Витоша - забравената планина

  • 7 640
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 759
Andariel при тоя човечец не става дума за битка за пари
Тия двамата го ... супер нагло и просташки, че даже и Лора Крумова им пригласяше, той беше онемял...
                      И на мен така ми разказаха хора, които са го гледали  Tired.

# 91
  • Мнения: 2 070

ПП Някой ще каже ли все пак, верни ли са фактите от мнение 78, че да не изпаднем в объркване.


Холограма, това снимки от първа станция на кабинков лифт Симеоново, нали? Ако е така - какво ти объркване, аз изпаднах в шок....

"Да забравим Витоша". Или "Да забравят Витоша", дано следващата кампания да е под този призив...Нека е забравената планина.

Да, само да не стане Забранената - да и сложат огради и да пускат само тия с кинтите и джиповете

# 92
  • Мнения: 335
...Да, само да не стане Забранената - да и сложат огради и да пускат само тия с кинтите и джиповете
Както споменах, в края на сезона, едно единствено качване на Витоша на едно хлапе на 4-5 год. и двамата му родители струва 14+14+10+5 лева (14 струва еднократен билет за лифта за възрастен, 10-те са за самото дете, 5-те са за паркинга до началната станция, която е горе на снимките ).

Или общо 43 лева!
Това - за три часа в събота, да кажем. И по цени на "Витоша ски", която иска в петиции да я подкрепим (аз не разбрах за какво)
Недай си боже детето да поиска да дойдат и баба му, и дядо му.
Вече стана ясно, че тогава ще трябва да запорират заплатата поне на единия от тях.
Или всички да си ипотекират къщата, ако детето се излигави и поиска да се повози пак и в неделя.

...какво ти объркване, аз изпаднах в шок...
Ми то и въпросният уволнен директор на националния парк може би е изпаднал в шок.
Дори да не го е респектирала драстично професионалната медийна кампания (организирана като от шеф на сателитен канал на БНТ нагоре), може да са го респектирали милионите на инвеститори (от босове на рекламния и медиен бизнес в България нагоре)= Колко е "трудно" да бъде разкаран един-единствен човек с тях?



ДеЩоВиди ме пита разни неща, пък не иска да ме ориентира дали е вярно това, което се пише насам-натам из пространството.
Оттам излизат доста твърдения, за огромна и размазваща кампания на строителните предприемачи и бизнесмени, действащи да "освободят планините" от държавни служители, дето спирали размаха на инвестициите им.
Важно е дали е вярно? То затова са и самите въпроси:

1. Този г-н Филип Цанов, който е шефът на новоучреденото сдружение "на група граждани" срещу "групата еколози" и пише писма за уволнение на директорите на националните паркове, както и назначаване на "подходящи хора", същият ли е, който консултира строежи за десетки милиони евро върху земя, която първо е била държавна, после - негова, после - на когото я продаде?
Изцяло или отчасти.

2. Тези проекти наистина ли са инвестирани от частни собственици като г-н Красимир Гергов първостроителят на рекламният и медиен бизнес в България. С първокласен десетилетен опит и позиции при рекламните плащания на абсолютно всяка съществувала или съществуваща медия в страната (щото това си му е било работата).

3. От тези съвпадения и тотална преса върху медии и политици ли са респектирани и загубили дар слово уволняваните по списък държавни служители, "пречещи" на частните инвестиции или от друго?

Всъщност не е престъпление да имаш за съпруга шеф на БНТ (ако е така), да консултираш медиен експерт и бос, който ти плаща за това с част от десетките милиони евро с които иска да строи...
Няма лошо от тази позиция да пишеш отворени писма до всички медии, институции, политици и депутати; да искаш да бъдат уволнявани разни хора, които ти пречат; да настояваш "на освободените места" да бъдат сложени други, които да ти помагат.

Но част от публиката може да останат с впечатление, че това е драстично, размазващо и безцеремонно.

Затова всъщност си разговаряме тук - никой да не остане с погрешни впечатления.
Ако някой има инфо за следваща културно-масова разяснителна работа по въпроса, ще е добре да даде инфо пак.






Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 13:26 от Холограма

# 93
  • Мнения: 2 070
Няма как да те ориентирам Холограма, далеч по-неинформирана съм от теб. 

# 94
  • Мнения: 0
Какво да кажа - онемях от наглостта на Цанов в предаването на Нова. Да не говорим, че водещите изцяло го подкрепиха /надявам се поне това да е провокирано само от тяхното незнание и невежост/. Напълно разбирам защо Тома Белев остана без дума. За хората, които не го познават/знаят да кажа, че това е един от най-уважаваните хора в цялата природозащита и най-юридираните в същото време. Въобще не е от тези, които не могат да говорят. Просто според мен буквално онемя пред наглостта им. ми те го засипваха с нападки една през друга и не му дадоха възможност въобще да обясни. Лошото е, че хората вероятно останаха с подгрешно впечетление. напълно ги забрудиха че Директора е отговорен за разрухата, въобще не споменаха какво прави за опазване на биоразнообразието на Витоша /което всъщност е единствената му задача/. Не споменаха защо са се нахъсили точно срещу него и срещу Зелени Балкани, защото точно те са едни от хората, които ги спират да застроят света, да потъпчат законите и да си напълнят гушите, а за сметка на това да лишат всички ни от Витоша, такава каквато я познаваме  и обичаме!!!!!!!!!!
Нямам думи з анаглостта им и адски съжалявам, че това е просто медийна война, в която хората с много апри и връзки са меко казано с "едни гърди напред"

# 95
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, онемял - неонемял, в тази игра няма такива работи. Може да е ерудиран, може да е най-големият еколог, но хората възприемат това, което видят и чуят от него. Няма право да онемява, защото се е набъркал в големите игри. А той не успя да се справи. Не може да е очаквал, че ще го посрещнат с хляб и сол.   Peace

# 96
  • Мнения: 0
Глупости - онзи другия да не би да е по-добър оратор, да не би да имаше някакви силни оргументи, да не би да беше запознат със законите или с фактите. Единственото му предимство и сила беше наглостта му, а единствената слабост на Директора, неговата почтенност!!!!!!!

# 97
  • Мнения: 0
Забравих да добавя, че аз например ако се бях изправила срещу тия наглюри дори щях да се разрева, нищо че знам за кви наглеци сатав въпрос. Може би ако Белев ги беше прекъснал по-рядзко или надвикал щеше да постигне повече, но...уви. Да живее наглостта!!! Да живеят парите!!! Смърт на гаржданското общество, почтенните държавни служители и законността в България.

 Grinning

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости - онзи другия да не би да е по-добър оратор, да не би да имаше някакви силни оргументи, да не би да беше запознат със законите или с фактите. Единственото му предимство и сила беше наглостта му, а единствената слабост на Директора, неговата почтенност!!!!!!!

Няма значение дали другият е бил добър оратор, а дали успя да постави опонента си в кофти положение. А другият успя да го направи. Битката някак не изглеждаше равностойна. Не сте ли забелязали, че когато става въпрос за политика и пари фактите нямат значение? Важно е кой ще бъде по-дързък, по-твърд и дори по-нагъл. Като във футбола е - никой не дава точки за феър плей, а за вкарани голове, дори с цената на някой жълт картон.

# 99
  • Мнения: 0
Така е за съжаление. Добре че все още в България има хора с глави на раменете си, които се интересуват, ровят и стигат до своя собствена истина и имат своя истинска позиция...

# 100
  • Мнения: 335
Цитат

Уволниха директора на парк “Витоша”/ март 2009

" Шефът на природен парк "Витоша" Тома Белев е уволнен, съобщиха вчера...
     Освобождаването му е заради доклад... Не ставало обаче въпрос за злоупотреби...
...Покрай разрушените морени в планината тлее скандал от няколко месеца. Той пламна между стопанина на съоръженията "Витоша ски" и шефа на природния парк след изглаждане на писта. Тогава Белев обяви, че разчистването е незаконно, взривени и изринати с фадроми били голямо количество морени и вулканични камъни в района на т.нар. писта Витошко лале.
     Шефът на парка, който е и екоактивист, издава незаконни заповеди... , казаха тогава от "Витоша ски"...

Е, може би наистина директорът трябва да поработи върху знаковата си система.
Можело е да не издава заповеди, а просто да помоли хората.
Да отиде при офшорката, дето взривява, и да каже като човек: "И кво ше прайм сега"?!
Пък да се разберат като хора.

Пък ако ще се явява по телевизията, пред опоненти, поне да им беше бръкнал в окото, в носа или да ги беше наплюл. Да покаже, че има позиция, да се оформи разговор.
То, както казва Девата на Страданието по-горе, по-дързък, по-твърд и дори по-нагъл трябвало да е.


ПП Къде може да се види тоз разговор, че както казах, не гледам журналистическа тиви класика - ни по Нова, ни по още по-нови телевизии.

# 101
  • Мнения: 449
Холограма, в  Нетерра предполагам ще го има, ще се разровя  Thinking
Ето ги  тук предаванията, според датата ще можеш да го гледаш, иска и регистрация  Peace

Няма значение дали другият е бил добър оратор, а дали успя да постави опонента си в кофти положение. А другият успя да го направи. Битката някак не изглеждаше равностойна. Не сте ли забелязали, че когато става въпрос за политика и пари фактите нямат значение? Важно е кой ще бъде по-дързък, по-твърд и дори по-нагъл. Като във футбола е - никой не дава точки за феър плей, а за вкарани голове, дори с цената на някой жълт картон.
Andariel, за съжаление не малко хора мислят като теб Naughty За мое огромно съжаление...затова и тази държава е на това положение, защото повечето хора си мислят, че за да успееш в това, което си се захванал, трябва да си по-дързък, по-твърд и по-нагъл. Но като ще си говорим за дързост, ти май не знаеш какво означава това...Уверявам те, че са много малко хората, които са дръзнали да се изправят срещу така наложеното статукво, това са наистина дръзките хора. В "Зелени Балкани" има такива-хора, които се борят и отстояват  своите позиции независимо от заплахите и наглостта, която ги залива отвсякъде, стигаща дори и до заплахи за живота им  Naughty

# 102
  • Мнения: 4 555
Не е само до заплахи. Търсих новината после, но не можах да я намеря повече. Един човек, който се бореше с мутрите във връзка с отравянето на някакъв водоизточник и правеше всичко възможно да докара проверки, му видяха сметката  Cry Просто е страшно до къде може да се стигне.
Но явно са разбрали, че окепазяване по медиите е по-добрата стратегия.

# 103
  • София
  • Мнения: 62 595
Августа,
Не убивай вестоносеца само заради това, че новината не ти харесва! Ако можеш, посочи ми поне една държава, в която успехът се постига с обратните качества, които си изброила - заради скромност, мекост или отстъпчивост. Няма да можеш, защото навсякъде хората разчитат на твърдост, дързост, та дори и наглост, когато им е от полза. Според мен много наивно разсъждаваш и още малко ще излезеш с призива от едно филмче "нека всички бъдем приятели". Ами, няма как да стане, поне не в днешната цивилизация. Може нещата да са с различна степен на проява, но така или иначе хората постигат своето с всякакви методи. В европейската цивилизация спорът е война и в него са позволени всички средства. Сори, това е положението. Цялата история е такава.

# 104
  • Мнения: 449
Да, аз вярвам в призива от филмчето с котарака Гарфилд "Нека всички бъдем приятели". Явно разбиранията ни за успех и просперитет се различават значително, но никой не може да ми оспори правото да вярвам, че заслужаваме един по-добър свят и да се опитвам да разпространявам тази идея доколкото ми стигат силите. Резултатите от това, че хората от цял свят разчитат на наглост, твърдост и хм...дързост, са вече налице. А още повече ще се усетят идните години, повярвай ми. Това, което днес изглежда наивно, утре все повече хора ще го проумяват, но защо да е на тази цена. "И свестните ще наричат луди", беше казал някой...
Между другото, това, че не ползвам такива приоми не ми пречи да съм един "преуспял" човек, дори и по общоприетите схващания за това. Да не говорим, че се опитвам да постигна хармония със света и със себе си, нещо, което няма как да го купиш с парите, изкарани с наглост и безочие.
Ама какво ли се паля, който иска да си отвори очите, той ще го направи, който не иска, ще повтаря до пълна забрава заучените постулати...Успех ти пожелавам по пътя  bouquet

Не е само до заплахи. Търсих новината после, но не можах да я намеря повече. Един човек, който се бореше с мутрите във връзка с отравянето на някакъв водоизточник и правеше всичко възможно да докара проверки, му видяха сметката  Cry Просто е страшно до къде може да се стигне.
Но явно са разбрали, че окепазяване по медиите е по-добрата стратегия.
Ескарина, точно за това говоря, има все още такива хора, има ги и пишат и в тази тема, за моя огромна радост  Hug

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 20:11 от Avgusta

Общи условия

Активация на акаунт