Нова ЮЛСКА пролетно-цветна

  • 55 963
  • 286
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 496
Иначе са направили достатъчно трудна и прецизна процедурата по имигриране, което мен още повече ме радва, защото така си пълни териториите с кадърни млади хора и е малка вероятноста да стане като Щатите със зелените карти.

Или като в Белгия... Rolling Eyes

# 151
  • Мнения: 1 004
Бубка, май и при вас има доста турци, както и тук де...

# 152
  • Мнения: 496
О, то тук какво ли няма... но турците и мароканите са най-много Wink

Как сте мамчета? Аз според датата от ехографа вече пренасям Whistling А според изчисленията по цикъла имам още 3-4 дни Thinking КОе е по-точно или няма голямо значение?

# 153
  • Мнения: 102
bubka то не останало  Heart Eyes  Според мен нямат  голямо значение изчисленията - малкото човече си е решило кога да бъде  Wink  Пожелавам ти леко раждане  Hug

# 154
  • София
  • Мнения: 6 260
bubka, и аз бях така - на ехографа плод (по-скоро плацента) като при пренасяне, а родих 2 седмици преди термин (абсолютно точно изчислен, защото съм забременяла с лечение на стерелитет - хормонална стимулация и знам точния ден  Laughing ). Ако тоновете на бебето са добри, няма от какво да се притесняваш. А, Ади се роди близо 4 кила и над 50 см (точните мерки са на първа стр.). Въобще 3 седмици преди термин бебета се водят абсолютно доносени (за индивидуалните особености си знаете).

# 155
  • Мнения: 1 004
bubka, мисля че по цикъл си е официалния термин. Виктория растеше с 3 седмици напред, пък се роди само 5 дни преди термин. А Деница 4 дни след термин...абе според мен си беше преносена, плацентата доста проядена, остаряла, малко води, но пък всичко беше наред и си тръгна сама..успех! Peace

# 156
  • Мнения: 496
Мерси за успокоенията, знам че не е страшно да преносиш, но въпреки това си се притеснявам малко, пък може и да съм по-изнервена от чакането Rolling Eyes

А състоянието на плацентата как се определя, с ехографа ли? Само по тоновете може ли да се разбаре дали всичко си е наред?

# 157
  • София
  • Мнения: 6 260
Моя доки на обикновен видеозон каза: "... Плацента - II степен (каквото и да значи), като при пренасяне (това беше към мене)". След меренето на тоновете: "Не се притеснявай, с тези тонове можеш още 1 месец да преносиш" (това беше ок. 3 седмици преди термина, така че явно имаше предвид зрелостта на плацентата). Предупреди ме, че мога всеки момент да родя, независимо че нямах разкритие и контракции (явно степента на зрялост на плацентата зависи и от хормоналния статус, знам ли; а и бебето не беше малко, както писах). След 3-4 дена бях на 3Д-видеозон в Тина Киркова при лекарката, к. ме изражда. Премери съвсем точно бебето (3 800, а Ади се роди след още 2-3 дена 3 750), пусна ми и доплер (доколкото помня, чрез него  се гледа точно кръвоснабдеността/ кръвообращението в плацентата). Дано съм ти била от полза!  Hug

# 158
  • Мнения: 496
Да, мерси  Hug

Утре съм на консултация и ще видим какво ще кажат Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 102
Хайде майчета - разкажете какво се случва напоследък с вас  Wink
Бубка, как си? Малкото човече още ли е на топличко в коремчето  Laughing
Асе, как сте, набелязахте ли си дестинация?  Децата слушат ли  Hug
Зайо, срещнахте ли приятели?
Ритка, как е пролетта там долу?
Амей разкажи някакви приключения с твоите шоколадчета  Party

# 160
  • Мнения: 1 004
Миши какво да ти кажа за нас...виждаме се тук понякога с бг семейства, иначе поддържаме контакти и със хазаите и една тяхна приятелка, за която всъщност мъжа ми работи в събота нощем...тя има бебче и понякога ни го оставя да го погледаме  Simple Smile Та имам реална представа, дори и за кратко, какво е с 3 деца  Crazy
Друго нищо интересно около нас, Деница си ходи на детска вече без проблеми, започна да говори немски по някое изречение...това което знае как да го каже на немски си го казва всеки път на немски, дори и като отговор на български въпрос, зададен й от мен. В градинката е от 8 до към 17...има си приятелки,тук децата не спят следобяд, по цял ден играят, имат си обяд, рисуват, правят гимнастика, но общо взето са на принципа на свободата....детето играе на каквото иска и с когото си избере....затова после вечер имам доста проблеми с нейни своеволия, които проявява  ooooh!
Това е от нас, лека полека се адаптираме..догодина проблемите ще ни бъдат с малката, докато се адаптира и тя и проговори немски  ooooh!

# 161
  • Мнения: 496
Привет мадами  Simple Smile

Родихме се най-после и ние  Blush Хайде да разкажа докато малката спинка:

В сряда около 1 часа сутринта започнаха контракции, но понеже и до тогава си имах чат-пат реших да не обръщам толкова внимание... Но понеже пак бяха придружени с кръвотечение реших да си довърша за всеки случей багажа. И така до 3 часа се занимавах със домакинска работа и подготвка и като свърших всичко реших да си легна, пък то ще се види ако има нещо. Е, поспах си и сутринта заведохме малкия на градина и се отправихме към болницата за плануваната консултация. Сложиха ме на монитора и ни оставиха. Да, ама контракциите през това време санаха... страшни Wink По едно време усетих отдолу едно "пук" и след 5 мин идва една от акушерките да откачи апарата и аз ставам от леглото и усещама пороя Shocked Толкова бързо си свалих дънките, че не можах да ги намокря дори Crazy Така ми се спукаха водите...
Айде обратно на монитора, викнаха гинеколога... кака ви с 5 сантиметра разкритие, остава да ражда bowuu От там нататък стана доста бързо, не мисля че минаха повече от 45 мин. и вече ме караха с леглото към стаята за раждане... и така 5-10 мин след това на бял свят показа главичка новото мадамче Blush С идеалните мерки от 3,225кг и 50см; аз само с един шев и много щастлива да си гушна малкото бебоче, което веднага бе сложено на корема ми, много успокояваща процедура ви казвам, изпълва те с такива чувства изведнъж... Няма изнасяне на бебето, няма два часа с торби върху корема, няма рутинни физиономии... Всички ти се усмихват и те поздравяват и всичко ти обясняват, и нон-стоп готови да дотичат до стаята за да ти помогнат... Огромна разлика в това отношение с първото ми раждане Whistling
Изписаха ни в събота на обяд. И двете в добро състояние, малката смъкна само 50гр, изключително на кърма. Помня, че с Гогата исках да го кърмя, а те идваха да го хранят през 4 часа и така забавиха и усложниха процеса, че... #Cussing out Но както и да е, малката сега много спинка и хапва модерно - често, но по малко, за поддържане на фигурата Laughing

Ами това е от нас, пожелавам ви много положителни емоции и любов Hug

# 162
  • Мнения: 1 698
Бубе, честита принцеса, миличка. Да ти е жива и здрава хубавицата. Батко Гого много да те слуша и помага. Hug

# 163
  • Мнения: 1 004
Честито момиченце и от мен  Hug Да ти е жива и здрава!  bouquet
А като прочетох поста ти, направо се замислих, защо да не си родя и аз едно тук, ако ще изпитам цялото това внимание и спокойствие  Embarassed Ама...да не съм бързала  Simple Smile
Успех и да е много кротка и послушна Heart Eyes

# 164
  • Мнения: 102
Честито ви новичко щастие в къщата! Много смях и радост ви пожелавам!!
Ех, ама като ти чета поста ми се прииска и аз така.. Crazy Имам кашмарни спомени от моето раждане и се бях зарекла  "никога повече"  Rolling Eyes
Много се радвам, че сте добре!

Общи условия

Активация на акаунт