задържан аборт

  • 5 148
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пожелавам ти следващата бременност да е успешна. А сега най-добре след първия цикъл да отидеш на преглед и док да прецени откога да са опитите

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Забременях 3 месеца след спонтанен аборт в 10 г.с. Тогава лекарят ми каза, че при тези седмици на организма му е нужен месец за физическото възстановяване и до 6 месеца за емоционалното. Защото независимо от това дали е малка или голяма г.с., си е голям шок за всяка жена. Затова и няма еднозначен отговор на въпроса "кога отново да опитам" Когато се почувстваш готова. Успех!

# 17
  • Мнения: 23
аз също съм преживяла спонтанен аборт преди година. по консервативните лекари дават 6 месеца за пълно възстановяване, но по - младите казват че може и след третия  newsm78

# 18
  • Мнения: 177
Ето и моят съвет - послушай сърцето си, то е най-добрият съветник. Аз изпитах тарагедията на задържащ аборт в десета седмица, беше ми първа бременност. След кюртажа установиха, че има недоизчистена част от плода в мен. Не мога с думи да опиша ужаса и болката,  който изпитах. Слава богу на четвъртия месец след нещастието двете черти на теста се появиха. Сега държа в ръцете си прекрасен син. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с хубави новини.

# 19
  • софия
  • Мнения: 495
Съжалявам за случилото ти се.Преживях мисед аборт в 10г.с.Лекарите ми казаха да изчакам 6 месеца и тогава да правим опити за ново бебче.Аз обаче изчаках 2 месеца и на третия бях бременна с дъщеря ми LaughingНе съм имала проблеми с бременноста.Можеш да отидеш след един месец на профилактичен преглед и да видиш какво ще ти кажат.Все пак всеки организъм е различен и е хубаво да чуеш мнението и на лекар.Пожелавам ти скоро време да се похвалиш и всичко да е наред Hug

# 20
  • Мнения: 1 919
съжалявам за това което ти се е случило, аз изчаках следващия цикъл и подновихме опитите, на следващия месец бях бременна, сега синът ми е на 1 г и 5 м.

# 21
  • Мнения: 4 335
Сьжалявам за това което ти се е случило.Пожелавам ти следващият пьт да имаш една страхотна и лека бременност Hug
Иньче по вьпроса аз бих изчакала 5-6 месеца за по сигурно.

# 22
  • Мнения: 451
По принцип препоръчват да се изчака 6 месеца, но моят доктор каза, че и след 4 може. Хубаво е да изчакаш все пак.

# 23
  • София
  • Мнения: 614
 
Според мен трябва да послушаш лекаря, който ти е направил кюртажа. На мен ми правиха кюртаж по подобни причини  преди два дни и ми казаха, че след два месеца мога да опитам отново.

 Peace

На моя близка й правиха абразио през лятото по същата причина. Лекарят й беше казал да се пазят 2-3 месеца. Сега отново е бременна и есента, живот и здраве, ще си има бебче  Praynig

Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да те зарадва отово хубавата вест! Hug

# 24
  • Мнения: 1 322
Аз също знам, че трябва да се изчакат 6 месеца.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
1-2 цикъла.

# 26
  • Мнения: 822
Казаха ли ти причината за аборта?Според мен изчакай 3 МЦ и отиди на лекар и щом той даде зелена светлина почвайте с опитите.

# 27
  • Мнения: 28
причина не са ми казали веднага чак след една седмица след като станат готови  изследванията

# 28
  • Мнения: 28
благодаря

# 29

Общи условия

Активация на акаунт