Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 77

  • 36 909
  • 370
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 202
Олелееееееееее,без да искам писах на края на предната тема Embarassed.Ама че заплес съм,как да се поправя,малко съм невежичка..... Embarassed Embarassed Embarassed

# 46
  • Мнения: 1 271
Стефи, страхотни са и двете торти!
Рая, куклето е разкошно!Много сладка рокличка си и "ушила"

Аз с въпрос: Кой беше правил онзи хубавия Мерцедес Кабрио?Да си признава веднага и ако може линк към албумчето да го видя пак, че не ми е ясно капака отпред барабар с фаровете как се прави?!?Беше впечатляващ!!! За 10-ти имам такъв поръчан, обаче друг цвят...

# 47
  • Мнения: 1 122
silrai fior мисля че беше. Виж в албума й. Wink Ето намерих гоhttp://petrova03.multiply.com/photos/album/15/15#173

# 48
  • София
  • Мнения: 2 113
Дарилка, нали не се сърдиш, че отправих забележки. Напълно ми е ясно какво значи да се гърбиш над една торта цял ден и накрая, изморен и малко недоволен да направиш нещо със сетни сили. Точно така ми изглеждаха тези розовите топчета - като направени в последния момент. Не се притеснявай, това са нормални случаи. Винаги може да ги има. А за времето - ами аз обикновено отделям повече от 11ч, но разпръснати в дните, защото нямам възможност за непрекъсната работа - трябва около малкия да търча и храна да подсигурявам...Общо взето, опитвам се да не се забележи вкъщи, че правя торта, т.е. да не ощетявам никого...Не съм сигурна, че успявам, но засега ме търпят:)))

Стефи, тази торта с маргаритки ме е запалила по кошниците, но досега така и не успях да направя такава. Ти си се справила великолепно с кошницата!!! От какъв материал плете кошницата и как процедира? Какво точно клиентката с елена не хареса?

# 49
  • Мнения: 264
Събота и неделя нямах нет и ето че днес трябва да чета 8 страници плюс семинар. Все пак да си кажа
Ванче чудесно са се получили и двете ти бебешки торти. Кравите ти ми харесват най-много от всичките фигурки.
stefibggЛовната торта е невероятна, много интересна и красива. Чудесно си се справила. И в кошницата с маргарити ми останаха очите, просто е невероятна.
Рая много красива кукла най ми харесва, че не е стандартната русокоса красавица. Много нежно изпипана рокля.
Дарилка не се ядосвай спасила си положението. Аз като правих детската торта за сина ми си бях купила резервни продукти за покритието, бях се приготвила, че ако се наложи ще повтарям и блатове и кремове. Така е в началото. Но ще станем и ние добри кулинарни магьосници по нататък.
Албена прекрасна шивашка торта. Като истински са инструментите от горе. Трябва да предупредиш свеки, че е торта да не вземе да почне да шие  Grinning
Антоан прекрасно ферари. Съобразено с новия вид на булидите.
Сто процента пропускам някой, но не защото тортата му не ми е харесала. Вие знаете, че всичките сте едни големи кулинарни магьосници.
Бъни само да кажа, че тортата гараш на Иринка е много вкусна - един истински ценител ще я оцени по достойнство.

# 50
  • Мнения: 1 965
Кравите ти ми харесват най-много от всичките фигурки.
Вчера за първи път ми дожаля за мое произведение. Много се забавлявах като гледах как хлапетата нямам търпение да докопат фигурките, но когато една сладурана схруска кравичката.... нещо ме жегна отвътре. Странно усещане беше. И аз много си ги харесвах.  Wink Нищо!  Ще си направя други.
Стефи - кошничката е невероятнаааааааа..... Много, много свежа и нежна.
Сега да ви кажа за блатовете за руло - какао.. Преди малко говорих с жената. Няма да има проблем да си поръчаме 10тина кашона, но трябва да се съобразим с тяхната доставка. В смисъл, че се пуска количество на поточната линия. А когато се прави доставка до Федонела, може да се добави нашата поръчка, стига самата Федонела да не е запълнила камиона със собствени блатове. При всички случаи не може да стане по-скоро от 20тина дни. Няма да имам възможност да се захвана с тази организация. Ако някой се наеме да се занимае, със самото закупуване и разделяне след това,  нека ми пише на ЛС за да му дам повече подробности ако има нужда. Мога да организирам и подготвя нещата по поръчката, но не мога да поема доставката.

# 51
  • Мнения: 4 358
Дарилка как реагира колежката ти?. 100 на 100 е останала шашната.Тортата въпреки неволите ти е много нежна Peace.
Само си представям колко е била и вкусна Hug
Рая и на мен ми заприлича тази Барби на Ивана Joy.Нали не се сърдиш Wink Hug.Много е красива тортата.
Стефи очите ми останаха в кошницата с цветя.Гледах линка ама не ми стана ясно.Кошницата от шоколад я плете така ли, с отлени фитили който лепи на гефгир newsm78.А после предполагам това нещо го отлепяш и въттре пълниш тортата ли newsm78.Малеееееее колко съм тъпа ooooh!.Ще се радвам ако обясниш.Гледам и някой друг питаше Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 122
van444eto ЧРД на племенника, много е пораснал. Тортата е страхотна и леля още мноооого торти да му направи. Hug

Дарилка
тортата ти е с много нежни цветове. ГММ- много лесно се работи с нея, еластична е и не лепне. Пробвай с нея следващия път. Wink

raya барбито е невероятно. Ей така Shocked съм пред твоите торти.

stefibgg кошницата е като истинска и циците са страхотни.

# 53
  • Мнения: 1 173
Е , аз писах , писах - то взе че ми се затри коментара  #Cussing out
 Благодаря на всички за комплиментите. Тази торта ми е "поправителен" от миналата година. Тогава имах идея , желание -но даже до покриване не стигнах( прекалено много беше крема в тортата с рула и хлътна  Laughing ) Та , за 1 г Тортена тема ( Бг Мама) ...извървях дълъг път. Определено нещата не ми се получават това което искам , но и научих много за тази 1г.
Благодаря на всички за съветите , за споделения опит и че ви има   bouquet

Сега ...моля , моля без да се засягаме на Барбита и Ивани . Куклите са Bratz http://www.bratz-girls.net/html/bratz-dolls-02.html .  С големи глави, мършави несъразмерни тела и също толкова големи крака (обувки). Нагримирани и облечени като "фолк певици" ,най -евтината е 10 $. На всеки 6 м "линията" им се подменя в магазина - с нови прически , парцалки ...бла бла ( и аз само чувам " но тази я нямам  ooooh! "  Както и да е , сложих Брац , понеже са по-малки от Барби - то Барбитата едни дългокраки , полата щеше да и е до коленете. Такава на която да може да и се разглобят и после сложат отново краката не видях . Имам от Уилтънските кукли , но първо са грозни и са от най-евтината пластмаса и второ - как да обясниш на 5г хлапе , защо куклата е на "шиш" и няма крака.
Ванче не анорексично ами направо пред "умиране" слаби са тези кукли. Обаче децата им се кефят , били "фешън облечени" (цитат на мойта Дида  Laughing )

Дими полата е правена в формата на Уилтън за кукли. Но не изпекох цял блат , а редих различни диаметри и после "обърнах" ( по идея на Пепи   bouquet) . Борда е айсинг с "шаблон". Цвета си е именно такъв - Rose на Уилтън.
ИскронеЗа Ганаш , ако с спазила рецептата би трябвало да стане . Не знам къде си ( в БГ или навън) , но за Бг знам че има сметани които момичетата не харесват и не им се получава добре крема . Аз досега проблем с Ганаш не съм имала , но ползвам само млечна сметана и то високо маслена ( не че съм виждала растителна в магазина)
Въпрос Колко дълго може да се съхранява готов изпечен блат в камерата ?

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:06 от raya_рая

# 54
  • Мнения: 1 485
Въпрос Колко дълго може да се съхранява готов изпечен блат в камерата ?

Виж тук http://www.amber-bg.com/cooking/index.php?option=com_content& … 157&Itemid=40

# 55
  • София
  • Мнения: 183
dimitrina73 ами на тортата с елена не и хареса камуфлажа(то и аз не го харесах) и съжали че не я е поръчала като оригиналната в изцяло кафяво.Предполагам не се впечатли, защото е очаквала друго, оригиналната се различава от моята, но не бих казала, че е доста по-хубава, просто е по-различна.
 Сега за кошницата- основата е направена в една голяма купа от йенско стъкло, блатове крем, блатове крем и като се стегна я извадих и я обърнах пак с основата надолу.Намазана е с маслен крем. После започнах да лепя едно по едно фитили от шоколадовото тесто на Ванчето.Нарочно такова направих, за да не си играя да боядисвам с кафява боя. Доста ми се топеше в ръцете ама оставях за малко фитилите и те се втвърдяваха.Редени са така както се прави кошница с шприц. В библиотеката има линк с начина на правене.Мрежата отгоре е куха и под нея няма никаква торта, празно е.
Нея съм я правила върху обърнат гевгир.Дупката е отдолу и върху горната му част започвам да редя фитили да стане като мрежа. Първо го направих с ленти, не с фитили, но като лепих цветята после го счупих, защото гевгира има един  ръб. Затова втория път го направих с фитили, както е показала жената в руския форум и там където е ръба слагах салфетки да не се допира много.Затова ако ще правите гледайте нещо което е гладко, за да нямате проблеми. Мрежата е от тесто от домашни маршмелоуз, но едва ли има значение. Имах останало зелено и го използвах.Общо взето правя различни комбинации от Руска мастика 2, домашни маршмелоуз и готова моделираща маса. Цветята съм ги лепила с едно зелено топче от меко тесто, защото и двете неща като са твърди много трудно се хващат едно за друго.Така ги оставих да си съхнах и като направих кошницата извадих мрежата и я сложих отгоре.Гледах доста подробна да бъда, дано сте ме разбрали.
За блатовете, май няма да ме огрее, че това са доста дни пък на мен ще ми трябват по-скоро.

# 56
  • Мнения: 157
stefibgg,какво прави6 бре жена,много торти, коя от коя по хубава.остави ме замислена с тая твоя клиентка,какво не и харесвa?кошницата е като истинска,нямaм думи  bouquet
raya като гледам какви красоти си сътворила за тая 1 година и се окуражавам,Bratz e страхотна!!
Антоан 4честит рожден ден  bouquet
да ви покажа и моят труфел
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=351093&pid=11341152

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
stefibgg, страхотни кошница и бюст. Много ми харесаха. А на клиентката с елена и кажи да си гледа работата.
Рая, браво за хубавото Барби. Чак не мога да повярвам, че само преди 1 година си започнала с тортите. Радвам се, че идеята ми с реденето е била от полза Simple Smile
patriyani, тез мишоци върху кесията защо ги пускаш така скромно като линк. Много са слдаки и торбата с пари също. Има неравности, но за кесия върви Simple Smile

# 58
  • Мнения: 200
Здравейте момичета. Да се включа и аз с един въпрос,като начинаеща. В какво трябва да опека блат за торта? - тава...тефлонова...метална...с каква дебелина...?? 

# 59
  • Карнобат
  • Мнения: 177
И да не е само запис  пускам последните ми тоти. Пак не съм ви изчела, но се надявам по късничко да разгледам назад. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227399&pid=11337499 Тук са другите снимки които не можах да кача

Общи условия

Активация на акаунт