Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 91 815
  • 746
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 314
Ясно, ще помисля

# 646
  • Мнения: 551
Здравейте, края на месеца пътуваме за обучение в Толедо, ще имаме един почти цял ден в Мадрид и се интересувам дали има възможност да си оставим багажа (раници) на гарата Аточа сутринта, каква е точно процедурата и цената на брой багаж ли е? Привечер ще пътуваме за Толедо, където ще нощуваме. Ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

# 647
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте, края на месеца пътуваме за обучение в Толедо, ще имаме един почти цял ден в Мадрид и се интересувам дали има възможност да си оставим багажа (раници) на гарата Аточа сутринта, каква е точно процедурата и цената на брой багаж ли е? Привечер ще пътуваме за Толедо, където ще нощуваме. Ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.

Виждала съм, че има...
Ето тук пише, че има шкафчета за багаж, работно време и цени. Peace

# 648
  • Мнения: 551
Виждала съм, че има...
Ето тук пише, че има шкафчета за багаж, работно време и цени. Peace

Благодаря!   bouquet

# 649
  • Мнения: 205
След месец пътувам и се записвам да следя мнения и да чета темата.
Зимата бях в Барселона и се влюбих в този град, надявам се да мога да кажа същото и за Мадрид

# 650
  • SF
  • Мнения: 21 521
Ще можеш!
Аз можах.
Дори, ако можех да избирам, бих живяла в Мадрид, а в Барселона бих ходила за ваканция.

# 651
  • Мнения: 642
Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но все пак: Някой да е ползвал Renfe Spain Pass?

http://www.renfe.com/EN/viajeros/viajes_internacionales/spainpass/index.html

# 652
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Записвам с голямо желание за нова година в Мадрид Simple Smile някой може ли да ми каже какви реални температури да очаквам, че имаме намерение да пътуваме бебе Simple Smile

# 653
  • SF
  • Мнения: 21 521
С 10 градуса по-топло от България.
Е, аномалии винаги са възможни!

# 654
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
С 10 градуса по-топло от България.
Е, аномалии винаги са възможни!

това звучи добре Simple Smile

# 655
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Записвам с голямо желание за нова година в Мадрид Simple Smile някой може ли да ми каже какви реални температури да очаквам, че имаме намерение да пътуваме бебе Simple Smile

Обикновено е по-топло от България, но ми се е случвало и температури около 0, и прехвърчане на снежинки Laughing. Сняг рядко пада и не се задържа. Най-неприятното е вятърът - направо пронизващ. Тази година бях началото на февруари и такива студове улучих Laughing, че самите испанци казваха, че не помнят такова студено време. Иначе съм тръгвала от Българя при -15 по Нова година, а там +15.
Така, че бъди подготвена за всякакво време Simple Smile

# 656
  • Мнения: 79
Здравейте! Темата е много полезна и интересна, другата седмица заминаваме за Мадрид  newsm44 и съм си набелязала някои местенца, които да посетим  Simple Smile Понеже ще сме с кола, искам да попитам как е по-удобно за придвижването до Толедо - с кола, влак, автобус? Предполагам в самия Мадрид ще е по-удачно с метрото да обикаляме  Thinking И още нещо - ако има някое място от не толкова известните, което задължително трябва да се посети, моля запознатите да споделят (църкви, паркове, музеи.....)   bouquet 

# 657
  • Мнения: 3 314
След като имате кола, най-добре с нея

# 658
  • Мнения: 79
Благодаря за съвета  Simple Smile

# 659
  • EU
  • Мнения: 402
От 7 до 14 юли бях в Мадрид. В центъра е най- добре да стигнете с градски транспорт. Има информационни будки, където можете да си вземете карта със забележителностите. Най- голяма емоция изпитах на стадиона на Реал Мадрид. Входа е 19 евро, но атмосферата е невероятна. Мечтая си да отида на мач там. До Толедо ходихме с кола. След входа на града си има табела за паркинга и от него се излиза на централното площадче. Може да обиколите тесните улички и да се качите на панорамното влакче. Обиколката с него е около час. Минава през забележителностите на града, като със слушалки на различни езици има информация. След това излиза от градчета и има страхотни панорамни гледки към него. Струва 5,50 евро.
В Мадрид вижте и "наклонените кули" или поне за мен са такива. Направо са нереални. Два небостъргача, които са наклонени под голям ъгъл. Ако имате възможност отидете до Сеговия. Там има запазен римски аквадукт, който е уникален. Там е и замъка Алказар. Градчето много ми хареса. Преди Сеговия отидохме в лятната резиденция на кралското семейство. Ако се интересуваш ще погледна как се казваше мястото. В двореца не влизахме, а само в градините и парка. За съжаление поради сушата шадраваните не работеха, а те бяха много. Със сигурност ще е невероятно ако работят. Ние бяхме на гости на роднини и те доста ни развеждаха. Преди да замина изчетох темата, но си е друго да отидеш. Питай, ако мога.ще помагам.

Общи условия

Активация на акаунт