Нова ЮЛСКА пролетно-цветна

  • 56 017
  • 286
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 529
Бубка, да ви е жива и здрава малката Дани!!!!
Гого как се чуства след появата?
Радвам се, че всичко е минало така леко и безпроблемно. А това за отношението кото си получила тук и разликата с тамошните....  Embarassed Много мъчно ми става....
След ходенето ни в странство се зарекох, че 3-то дете ще гледам само извън БГ....

# 166
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Бубка, страхотна новина!
 Да ви е жива и здрава малката принцеса! Много радост и щастие да носи в къщи, много любов и разбирателство да царят в дните ви!


Разчувства ме твоя разказ!  Hug Радвам се, че е минало леко и щастливо второто раждане. Както се казва  Peace повод е да се замислиш за трето   bouquet  Mr. Green

# 167
  • Мнения: 3 926
Бубка, направо ще ме разплачеш. Да ти е жива и здрава малката принцеса и да ти растат щастливи децата Hug
Просто вече знам, че ако заминем в чужбина ще родя трето дете - нормално! Naughty И ще се радвам на всичкото това отношение, което описваш.
ама много ми е щастливо - да си нагушкаш децата Hug Hug Hug
Ние все още си чакаме нашето време. Ама и то ще дойде... Миши, вие серозно към Австралия, а?

# 168
  • Мнения: 102
Миши, вие сериозно към Австралия, а?
Да, Асе  Party , но сме още в началото на процедурата. Сега трябва да признаят мъжа ми за специалист - ако това стане е въпрос на време да заминем  Praynig Стискайте палци  Praynig

# 169
  • Мнения: 1 004
Бубка, направо ще ме разплачеш. Да ти е жива и здрава малката принцеса и да ти растат щастливи децата Hug
Просто вече знам, че ако заминем в чужбина ще родя трето дете - нормално! Naughty И ще се радвам на всичкото това отношение, което описваш.
Ох, и аз бих искала тук да си родя още едно, но не ми се прекъсва работа. Може би ако не работех тук нямаше ама ни грам да се чудя...а тук иначе дават по 6000 за раждане...освен всичко друго.
Успех на мислещите да "бягат"  Rolling Eyes

Искам да ви пусна и един линк, ако не сте го видяли още
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=439751.0
скоро кампанията ще набере сила, надявам се  Praynig
дано повече хора се включат, защото сумата е наистина голяма, а детенцето заслужава да получи шанс  Sad
Мисля си....откакто сме тук не съм чула и видяла никаква кампания за набиране на пари.....предполагам защото тук, осигурен ли си, получаваш безплатно каквото ти е нужно, особено пък за деца....
Кога ли нашата държава ще се вземе в ръце, незнам  Sad жалко е.....
Дано има късмет детенцето, много ми е мъчно  Sad
Та тези които мислят да бягат, мога да кажа само, бягайте. Че не дай си Боже да се наложи да разчитаме за нещо на държавата.... Crossing Arms

# 170
  • Мнения: 18
Просто В нашата държава е ад не знам защо чакат да се разболеят толкова много деца и чак тогава да се сетят да обявят грип  #2gunfireна ваканция. Това нащо на нищо не прилича.Толкова съм възмутена че няма на къде повече. #Cussing out

# 171
  • Мнения: 1 698
Просто В нашата държава е ад не знам защо чакат да се разболеят толкова много деца и чак тогава да се сетят да обявят грип  #2gunfireна ваканция. Това нащо на нищо не прилича.Толкова съм възмутена че няма на къде повече. #Cussing out
Да не говорим, че при нас в аптеките нямаше никъде маски. Колкото и да искам да се предпазя, а и да предпазя околните, просто няма как. В аптеките много от лекарствата са свършили и обикаляш като луд, докато ги намериш newsm11

# 172
  • София
  • Мнения: 529
Грип ли? Това е второто ми име Twisted Evil
Изкарахме го и трите грации- ужасно беше последните 10 дни! Мими особено с т над 38,5 беше през цялото време
Ние така и не разбрах къде го хванахме - може би от детската.... Но се прояви неделя вечер, без да сме контактували с никой уикенда.
Здравички бъдете!

зайо, мерси за линка,  Praynig ще помогнем

# 173
  • Мнения: 1 004
Ара, какъв грип изкарахте пък вие?

# 174
  • Мнения: 102
  Е и ние да се отчетем с грипчето  Confused
  Хубавото е,че мина относително бързо - само 3 дни с висока температура.
  Лошото е, че заради зверско обезводняване на Марто бяхме в болница 5 дни. Кошмар...Много неадекватни ситуации в  Педиатрията...Бях потресена от доста неща. Няма да ги разказвам - минало-заминало...Добре,че съм спокоен човек... Sunglasses
  Доцентката, която минаваше на визитации беше готина и много търпелива, но ако не я слушах внимателно какво предписва за лечение имаше вариант да се усложнят нещата.
  Иначе Марто го водеха  с диагноза обострен гастрит, което не е супер далеч от истината - много често се оплаква от болки в коремчето. Но доцентката каза, че най-вероятно е вирус, защото имаше 39-40 гр. температура, червено гърло и главоболие. Не са го изследвали дали е сезонния грип - казаха, че нямало смисъл- ако съм искала, може да отида в инфекциозна да го изследват, но се заплащало. Не го лекуваха с никакви антивирусни. Вливаха всеки ден през абоката препарат срещу гаденето, комбинирани капки за нос и му правиха инхалации заради гърлото.
  Първите ден и нощ беше на системи заради обезводняването. Втория ден започна относително добре, но завърши с 40 гр. температура. Темп. имаше и на третия ден с допълнение на кашлица, но по-основния проблем се появи през нощта - както си спяхме, стана каза, че му е лошо, закашля се и повърна кръв... Уплаших се зверски... Извикаха доктор - успокои ме, че най-вероятно е от гърлото, защото е ясна кръв. Ходихме до Пирогов - хирургът потвърди,че няма проблем. На следващия ден нямаше повече изненади - само обичайното  Whistling. Кашлицата се повлия много добре от инхалациите, слава богу.
  Иначе изследванията на кръвта, урината, секрет и ехографа бяха добри. УНГ-то обаче каза, че не е зле да извадим 3-тата сливица напролет, че е голяма.
  Ами това е...Вече сме си в къщи Party Да видим какво ще става ... Praynig
 Дано по-малко дечица се разболяват  Praynig

# 175
  • Мнения: 496
Привет, дами Hug

Първо мерси на всички за поздравите и милите думи Hug

После да се изкажа и аз за грипа Wink За това, че в аптеките нямало лекарства просто нямам думи newsm78 Нас с таткото ни ваксинираха безплатнп срещу новия грип заради бебка... Но честно казано си мисля, че нещата малко се пресилват в Бг с тези ваканции - първо няколко дни ваканция нищо няма да промени и второ, това, че много деца липсват от училищата въобще не значи че са болни и още по-малко че са с новия грип Thinking Проблемът идва повече от безразборното изписване на антибиотици и не винаги адекватна реакция от страна на лекари и болни, но... това си е мое мнение.

Ара, баткото е на моменти много непослушен заради по-малкото прекарвано време с мама, но към бебка се държи добре и я обичкал Heart Eyes Не мога да се оплача засега - времето ни е кът и бебка не й се седи сама, та мама честичко си я разнася, но иначе се справяме що-годе Rolling Eyes Само да не боледуваме, другото ще се нареди Peace

# 176
  • София
  • Мнения: 529
Миши, ужасно нещо сте преживели.... радвам се, че е минало и малкия мъж вече е добре. Много страшно звучи, че не гледат цялостно на детето, а лекуват симптомите един по един.... гадене, гастрит  и т.н. Ето при вас си е било грип, но Марти е изпил и един куп ненужни лекарства.... Close

На колежката ми й предписаха розови хапченца по подобен повод миналата седмица... Страшен световъртеж и болки в главата, но пропуснаха да чуят че я боли гърлото.... След 1 ден явен грип, на кой му дреме че е некомпетентно диагностициран Close

Бубка, важното е да сте здрави Simple Smile Ще се сърдят от време ан време, ще ти висят по ръцете 1-2 години и после става по-добре Wink
Онзи ден с половинката се усетихме, как се седим на дивана и гледаме филм и никой не ни закача за нищо.... поне 15 мин Wink КЕЕЕЕЕФФФФ+

# 177
  • Мнения: 102
Ара  Hug  Hug

Но само да уточня (в бързането явно не съм обяснила както трябва)- беше добре диагностициран - доцентката каза,че е най-вероятно вирус, който междувременно обостря гастрита. Клиничната пътека беше "остър гастрит", което не е супер далеч от истината - повръщане, без разтройство.
Също така не са му давали много лекарства - овладяха гастрита с някакво лекарство, беше на системи за да го оводнят, високата темп. я сваляха с "Хексалгин", а 40С с лед. Не е пил антивирусни - само инхалации с физ.разтвор, което явно е чудесно, защото вече почти не кашля. Купихме си инхалатор за вкъщи. Та от диагностициране съм доволна, но имаше други неща, които не ми допаднаха - от 6 сестри - от 2 съм доволна. Нервни, заядливи, крещят, не погледнали какво му е предписано за деня - то нещата при нас се променяха. Ходя да си търся два пъти новопредписани капки и от този сорт- хем им давам време от половин ден да асимилират информацията. Явно тази професия наистина е доста натоварваща психиката.За щастие в кризисните моменти все се падаха свестните сестри, за което съм благодарна на съдбата.
Сега му пазя стомахчето с диета, като всеки ден ще включвам по 1 нова храна и ще следя положението.
Ох пак стана дълго, но гледам да е по-обстойно и да не оставям грешно впечатление  Hug

# 178
  • Мнения: 496
Хе-хе Ара, мерси за успокоението Wink

# 179
  • Мнения: 1 004
но имаше други неща, които не ми допаднаха - от 6 сестри - от 2 съм доволна. Нервни, заядливи, крещят, не погледнали какво му е предписано за деня - то нещата при нас се променяха. Ходя да си търся два пъти новопредписани капки и от този сорт- хем им давам време от половин ден да асимилират информацията.

Това ми е болна тема, за държанието на сестрите и лелките в България...болници, градини, институции...не е редно този тип държане..още повече около деца Crossing Arms много е жалко това...
в темата за Анджи една майка беше писала за държането в болницата във Варна...
може да си беден, да нямаш пари, да ти е криво, но да се държиш грубо с деца, които са в такова тежко състояние, които страдат и изживяват болки, които дори за един възрастен са трудно поносими...е просто непростимо..

Общи условия

Активация на акаунт