Агнешко бутче

  • 16 171
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
аа, разбрах  Blush Така също може, всякак може, все вкусно става.
Ако правиш плешка обаче, аз не разбирам как ще я пълниш, ако решиш да я пълниш, като тя няма две страни. Тя е бутче плюс част от гръдния кош. За пълнене не става, няма как да се напълни, не е целия гръден кош ...
Може и картофките отделно, обаче ще се загуби аромата им на агнешко. Ако ги поливаш със соса от месото пак ще станат, но няма да е така, както ако ги опечеш с месото.
най-добре си запечи дроб-сърмата отделно, а месото-с картофките. Накрая ще сервираш който каквото иска, и всичко ще има аромат на агнешко  Peace

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вивиан, на предната страница Милената♥  е описала как се пълни плешка. Peace
Копнах си рецептата , благодаря.
Аз плешка не съм пълнила. Правя или отделно печено бутче и отделно дроб сарма. Или заедно с дроб сармата пека и агнешки котлетчета. Ама не се различава технологията от вече описаната до сега, Да не се повтарям.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
А, да, сега видях ... извинявам се. Но тя плешката както и да я режеш, няма да побере кой знае колко плънка, така си мисля  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 16:59 от Вивиан

# 18
  • Мнения: 90
Да,май по-добре бутче.Момичета много мерсииии  bouquet

# 19
  • Мнения: 90
Хайде момичета,приемам още предложения  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 176
Да, наистина плешката не побира много оризова плънка, но ако се сложат отстрани картофи, много добре се получава-ще имаш две гарнитури. Аз съм слагала и зелен фасул вместо картофи, и става чудесно. Ако печеш бутче, сложи го в средата на по-голяма тава и когато е почти готово разпредели от двете му страни картофите и ориза.  И една хитрост да споделя-ако месото се наложи за една нощ с нарязан на филийки стар лук, става много крехко и вкусно. Винаги когато правя агнешко, независимо дали котлети, бутче или плешка го налагам плътно с лук, покривам и оставям да отлежи в хладилника. След това махам лука, мариновам го, и го оставям още малко до поеме от другите подправки. За марината можеш да сложиш каквото ти харесва-горчица, сол, черен и червен пипер,джоджен, вино или бира, соев сос... И внимавам при печенето- дълго и на по-слаба фурна, и покрито. Ако имаш голяма тава с капак-ще ти свърши идеална работа. Ако нямаш-покрий с фолио или ползвай за капак друга тава. Може да си пригодиш и от тези тави, които са за еднократна употреба. По време на печенето е добре да се полива от време на време с отделения сок.

# 21
  • Мнения: 90
Супер,благодаря ти много,вече много идеи събрах  bouquetно момичета пишете,темета мисля че е актуална като се има впредвид идващите празници Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 16 036
Миналата одина за първи път правих агнешко. До тогава винаги баща ми го купуваше, а майка ми го печеше. Но живот...
Та първо купих задно бутче, то има повече месо и много връзки зелен лук.  Нарязах лука, намазах месото с олио, сол, чер  и червен пипер, джоджен и го затрупах с лука в тавата за печене. На Великден го опекох - първо под фолио, после на горен реотан да хване коричка. Сипах и вода в тавата. Колко време и как съм пекла - не знам, а и имам допотопен Раховец.
Отделно си направих дробсърма в друга тава. Много ни хареса на всички. Дъщеря ми каза, че моето е по-хубаво от на баба.
Важното е месото - моето беше съвсем младо, крехко, незамразявано. Просто си личеше, че кокала на бутчето е много тъничък.

# 23
  • Мнения: 90
да,леле притеснявам се да не попадна без да искам на някое шиле Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 16 036
Чочи, гледай внимателно края на кокала. Ако е по-дребен, тънък значи е младо.
Не знам от къде си. В София най-прясно и хубаво месо съм купувала в маг. Европа в Дружба 1/на пазара/ - не е реклама. Винаги има вид на прясно, розово, незамразено.

# 25
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Е по тази тема се разбира ,че идва Великден и Гергьовден.
Вкусотииии и зелена салата с яйца.

# 26
  • Мнения: 90
А момичета правите ли заливка на дроб сърмата,ако да споделете как?

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз не правя, но някои правят. Прясно, кисело мляко и няколко яйца, сол и черен пипер.

# 28
  • Мнения: 5 001
Когато е само дроб сърма ,тогава правя заливка както е казала Вивето...
Когато е с агнешко бутче,тогава не заливам.

Общи условия

Активация на акаунт