Витоша - забравената планина

  • 7 678
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 66
...
 В европейската цивилизация ...

Каква цивилизация, до колкото схванах става дума за чист варваризъм.  ooooh!

...филмчето с котарака Гарфилд "Нека всички бъдем приятели"....

Този котарак не беше ли Леополд?  Peace

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
Августа,

А, няма проблем, вярвай си! Но хората по цял свят няма да се променят.  Peace

Барбъри,

Да, котаракът беше Леополд. Беше нарисуван доста флегматичен, направо депресиран.
Какво му е на варваризма?  Laughing Работи си. Ние също сме продукт на тази цивилизация.

# 107
  • Мнения: 449
 
...филмчето с котарака Гарфилд "Нека всички бъдем приятели"....

Този котарак не беше ли Леополд?  Peace
Да, бе, Леополд беше, мерси за поправката, за мен смисълът е важен  Peace
Andariel, знам защо ни дразниш, но нямам излишна енергия за теб, много здраве по пътя за последно  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 335
...Важно е кой ще бъде по-дързък, по-твърд и дори по-...
...Andariel, знам защо ни дразниш, но нямам излишна енергия за теб...

Е, не може ли да си пофантазира жената, на глас?! След 23 часа може.





ПП Аз не разбрах последно - уволнени ли са хората от планините или не?
Това важи ли:
Директорите на Природните паркове ще могат да продължат достойната си работа по съхраняване на българската Природа!
"...На 09.03.2009г., по инициатива на вицепремиера Плугчиева се състоя среща на протестиращите природозащитници и представители на Държавната агенция по горите, по повод общественото недоволство от подготвените уволнения.
От ДАГ участваха нейния Председател – доц. Юруков, заедно със заместниците си, а от страна на Коалицията “За да остане природа в България” – Симеон Марин, Петър Янков и Костадин Вълчев.
Доц. Юруков представи накратко резултатите от проверката на инспектората на ДАГ по отношение работата на 3мата дирекции на природни паркове. Получени са обяснения и от тримата директори, които са отговорили на всички поставени в проверките въпроси и забележки, а установените слабости са отстранени. При проверките не са констатирани тежки нарушения, камо ли пък престъпления.
Представителите на Коалицията представиха многократно заявяваната позиция, че уволнението на директори изпълняващи съвестно служебните си задължения по спазване на законодателството няма да е добър знак за обществото и ще е доказателство за корупция и угаждане на сенчести интереси...
"

# 109
  • София
  • Мнения: 62 595
По-скоро вие си живеете с фантазията, че нещата се случват с добри намерения и наивност. Малко история сте чели, малко... Светът се върти и без вас, колкото и да се напъвате да си мислите, че променяте нещо. Нищо де, то човек трябва да си мисли, че е важен. И на екологичните организации някой им плаща, за да правят това, което правят, т.е. и те защитават нечии интереси. Който плаща той поръчва музиката.

И аз минах през периода на активизма, така че споко, ще ви мине и на вас. Освен ако не получавате заплата за това да сте активисти.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 09:39 от Andariel

# 110
  • Мнения: 0
Кво значи това "ще ви мине ако не получавате заплати". Че то това да си еколог, биолог или природозащитник може да е както професия, така и призвание.
Ми много ясно, че за някои ще е професия - как иначе те ще работят ПРОФЕСОИНАЛНО
А колко хора има с всевъзможни професии, ангажименти  и отговорности, които просто имат отношение и активна гражданска позиция и това ги прави "активисти" - на тях кой им плаща?!?

# 111
  • София
  • Мнения: 62 595
Призвание, ама накрая отнякъде трябва да се изхранваш и да плащаш уроците на децата си. Да, има и такива, които по убеждение са активисти. Но не си зарязват работата  и само да ходят по протести или да пишат петиции.

# 112
  • Мнения: 4 555
И на екологичните организации някой им плаща, за да правят това, което правят, т.е. и те защитават нечии интереси. Който плаща той поръчва музиката.
Това е излючително тъпо и невярно. Общи приказки. За съжаление логични, но за щастие невярни. Екологичната организация, в която аз членувам, не се финансира от никого, освен от членски внос и в същото време прави много, точно поради наличието на ентусиазъм.

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
Да бе, колко членове трябва да има тази организация, че да може да се издържа и да прави разни мероприятия?! В най-добрия случай кандидатстват за финансиране по някакви проекти от държавите или други организации.

# 114
  • Мнения: 0
Ами в света има много неправителствени организации които съществуват благодарение на членски внос. В България не е много възприето и популярно плащането на членски внос, но има много фондации, международни програми и фондове, даже забележгете дори правителствено програми, които дават пари за природозащита
Ами природозащитата не е с нищо по-различна според мен от здравеопазването, образованието или друго - опазването на природата е общественозначим проблем /всичко е съвразно с това - това не е нещо абстрактно, а болезнена необходимост
Та не виждам нищо чудно че хора работят професионално и в тази сфера, че получават заплати и че някой отделя пари и за това...Хубавото е че тук не става дума само за пари и адски много хора правят това АБСОЛЮТНО безвъзмездно, в свободното си време и без да изкарват парите си от това

# 115
  • София
  • Мнения: 62 595
В България как се финансират тези организации? От членски внос ли?

# 116
  • Мнения: 0
Едва ли - както казах в БГ никой не плаща членски внос - просто няма традиции, хората нямат пари и прочие. Обикновено дори организациите, които имат задължителен цленски внос - имат минимални приходи, понеже той е 1-2 лева месечно и се събира от супер-малко хора. Природозащитните НПО като всяка неправителствена организация работят по проекти. Кандидатстват с проект на определена тема пред определен донор /фондация, фонд, правителство, европейска програма и пр./, изпълняват и отчитат проектите си пред донорите и т.н.
За това за мен НПО са с най-чиста съвест, донорите много стриктно държат парите им да се изразходват по предназначение и не биха допуснали да се харчосват за нищо или не за това, за което са дадени.
Разбира се има и "псевдо" природозащитници като Амадеус Кръстев, на които всеки в БГ знае че може да плати, за да бъдат СРЕЩУ природата. Но сериозните организации в БГ имат дълга история, работят при пълна прозрачност, в тях участват стотици и хиляди гарждани и такива неща просто не са възможни, според мен..

# 117
  • Мнения: 4 555
Да бе, колко членове трябва да има тази организация, че да може да се издържа и да прави разни мероприятия?!
За регистрация ни трябваха 5 хил. души членове, така че толкова със сигурност има.  Минаха 6 месеца от тогава. Колко още са се записали след това не знам. Пари се събират и от дарения на павилиони в центъра - обяснява се на хората за какво иде реч, дава им се да подпишат каквато подписка тече в момента и така. На павилионите стоят хора, които доброволно са решили да се включат в каузата, отделяйки от свободното си време.
През лятото, когато имахме краен срок, в който трябваше да се съберат 5 хил души, пак се процедираше с такива павилиони. Хората стояха в адската жега по цял ден, без да получат нищо материално в замяна, но пък с чувството, че работят за каузата, в която вярват. Има и такива хора за щастие. Благодарение на тях го има все още Иракли, макар че това лято май пак ще трябва да се лежи пред багерите.

# 118
  • Мнения: 335
Извинявам се, че ви прекъсвам.
Аз не разбрах пак - директорите на Националните природни паркове уволнени ли са последно или не?




ПП Нали не гледам телевизии, не чета вестници, не членувам в организации (даже екологични), та дано някой откликне да сподели.




 

# 119
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямам представа. Ако не беше тази тема дори нямаше да зная, че се мъти нещо.

Общи условия

Активация на акаунт