моренце ех ех.
За среща аз съм ЗА с две ръце само, че да е до петък понеже после отлитам и аз bye за мястото нямам претенции където се разберем.

# 111
  • Мнения: 3 480
Биляна, 10х за инфото, не знаех, че вече ги има в БГ, тогава няма да се налага да ги изпращам, исках да помогна на колега, детенцето му плаче нонстоп през деня, дават инфакол, но явно не помага. Когато моята дъщеричка беше малка давах какво ли не - infacol, ashton&parsons, grip water, само colief помогнаха, изписа ми ги джипи и с първото шишенце елиминирахме болките.

# 112
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Тук лекарствата за деца безплатни ли са, досега не ми се е налагало да взимам?Но на Калин му е възпалено окото.В сърджарито отказаха да го приемат, обади се някаква екстрасенска(така им казвам на тези дето лекуват по телефона тук) по-късно.Обяснихме й доколкото можахме какво му е и тя постави диагноза по телефона - инфекция.Каза привечер да минем през рецепцията на сърджарито и да вземем оставената рецепта за какпки от нея.Мъжът ми отишъл и донесе лекарството.Първо ме учуди, че не са капки, ами мехлем.С такъв мехлем се лекувах аз в БГ.Попитах дали е платил лекарството и той ми отговори, че са му взели в аптеката 7 лири.Дали не са се пообъркали отново ThinkingНикъде не пише, че става за бебета, не смея да сложа мехлема в очите на Калин Confused

# 113
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 109
Били, за деца рецептите са безплатни. Да отиде заедно с лекарството и да каже, че не е за него, а за детето. Не съм сигурна дали на рецептата пише годините, но мен винаги ме питат ще плащам ли. Аптеките са свързани с джипитата и още като напишат името излиза дете ли е или не.
На Ели миналата година също и слагахме такива уж капки, пък като ги взех се оказаха като кремче. но не си спомням името им.

# 114
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         Doret , благодаря!Ужас, вече ме избива на смях.А този въпрос "Ще плащате ли" е вместо "Лекарството за дете ли е", така ли? LaughingНе съм за 7 лири, но както и да е, отношението към клиента е лъжливо.Утре ще отидем поне да потвърдят дали мехлема е за дете.
         

# 115
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 109
Не само това, повечето хора с такс кредит и тези социалките не плащат за рецептите.

# 116
  • Мнения: 2 032
Мацобол, какво е това жиуотно на снимката? Въх, потресах се...
Да, Били, за дЯца (до 18 години?) са безплатни рецептите. Но не знам какво дават за възпаление на окото, до сега не ни се е налагало.

# 117
  • Мнения: 20
Били, дъщеря ми беше на на месец, когато й се възпали окото и също й предписаха мазило, но за съжаление не си спомням как се казва,аз мазах смело и за около 2-3 дни се оправи.

# 118
  • Мнения: 87
Биляна моята също имаше възпаление на окото като бебе и съм й слагала мехлем, ама то от мехлем до мехлем има разлика. Не си спомням как се казваше, но ако кажеш вашия какъв е може да ми просветне дали е същия. По принцип мехлема е по-удачен за бебета от капки, защото можеш да го намажеш на ръба на клепачите и той се поема при мигане (цитирам джи-пито)

# 119
  • Мнения: 175
На самата рецепта пише дата на раждане,та не е необходимо да питат каквото и да било,ама понякога са толкова отнесени.Иначе,да безплатни са.

Общи условия

Активация на акаунт