Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 711
  • 1 163
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 770
И аз получих първата си криза около 3-4 седмици след слагане на противогрипна ваксина и така разбрах, че имам 2 ДХ на врата. Никога повече такива ваксини!!!

# 691
  • Мнения: 17 546
Това с ваксините много ме впечатли! Аз не съм с ислагала по друга причина, но дали е изследван този техен аспект на въздействие и писано ли е нещо за това?

# 692
  • Мнения: 98
...Искам да попитам по знаещите има ли някой който го боли само по крака,без кръста....
При мен първият месец болеше само кръста, после болката "слезе" и остана само в крака.

Някой може ли да ми помогне с информация за болнични? Проблема ми е, че съм самоосигуряващ, но съм бил на най-ниската тарифа (или каквото му се казва) и нямам право на болнични #2gunfire Това го разбрах сега, когато ми дадоха 1 седмица, и се оказа, че няма да ми ги изплащат. Какво и къде трябва да се направи, осигурявам се на около 250лв?

Тази седмица не съм карал колелото, и не съм плувал, но продължавам да се чувствам добре Mr. Green. Дано и вие сте така.

# 693
  • Мнения: 114
Марчони,
знаеш ли точно с какъв % си се усигурявал? Ако си с 16.5% или 21.5% имаш право на болничен, но ако е на 13% или 18% нямаш.
За да ти изплащат болничен трябва да имаш 6 месеца осигуровки на 16.5% за родените след 60 год. или 21.5% за преди 60 год.
Ако си на по ниските %  и искаш за в бъдеще да ползваш болничен, подай си молба в НАП, че искаш да се осигуряваш на по високия % и така поне за в бъдеще ще можеш.

# 694
  • Мнения: 14
Здравейте !
В Баня бях по НОЙ . Правиха ми 6 процедури . Физиотерапия , Банче , подводна гимнастика , гимнастика, вакум. Много е тихо и приятно за почивка - дори прекалено. Физиотерапевтите бяха добри. На мен ми хареса. От там до ден днещен си правя гимнастика и съм добре. Открих че може да правя гимнастика и да ми харесва,защото преди не обичах .


За жената дето ми освободи нерва да не е прищипан - тя е от село Дрен. Не зная как се казваще но там я знаят.Тя прави много лек масаж на крака ми от страни където бе изтръпнал и горе към кръста. Не ме усуква нито изпуква. Напипа ми нерва и го масажира. Разбрах за нея, че ако не може да ти помогне направо ти казва . Не взима пари ако и оставищ и колкото и оставищ .
Наздраве!!!!!!!!!!

# 695
  • Мнения: 114
алли,

Може ли да ни кажеш къде се намира село Дрен?

# 696
  • София
  • Мнения: 2 020
Според Уикипедия е на 46км. от София:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B5%D0%BD_(%D0%9E%D0 … 0%BD%D0%B8%D0%BA)

# 697
  • Мнения: 52
Здравейте,
Искам само да кажа, че се върнах от 1-седмичен престой във Велинград, където опитах да ползвам платени физио процедури в СБР-то, но доста набързо ме отрязаха, че има голяма група, пълно е и е желателно да спя в санаториума, за да ползвам процедурите. Но пък по НОИ човек си чака с месеци-вие всички знаете това. Така че си останах в хотела, направих няколко тангентора, и всеки ден си правих подводната гимнастика в басейна. Резултат май няма. Да, знам че 1 седмица е нищо, ама хич пък.... Затова смятав да пробвам в Св. София , четох в сайта, че има тангентор и водна гимнастика. Има ли някакви мнения и отзиви за техните физио процедури?

Хубава вечер

# 698
  • Мнения: 223


     Здравейте и привет на новите ни членове

     Включвам се, за да ви кажа, че все още съм учудващо добре и затова не пиша-няма нищо ново при мен. Иначе ви чета редовно.
     За току-що завърналите се от санаториум ще спомена за моя личен опит. При мен положителният ефект настъпва доста често месец и повече, след като съм се върнал. Понякога има реакция, изразяваща се в засилване на болката, също известно време, след като съм приключил балнеолечението, но отминава бързо. Така че, имайте търпение.
     Тази диета, за която става дума, Дюкан, да не би да е протеинова диета? Един приятел я спазваше и от 108 кг за кратко време падна под 90 (Той е висок и това е идеално за него). Казваше, че след като достигне желаните колограми, почти спира диетата, като само се ограничава от определени храни, веднъж в седмицата си позвалява всичко и общо взето, живее нормално, като свалените кг не се връщат. Да, ама не. Скоро си ги върна, че даже и отгоре.
     
   

# 699
  • София
  • Мнения: 770
Аз се върнах от Поморие на 14 май. Отидох в добро състояние и 2-3 дена преди края започна да ме наболява. Сега вече е малко по-добре. Но щом казвате, че резултата идвал по-късно ще се надяваме.

# 700
  • София
  • Мнения: 770
А относно ваксините в листовката пише, че при много редки случаи се предизвикват нежелани реакции, като неврит, енцефаломиелит и т.н. И тъй като при мене проблема е основно в ръцете, а ваксината се бие там....
А не стига че имам 2 ДХ на шията, а тази зима около 2 месеца ме боля и кръста и някакви странни импулсни болки по нервите на краката на различни места, а рядко и леко изтръпване на пръстите и схващане на краката. ЯМР показа 2 нискостепенни протрузии на кръста.
Едно момиче преди време с ДХ на шията беше писало, че има болки по цялото тяло.
Интересува ме някой с ДХ на шията има ли болки и в краката?

# 701
  • София
  • Мнения: 9 920
   Не искам да спамя, но мнението ми остана последно от предходната страница и май остана в забвение Embarassed
Метнете един поглед   bouquet

# 702
  • Мнения: 78
Здрасти!!! wavey Според мен не от колан имаш нужда, а от гимнастика. Направи си консултация при рехабилитатор. Той ще прецени и ще ти назначи ЛФК комплекс, с който да стимулираш и укрепиш мускулатурата на корема и гърбът. Природата ни е дала естестван корсет-колан, а от нас зависи да го поддържаме и ползваме. Stuck Out Tongue  Спорен ден!    jumpuu

п.п.
Ако все пак се налага ползването на колан, то не трбва да е повече от няколко дни - само докато започне да отминава острата фаза на кризата. В противен случай има обратен ефект. Мускулатурата се отпуска.

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 12:06 от чана

# 703
  • Мнения: 803
Според мен не от колан имаш нужда, а от гимнастика. Направи си консултация при рехабилитатор. Той ще прецени и ще ти назначи ЛФК комплекс, с който да стимулираш и укрепиш мускулатурата на корема и гърбът. Природата ни е дала естестван корсет-колан, а от нас зависи да го поддържаме и ползваме. Stuck Out Tongue  Спорен ден!  jumpuu

Съгласна съм с теб, Чана, наистина укрепването на мускулатурата е много важно нещо, но все пак колан е необходим 100 % за извършване на разни рисковани движения.
Аз имам два колана, единия (който не ползвам защото се оперирах) е с 16 магнита и е с вносител Медилинк, - за съжаление от Гугъла не намерих подходящ линк и ще напиша телефона във Варна - 052 608729. Има и за мъже с повече магнити.
Втория вариант - него ползвам при продължително пътуване или при работа е с четири фиксиращи пластини и е много добър. Но не е добре да се ползва постоянно. Производството е на OppO Medical INC USA. Между другото след операцията хирургът ми препоръча точно този колан.

http://www.pazaruvaj.com/drugi-aparati-c3187/tonus-elast/0012-me … lilija-p13267044/

подавам линк с долу-горе същия колан. Космодискът за мен е майтап работа.

# 704
  • Мнения: 11
Аз имам ДХ на шийни прешлени.Боли предимно врата рамото/понякога и двете/ до степен почти пълно парализиране от гърдите нагоре. В интерес на истината ме боля много дълго време и от време на време ме болеше и ръката,  но до краката чак не стига.Болката в краката идва от поясните прешлени и проблеми с тях. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт