Роял Айсинг - Семинарна тема

  • 72 257
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 137
Тандури,Димитрина-БЛАГОДАРЯ ВИ за прекрасния семинар  bouquetМного изчерпателен материал Тандурка, възхищавам се на ентусиазма ти да се заемеш с това!
Аз 2 пъти съм работила с Айсинг и винаги гледах гъстотата на око,слагам в поша,правя нужният ми елемент,ако се размива, още захар и така.Нищо професионално,но сега ме засърбяха ръчичките за нещо по засуканко Grinning

# 61
  • Мнения: X
Дими,Тандури,    newsm51    !

Изгледах клипчетата,страхотно полезно инфо!
Въпроса ми е :останалия айсинг колко време може да се съхрани в хладилник?Има ли някаква трайност?   

# 62
  • Мнения: 452

Въпроса ми е :останалия айсинг колко време може да се съхрани в хладилник?Има ли някаква трайност?   

Ако въпроса ти е свързан с това колко време е траен,незнам и мен това ме притеснява,защото от вчера сутринта ми стои в хладилника, в кутия, в едно пошче и нищо му няма,в смисъл още е течен,не се е втвърдил.

# 63
  • Мнения: 388
Страхотна тема   bouquet
Тандури, Димитрина, огромни благодарности за ентусиазма ви   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 178
И от мен комплименти за добре свършената и изчерпателна работа!!! Браво за ентусиазма и положените усилия! По-полезни от тоя тип уроци мисля, че няма.

# 65
  • Мнения: 310
краси.мира аз си спомням от сайта на Милена, че след 1 седмица айсинга става труден за шприцоване, така че около седмица може да се държи в хладилника.Не го знам от личен опит и не искам да ви заблудя, но така съм чела.Все пак нека се изкажат по-опитните.
Дими, Тандури браво на вас, много полезна информация   smile3525 изгледах всички клипчета, прочетох всичко.
Имах няколко въпроса, ама ги забравих  doh така че по-късно ще се включа като се сетя.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 113
И аз да питам нещо. Всъшност как става покриването на торта с айсинг и кой айсинг се използва за тази цел?
Ще напиша това, което съм чела, не съм покривала с айсинг, не мисля и че ще опитвам, защото съм скептична относно вкуса, но - ето:

Тортата е покрита с марципан и той е засъхнал. Покрива се отгоре с айсинг (консистенция мек връх), слой добел ок. 5мм. Заглажда се със шпатула, а веднага след това, с право острие (или нещо като линия, но с остър ръб), достатъчно дълго, за да обхване повърхността на тортата се дозаглажда - линията се поставя с лек наклон в началото на тортата, хваната с 2 ръце, тортата е поставена на твърда повърхност, без да се променя ъгъла на  линията спрямо повърхнотта, тя се издърпва с едно движение на двете ръце от отдалечения край на тортата към тялото. Обират се ръбовете с остър нож и тортата се оставя да стегне поне 4 часа на топло и сухо място. След това, ако е кръгла, се нанася отстрани по сходен начин айсинга, и с широка шпатула, подравнена и облегната на подложката на тортата се заглажда, като тортата се завърта с едната ръка, а другата държи здраво шпатулата. Ако тортата е правоъгълна, страните се заглаждат на 2 части (2 противоположни едновременно), с отстояния между двете заглаждания, така че първите 2 страни да изсъхнат....Понякога се налага да се прави повторен слой, след като първият вече е изсъхнал....

Дими,Тандури,    newsm51    !

Изгледах клипчетата,страхотно полезно инфо!
Въпроса ми е :останалия айсинг колко време може да се съхрани в хладилник?Има ли някаква трайност?  

Първите няколко пъти ми хартисваше доста и ми беше жал да го изхвърлям, прибирах го в онези чашки от горчица, за които писах по-горе и с плътната пластмасова капачка го затварях и после в хладилника...Определено няма да става за шприцоване, но го ползвам известно време за слепване. После, като го потърся и го видя, че се е отделила и течност (вероятно, както Наталина писа - белтъците се отделят в хладилника) - го изхвърлям. До ден-два, обаче съм го ползвала (покрит с влажна кърпа и опакован с прозрачно фолио), вадя от хладилника, разбивам пак, обикновено добавям и малко захар. (Това по коледа за меденките)

# 67
  • Мнения: 264
Сега смогнах да изчета и семинара!!! Огромна благодарност на Димитрина и Тандури. За мен лично беше много интересно и полезно и с удоволствие ще попивам семинари на различни теми.

# 68
  • Мнения: 7 091
Въпроса ми е :останалия айсинг колко време може да се съхрани в хладилник?Има ли някаква трайност?  

Зависи как е приготвен айсинга! Ако е със сурови белтъци е желателно да се използва до 2-3-4 дена ако се съхранява в хладилник.
Ако обаче е със сухи белтъци може спокойно да се дрържи и повече от месец!
А самите приготвени вече украси нямат трайност, като се има предвид обаче, че тези направени от сурови белтъци все пак се препоръчва да се изсушат в печка.  Peace

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Дими, Тандури и аз ви благодаря за старанието и положеният труд     bouquet   bouquet   bouquet

# 70
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета дайте идея къде в Тортената Библиотека да сложа линка към семинара? В отделен пост или в първия пост (там обаче има вече много информация, а освен това има лимит за дължина на постовете). newsm78 Praynig

# 71
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нат ако искаш пусни отделен пост за семинарните теми тъй като това вероятно ще е първата от няколко такива (колкото повече толкова по-интересно).

# 72
  • София
  • Мнения: 2 113
Нат, темата лесно се претърсва с търсачка и ще се намери по ключова дума. Може би нов пост е най-лесният вариант. Шемет е права - може да е пост, към който ще се добавят и други подобни линкове.  bouquet

# 73
  • Мнения: 122
Tandoori , dimitrina73  newsm20 , невероятни сте . Благодаря от сърце!    bouquet

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 10:24 от Maria Ilva

# 74
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Сърдечно благодаряза темата, идва ми много на време, след няколко дни експериментиране и опити да направя РА.   bouquet

Tandoori, за такива клипчета, честно - не съм и мечтала! В момента съм на третото, сигурно в последствие ще получа отговори на повечето си въпроси, но за сега да отбележа, че на мен т.нар. нормална консистенция ми се стори течна и втърдяването и ми отне доста време  Confused Освен да съм я втечнила малко повече, но стоеше точно като показаното с лъжица във филмчето. Ще уточня, че първоначално стана твърд, точно като на снимките на Fior, след което добавих няколко капки вода...
имам предвид снимките и тук:
Идеята ми беше да направя много твърд айсинг за рози,
и мисля,че поне донякъде се справих сама за себе си.Снимах консистенцията,но незнам дали е трябвало да е такава,и няколко рози.


Аз лично не бих сервирала сурови яйца на деца под никаква форма- било то в айсинг, крем и т.н., но много хора го правят. Вкусовите качества на кремовете със сурови яйца са незаменими, признавам, аз самата много ги обичам, но съм боледувала от салмонелоза веднъж....и искам да кажа, че не е красива картинка. Това си е обаче само мой личен страх!
Шанса е горе-долу 1 на 10 000 да ви се случи да попаднете на такова яйце, а и ако работите хигиенично с тях, не би трябвало да има проблеми.

Тъй като нямам опит, а сладкиша, който се каня да направя е за специален повод, исках да попитам - ако не ми успее бъркането на белтъци, т.е. ако не ми се получи айсинга, а и от страх да ползвам сурови белтъци, мислих да ползвам  роял айсинг на прах (което е meringue powder и пудра захар) - това, което се получава, много ли е различно от този, който описвате?

Според рецептата, която ползвам, трябва да сложа глазурата (айсинга) върху намазан с конфитюр блат...  Thinking Обаче ме притеснява, че той ще му държи влага?

И относна боядисването - ако ползвам бои като гел, има ли риск да ми разредят айсинга?
Съветите, които четох, са да се слага боята в началото, а в рецептата пише - в края...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт