Великобритания - тема 23, Великденска

  • 19 607
  • 319
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 480
има и друго, зависи и от самото сърджари. докато живяхме в източен лондон бях потресена от обслужването в негативен смисъл. тъкмо се бяхме регистрирали с моя син и аз взех, че забременях с второто. когато ми дойде първия разговор с акушерката споделих, че ми е много лошо, че не мога да задържам храна в стомаха си, като наистина нямах сутрешно гадене, а денонощно повръщане. отговори ми: ами да, ще ти е лошо като си бременна, ще ти мине ... и тва беше. викнаха ни бейбиклиник без да уточнят за какво ми е с дете на 20 месеца, отидохме първия път и се оказа, че е за теглене и ваксини (много ясно, но не знаех и като ги попитах защо да идвам, казаха - елате ...). като зацепих след 1ч. чакане за какво иде реч си поисках най - учтиво ред бук да си ходим, рецепсионистката ми се скара като на малко дете да си ида в ъгъла и да си чакам реда, докато моят син вече обръщаше помещението с главата надоре .. уточних, че имаме ваксини и не искам да го теглят, пак ме смъмриха. след това на няколко пъти се поразболяхме и ни казаха, че веднъж в седмицата идва лекар и аз вдигнах ръце ... нито списък на плейгрупи, нищо ...
като се регистрирахме в новата ериа очаквах същото отношение и обслужване. каква бе изненадата ми като се обадих, че детето ми е с температура и ни извикаха на преглед след 1 час, изписаха парацетамол и ми дадоха рецепта ...не очаквах и че няма да ми вземат парички ... не са ме питали нито на колко е синът ми, явно си пише или наистина имат база данни. бях забелязала списък на плейгрупите в сърджарито и като помолих ми дадоха веднага копие. до ден днешен ако се обадя за спешен случай независимо за децата или нас ни дават същия ден. когато поисках да родя в болница, която не ни е в района също нямах никакъв проблем ...така, че мили мами, ако не сте доволни - сменяйте джипитата.

# 121
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
S T A R D U S T в кой район живееш? И аз съм в източен Лондон и трябва да ти кажа че съм страшно недоволна от NHS. Една година живях на ръба на нервната криза и ежемесечни болки заради тяхната елементарна некомпетентност. Смятам ако един ден се върнем пак тук определено да сменя района.

# 122
  • Мнения: 3 480
преди живяхме там, сега сме в югоизточен в началото на Кент (Бромлей). нищо не ми харесваше там -  нито населението, нито безкрайните кансъли, натъпкани с всякаква измет от Commonwealth, дори близостта с Canary Warf не компенсираше лошото ми чувство, мръсотията. Като се разбра за второто и мъжът ми реши да купува имот, казах "малка къща в прерията" с градинка и сега съм щастлива от решението ни. всичко ми харесва тук, сравнено с там.
аз родих в източен Лондон обаче, в Queen Elizabeth Hospital и съм с 2 ръце за тази болница - на Woolich се намира и е страхотна.

# 123
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
  Тук лекарствата за деца безплатни ли са, досега не ми се е налагало да взимам?Но на Калин му е възпалено окото.В сърджарито отказаха да го приемат, обади се някаква екстрасенска(така им казвам на тези дето лекуват по телефона тук) по-късно.Обяснихме й доколкото можахме какво му е и тя постави диагноза по телефона - инфекция.Каза привечер да минем през рецепцията на сърджарито и да вземем оставената рецепта за какпки от нея.Мъжът ми отишъл и донесе лекарството.Първо ме учуди, че не са капки, ами мехлем.С такъв мехлем се лекувах аз в БГ.Попитах дали е платил лекарството и той ми отговори, че са му взели в аптеката 7 лири.Дали не са се пообъркали отново ThinkingНикъде не пише, че става за бебета, не смея да сложа мехлема в очите на Калин Confused
На 02.04 бях за пръв път на акушер и тя ни даде една форма да попълним и да я пратим на определен адрес - това означава че докато съм бременна няма да плащам лекарства в аптеката. Като разгледах формата се оказа че важи за 2 случая - бременност и ако детето е до 12 месеца.
FW8  Application for prescription charge exemption (maternity)
Dear Doctor, Midwife or Health Visitor, please keep these forms in a safe place. When pregnancy is confirmed, or if the patient has had a baby in the last 12 months, they may get free prescriptions. However, they must have a valid maternity exemption certificate before they are entitled to free prescriptions. The patient should use this form to apply for an exemption certificate.
И така нататък. Формата се дава с плик /пликът го получихме от рецепцията, където ни удариха и печат/на който има адрес на който да се изпрати.
Мисля че не само детето ти има право на безплатни лекарства, но и ти поне да края на първата година.

# 124
  • Мнения: 1 959
papolino Тази карта ще ти важи наистина до първата година на детето само трйабва да си я показваш всеки път когато си в аптеката

# 125
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Добро утро и от мен.
Аз да не си изневеря на традицията се разписвам сутринта.
Papolino безплатно е безплатно всичко за бременни мацки и една година след като се роди бебчето. Можеш да се възползваш и от зъболекар, той също е безплатен при същите горепосочени условия.
Аniji гледам и ти си ранобудна като мен Mr. Green как са буболечките? Ходят ли вече?

# 126
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Благодаря за отговорите!

 Аз и двете си деца ги родих в БГ, за това не мога да претендирам за безплатни лекарства.

# 127
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Добро утро и от мен  Grinning
Били, за детето 100% безплатно, пише си на рецептата, че е за дете. Безплатно дават и на хората с някакви бенефити, затова питат.
При нас сега е пекнало едно хубаво слънце, чудя се да заведа децата на зоопарка, а довечера сина е канен на гости при приятелче с преспиване. Явно не само аз съм се видяла в чудо, как да разнообразявам децата по време на ваканцията  Crazy

# 128
  • Мнения: 1 959
Добро утро и от мен.
Аз да не си изневеря на традицията се разписвам сутринта.
Papolino безплатно е безплатно всичко за бременни мацки и една година след като се роди бебчето. Можеш да се възползваш и от зъболекар, той също е безплатен при същите горепосочени условия.
Аniji гледам и ти си ранобудна като мен Mr. Green как са буболечките? Ходят ли вече?

Добре сме с бебоците още марзелуват и не искат да прохождат.
За заболекар ако си на часно няма да ти е безплатно забрави бройките им към NHS са запълнени от деца и няма да се уредиш мене така си ме отрязаха никой не иска да се занимава.А да си търся на ново държавен зъболекар не ми се искаше и затова си и останах на часно и си плащах нйамаше как

# 129
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте, надявам се да не сте ни забравили Heart Eyes
Ние се донесохме и сме много щастливи от този факт Grinning

Чакам да кажете за срещата, аз съм ок по празниците до 16.04, после майка ми си заминава и влизам в режим без излизания Sad

Papolino, правилно си разбрала за лекарствата, за зъболекаря също, но имай в предвид, че много малко зъболекари са регистрирани по NHS, и или ти се налага да чакаш много или в края на краищата пак си плащаш, за да получиш час по-скоро. Направи ми впечатление това, което беше писала в друга тема за взимането на кръв? Това въобще не е нормална процедура тук. На мен за ми взимали само веднъж за изследването за Даун и това беше. Може би си струва да разпиташ пак, че то тази кръв ще ти трябва все пак

Хайде, много приятен ден и ще чакам да кажете къде ще се черпим

# 130
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Направи ми впечатление това, което беше писала в друга тема за взимането на кръв? Това въобще не е нормална процедура тук. На мен за ми взимали само веднъж за изследването за Даун и това беше. Може би си струва да разпиташ пак, че то тази кръв ще ти трябва все пак
Цветак няма лъжа няма измама. На първия преглед с акушерка ми попълниха една червена папка със следното заглавие Antenatal/Labour Casenotes с моите данни. Цял час ме разпитва - мъжа ми беше с мен за помощ в превода. В папката има един лист със заглавие Blood test - там са маркирани изследванията за които ми източиха кръв на следващия ден - иглата беше една но спринцовките май бяха 8.
Изброявам изследванията по ред както са описани:
Random Blood Sugar - to detect sugar
Full blood count - mainly to test for anemia
ABO group - in case you need a blood transfusion
Sickle or Thalassaemia - Genetic blood disease
Rhesus group and antibodies
Rubella antibodies
Syphilis
Hepatitis B
HIV
Под списъка ме накараха да се разпиша и да си напиша името с главни печатни букви.
Лаборанта ме попита в началото има ли опастност да припадна - ако съм искала да легна - отказах. Накрая ми каза, че до раждането ще ми точат кръв всеки месец и ще престане да ми прави впечатление.
Доколко е прав не знам и май няма да разбера. В края на месеца заминаваме за БГ. Ако есента мъжа ми не си намери работа пак тук ще си родя в БГ и когато размине кризата ще се върнем. Записах се тук защото ако се върнем преди раждането искам да не съм пропуснала тези първоначални изследвания.

# 131
  • Мнения: 66
papolino Според мен си направила добре, човек трябва да се застрахова. Странно е, че са ти казали, че ще взимат кръв всеки месец, аз бях останала с впечатление че само два пъти взимат в 11-12 седмица и после в 28мата.

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен.

Papolino, аз като бях бременна ми взеха кръв около 3 пъти май. Щяха още веднъж но приеха някаква промяна, че ако всички предишни изселдвания са ти ОК, се разминаваш само с тези 3...

Мари, къде зачезна? Козунаци ли месиш или писателстваш?

Trollipen[/b, да се похвалим вече цяла седмица Софи спи като по учебник - сама си заспива, не се буди нощем (или ако се буди пак сама заспива) - както си беше до преди 3 месеца, когота започна да се буди и да плаче. След като невния сън го опраеихме с този контролиран плач, нощния почти не е бил проблем. Само една ноща плака - първо 20 мин и после 2 мин. Ние влизахме при нея през определон време, както ни бяха препоръщали (2 мин/ 5 мин/ 10 мин) и после тя си заспа. Вечер също заспива самичка сега пак без протест. Аз бях много против този метод, но не мога да ти опиша колко съм доволна, че предпиерхме тази стъпка. Сега всички спим по-додбре и сме по=спокойни през деня.

# 133
  • Мнения: 1
Не знам защо правя толкова грешки, само да се излагам. Пак ще кажа - не съм неграмотна, може би малко по-припряна... ooooh!

# 134
  • Мнения: 108
здравейте, аз не съм от пишещите, но редовно ви чета


 Благодаря за отговорите!

 Аз и двете си деца ги родих в БГ, за това не мога да претендирам за безплатни лекарства.
Биляна, и моите не са родени тук, но също не плащам за лекарства, щом са регистрирани тук. предполагам, че във вашия случай нещо са се объркали.

Общи условия

Активация на акаунт